Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Пишеш едно спокойно (не нервно) оплакване с подробно описание на случилото се. Може да се пише нещо от рода на "По принцип не сме особено претенциозни клиенти и имайки предвид, че сме на чартърен полет, бихме могли да си затворим едното око за дребни неща от типа на обслужване на не особено високо ниво и/или непрофесионално отношение на членове на кабинния екипаж, но при стигане до неточности при финансови взаимоотношения (не бих искала да употребявам по-силна дума), не бихме могли да подминем случаят и да изпратим официално оплакване. Уверени сме, че това би било от полза най-вече на самата компания и е добре тези неща да са известни на маниджмента бла, бла, бла... Имайки предвид, че постоянно пребиваваме в Доминиканската република и ще ни се налага да използваме услугите на ...... и за в бъдеще, бихме искали да се уверим, че въпросният случай и отношение на кабинният екипаж не биха се повторили за в бъдеще...бла, бла, бла...

 

Като цяло да изглежда обективно и, че до един момент сте били готови да подминете случая, а не, че сте някъкви, които по принцип си се оплакват. Важно е да се напише също стилно и грамотно. Какво ще отговорят и/или направят е вече отделен въпрос, важното е вие да сте си пуснали оплакването.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И все пак, аз ако бях на твое място, щях да опитам нещо в тази посока. Напиши им, че детето е било силно разстроено от случилото се и е било неспокойно дълго време след това. При положение, че ти предстои обратен полет с тази компания в момента си в деликатната ситуация да обясниш на едно тригодишно дете, че подобни неща са изолиран случай и принципно не се случват при всеки полет на иначе предпочитаната от теб авиокомпания "бла-бла". Вкарай малко мелодрама и като нищо да ви ъпргрейднат за обратния полет в по-висок клас... ;)

 

 

Друго става като юрист завърти нещата. После хората завиждат , че припечелвали добре ... ами всеки знае къде е училището дето се учи право  ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А иначе не смятам че след като се пътува с low cost компания някой от персонала би трябвало да си позволява такова отношение. 

 

 

Така като тя може да е платила 149 или 199 евро за този полет някой на съседната седлака може да е платил 349 евро например ... стюардите едва ли знаят кой за колко лети ;)

 

Истината е , че тази професия извън големите национални превозвачи зад които стоят мощни синдикати  доста се е обезценила. Твърде вероятно и заплащането е мизерно . но на който не му изнася да си хваща пътя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моето лично мнение - категорично бих подала оплакване. И то сериозно. Преди години бях много зальохана. Сега не съм особено "разтропана", но определено правя проблем при нарушаване на правата ми. Дали ще има ефект, друга история. 

 

А за избора на авиокомпании - аз не бих си го причинила. Веднъж - да. Макар че и веднъж трудно се лъжа, след като попадна на подобни ревюта. Втори път - не съм мазохист. Парите са важни, но те са инструмент. Те трябва да ме обслужват, а не аз тях. Да ме унижават и да го изтърпя, защото е евтино - няма да стане. 

 

Много хубави съвети са ти дали! Оплаквания от мен - неофициални - Twitter, tripadvisor, специализирани форуми. Официални - препоръка - виж към коя одиторска компания имат издадено ISO 9001 и директно им заяви, че ще пуснеш официален рапорт за проследяване на Customer Satisfaction. Тогава може да им се постъжни... 

 

И не се ядосвай. Просто им разкажи играта и си извоювай още една почивка :) 

Весело настроение ви пожелавам!

Връзка към коментар

Ива и аз считам, че трябва да подадеш жалба, но в напълно спокоен тон, като опишеш много подробно ситуацията и естествено накрая ясно посочиш, че очакваш компенсация за причинените ти неудобства и незаслужено обидно отношение. Посочи безпределно ясно, че ако не получиш компенсация /в никакъв случай не посочвай точно какво искаш/ ще дадеш гласност на случая в туристическите и т.н. сайтове и ще наемеш адвокат, който да се погрижи за интересите ти. 

