Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 20 минути , pina каза:

Да, това имах предвид и аз. Ама тука много апокалиптична картина обрисувахте. Не е задължително да анулират полета Варна - Истанбул, нали? Аз ще имам 8 часа престой в Истанбул, така че съм доста подсигурена от към закъснения. Сега ако настъпят събития от сорта на метеорит да се вреже в планетата Земя, може и да ми провали плановете. Точно затова се отказах от България ер, защото имах 3 часа пауза в рамките на която трябваше да си взема багажа, да изляза от летището и пак да вляза, за да се чекирам наново за следващия полет. Предпочетох да летя Варна- Истанбул и смяна в Истанбул, където багажът ми ще бъде чекиран до крайната дестинация, ще летя със същата авиокомпания, два полета на един билет, с време 8 часа за трансфер. Колко повече мога да се подсигуря? 

Спокойно, всичко ще е наред! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, pina каза:

Предпочетох да летя Варна- Истанбул и смяна в Истанбул, където багажът ми ще бъде чекиран до крайната дестинация, ще летя със същата авиокомпания, два полета на един билет, с време 8 часа за трансфер. Колко повече мога да се подсигуря? 

Трудно може да се подсигурите повече. Пътувайте спокойно. Описаните сценарии са малко в стил "What if избяга тигърът с една лапа от зоо-къта и изяде точно вас". 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 часа, pina каза:

Колко повече мога да се подсигуря?

Аз обикновено се подсигурявам с време, в което има още един полет до съответната точка за прекачване. Най-често това означава една нощувка.

Връзка към коментар

Здравейте, полета ни до БГ е след 2 дена. При резервацията от Billigflug.de  нямаше инфо за чекиран багаж и предположих, че е включен стандартен такъв до 23кг. Сега погледнах на билета - също няма инфо , пише единствено 0 Tarif Basic. Дали сме прецакани без багаж или при БГ Еър Чартър винаги е включен? 

Билета в обратна посока отново с тях е закупен през Оподо и ясно фигурира Free Luggage 25.. ?

 

Връзка към коментар
5 minutes ago, xtrip said:

Здравейте, полета ни до БГ е след 2 дена. При резервацията от Billigflug.de  нямаше инфо за чекиран багаж и предположих, че е включен стандартен такъв до 23кг. Сега погледнах на билета - също няма инфо , пише единствено 0 Tarif Basic. Дали сме прецакани без багаж или при БГ Еър Чартър винаги е включен? 

Билета в обратна посока отново с тях е закупен през Оподо и ясно фигурира Free Luggage 25.. ?

 

Bulgaria air и Bulgarian air charter са различни компании. Ако си с Бг еър вероятно нямаш включен багаж. Цената за добавянето е 25 евро. Най-добре звънни в кол центъра или им прати имейл с номера на резервацията ти за да ти кажат има или не багаж. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , xtrip каза:

Здравейте, полета ни до БГ е след 2 дена. При резервацията от Billigflug.de  нямаше инфо за чекиран багаж и предположих, че е включен стандартен такъв до 23кг. Сега погледнах на билета - също няма инфо , пише единствено 0 Tarif Basic. Дали сме прецакани без багаж или при БГ Еър Чартър винаги е включен? 

Билета в обратна посока отново с тях е закупен през Оподо и ясно фигурира Free Luggage 25.. ?

 

BG Air Charter имат винаги 20 или 25кг още. Но темата е за България Еър.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинявам се ако темата не е за тука. Не знаех дори че са различни компании. Претърсвайки сайта на Bg Air Charter не намерих онлайн чекиране, означава ли че директно на летището се прави ? 

Връзка към коментар
преди 4 минути , xtrip каза:

Извинявам се ако темата не е за тука. Не знаех дори че са различни компании. Претърсвайки сайта на Bg Air Charter не намерих онлайн чекиране, означава ли че директно на летището се прави ? 

Да винаги е на гишето на летището. Нямат онлайн чекиране.

Връзка към коментар

И аз това искам да питам, утре имам полет до Бургас. Преместиха в последния момент полета с един час от 17:00 на 18:00 и самолета е MD82, може ли някой по запознат да каже от къде пък се появи той и кой му е регистрационния номер, за да го гледам през деня, ако се врътка някъде. Дано излетим навреме или с малко закъснение.

