Прескочи до съдържание

Кола под наем от брокер или директно


Препоръчани мнения

Тук цари едно неразбиране от което се пораждат и различни тълкувания и спекулации по темата. Резервирайки кола през посредник, получаваш информация за реалния доставчик/собственик едва в края на резервацията. Или поне така е в общия случай. Ако този доставчик се окаже някоя от големите фирми в бранша, може би наистина в крайна сметка всичко ще бъде ОК и на летището ще получиш договор с доставчика, а не с посредника. После ще избереш и съответната застраховка от доставчика, а не от посредника, за да си спестиш главоболията със самоучастието при настъпило застрахователно събитие. Единствено няма как да се отървеш от блокирането на средства по картата под формата на депозит. В този общ случай ще спечелиш по-ниската цена получена от посредника/брокера. За съжаление не така стоят нещата в случай, че попаднеш на доставчик със съмнителна или лоша репутация. Още по-лошо е това, че реално разбираш за него едва след като си приключил резервацията през посредника и си платил около 10% капаро. Какво можеш да направиш в такъв случай? Да отмениш резервацията и да прежалиш тези 10%? Звучи логично, но надали някой ще го направи. Да махнеш с ръка и да се надяваш всичко да бъде наред. Изборът е личен и никой не може да се бърка в решението на другите. При резервация директно от доставчик всичките тези неизвестни отпадат, но това се случва за сметка на по-висока цена на услугата в общия случай, макар че и тук има изключения...

Връзка към мнение

От моя брокер, ако се откажа от резервацията ми връщат капарото. Изпитано, когато ми канцелираха полета за Израел и не излетяхме, за 3 дни капарото ми се върна по картата.

Връзка към мнение

Добре де, аз друго не мога да разбера: след като всичките тези коли имат пълно автокаско, какви са тези гимнастики?

Там е работата, че не всички тези коли имат пълно автокаско, или по-точно казано "пълното автокаско" не е съвсем пълно ;)

Връзка към мнение

Добре де, аз пак да питам, няма лошо, като съвет. В Азия-добре, обаче отивам на летището в Испания, примерно в Мадрид, къде да я търся тази кола по този начин, при доставчиците на летището ли? И мога просто така да отида примерно при Сикст или някой от другите там и да разчитам, че ще взема кола, евтино и с малка блокирана сума. И няма опасност плановете ми да се провалят, ако остана без кола? Аз застраховка така или иначе винаги вземам.

 

Май в повечето такива случаи става през хотел, отиваш там и те те свързват с някой местен оператор. Или просто търсиш локална местна фирма, възможно е да имат офиси по летищата. 

 

Между другото, доста от брокерите показват фирмата от която резервираш още при търсене, спомням си че Даниел беше казал, че и rentalcars скоро ще я показват навсякъде, а за сега само ако взимаш от летища. Повечето освен това (да не кажа всички) имат безплатна отмяна на резервация. Досада е да резервираш пет пъти и да отменяш, ако не ти хареса фирмата, но със сигурност няма да загубиш пари.

Връзка към мнение

пропуснах 2 дни, изчетох последните постове.

георги е изключително прав и изчерпателен, slujitel също.

 

1. ядосах се и изчетох абсолютно всички условия в сайта на юръпкар /като собственик на колите, които съм капарирала вече/

2. след това направих същото и в сайта на брокера, през който съм избрала колата.

3. след това писах на лични на даниел, за да проверя интерпретирала съм правилно инфото събрано по т. 1 и 2

4. след това си говорих два пъти, дълго и напоително, с офиса на юръпкар софия.

5. накрая се обадих в офиса им на летище катания/сицилия

 

извода! слушайте георги.

Връзка към мнение

Здравейте. Къде в сайта на Europcar е посочена сумата, която ще ми блокират на картата? Аз поне не намирам. Два пъти си писах  online с агентите им и двата пъти ми се дава различен отговор, за това каква сума ще ми блокират.

Редактирано от Mihaela
Връзка към мнение

пропуснах 2 дни, изчетох последните постове.

георги е изключително прав и изчерпателен, slujitel също.

 

1. ядосах се и изчетох абсолютно всички условия в сайта на юръпкар /като собственик на колите, които съм капарирала вече/

2. след това направих същото и в сайта на брокера, през който съм избрала колата.

3. след това писах на лични на даниел, за да проверя интерпретирала съм правилно инфото събрано по т. 1 и 2

4. след това си говорих два пъти, дълго и напоително, с офиса на юръпкар софия.

5. накрая се обадих в офиса им на летище катания/сицилия

 

извода! слушайте георги.

 

Дано Даниел е отговорил, но по начало при положение, че твоята резервация е при друг брокер хич не му е работа, все едно да питаш Avis за условията на Europcar :) Даже май му спряхме личните съобщения, защото идеята беше информацията споделена от него да е публична, а и имаше разни технически детайли. 

 

Здравейте. Къде в сайта на Europcar е посочена сумата, която ще ми блокират на картата? Аз поне не намирам. Два пъти си писах  online с агентите им и двата пъти ми се дава различен отговор, за това каква сума ще ми блокират.