Много важно е предварително да нямаш големи очаквания, за да запазиш трезвия тон, но да си напълно ясна, че жалбата ти не е просто формална и е само първата от поредицата от стъпки, които смяташ да предприемаш. Така ще покажеш, че не си глупачка и че не влагаш лични чувства, а си знаеш и търсиш правата. Според мен е важно да подадеш жалбата и заради друго. В твоя случай не се отнася просто за грубо отношение. Компаниите са принудени да обслужват всякакъв род пътници, някои твърде капризни, други с правата си, но така или иначе те са свикнали с жалби относно отношението на екипажа към пътниците. В тези случаи хората недоволстват от управлението на компаниите и на мениджмънта му е изгодно да се прави на нечул. При теб, обаче не е налице само грубо отношение. При теб е налице опит да ти откраднат пари, което не вярвам мениджмънта да преглътне. Тук е налице член на екипажа, който работи сам за себе си или в група, използвайки ресурсите на компанията. Този, който прави опит да открадне от пътниците със сигурност си позволява да прави това и от други, вкл. и от компанията. Със сигурност ще изникнат и други неща незабелязани да този момент, но дори и да е първи случай с репутацията на този човек е свършено, ще започнат да го гледат под лупа и дори и да не бъдеш компенсирана /аз мисля, че ще получиш компенсация или поне извинение от мениджмънта/ този случай ще ти даде възможност за някакъв реванш. Унижението, по един или друг начин ще го преживее и той

 

Спомням си случай с български тур опаратор, когато се бях записала за екскурзия до Гърция. Тур операторът правеше непрекъснато някакви промени, за които не смяташе, че е необходимо да ме пита или поне уведоми. Промениха датите на пътуване, промениха плана на екскурзията и за капак ми промениха и хотела (4 звезди) на мотел. За последната промяна ме уведомиха ден преди тръгване като ми казаха, че ще ми върнат разликата в парите за 4 зв. хотел, а за останалите промени просто научих от сайта им. Беше пиков сезон за пътуване /някаква поредица от почивни дни/ и аз нямаше как да промена плановете за пътуване. Естествено ми върнаха значително по- малка сума от разликата в хотелите и то вече когато екскурзията си течеше. Тогава запазих самообладение и нищо не казах, взех си парите и тъй като никой не се сети да ме накара да се подпиша, просто реших да не си развалям почивката. Изкарах си чудесно. Дори мотелът никак не беше лош. Имаше хора, които бяха набутани в по-лоша обстановка. След като се върнах реших все пак да пратя мейл до оператора и му написах всички промени, които е направил без да иска съгласието ми и че е сменил и хотелът въпреки, че в договора ми е написано името на хотела и категорията му. На практика започнах с точките от договора, които операторът е изготвил изцяло в своя полза, но че дори и тях не е спазил. Казах си честно, че съм безкрайно огорчена и очаквам обезщетение. Написах си и банковата сметка и им дадох срок, като казах че ако няма реакция ще продължа да ровя по случая.

След седмица получих ужасно гневен отговор от тяхна страна, съпроводен с превод по банковата ми сметка. Бяха ми върнали значителна сума някъде около 80-100 евро като се има пред вид че цялата екскурзия струваше не повече от 550 лв. Е написаха ми, че те са действали в мой интерес и че едва ли не ми правят услуга, връщайки ми пари, но че просто не им се занимава с мен. Не пратих повече отговор, не че нямаше какво да кажа по нещата, ама вече ми беше все тая. Така или иначе нямаше да пътувам с тях никога повече, пък и получих повече от очакваното от мен, а за капак бях супер доволна от пътуването. Просто им дадох нагледен урок, че не всички туристи са със стадно мислене и че аз си знам правата. Предполагам, че за напред са по-внимателни, когато правят промени в дововорените условия.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Най-важното е в такива случаи човек да не го приема лично. Това, че даден човек не е възпитан добре, си е негов/неин личен проблем. Не вярвам и че произходът/националността могат да са определящ фактор за подобно негативно отношение. В крайна сметка, какво значение има откъде си, след като имаш необходимата сума, за да закупиш билет?

