Прескочи до съдържание

Още един самолет на Malaysia падна


Kaloyan89

Препоръчани мнения

80 деца ...ужас

23 граждани на САЩ

70  - Холандия

4 - Франция

И какво, останалите не заслужават ли да живеят като не са граждани на тези страни или деца?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Доколкото разбрах от различни западни и руски медии - свален е от земята именно с Бук. Има спекулации, че сепаратистите от Донецк са го помислили за украински самолет Ан нещо си и са го свалили по грешка.

 

Лично спред мен е чиста случайност, че пак е Малазийски самолет, могло е бъде всеки друг. Всяка жертва е за оплакване, животът е еднакво скъп за всички хора на земята, болката на семействата е една и съща.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И какво, останалите не заслужават ли да живеят като не са граждани на тези страни или деца?

 

 

Я стига! Не съм дала повод за подобни изявления.Просто цитирах статистически това което подадоха като информация.

 

Абсолютно всички хора  заслужават да живеят!

Редактирано от Angelika
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 Дали в тази връзка и flightradar-а е "долу" също....!?

Това е запис от даните на Flightradar24, които в момента не излизат да сайта:

http://www.washingtonpost.com/posttv/world/flight-path-of-malaysia-airlines-flight-mh17/2014/07/17/f8b4ffee-0dde-11e4-9c90-0c289b74e142_video.html

 

Има ли някой с по-професионални познания, който да сподели с какво оръжие може да се свали самолет летящ на 33000ft 10км височина?

Като лаик ще предположа, че без прецизна радарна система не е възможно..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Споменава се, че 777 на Singapore Airlines и 787 на Air India са били на около 25 км отстояние от Malaysia - та, когато е изчезнал. Предполагам черните кутии ще бъдат намерени бързо и да се надяваме данните да не са фатално засегнати! Спекулации адски много... Stenk, кои 2 инцидента визираш и каква връзка да има м/у тях?

Връзка към мнение

Има ли някой с по-професионални познания, който да сподели с какво оръжие може да се свали самолет летящ на 33000ft 10км височина?

Като лаик ще предположа, че без прецизна радарна система не е възможно..

Оръжието са ракети за противовъздушна отбрана земя-въздух, споменава се система Бук. Твърдят, че и правителството и отцепниците имат такива.

Мен ми е интересно, дали досега се е считало за безопасно да се преминава оттам? Ако да, защо от хилядите минали самолети са свалили един чак сега? А ако не, той какво е търсил в този район? Разбира се, може и да не е свален...

Връзка към мнение

А защо взривът да не е от вътре и защо не се разглежда потенциалната връзка между двата инцидента ?

 

Сравнително лесно ще се изясни дали взривът е отвътре навън или отвън навътре - разрушението на корпуса в двата случая приема характерна форма. Като се има предвид къде се е случил инцидентът, лично аз съм склонен да избутам хипотезата за взрив на борда на заден план. Така или иначе - разследващите ги чака много работа. А и поначало не е без значение кой ще разследва. Юрисдикцията е украинска, но вече дочух изявления, че черните кутии щели да бъдат изпратени в Москва.

Каквато и да е причината - случката е ужасна трагедия и лично аз смятам, че разследващите трябва да пипат много внимателно, като бих заложил на екип, воден от китайци и японци, със силно присъствие на холандци. Почти всички останали големи държави могат да бъдат считани за „страна“ в конфликта долу. Обстановката в света и бездруго е достатъчно напрегната в момента.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Maлзаийският самолет от  8-ми март дето още го издирват вече един бог знае къде ...

 

 

П.С. Според инфото черните кутии вече са намерени от сепаратистите ( по информация от самите тях)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Странното около този полет е и друго - самолетът за първи път е летял на 17 юли, не се сещам коя година. Сега е 17 юли. Полетът е номер 17.

Не казвам, че е закономерност, всъщност не го и мисля, но съвпадението е наистина озадачаващо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Maлзаийският самолет от  8-ми март дето още го издирват вече един бог знае къде ...

 

 

П.С. Според инфото черните кутии вече са намерени от сепаратистите ( по информация от самите тях)

 

Каква връзка като за MH 370 не се знае нищо... за мен нещата също клонят към сваляне с ракета. 

Също така се казва, че самолета на Путин е прелетял от там 30 мин. преди 777.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност украинците не свалиха ли един самолет погрешка някъде преди 15 -ина години над Черно море ?

 

Да и им отне доста време да си признаят, направиха го чак след международно разследване - признаха си, че е свален от ракета земя - въздух по време на военни маневри.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Каква връзка като за MH 370 не се знае нищо... за мен нещата също клонят към сваляне с ракета. 

Също така се казва, че самолета на Путин е прелетял от там 30 мин. преди 777.

 

 

Това беше веднага опровергано  :)

Разбира се , че два "странни" инцидента с една и съща авиокомпания и напълно идентичен самолет са доста съмнителни.

Кой знае , че абсолютно по същия начин не се е взривил и първият самолет ?

