Прескочи до съдържание

Най-ужасното място на което си бил?


Препоръчани мнения

E не е навсякъде :) Има много места по света дето тия неща поне не се набиват грубо на очи.

 

Ето например колко  чистичко и спретнато си подържат японските нездомници :

 

attachicon.gifjapan.jpg

 

Интересен факт пак от японско беше и това, че чехличките се оставят извън кашона или постелката. Ред има във всички отношения :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Ужасен град не мисля, че има. Да има кофти локации, има места за които веднъж е достатъчно, но как ще се убедиш ако не отидеш дори веднъж.

Ако говорим за мизерия все си мисля, че Индия води убедително пред Европа.

Ако говорим за опасно място (не война и тероризъм) гетата в някойлко южни щата са си върховно изпитание посред нощ, Найроби и Джобърг също.

Ако става въпрсо за "скучност" там е въпрос на интереси и преоритети, но има хора които и в Перник ще намерят интересни неща.  :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Джобург е опасен наистина, но далеч не е ужасен, просто има места, където е по-добре да не се ходи. Джобург е един от най-яките градове, в които съм бил в културно отношение (въпреки че Претория е по-красива).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен всичко е въпрос на нагласа.

Занесох си преди години в Рим лошото настроение и разочарованието от един човек тук, в БГ и досега твърдя, че е гаден, мръсен и шумен град, на който ако му махнеш камънаците, не остава нищо. Мразех го всички 7 дни от престоя си.

Сега ми се иска да имам възможност да го посетя пак, ама няма.

А Атина много, много ми хареса (не стигнах до Омония :lol:, не ни заведоха там ). И искам да отида пак.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Пантелей пътник

Според мен всичко е въпрос на нагласа.

Занесох си преди години в Рим лошото настроение и разочарованието от един човек тук, в БГ и досега твърдя, че е гаден, мръсен и шумен град, на който ако му махнеш камънаците, не остава нищо. Мразех го всички 7 дни от престоя си.

Сега ми се иска да имам възможност да го посетя пак, ама няма.

А Атина много, много ми хареса (не стигнах до Омония :lol:, не ни заведоха там ). И искам да отида пак.

Ето,точно пък за Рим аз не бих казала горното,напротив....колкото хора,толкова и мнения явно..нормално.

Връзка към мнение

Ами колкото хора, толкова и мнения...

Аз лично не съм бил на някое ужасно място. В Милано живях една година и ми хареса, въпреки че е различен от останалата Италия, просто е предимно място за работа, не за туризъм. Брюксел също ми хареса, бях няколко месеца, има интересни местенца (Ар Деко сгради например), и всеки уикенд имаше някакви събития - национални дни, примерно на Бразилия, музикални, кулинарни, всякакви. Като добавиш бирата и шоколада - какво повече да искаш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Милано, Италия - според мен един от най-сивите и безлични градове в Европа. Едно Дуомо не оправя работата. Никога не бих се върнал обратно там доброволно.

 

Брюксел, Белгия - безумно скучно място, прекарах там 1 седмица и накрая исках да си прережа вените.

 

Париж, Франция - супер мръсотия и дразнещо надути хора. Веднъж ако си разгледал всичко основно там не виждам за какво да се връщаш повече, освен по работа.

 

Сега като се замисля - и в Атина не изгарям от желание да ходя пак. Мисля, че минусите са доста повече от плюсовете.

Определено Милано,Италия е един безличен градец. По-впечатлена останах там от парка в замъка на Сворците. Катедралата - ами всъщност не искам да прозвуча тъпо, но съм виждала по-красиви катедрали и много по-величествени от тази! Добре че бях за кратко време! Не останах впечатлена! :(

Връзка към мнение

Ужасно не бих казала чак, ама стряскащо и страшно ми беше на влизане в Палестина  за Витлеем. През една врата с бодлива тел и по един коридор, пак ограден с бодлива тел - като в концлагер.

Иначе, навсякъде ми е интересно,  има места, които ми харесват, връщам се отново  и такива, които не бих повторила. Например - в Малта не бих се върнала, а в Буенос Айрес мога да отида безброй пъти.

Много зависи от нагласата , с която човек тръгва да пътува. На мен слабост ми е Азия, нищо, че на места е шумно, вресливо, мръсно, там се чувствам добре.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Определено Милано,Италия е един безличен градец.  

 На мен много ми хареса Милано. Доста е "Urban" и ми напомня на Ню Йорк. Иначе, колкото до просяците и мръсотията не това са нещата, които правят един град ужасен. Просто, когато млади и здрави хора просят  и се боцкат с хероин пред гарата, на паметника, в подлеза, парка, тоалетната на мола и др., картинката е много тъжна. Не трябва да я сравняваме с тази в Индия или бедните страни в Азия, където ценностите, живота и света на хората са доста по-различни.

