Прескочи до съдържание

Списък с размерите на разрешения кабинен багаж на различни авиокомпании


Препоръчани мнения

Чета и в tripadvisor - общото мнение е, че не се втеляват хич за размерите, чат-пат мерели теглото при пълни полети. 

 

Преди няколко дни с RyanAir ,след голямо изваждане на дрехи и куп щуротии от чекирания багаж и чудене дали сме в позволените 15кг, минахме с цели +5кг отгоре. Девойката го погледна , аз се заблях някъде и ....извадихме късмет!

А с WizzAir на отиване що мерене падна на ръчния багаж.... Всички пътници бяха проверени щателно, та даже едно мимиче се наложи да доплати, защото доколкото разбрах ръчният й багаж бил с 2кг по-тежък от позволените 10кг

Връзка към мнение

Да, лоу костовете чат-пат може да се вталяват и настава голяма забава по гейтовете :) Но опита показва, че при другите компании ограниченията са по-скоро препоръчителни и освен, ако брутално не нарушаваш отделените размери едва ли ще е проблем. 

 

Между другото при Уиз няма ограничение в кг, а само в размер, сигурно са я накарали да си плати за голям салонен багаж. Освен, ако не са сложили 10кг ограничение тия дни с поредните им пинизи да щипват по лев-два от тук-от там :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, мисля че катарците няма да се втелят толкова, колкото нискотарифните. Ама знае ли човек. При тях освен това позволените кила са само 7, за сметка на 30 чекиран. Което би било прекрасно, ако имах 1 полет само.

Връзка към мнение
Георги Матеев

След като куфара ми за ръчен багаж се предаде геройски след последното пътуване, днес срещу едва 18 лв. се сдобих с много приятен нов куфар с размер 50 х 36 х 18, който ще помага в битката с лоу-кост авиокомпаниите :) Отговаря дори на най-строгите изисквания за ръчен багаж - тези на Easy Jet - 50 x 40 x 20. Единствено няма да мине като малък ръчен багаж при Wizz, ама те са специален случай  :lol: Ако някой се интересува от офертата - да пише на лично.

Връзка към мнение

След като куфара ми за ръчен багаж се предаде геройски след последното пътуване, днес срещу едва 18 лв. се сдобих с много приятен нов куфар с размер 50 х 36 х 18, който ще помага в битката с лоу-кост авиокомпаниите :) Отговаря дори на най-строгите изисквания за ръчен багаж - тези на Easy Jet - 50 x 40 x 20. Единствено няма да мине като малък ръчен багаж при Wizz, ама те са специален случай  :lol: Ако някой се интересува от офертата - да пише на лично.

 

Пиша ти на лично. Реди сега далаверата :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Взех въпросния куфар от Carrefour в The Mall на Цариградско шосе. Има син и черен цвят. С колелца и разпъваща се дръжка е, текстилен. Ще върши идеална работа :)

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Имате ли представа/опит дали описаното за кабинния багаж на БгЕр се ограничава до 1 бр. куфар? Вълнува ме мога ли да имам в допълнение раница за лаптоп и разни чарколаци в нея (както е при Ryanair) или трябва всичко да е прибрано в куфара? Същото ми питане е и за дамска чанта (голяма, събира доста и понякога си слагам чантата с обективите в нея :) ).

Връзка към мнение

Имате ли представа/опит дали описаното за кабинния багаж на БгЕр се ограничава до 1 бр. куфар? Вълнува ме мога ли да имам в допълнение раница за лаптоп и разни чарколаци в нея (както е при Ryanair) или трябва всичко да е прибрано в куфара? Същото ми питане е и за дамска чанта (голяма, събира доста и понякога си слагам чантата с обективите в нея :) ).

