Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

Пускам тема за един от най- обичаните градове по препоръка на Жоро. Целта ми е не толкова за самия град, колкото да открия място за 4-5 дни морска почивка наблизо. Искам да е не много населено, да има хубав плаж и да се стига максимум за час до Барселона.Ще бъдем на круиз до 09.09 и мноого ми се ще да можем да разгледаме прекрасния град по-подробно С дете на 12 години сме. Ще очаквам предложения!

 

Връзка към мнение

Дефинирай какво точно означава за теб хубав плаж - за много хора това означава широка пясъчна ивица, но аз например  предпочитам малки заливи със скали  :)

Чувала съм много хубави отзиви за едно градче на около 40 километра от Барселона - Сиджес. Аз не съм била там, но по снимки изглежда много приятно, има си и плажна ивица. Не знам как е с транспорта до Барселона, но не би трябвало да има проблем. Иначе, ако си любител на широките плажни ивици - Калея, Пинеда де мар, Малграт де мар - за по-малко от час се стига до Барселона с влак.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако те устройва на около 160 км, от Барселона, Салоу. Страхотен плаж. 30 Е за двама в посока с автобус. има възможност и за влак. Там е и  един страхотен парк: Park Aventura. Има част със атракции / влакчета, шоута и т.н/ и воден / в който не сме ходили/. Бях чел, че е един от най-големите. Там изкарахме един цял ден.http://www.portaventura.co.uk/. Гледам цената е по-висока в момента: 45Е на човек, но си заслужава.

Ние комбинирахме 4 дни в Барселона със последващ релакс в Салоу за още 4 дни. Плажа е един път! Плитко на метри навътре, топла вода/ бяхме в началото на септември/, Средиземно море. Толкова фин пясък, че е като прах. Не се вижда нито една мидена черупка/ едва открих една/ или камъче.

Малко е трудно за пушачите, открихме едва един магазин за цигари. Наблизо е древния Тарагона.

Това е Kosta Dorada/ Златния бряг/, юг от Барселона.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ви!

За Салоу знам, че е чудесно, а и Порт а вентура е там, но е далеч от Барселона. 

За хубав плаж - леснодостъпен, пясъчен, и да не става дълбоко  отведнъж заради детето.

За Сиджес попрочетох и разбрах, че е място, преди всичко за гей двойки. Може и да греша, но на няколко места се споменаваше. Зани, четох за твоето испанско море и май към тези курорти ще се насочим. Кой е твоя фаворит там?

Връзка към мнение

Както написах и преди, самата Барселона има приказен плаж, който е едно от очарованията на града. Може половин ден да се мотаете като туристи, а половин ден на плаж.

A да не става изведнъж дълбоко - малко трудно на испанското крайбрежие.  

Връзка към мнение

Плажовете на Барселона са хубави , широки (повечето от тях са с каменисто дъно) , но като всички градски плажове в сезона са мръснички. Има и нуди плаж.

Барселонета е с пясъчно дъно.

Връзка към мнение

Аз пък ще ти препоръчам Miami Playa. Градче, което е на около 30км от Тарагона с хубава плажна ивица. Морето ставаше постепенно дълбоко, но това беше преди 5 години.. не знам колко го е изяло вълнението за това време. Има страхотни  къщички и студиа в района, които са близо до плажа. Помня, че имаше и къмпинг.

Връзка към мнение

 Кой е твоя фаворит там?

Аз много харесвам Тоса де мар и има едни малки плажчета около Йорет де мар, но те са доста далече от Барселона. Доколкото си спомням ние стигахме до там с комбинация от влак и автобус, може и да има директен автобус до Барселона, но нали ти казвам - далеч е, а освен това е много туристическо. Там където бяхме отседнали - Пинеда де мар - морето ставаше дълбоко изведнъж, не знам как стои въпроса с плажа в Калея, но може би там ще е по-подходящо.

Връзка към мнение

Калея, Малграт дел Мар - на 40-50 км от Барселона, но има редовна връзка с влак до Барселона , мисля на 15,20 мин., стига се за около час до центъра на града, Пласа де Каталуня. Плажа е достатъчно широк , мисля че дъното беше пясък.

Връзка към мнение

Плажовете в самата Барселона са широки, равни и много красиви. Не знам колко пренаселени стават лятото, защото ние ходихме през март. Това е плажа в района на Селва де Мар:

 

WP_002052.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честно казано с дете на 30-40 км извън Барселона нито море ще видите, нито Барселона ще разгледате като "бели хора".

 

Иди ми - дойди ми с влак + да отидете до гарата и минали 2-3 часа от деня.  

