Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

В кръга на шегата, но ако рожденикът е пълнолетен, бут хамон или поне дебел резен, накъдрен фино както го умеят и бутилка/и червено  за подарък, биха го накарали да се просълзи от щастие 🙂 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 16.02.2022 г. в 1:56, neuromancer каза:

Т картите не важат за метрото от летището, но важат за влака. 75 минути след като я маркираш може да се прекачваш колкото искаш, отбелязва се часа, когато си я маркирал.

Относно T-familiar - картата се валидира за всеки един човек при всяко качване. Ако пътува 4-членно семейство - при първо качване се валидира /за всеки един от четиримата по отделно т.е. 4 пъти/. В рамките на 75 минути от последния, който се чекирал има възможност за второ превозно следство , като се чекира картата отново 4 пъти. Така се изчепва нейния лимит от 8 пътувания . Правилно ли съм разбрала?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

в рамките на 75 минути от първото маркиране имаш билет и не ти взема още пари при прекачване. След като минат 75 минути вече като валидираш пак ти взима 1 пътуване. Забравил съм вече, ама май така беше

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Аудио-текст пътеводител на български за Барселона

Направил съм си един аудио-пътеводител на забележителностите в Барселона на български от сайта https://izi.travel/ . Използва се с тяхното приложение за смарт-телефони, безплатно е. Помага за ориентиране с включена локация на телефона, открива близкия до вас обект и се пуска автоматично аудиото. Повечето текстове са преводи от Google на информацията от сайтовете на самите обекти. Звукът - аудиото е синтезиран компютърен звук от текста. Текстовете на български също са достъпни за четене. Текстчетата са кратки и има снимки на обектите.

 

Пътеводителя е достъпен на https://izi.travel/en/browse/9c46b72e-48b9-48dd-839c-3389cf326ef4?passcode=ofis2022

Може да се разглежда и на настолен компютър, но не се вижда информацията за някои обекти.

Малко е големичък, съдържа 80 обекта!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

За тези които имат само 24 часа в Барселона, ако са избрали мулти сити със стоп в Барселона, открих че предлагат карта T-Dia card, която важи 24 ч. от активирането и включва отиване и връщане по веднъж до летището с метрото и всички други линии, като за зона 1 цената е 10.50 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Интересно е това, но за тези пари е по-добре T Casual карта, която е за 10 пътувания и въпреки, че не важи за метро от/до летище, но важи за влака и така ще има и за следващия път.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не е лош вариант, но аз си букнах близо до летището за спане до метростанция на линия L9 и ще се мотаем цял ден в града и ще ползвам неограничено транспорта с тази карта. На мен ми излиза изгодно защото цената на метрото от и до летището е 10.30 евро. Понеже полета е сутринта рано а метрото работи от 5 ч. ми е удобно. Не съм проверявал за този влак до летището какво му е разписанието и дали стига рано до летището. А с метрото бързо ще се прекачваме от една линия на друга и за малко време ще обиколим повечко места. Е където се наложи ще ползваме и автобуси и трамваи, макар че нямам идея какъв е трафика в Барселона. До сега съм минавал само няколко пъти транзит от там. Жена ми не харесва моторите, а там има много хубави електрически скутери. Ако бях сам бих обикалял с такъв.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е да иначе тази карта и тя важи за целия транспорт, а влака първия тръгва в 5:07 от Passeig de Gracia и да зависи къде си отседнал защото влака спира на три гари само в града. Иначе за 20мин е на летището от там.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Спешен въпрос относно картите за градски транспорт в Баселона:

За малко по-дълъг престой най-изгодно е да се купи T-Usual карта за цялата градска мрежа включително и летището за един месец, срещу 20 евро. В сайта пише че е индивидуална и върху нея трябва да има номер на ID документ. Не пише да има рестрикции само за испанци, но при поръчка не приема българския формат на лична карта или паспорт - нашите са 9 цифрени а сайта позволява въвеждането на 8, колкото са испанските. Някой купувал ли е такава карта? Да се направя ли на разсеян и да си поръчам като въведа номера на лична карта/паспорт до където ми позволява?

Връзка към мнение

Принципно е само за испанци тази карта и не знам дали ше ти даде да купуш при въвеждане на грешен/непълен номер на документ. А за колко дълго ще си там и колко ще го ползваш този транспорт, че искаш такава карта? Аз за седмица ми стига тази T-casual, която е за 10 пътувания.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 11.09.2023 г. в 14:08, Ivko каза:

Принципно е само за испанци тази карта и не знам дали ше ти даде да купуш при въвеждане на грешен/непълен номер на документ. А за колко дълго ще си там и колко ще го ползваш този транспорт, че искаш такава карта? Аз за седмица ми стига тази T-casual, която е за 10 пътувания.

Първо благодаря!

Ами то вече свърши, толкова беше натоварено, че не успях да видя отговора на време, но така или иначе той е дошъл след като си реших проблема.

Целта на визитата беше да помогна настаняването на сина ми - новоприет студент в Барселона.  И покрай цялата лудница около дообзавежането на квартирата и търсене на разни институции в града се разпукаме от пътувания.

Кацнах в Барселона в понеделник в 10 сутринта  и си тръгнах четвъртък в 22 вечерта - щеше да ми тряба Hola Barcelona за 4 дни, която гони 40евро. Дохато T-Usual в момента е 20евра

На летището, като хванеш дългия пешеходен тунел към метрото и R-влака първо на кота 0 е входа за влаковете, там освен машините за билети има и гише за продажба на билети. На това гише детето, все пак владеещо достатъчно доре езика, попита как да се оправим с покупката на такава карта и получи отгово - Аз ще Ви ги направя на място. Дадохме си личните карти, момата в кабинката започна да цъка на компютъра вътре и ни издаде месечните карти. Факт е, че не мога да знам дали е въвела целия номер на документа, но на картата за пътуване се виждаха отпечатени само първи 8 цифри от номера на личната карта. Контрола не ни провери никъде  и не мога да кажа, какво би станало при проверка "на място"

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте приятели, за първи път ще сме в Барселона за 3 дни. Планирам да сме в Готическия квартал. От там можем ли пешеходно да стигнем до всички важни атракции или е нужна карта за градски транспорт? Благодаря!

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 10.09.2023 г. в 23:55, КолЮ каза:

Здравейте,

Спешен въпрос относно картите за градски транспорт в Баселона:

За малко по-дълъг престой най-изгодно е да се купи T-Usual карта за цялата градска мрежа включително и летището за един месец, срещу 20 евро. В сайта пише че е индивидуална и върху нея трябва да има номер на ID документ. Не пише да има рестрикции само за испанци, но при поръчка не приема българския формат на лична карта или паспорт - нашите са 9 цифрени а сайта позволява въвеждането на 8, колкото са испанските. Някой купувал ли е такава карта? Да се направя ли на разсеян и да си поръчам като въведа номера на лична карта/паспорт до където ми позволява?

Миналата година купувахме такива карти от машината на спирката на метрото на летището и не е имало проблем с въвеждането на номерата на личните ни карти.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.