Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

Здравейте.Трябва ми съвет относно посещение на Камп Ноу,не е за мен.

Пристига се в Барселона с полет в 08:35 през седмицата и от летището направо към стадиона ще се отиде.Понеже билетите за Камп Ноу ще се вземат предварително онлайн и са с часове.

За кой час ще е най добре да се вземат?

Като се има в предвид времето за пътуване от летището до там.

Пускат ли с раници малък ръчен багаж,ако не ,има ли гардероб за такива и платен ли е?

Благодаря 

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Branko каза:

Здравейте.Трябва ми съвет относно посещение на Камп Ноу,не е за мен.

Пристига се в Барселона с полет в 08:35 през седмицата и от летището направо към стадиона ще се отиде.Понеже билетите за Камп Ноу ще се вземат предварително онлайн и са с часове.

За кой час ще е най добре да се вземат?

Като се има в предвид времето за пътуване от летището до там.

Пускат ли с раници малък ръчен багаж,ако не ,има ли гардероб за такива и платен ли е?

Благодаря 

 

За да е по-сигурно - нека входа е планиран след 10 часа.

Да има багажни клетки, мисля че цената е 5 евро, но да ги пуснат с раници не е невъзможно.

Нека опитат.

 

В най-лошия случай един стои и пази раниците ... Не е добър вариант, но е информация. Случвало се е в Истанбул.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте, може ли адрес за air B & B. Проверено от магеланци, за добро качество, чисто, уютно и на добро място. Благодаря! За края на февруари за един уйкенд ми трябва. 

Връзка към мнение

Здравейте, интересува ме шатъла за Тибидабо / https://www.tibidabo.cat/en/plan-your-visit/how-to-get-here/public-transport / безплатен ли е, или трябва да се купи билет за парка или просто билет за шатъла ? Благодаря.

Връзка към мнение
преди 1 час, Vunkara каза:

Здравейте, интересува ме шатъла за Тибидабо / https://www.tibidabo.cat/en/plan-your-visit/how-to-get-here/public-transport / безплатен ли е, или трябва да се купи билет за парка или просто билет за шатъла ? Благодаря.

Плаща се при всички случай освен ако не си Free for Tibiclub members.

Връзка към мнение
В момента, Ivko каза:

 Трябва да имате билет за самия парт и тогава е безплатен иначе се плаща

Ние мислим да се качим само заради гледката и църквата... от атракциите в парка, може би само на виенското колело, но билет за него ще си купим от там. При това положение на каква цена е шатъла ?

Връзка към мнение
On 1/7/2020 at 12:27 PM, venceremos said:

Старите карти с 10 пътувания ще важат до 29 февруари 2020 г, паралелно с новите T Casual.
От управата на градския транспорт в Барселона са съобщили, че в този преходен период T Casual ще може да се ползва споделено от повече хора, защото реално системата им е настроена така, че не прави разлика между двете карти 😚 единствено цената на новата карта е малко по-висока.

От 1 март обаче T Casual си става наистина индивидуална.

 

Това дали е проверено, понеже ми предстои пътуване до Барселона след няколко дни ? 🙂

Връзка към мнение
преди 2 часа, Barfly каза:

Това дали е проверено, понеже ми предстои пътуване до Барселона след няколко дни ? 🙂

На място не знам дали някой го е проверил вече, но излезе официално в испанската преса, поради тази причина го публикувах, за да послужи на пътуващите в периода до 1 март 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Двоумя се между (отново море в Алгарве) или в Барселона, как са плажовете и морето в центъра на града или такива които лесно се стига с транспорт от центъра?

Връзка към мнение
преди 8 минути , 招き猫 каза:

Ясно... май ще е Алгарве

Там е много красиво, но водата е студена. Около Балселона ими градчета, до които се достига с влак, автобус и имат прилични плажове.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, 招き猫 каза:

Двоумя се между (отново море в Алгарве) или в Барселона, как са плажовете и морето в центъра на града или такива които лесно се стига с транспорт от центъра?