Връзка към мнение

Може би си права, но детето е девойка ;) и е тренирена. Предпочитам да е извън Барселона, за да е малко по- спокойно. Пък и наши близки са почивали така, и то в Санта Сузана и са доволни.

По тоя повод, но нейм, дай идея в кой квартал в Барселона да се отседне/ ако минем на този вариант/, за да сме близо до плаж или поне до бърз превоз до плаж. Благодаря.

Връзка към мнение

Точно в Селва де мар сме отсядали първия път в апартамент под наем - луксозен квартал с блокове тип затворен комплекс, на 4-5 минути пеша от плажа на снимката на Bell@ и 2 минути от спирка на метрото. Много ми хареса. Вторият път не успях да намеря нищо под наем в този район и си избрахме един апартамент, от който се виждаше Саграда фамилия (на горната пряка)- готин район, но много шумно и  на 15-20 мин пеша от морето и пак на 2 мин от метрото.

 

Ако предпочиташ хотели, някой друг да помага.

 

Барселона за мен е най-великият град за ходене пеша! Метрото го ползвахме само когато се прибирахме изтощени от обикаляне.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С метрото от плаца Каталуня си за 20-ина минути до плажа + 5-10 минути пеш според кой плаж ще изберете.

Така , че по-добре отседнете някъде в тоя район , а транспортът е много добре уреден , климатизиран и редовен ;-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 а транспортът е много добре уреден , климатизиран и редовен ;-)

И в сравнение с много други големи градове в Европа - евтин, особено с карта за 10 пътувания  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Все повече се навивам за самата Барселона. Ако ми препоръчате и конкретин апартамент, ще сте безценни! До сега винаги избирам сама и имаме късмет с настаняването, но едно рамо , даже няколко рамена ще са ми от голяма полза.

Връзка към мнение

Ние бяхме в хотел в района на Селва де Мар. Както е писала но нейм, плажа е на 5 минути, а спирката на метрото на 2 минути. Стига се до площад Каталуня за 15-20 минути с метрото. Ние го избрахме, защото обичаме да се разхождаме по плажа и често ходихме до там. В този район има и магазинчета и ресторантчета, изобщо много е хубаво. Следващия път пак там ще отседна. Ако искаш информация за хотела, пиши.

Връзка към мнение

. Ние го избрахме, защото обичаме да се разхождаме по плажа и често ходихме до там.

И ние само по плажа се разхождахме. Все пак нека уточним, че това не е само плаж, а паралелно на плажната ивица са направени паркови алеи, такива за колоездачи, градинки, зони за спорт, има кафенета, ресторантчета...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно така, освен това ми направи силно впечатление че на плажната ивица не можеш да видиш нито една постройка, както е по нашето черноморие. За чиститата няма смисъл да споменавам, то е ясно. Просто хората знаят как да си пазят природата

Връзка към мнение

Моля, дайте инфо за хотел или апартамент, в който сте били. На всичкото отгоре за 31.08 и 1.09 трябва да търся хотел  преди началото на круиза. Доста имам да си изяснявам и със спане и с програма. Разчитам на помощ!

Връзка към мнение

Защо не потърсиш в някой сайт като booking.com, аз мога да ти кажа този хотел, в който аз бях, но не знам дали ще те устройва като цена и като район.

Връзка към мнение

Не мога да ти дам координати на апартамента, който ми хареса, защото вече не се предлага. По-добре си харесай нещо от сайтовете онлайн и може да го изкоментираме като район.

 

Когато търсих за Италия, ми направи впечатление, че повечето апартаменти не можеше да се резервират онлайн веднага, а искаха да им пуснеш запитване. Много се издразних, но беше голяма изненада, когато на мейла ми отговаряха, че правят отстъпка, ако платиш по-голямата част от сумата кеш. Например за апартамент 70 кв м, с 2 самостоятелни спални (за 4 човека) и хол с кухня в отлично състояние напълно оборудван, обявен в сайта за 145 евро, платихме 94. Не знам как е с испанските сайтове, но имаш опция да се пазариш, което преди 6-7 години беше невъзможно.   

Връзка към мнение

С чиста съвест мога да препоръчам Hotel Medium City. Спахме в него пет вечери между Коледа и Нова година и останахме много доволни от обслужването. Местоположението е ключово, цената през booking.com беше много добра...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защо не потърсиш в някой сайт като booking.com,

Това правя от няколко дни. Набелязала съм няколко, но не съм сигурна за местоположетието. Сан Марти ми хареса, разбрах, че Еикзампл е много добър район. Ако може ей такива насоки да дадете, ще  е добре. Като се има предвид, че една от целите е плаж.

Надявам се, че не досаждам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.