Нямам представа какви са им правилата, но аз съм пътувала с раница, дамска чанта и огромен плик с вещи и никой не ми каза нищо. Те не са толкова принципни в спазването на правилата. Стига да не е нещо, което да дразни с размерите си и огромно количество брой чанти и мисля, че няма да имате проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На летище София Air Berlin нямат клетка, специално съм питала служителка на check-in, къде мога да си премеря багажа, тя го погледна с "преценяващ" поглед и каза: "Добре е, става". Но след смяна в Берлин пътуването ми продължаваше с презокеански полет пак с Air Berlin и се притеснявах, че ако там се наложи да го слагам в мерителна клетка и "не става", вече нямам куфар, в който да прехвърля нещо (куфарът е чекиран до последно летище). Е, минах без проблем, все пак това си беше само трансфер и не съм излизала в залата за check-in, но си останах с въпроса, защо точните и планирани германци нямат мерителна клетка в София. Това беше преди 2 години, може вече да имат клетка, не съм обърнала внимание.

Точно с тях, една чанта мина в София без проблем, а в Берлин ме накараха да я чекирам. (чантата се води Cabin Luggage)

Връзка към мнение

Имате ли представа/опит дали описаното за кабинния багаж на БгЕр се ограничава до 1 бр. куфар? Вълнува ме мога ли да имам в допълнение раница за лаптоп и разни чарколаци в нея (както е при Ryanair) или трябва всичко да е прибрано в куфара? Същото ми питане е и за дамска чанта (голяма, събира доста и понякога си слагам чантата с обективите в нея :) ).

За БГ ЕР няма никакъв проблем, освен кабинния куфар да носите и огромна дамска чанта и чанта за лаптоп ! Гарантирам на 100%, достатъчно години съм работела за тях и съм се нагледала на багажи в салона.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

за ръчен багаж горещо препоръчвам това куфарче размер 42х34х18, вече 10 години го ползвам и никой никъде не ми е правил проблем за него. Не знам дали точно този модел още се продава, но съм сигурна че имат нещо по-съвременно със същите размери ...... а побира мнооооого. Била съм само с него една седмица в Африка и нищо не ми липсваше  :lol:

post-3143-0-66205000-1461503682_thumb.jpg

Връзка към мнение

Списък с размерите на разрешения кабинен багаж на различни авиокомпании

Airline Allowance Max. Dimensions Max. Weight
Aer Lingus 1 cabin bag + 1 personal item 55cm x 40cm x 24cm 10kg
Air France 1 cabin bag + 1 personal item 55cm x 35cm x 25cm 12kg
British Airways 1 cabin bag + 1 personal item 56cm x 45cm x 25cm 23kg
Delta 1 cabin bag + 1 personal item 56cm x 35cm x 23cm No weight restriction *
easyJet 1 cabin bag 56cm x 45cm x 25cm inc. handles/wheels No weight restriction
Emirates 1 cabin bag 55cm x 38cm x 20cm 7kg
Etihad Airways 1 cabin bag 40cm x 50cm x 25cm 7kg
Flybe 1 cabin bag 55cm x 35cm x 23cm 10kg
Jet2 1 cabin bag 56cm x 45cm x 25cm 10kg
KLM 1 cabin bag + 1 personal item 55cm x 25cm x 35cm 12kg
Lufthansa 1 cabin bag 55cm x 40cm x 23cm 8kg
Monarch 1 cabin bag 56cm x 40cm x 25cm 10kg
Norwegian 1 cabin bag + 1 personal item 55cm x 40cm x 23cm 10kg
Qatar Airways 1 cabin bag + 1 personal item 50cm x 37cm x 25cm 7kg
Ryanair 1 cabin bag + 1 small bag 1 cabin bag: 55cm x 40cm x 20cm 1 small bag: 35cm x 20cm x 20cm 10kg
Thomas Cook Airlines 1 cabin bag + 1 personal item 55cm x 40cm x 20cm 6kg
Thomson Airways 1 cabin bag 55 x 35 x 25 cm 10kg
Turkish Airlines 1 cabin bag 55cm x 40cm x 23cm 8kg
Virgin Atlantic 1 cabin bag 56cm x 36cm x 23cm 10kg
Vueling Airlines 1 cabin bag 55cm x 40cm x 20cm 10kg
* Except for the following airports: Singapore (7kg), South Korea (10kg), Beijing (10kg) and Shanghai (10kg)
Personal items include handbag, briefcase, laptop computer, camera bag, crutches, umbrella, etc
Table correct as of 30 March 2016

Източник: http://www.skyscanner.net/news/cabin-luggage-guide-hand-baggage-sizes-and-weight-restrictions

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Понеже и аз наскоро рових за сравнителна табличка, а линкът в първото мнение в темата не работи вече, реших да пусна откритото (виж горното мнение) в Skyscanner-а.