Ние имахме резервирана почивка в Алгарве, но отменихме всичко и се насочихме към Андалусия. Нещо ми е хлъзгава Португалия за лятото и решихме да не рискуваме.

Бадалона е на разтояние от Барселона и плажа е страхотен там. Стига се с метро или влак, който върви по крайбрежната и буквало гарата е на плажа. Пътува се с карта за 10 пътувания.

 

train-badalona-catalonia-spain-DFJT76.jpg

 

Друго близо до барселона е Sitges на 30км и там да се отседне и страхотно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. Някой ползвал ли е карта за транспорт в Барселона - Hola BCN за 48 часа е 16,30 €. Излезе ми в Get your guide. Въпроса ми е някой ползвал ли ги е и струва ли си да се купува подобна карта?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ще сме в Барселона за РД на приятеля ми. Искам да запазя вечеря на някое много вкусно място и приятно. Не се впечатляваме от лукс и бели покривки до земята, а от вкусни ястия и приятна атмосфера - любезно обслужване и местен стил. Разбира се има повод и чак твърде посредствена обстановка също не е ОК. 🙂 Препоръки са добре дошли! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Nia_STN каза:

Ще сме в Барселона за РД на приятеля ми. Искам да запазя вечеря на някое много вкусно място и приятно. Не се впечатляваме от лукс и бели покривки до земята, а от вкусни ястия и приятна атмосфера - любезно обслужване и местен стил. Разбира се има повод и чак твърде посредствена обстановка също не е ОК. 🙂 Препоръки са добре дошли! 

Halloween Parties

October 31st is one of the liveliest nights in Barcelona, and you should definitely join in the fun. Many famous clubs in the city including Opium Mar, Shoko, Sala Apolo, and Monasterio, usually have decent Halloween celebrations. Disco Inferno at La Terrazza is often the closing party of the season. Pacha Barcelona, Xceed HQ, and INPUT High Fidelity Dance Club also offer Halloween events.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Ivko каза:

Halloween Parties

October 31st is one of the liveliest nights in Barcelona, and you should definitely join in the fun. Many famous clubs in the city including Opium Mar, Shoko, Sala Apolo, and Monasterio, usually have decent Halloween celebrations. Disco Inferno at La Terrazza is often the closing party of the season. Pacha Barcelona, Xceed HQ, and INPUT High Fidelity Dance Club also offer Halloween events.

Благодаря за отговора, нищо че е на другия ми въпрос 😄 Информацията ще ми е полезна.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Nia_STN каза:

Благодаря за отговора, нищо че е на другия ми въпрос 😄 Информацията ще ми е полезна.

Обърках темите хаха иначе Барселона е страхотна покрай този период и можете да усетите миризмите на печените кестени във въздуха, а яденето на печени кестени и сладки хлебчета, известни като паналети, е част от традицията по време на този празник в Каталуния. Само да се сетя за едно заведение в центъра-вкусно, непретенциозно, местно и добро, като цени.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 19 часа, Nia_STN каза:

Ще сме в Барселона за РД на приятеля ми. Искам да запазя вечеря на някое много вкусно място и приятно. Не се впечатляваме от лукс и бели покривки до земята, а от вкусни ястия и приятна атмосфера - любезно обслужване и местен стил. Разбира се има повод и чак твърде посредствена обстановка също не е ОК. 🙂 Препоръки са добре дошли! 

Тогава пак да си попитам за заведенията 🙂 Моля за препоръки. Благодаря!

Връзка към мнение
В момента, Doctor Who каза:

Препоръките винаги зависят от личния вкус, а статистиката винаги носи по-вярна информация.

https://www.tripadvisor.com/Restaurants-g187497-Barcelona_Catalonia.html

Случвали са ми се големи греди според отличните оценки на TripAdvisor. Последно преди месец в Сицилия. Там може да се получи така, защото като оценява някой от Англия или скандинавските например, ами те нямат хубава кухня и все им се струва вкусно :D. За това питам тук, българско мнение по нашите вкусове и с по-конкретно обяснение какво търся. Сигурна съм, че тукашните препоръки ще са по-близо до моя вкус 🙂

Връзка към мнение

Ако искаш добро място според испанците, гледай отзивите на самите испанци за дадено място, не на англичаните, нито на българи.

