Прескочи до съдържание

Как финансирате пътуванията си?


Препоръчани мнения

Здравейте,

Еди въпрос ме мъчи Как финансирате пътуванията си? Как успявате да намерите/ съберете пари за пътувания токлова често и то не в близки и евтини дестинации?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не очаквай вълна от отговори, деликатен въпрос си е и доста хора ще го възприемат едва ли не, че им се гледа в портмонето :)

 

Аз за себе си мога да кажа, че просто е въпрос на приоритети. Някои предпочитат да харчат за кола, къща, дрехи, при нас явно пътуванията са отгоре в йерархията. 

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Изключително субективен въпрос. При нас нещата са относително ясни. Принципно не ходим често по заведения, навик, който ни остана от годините на израстване на нашия син, когато разчитахме сами на себе си за отглеждането му. Отделно от това не смятам, че залитаме по луксозни стоки. Вярно, през последните години малко повече се отпуснахме, но това е нещо нормално с оглед професионалната кариера и увеличените доходи. Като цяло гледаме да не даваме пари за глупости, а да ги инвестираме в обучението на сина ни и ежегодни пътешествия. Със сигурност на младите хора е далеч по-трудно да заделят средства за пътешествия, но всяко нещо с времето си. Ние чакахме десет години, за да се върнем към активно пътуване. Както се казва, изстрадахме си го, но също така и си го заслужихме...

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Ами как да кажа, аз примерно за n-та поредна година отлагам ремонта на дома си  :lol:  То всъщност причината за това не е толкова финансова, ами в липсата на време, през което да си стоя в къщи докато тече ремонтната дейност. 

Финансирам пътуванията си основно със собствени средства, получени по договори и трудови взаимоотношения, малко лихви, ренти и други подобни легални начини...

 

 

Жоро, наблюдавай темата, че данъчните може да пуснат уше, ако видят някой "по-интересен" финансиращ пътуванията начин ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Правя си влог по известна сума всеки месец, че така по-трудно ги харча, иначе непрекъснато вземам от там, а така трябва да отида до банката, тя работи с моето работно време и т.н. И тегля от вътрешна каса в работата с 1% еднократна лихва до 3000 лв. + това, което съм събрала от влога и така. Разбира се не ходя по ресторанти, просто не обичам, хващат ме нервите да стоя там повече от половин час и внимавам как харча остатъка от заплатата, който съм си отделила, така, че да ми стигне.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

От трудови доходи и малко лихви.

 

Мечтата ми е да съм рентиер!

Тогава ще имам и времето и средствата. Сега много трудно нагаждам двете неща   :lol:

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Ами как да кажа, аз примерно за n-та поредна година отлагам ремонта на дома си  :lol:  То всъщност причината за това не е толкова финансова, ами в липсата на време, през което да си стоя в къщи докато тече ремонтната дейност. 

Финансирам пътуванията си основно със собствени средства, получени по договори и трудови взаимоотношения, малко лихви, ренти и други подобни легални начини...

 

 

Жоро, наблюдавай темата, че данъчните може да пуснат уше, ако видят някой "по-интересен" финансиращ пътуванията начин ;)

При мен е същото положение - за ремонти все не се намира време, парите се инвестират в пътешествия и всъщност изобщо не съжалявам. От време на време оглеждам с гузни очи апартамента, но никакви последващи действия от това няма. Човек все прави някакви компромиси, за да е щастлив.

Иначе далечните пътувания не са евтини, но разходите по тях се разточват във времето, тъй като първо се купува основния билет, който си е най-големият разход. Това се прави месеци преди самото пътуване. После вътрешни полети, по-нататъка се резервират хотели, а те в по-голямата си част се заплащат на място. Реално нищо, освен самолетните билети, не се струпва едновременно за плащане.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Мечтата ми е да съм рентиер!

Тогава ще имам и времето и средствата. Сега много трудно нагаждам двете неща   :lol:

Или да ти плащат, за да пътуваш. Ама да може сам да си избираш дестинациите  :P

Ех, мечти...

Редактирано от wilks
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Или да ти плащат, за да пътуваш. Ама да може сам да си избираш дестинациите  :P

Ех, мечти...

Работа ли е не ми го хвали ;)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Работа ли е не ми го хвали ;)

 

А, защо, аз супер го бях нагласил по едно време за около... 6 години - почти нон стоп пътувания (и то какви), за което ми плащаха, та и спестявах докато пътувам :)

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Обратния случай съм аз, който явно потвърждава първите мнения: от пари за къщата и колата не ми остават за пътуване :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Работя в туризма, което е голям кеф, пътувам, че и ми плащат за това... кефя се, пътят е мой дом, надявам се и да умра по пътя.