Аз най-вероятно изобщо не бих си поискал 40-те евро, като знам колко съм мекушав ;)) Но в идеалния случай, най-добре е човек да води подобен спор с екипажа пред "публика", т.е. пред други пътници, защото тогава има голям шанс други хора да се намесят на твоя страна. А когато разговорът е "на четири очи" (почти), екипажът наистина си мисли, че всичко е позволено. Винаги е важно в такава ситуация да се направи "скандал" (разбира се, без твърде много емоции), защото само така тези нахалници ще се стреснат. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко офтопик , но имаше неотдавна тема за плащане на полети на Qatar от чужбина с чужда кредитна карта за което картодържателя не е подозирал.

Не мога да изровя темата , но ако някой тук се сети за какво ставаше дума ще ми е интересно да разбера как се развиха нещата ???

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко офтопик , но имаше неотдавна тема за плащане на полети на Qatar от чужбина с чужда кредитна карта за което картодържателя не е подозирал.

Не мога да изровя темата , но ако някой тук се сети за какво ставаше дума ще ми е интересно да разбера как се развиха нещата ???

 

Това беше темата, но като гледам няма информация за развитието на проблема...

http://magelanci.com/topic/2328-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/?hl=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това беше темата, но като гледам няма информация за развитието на проблема...

http://magelanci.com/topic/2328-катарски-авиолинии-информация/?hl=карта

Супер си , благодаря ти !

Наистина ме интересува развоя , че всеки може да попадне в подобна неприятна ситуация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Писмото е написано, като съм използвала всички дадени тук съвети -на Duke за емоционалното състояние на детето, съвета на Rainy за оплакване на одит компанията и Трип адвайзора, а FlyTraveler го изплагиатствах с копи пейст направо. :)

Изпратих го преди 3 дни и ще ви държа в течение дали има някакво развитие.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Ива, имаш ли отговор, какво стана!

До този момент няма. Два дни след като изпратих оплакването получих отговор, че е насочено до съответните служби и до 2 седмици ще получа отговор. Минали са вече точно 4 седмици оттогава.

Връзка към коментар

Супер си , благодаря ти !

Наистина ме интересува развоя , че всеки може да попадне в подобна неприятна ситуация.

Във връзка с този случай има развитие - установено е от полицията и банката, че е е извършено престъпление. До два три месеца ще бъде възстановена сумата. Имаше и данни, че в едната посока е летял пътник с билет закупен с картата. Само искам да уточня , че става въпрос за дебитна карта. Била съм в заблуждение в началото.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Току що получих официално писмо на оплакването от Jetairfly. Е, все пак е нещо :)

 

Following your letter of 01/07/2014 to Jetairfly.com, it was sent to our service
and we can give you the following reply in our capacity of air carrier.
We have noted your remarks about a problem with the steward and crew on
our flight JAF602 Punta Cana – Brussels on 21st of June, and we apologize for
any inconvenience that was caused by the incident.
The information about this case was gathered and transmitted to our
direction, in order to avoid such events in the future.
We appreciate the time you took to inform us, as the level of service on our
flights has to be continually improved and errors are not tolerated.
As commercial gesture, we would like to offer you an amount of 50 EUR for
the inconvenience, it will be in the following days automatically paid on the
Visa card account you used to pay your flight.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Браво, Ива!!!! Поздравления!!!!

Направо съм щастлива, че този боклук ще го отнесе! ТОлкова ми е познато чувството на безпомощност пред арогантността, и толкова се радвам, когато тя не се толерира! Надявам се лично от неговия джоб да излязат не 50 е, а доста повече!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз, да си призная, не вярвах. Във фейса ги подредих, срам не срам. TUI Airlines Belgium S.A., Quality Control Supervisor се е разписал под писмото.

 

Както не случайно посъветвах, QА/QC е смърт за авиокомпаниите - и не само за тях - затова там ги удряйте. Радвам се на успеха ти!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.