 

Каквито неща съм слушал от някои българи точно за Италия и пиците им, не съм чувал от други. 

 

Не знам какъв вкус имаш, но в добрите заведения няма както у нас от А до Я, а са специализирани в  морски, меса, пици и т.н.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря!

Сега съм изправена пред следния казус: заведение, което да е хем за вечеря, хем с по-силна музика. Нещо като Hard Rock Cafe - подобен стил. Ще съм благодарна на реални препоръки за конкретни завдения, защото това ми е нужно повече от съвети как да търся отзиви в други платформи.

Много благодаря!

  • Смея се 1
Връзка към мнение

@Alexander е изключителен познавач на Испания, живял е там, ходил е навсякъде, бил е на всички Канарски острови, хранил се е на стотици места и е споделил десетки с форума. Той е ценител на добрата кухня и сам забележителен кулинар, естет с познания за кафе, уиски, вина и други напитки, които звучат енциклопедично. Винаги знае всичко за Испания и мнението му е без погрешно, точно и ясно! Как да е ценен форума, ако не се цени мнението на най-добрите. Респект от мене. 

 

Гледам как е започнала темата за любимия ми град и виждам как се е запътила да свърши... , затова  ще се върна към нея оптимистично:

Всеки дал смислен отговор на поста над моя ще получи  обяд/вечеря/храна за двама в избрано от мене място в Барселона в обозримо бъдеще!

🙂

  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Докато ти самата не знаеш какво точно търсиш, няма как някой да ти препоръча нещо конкретно. Както  казах  в Испания, а и не само там, не е както у нас да се търсят и тачат, лъскави заведения на вид тип Хепи, предлагащи  от суши, през пица до стекове и салати.

 

Такъв тип заведение са рядкост или са на чужди вериги там. Имаше точно Хепи-българското  в Барселона, не знам дали работи още.

 

Нещо подобно на хард рок кафето са заведенията на  друга американска верига foster's hollywood, има силна музика и т.н. Аз това разбрах, че търсиш досега и затова ти ги предлагам, дали ще ти харесат отзивите за самата храна  не знам. От последния ти пост разбирам, че ти е по-важно самото заведение да ти хареса, а не толкова храната. Преди това останах с убеждението, че искаш храната да е добра и си гледала отзиви на разни хора.

 

В Испания заведенията се квалифицират по друг начин, локални квартални кръчми-барове, които повечето бълагри ги обявяват за дупки и не ги харесват на вид и ги избягват.

Следват по-нормалните и накрая са тежки и сериозни ресторанти, такива у нас няма много, да не казвам изобщо. 

 

У нас общо взето се определят колко са лъскави и колко къса пола има сервитьорката-тип Хепи и чак след това някои гледат хранта, която в повечето случаи е една и съща с огромен избор и менюта с дебелина романи.

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Alexander, благодаря ти за усилията да ми помогнеш и се извинявам за объркването. За две различни вечери търся заведеия и това е причината да питам за различни неща. В първия пост търся точно каквото си разбрал - приятно място с вкусна храна и уютно. Това е за рожден ден за събота 🙂 То ми е най-важно.

А това в стил Хард Рок кафе, защото не знаех по какъв друг начин да го обясня, е за Хелоин. Не ни се ходи на истински клуб тип дискотека, където да е само музика и пиене, но все пак да има нянакъв парти дух. Нещо тип бар& динър. Хепи не е подобно по никакъв начин за мен на Хард Рок кафе. Търся бар със сервиране на храна, където да може да се забавляваме по-рано от клуб. 
 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.