Връзка към коментар

И аз съм на този полет и досега не съм летял с такъв самолет. Много ми е странна и конфигурацията 2-3 на седалките. Първоначално полетът беше заложен с 737 от 17.00 часа. Сега смениха и часа, и самолета. Или бягат от ново закъснение, или 737 е изпушил. Както казах и миналия петък, добре че е салон Преслав, че да давим в коктейли мъката от закъсненията.😉

Връзка към коментар
8 minutes ago, tougherty said:

Много ми е странна и конфигурацията 2-3 на седалките.

На МД-ата това е стандартната конфигурация. Пътувал съм с такъв самолет с Алиталия София-Милано-София преди около 15 години.

Връзка към коментар
преди 1 минута , tougherty каза:

И аз съм на този полет и досега не съм летял с такъв самолет. Много ми е странна и конфигурацията 2-3 на седалките. Първоначално полетът беше заложен с 737 от 17.00 часа. Сега смениха и часа, и самолета. Или бягат от ново закъснение, или 737 е изпушил. Както казах и миналия петък, добре че е салон Преслав, че да давим в коктейли мъката от закъсненията.😉

Преди години съм летяла до Варна с едно много сладко самолетче,май пак ветеранче,с такава конфигурация на седалките,може би е то.🙂Някъде зимните месеци беше и имаше малко пътници,странно,че сега го ползват(ако въобще за него става дума)

Да питам - на сайта на БГ ЕР може ли да се види календар с цените по дадена дестинация,месец по месец,както при нормалните АК?или във въпроса се съдържа отговора 😀

Връзка към коментар

MD-то си носи двигателите на опашката. Ако предпочитате тих полет, гледайте за места по-напред. Ако обичате винтидж преживявания - седнете по-назад 🙂

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
5 minutes ago, Мари Николова said:

Преди години съм летяла до Варна с едно много сладко самолетче,май пак ветеранче,с такава конфигурация на седалките,може би е то.🙂Някъде зимните месеци беше и имаше малко пътници,странно,че сега го ползват(ако въобще за него става дума)

Да питам - на сайта на БГ ЕР може ли да се види календар с цените по дадена дестинация,месец по месец,както при нормалните АК?или във въпроса се съдържа отговора 😀

Това е било БАЕ-то...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
1 minute ago, pr284 said:

Това е било БАЕ-то...

В които БАе-та на ФБ съм се возил, все бяха с 3-3 седалки вътре. Преживяването на полет Амстердам-София в такава конфигурация е.... запомнящо се...

На Суис БАе-тата бяха 2-3 вътре.

@Мари Николова, ако седалките са зелени и от плат, много вероятно да е било същото. БАК ги накупиха техните Maddogs oт италианците.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , akair каза:

MD-то си носи двигателите на опашката. Ако предпочитате тих полет, гледайте за места по-напред. Ако обичате винтидж преживявания - седнете по-назад 🙂

 

Явно ще ми бръмчи главата - избрах си седалка почти накрая, а три реда пред мен няма никакви седалки - вероятно е някакъв авариен изход или по-лошия вариант - тоалетните. Така де, преживяване ще е този полет.

Връзка към коментар
Just now, tougherty said:

Явно ще ми бръмчи главата - избрах си седалка почти накрая, а три реда пред мен няма никакви седалки - вероятно е някакъв авариен изход или по-лошия вариант - тоалетните. Така де, преживяване ще е този полет.

То сигурно още не е късно да си смениш  местата. Но тези двигатели са в раздела "стъклата на терминала се тресат когато машината излита"

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Поне рушнаците ще направят плаж на Сарафово  

 

08:35    FB651     Очакван 13:05


Глеам Булер нямат полети. Да не прехвърлят "печалбата" на нея :sarcastic:

 

Черупките 733, които летят по гръчкото, се справят много добре  с разписанията. Ние хем им слагаме кръпки, хем катурваме разписанието.:yes:

 

 

     
  • Смея се 2
Връзка към коментар
24 minutes ago, agenta said:

А някой знае ли регистрационния номер на MD82 за полета FB983, че да го видим къде е и кога ще се появи довечера на летището.

Само един намирам - може и той да е:

https://www.flightradar24.com/data/aircraft/lz-ldm

 

Намерих флотата: им:

image.png.445ef161c6a26500613f7da8c0190a7b.png

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.