Връзка към мнение

За БГ ЕР няма никакъв проблем, освен кабинния куфар да носите и огромна дамска чанта и чанта за лаптоп ! Гарантирам на 100%, достатъчно години съм работела за тях и съм се нагледала на багажи в салона.

Супер! Дано проработи и при нас в такъв случай. Все пак багажът е на 2-ма човека, не си представяйте, че ще съм натоварена с всичко наведнъж :)

Не знам дали зависи от авиокомпанията или от наземния персонал, но при едно скорошно пътуване служителката на гейта изкоментира, че куфарът ми й се струва доста по-голям от разрешеното. Не го премери, но и да беше, нямаше да установи отклонения. Имам чувството, че представите за размерите на ръчните багажи вече им се размиват покрай въведенията на Уиз.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте, пиша тук понеже става въпрос за багаж.

В самолетният билет на катарските авио линии пише, включен 32 кг на човек. Може ли да взема 10 кг, голям салонен багаж на уиз? И трябва ли някъде нещо да променя? И взимам ли го с мен в кабината или минава на лента?

 

Не открих за Еър Азия как са им позволените багажи? Т.е. интересуваме пак същият 10 кг-мов багаж какъв е, кабинен или не?

Връзка към мнение

Онези 32 са за регистриран багаж (на лента), ръчния отделно. Щом разрешават 32, разбира се че можеш да вземеш 10 :)

Връзка към мнение

Онези 32 са за регистриран багаж (на лента), ръчния отделно. Щом разрешават 32, разбира се че можеш да вземеш 10 :)

Благодаря, пак на лентата ли минават или го /багажа/ взимам с мен в кабината?

Връзка към мнение

 

 

Не открих за Еър Азия как са им позволените багажи? Т.е. интересуваме пак същият 10 кг-мов багаж какъв е, кабинен или не?

http://www.airasia.com/ot/en/baggage-info/cabin-baggage.page- разрешения кабинен багаж на Air Asia e 7 килограма. 

Връзка към мнение

След доволно количество полети с Air Asia само веднъж съм виждал да теглят ръчен багаж от индонезийското им подразделение полет от Джогджа. Иначе последния път летях из Тайланд и Камбоджа с приятел фотограф, ръчният багаж му беше сигурно 20 кила и нямаше проблем никъде.

Връзка към мнение

То и един път е достатъчно  :) ! Нека си знае момчето колко е разрешено, пък ще си прецени дали ще ги превишава или ще чекира... Искам да кажа, че не винаги може да се "мине метър".  Ние по принцип пътуваме само с ръчен, направи ни впечатление, че не мерят и яко тъпчехме куфарите навсякъде, докато на Бандар Сери Багаван не видяхме, да мерят щателно багажа на всеки. Решихме от любопитство да си ги премерим на съседно гише и се оказа, че всеки от нас превишава разрешеното с около по 5 килограма, та се наложи спешно преразпределение на багажа - къде в джобове, къде в допълнителната разрешена чанта или обличане на дрехи едни върху други. В крайна сметка като дойде нашия ред, мацката на гишето нещо се шашардиса (май ѝ се стори много сложно името ми) и така и не ни премери багажите. Тук се отървахме, но на последния полет Манила - Дубай не ни върза и Себу ни санкционираха  :biggrin: ! 

Редактирано от Зани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
Преди 1 час, Zornitsa каза:

Здравейте, за ръчния багаж на България Ер имам питане. Виждам, че е 55х40х23 см, та в посочените сантиметри колелцата и дръжките броят ли се?

За толкова години и полети с България Еър , никога , ама съвсем никога не съм виждала някой да мери килограми или размери на ръчен багаж.

Стига разбира се видимо да е с размери на ръчен а не на чекиран 😀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.