 

То и за тях е сложно явно :) Освен с конкретния офис да се свържеш, както отбелязах по-рано, иначе не знам. Сумата явно различните фирми и офиси си я избират на някакъв си техен принцип, но общо взето включва:

- един резервоар гориво

- самоучастието при инцидент - ако си купиш допълнителна застраховка тази сума ще е значително по-малка

- допълнителна сума за евентуални глоби, тол такси и т.н. Това май е най-плаващият фактор.

 

Мисля си, че ако вземеш допълнителната застраховка от доставчика не би трябвало блокираната сума да е повече от 200-300 евро. Ако не я вземеш, в зависимост от класа на колата и от държавата може да надхвърли 1000 евро. Пак казвам, много груби числа са това и са общо взето максималните, може и никаква сума да не ти блокират, зависи от доставчик и офис. 

Връзка към мнение

Здравйте, сега виждам, че си имате много жив, правно-закачлив и не много конкретен дебат по темата :)

 

Аз работя в AVIS в Англия и мога да споделя неща от кухнята или ако имате директни въпроси.. 

 

Искам да допълня нещо относно блокирането на суми.. На практика пре-уторизирането или всяко такова блокиране се извършва в момента, в който си вземате колата. В Avis Budget имаме инструкции ако сте си предплатили всичко (дали директо или през брокерски сайт) ние пак да блокираме депозит в размер на 'един резервоар с гориво'. Сумата варира според големината на колата респективно резервоара, но е поне £60-£70. Това е така наречия 'fuel up-front option', който би трябвало да е опция, но най-често си се добавя като директна 'застраховка' за нас, че ще върнете колата пълна или ако е върнете празна вече сме си одържали парите. При връщането на колата въпросното 'блокиране' или пре-уторизация се финализира и ако има щети се начисляват допълнително. 

Като цяло slujitel  и Георги обобщават доста правилно нещата. Ще следя темата ако има други въпроси ...?/>

Връзка към мнение

Аз работя в AVIS в Англия и мога да споделя неща от кухнята или ако имате директни въпроси.. 

 

 В Avis Budget имаме инструкции ако сте си предплатили всичко

Тук е необходимо уточнение - какво се има предвид под "предплатили всичко" ? :rolleyes:  :)

Връзка към мнение

Здравейте. Къде в сайта на Europcar е посочена сумата, която ще ми блокират на картата? Аз поне не намирам. Два пъти си писах  online с агентите им и двата пъти ми се дава различен отговор, за това каква сума ще ми блокират.

не го намирате, защото никъде не го пише, поне не както ние си представяме да го видим :) но за юръпкар разбрах, че стандартно е 900 евро+такси, в случай че не закупите на място допълнителна застраховка

Връзка към мнение

имено, затова не съм го питала за другия, т.е моя брокер :)

питала съм неща, които ме вълнуват, и за които съм имала нужда от професионалното му мнение.

Дано Даниел е отговорил, но по начало при положение, че твоята резервация е при друг брокер хич не му е работа, все едно да питаш Avis за условията на Europcar :) Даже май му спряхме личните съобщения, защото идеята беше информацията споделена от него да е публична, а и имаше разни технически детайли. 

Връзка към мнение

Наем за колата + допълнителни продукти: застраховка, +1 шофьор, gps и тн.

Да де, но нали точно това обсъждаме тук и в другите теми за коли под наем - че блокираната сума зависи от това каква е застраховката, и дали е направена през брокера, през рент-а-кар компанията,  или при външен  застраховател :)

 

Ако при резервация на автомобил през някой брокер си направя пълна застраховка със самоучастие от брокера, и си направя покриване на самоучаститето (например от  http://www.worldwideinsure.com/) и в офиса при вас си платя наема за колата, когато я взимам - при това положение само стойността на пълен резервоар ли ще блокирате в кредитната карта? 

И ако да, това дали важи само за вашия офис, или е валидно за всички офиси на Avis ?

 

 

Връзка към мнение

Ако застраховката не е направена на място, все едно нямате застраховка за компанията. Блокират ви пълната сума, катастрофирате, вземат ви парите от картата, а вие после си ги търсите от там, където ви е застраховката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако при резервация на автомобил през някой брокер си направя пълна застраховка със самоучастие от брокера, и си направя покриване на самоучаститето (например от http://www.worldwideinsure.com/) и в офиса при вас си платя наема за колата, когато я взимам - при това положение само стойността на пълен резервоар ли ще блокирате в кредитната карта?

И ако да, това дали важи само за вашия офис, или е валидно за всички офиси на Avis ?

 

Да, ние ще удържим наема и депозита за гориво.Това което споделям трябва да е валидно за всички офиси на AVIS в Европа. Със сигурност в Англия е така.

Очевидно различни брокери имат различни условия и удръжки. Нямам представа за worldwideinsure, но при всички положения трябва да се чете между редовете и ситните букви за техните условия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.