Връзка към мнение

Руснаците на 2 пъти свалят корейски граждански самолети, нарушили тяхното въздушно пространство по време на Студената война (един 707 и един 747). Американците също свалиха един ирански граждански А300 над Персийският залив при полет от Техеран до Дубай (с ракета от военен кораб - били се объркали с Ф14, аз лично не мога да повярвам, че някой може да обърка радарната отметка на двата самолета).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз подкрепям теорията за свалянето на самолета, независимо от кого. Според мен е свален с ракета или ракети земя въздух, защото ако беше обратното, периметърът на разбиването, щеше да е доста по-малък, ако просто се беше взривил за две-три секунди. Мисля, че при взривяване отвътре, отломките падат на около 15-20 км в радиус, докато тук чух, че парчетата са били разпределени на огромна територия от около 50 км и има доста големи парчета, което ме навежда на мисълта, че този самолет е летял някакво известно време, след като е бил улучен от ракета или множество ракети.

Абе при всички случаи, Бог да прости загиналите!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не можем да знаем дали е свален самолета или е претърпял авария, въпреки, че мястото и момента... Даже и преди да излязат "конкретни" данни, може да се разсъждава в-у две неща:

 

1. Кой би имал полза от това (мотив)?

 

2. Евентуално ако е сваляне, какво може да свали самолет от 10,000 + метра височина и кой разполага с такава техника. Портативни ракети от типа на "Стрела 2" и "Игла" нямат този обсег. Нужен е минимум "Бук" ЗРК, за C 200 и С 300 е детска игра. Даже и за стари ЗРК-та от типа на "Двина" и "Волхов" да се свали 777 от 10,000 м е все едно да се уцели голям хладилник с пушка от 3 метра (отделен въпрос, че такива отдавна няма на въоражение, поне аз така си мисля). Може да е свален и от друг самолет. При стрелба от друг самолет или от всеки от ЗРК-тата, които съм изброил горе, няма начин това да не е засечено на радари и от спътници, въпроса е как и в каква насока ще се манипулират данните.

 

Мисля, че е повече от очевидно коя държава в района има средствата да свали каквото си пожелае.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 

Мисля, че е повече от очевидно коя държава в района има средствата да свали каквото си пожелае.

 

Украйна съвсем официанло разполага със земя-въздух ракетни комплекси (руско производство), като вече (както споменах и преди) са сваляли граждански самолет с такъв тип ракета - Ту 154 на Siberia Airlines близо до Сочи през 2001 г. 

 

Истината е, че в този момент не се знае точно какво се е случило, но единственните, които явно обвиняват руските сепаратисти за гибелта на самолета са украинците (правителството в Киев), което за мен лично си е съмнително само по себе си.

Връзка към мнение

Най-логичният отговор все пак са украинските бунтовници по погрешка.

Няма логика украинците да изстрелват ракети , защото сепаратистите все пак нямат самолети.

Със сигурност не им и стиска да го направят само с цел да бъдат натопени пред света руснаците.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз доста се съмнявам, че аудио записите са реални- по 2 причини: първо, не ми се вярва при такава ситуация лидерът на сепаратистите да разговаря по мобилен телефон, вместо да изпрати шифровано съобщение. Не съм навътре с военните дела, но това ми звучи малко в стил Средновековие. Второ, сепаратистът казва, че не е очаквал граждански самолет да мине оттам, на което руснакът му отговаря, че може да е имало шпиони там. Как така не са очаквали, след като се знае, че 2 боинга са летяли на 20 км дистанция от малайзийския??? И че явно оттам  са минавали много самолети в последните седмици??? Изобщо, ако сепаратистите споделят подобна информация по мобилни телефони, не ми е ясно как се държат все още?

 

Тези записи явно отклоняват вниманието от нещо. Къде са сателитните снимки от момента на удара с ракетата? Какво доказва, че изобщо е използвана ракета, а не ... изтребител? Защо от самото начало вече сме насочвани не само към виновния, но и към начина на извършване на престъпленеито???

Връзка към мнение

.... не ми се вярва при такава ситуация лидерът на сепаратистите да разговаря по мобилен телефон, вместо да изпрати шифровано съобщение. ...

Какво шифроване, какво криптиране - те сепаритистите направо в социалните мрежи си пишат. В русикят еквивалент на Фейсбук - "Вконтакте"   така нареченият „министър на отбраната на Донецката Народна Република ” - Игор Стрелков редовно пуска съобщения как са свалили поредния украински самолет, а вчера съобщи, че са свалили украински транспортен самолет Ан26.

Преди двадесетина дни пък ИТАР-ТАСС съобщи че сепаритстите са се сдобили със зенитно-ракетни комплекси "Бук" ...

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Фичо, в коментарите под същата цитирана статия видях мнения, че този профил не се поддържа от въпросния сепаратист. Вероятно това е нещо като "фен страница", на която публикуват мнения, приписвани на него. Разбира се, това не значи, че не го е казал пред въпросния човек, написал статуса. Но фактът е, че един статус не може да служи за доказателство, както и един аудио запис. Включително и статусът с "похвалването"- знаем колко много се лъже о времме на война, особено когато се говори за сваляне на самолети и "унищожаване на врага".

 Трябва да намерят въпросната ракетна установка- щом сепаратистите я имат, значи няма как да се скрие. Това не е автомобил, че да го скрият. Някъде видях клип как въпросният Бук се придвижва по някакви затънтени пътища- но от клипа не става ясно къде е това и кога е снимано. А и изобщо дали това е Бук. 

Връзка към мнение

Интересни коментари слушам / гледам / чета из различни медии, все от хора, които си нямат даже и далечна представа как се сваля самолет с ракета земя-въздух и я са виждали такава ракета на снимка, я не... Колкото по-не разбират, толкова по-убедителни са с коментарите си. Всички посочиха виновника още в самото начало вчера, страхотно нещо е комбинацията на средствата за масова информация + самите маси.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.