 

Апартаменти, таратайки, титли, надуване, богатство, големство, власт - бошлаф, празни думи. Но за път винаги трябва да се намират пари. А как става това? Лесно е!

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Работа ли е не ми го хвали ;)

Омръзва, брат. Познавам няколко такива скучаещи милионери, които почнаха работа само заради социалните контакти, и изобщо елемента на социализация. Иначе е интересно и забавно в началото, но бързо доскучава само да се шляеш и харчиш, както писах.

Все пак и от човека зависи, де.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз лично от всяка заплата си отделям някаква прилична сума за "фонд Екскурзия"  :)  . Не излизам често по заведения,защото обичам да готвя а и се дразня на малките порции и завишени цени и кофти обслужване,както и НЕ харча пари за боклуци и ненужни вещи. Мисля че поне за сега ми се получава! За момента все още не мога да събера достатъчно за някоя по-екзотична дестинация ,а и не ми се иска да "бръкна" в дълбоко отлежалите резервоари. За момента следя евтини самолетни билети из Европа и се възползвам от възможността (ако мога). Догодина надявам се вятъра да духне към Азия или Африка ;) .

Общо взето всичко е въпрос на приоритети!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Или да ти плащат, за да пътуваш. Ама да може сам да си избираш дестинациите  :P

Ех, мечти...

Еххх, това искам и аз - да ми плащат да си пътувам натам насам и да си проучвам разни дестинации - чувани и нечувани :) Ако не стане аз да си избирам дестинациите, може и който плаща да ми ги избира важното е да пътувам :lol:

Пожелах си среща с вас - стана; сега чакам за печалбата от тотото и околосветското :lol::yahoo:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всяка вечер празним джобовете от монети ..... в една кутия. Първият път се изненадах каква сума се беше събрала :) за няколко месеца. Отделно всеки месец си заделяме от заплатите допълнително, пак в кутийката. Ако падне ненадейно неочаквана сума, пак там. Не излизаме по заведения, предвид дете и липса на баба под ръка.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз съм по организацията, за финансирането отговаря половинката.

хитро

и по член 121 на наказателния кодекс отказваш да даваш показания  ;)

Редактирано от Childish
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

На мен понякога ми плащат да пътувам до определени места. А когато аз сам искам да избера къде да отида тогава си покривам разходите със средствата, получени от професионалните пътувания. Почти като перпетум мобиле :)

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Човек ще каже, че сте някакви социопати - не ходели по заведения. 

 

Ама като наближи пътуване се оказва, че всички заведения в дестинацията са изръчкани от вече посетилите я. Които иначе не ходят по заведения у дома си  :P Мъкааааааааа. 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Аз всеки месец събирам отделям, накрая идват сметките и нещо непредвидено и все няма пари накрая или покрай фотото имам наложителни разходи и така моето събиране е всъщност изваждане...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Все гледам да купя нещо от ден за ден. Единия месец да речем самолетен билет, другия да платя престоя, на третия да речем пак самолетен...и така...някъде между плащанията се извършва и пътуването...ама поне е едно по едно всичко.

Последната година доста се ограничих, тъй като дадох приоритет на друго, но то вече свършва, така че надявам се скоро да се отпусна малко пак.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Точно си мислех, дали има подобна тема ... ето че вече е факт :)

Аз лично гледам да съм много креативен. Първото нещо, което може да се направи е сериозно търсене и да се намери достатъчно изгоден полет/екскурзия. Определено желанието е особено важно, както и приоритетите. Определено това, че не харча пари за кола, цигари, скъп алкохол и жени ми позволява винаги да заделям по-малко. После разчитам на постоянство, малко може и човек да се лиши от това онова. Въпроса е никога да не се отказваш, дори и когато получаваш заплатка, а не заплата. Днес четох, че в Дания на безработните им дават по 1000-2000 евро. Дано и ние да взимаме такива пари някой ден, сега е по-авантюристическата :)  + :(

Според мен ако човек не успява да събира достатъчно, може да промени нещо в живота си. Както казаха и колегите "може да се работи в туризма" или за пари. Аз съм избрал да работя повече за чест и слава, като когато мога заделям по нещо.

 

Тоест нека да дам 2 решения ако човек няма достатъчно пари:

1. Намира си по-скъпоплатена работа или нещо в туризма

2. Търси ли търси кой е най-евтиният вариант ......и се надява :)

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.