Връзка към мнение

според мен всичко си зависи от настроението и моментното състояние на човек. Първия път , когато ходих в Берлин почти го намразих, при втория - точно обратното :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 На мен много ми хареса Милано. Доста е "Urban" и ми напомня на Ню Йорк. Иначе, колкото до просяците и мръсотията не това са нещата, които правят един град ужасен. Просто, когато млади и здрави хора просят  и се боцкат с хероин пред гарата, на паметника, в подлеза, парка, тоалетната на мола и др., картинката е много тъжна. Не трябва да я сравняваме с тази в Индия или бедните страни в Азия, където ценностите, живота и света на хората са доста по-различни.

 

Аз пък честно казано не виждам голяма разлика като въздействие само по себе си - и в двата случая е тягостно, вече дали дали ще ти се набива много в очи или няма да му отдадеш много значение на фона да други неща е чисто субективно. Както и като цяло какво прави един град ужасен.

 

На мен така като се замисля най не ми е харесало в Палермо и Хуарес, но пак е имало и неща, които са ми харесали. В Атина съм била за по един ден на 2-3 пъти на път за острови - не ми е баш сред фаворитите и наистина някои райони не са особено лицеприятни, но Акропола и Плака ми харесаха.

Връзка към мнение

И аз съм от хората, на които навсякъде им харесва. Дори да има негативи, винаги се опитвам да гледам позитивно. И все пак някое лошо преживяване може да ти скапе представата за мястото. Аз имах такова във Венеция и не беше свързано с миризмата, а с хората. Може и да съм имала големи очаквания и заради това толкова да съм се разочаровала, но исках много бързо да се изнеса от там. Винаги ми е смешно, когато го споделя някъде и ме погледнат с онзи кръгъл поглед "Ма как така не ти харесва Венеция". Все едно е някакъв култ  :lol:

 

Иначе по скучност, Айндховен ми е най-най.

В Брюксел успях да намеря накакъв чар.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Поради причината за моите пътувания, и аз като половината писали тук  - нямам такова "най-ужасно място". Просто защото след като съм преценил, че мога да отделя най-вече от времето си, да отида и там, значи все за нещо съм се "закачил", нещо ме е привлякло (то е ясно какво, да не се повтарям).

Да, определено има места, на които няма да се върна, или да повторя. Но не бих ги нарекъл ужасни. По-скоро скучни и безинтересни...Най-правилно казано такива, които не са оправдали очакванията ми, според целта на посещението.  Иначе съм сигурен, че на Земята има и наистина ужасни места. За мой късмет не съм се сблъсквал лично с подобни, и като гледам няма изгледи това да се случи някога. Прекалено много са приятните и желани дестинации, че да опра да обикалям и по ужасни. Освен ако не изтрещя някой ден, да ме завладее идеята нарочно да чета класации на най-ужасни места (като тази тук примерно), и нарочно да тръгна да ги обикалям. :) Но засега и този адреналин, който си вкарвам, ми е достатъчен...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Градовете и местата за посещение си имат свой живот, независимо какво ние, събирачите на впечатления, колекциониращи чувства и отмятащи места по глобуса, смятаме за тях.

 

Тъй както има първа любов, така има и втора, и трета...

 

Това, че нещо в дадения град, място или паланка не ни е допаднало, ранило ни е, в никакъв случай не значи, че мястото е ужасно. Аз не казвам, че е задължително да харесваме Милано, Венеция, Палермо, а казвам, че подобни градове трябва да ги посетим и на поправителна, че и на ликвидационна сесия. Те не се дават лесно, но зад затвореният им облик се таят интересни неща и хора.

 

Едно ужасно място за мен би било много по-интересно за изследване, отколкото друго, прелестно, с дъх на амброзия, щастливо като митичната Аркадия.

 

Що се отнася до моите не харесвания, едва ли (за мен) има по-ужасни и душеубиващи сгради от панелките в София: грозни като натурализма на Зола, кърпени като гащите на циганка-калайджийка (ей, помня ги бе, големи пътешественици бяха) и бездушни гробници за живи мъртъвци...

 

 

  • Харесвам 25
Връзка към мнение

Първото ми посещение в Ница беше ужасно ... по цял ден невероятни гледки из региона , но климатика в евтината ни стая се беше скапал , а нощите ужасно горещи. Денем си като парцал още със ставането и така цяла седмица. Като бонус ужасни закъснения на влаковете , резервация за хотел в Кан който се оказа закрит , но никой не беше счел за нужно да ни уведоми и нвъзможност за престой в друг хотел там поради ужасните цени на рецепция в топ сезона :) . Като се добрах след това до Венеция последната ми се стори толкова прекрасна...

Оттога всяко лято съм из южна Франция ( вече само със самолет) и съм луд по това място. Харесвам си и Венеция :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма ужасни места.  Има места , които не харесваме по една или друга причина. Всичко зависи от вътрешната нагласа. Не бива да се заклеймяват дадени градове и места, затова, че на нас не ни е било кеф. На хиляди други хора са им харесали.... Всичко е въпрос на субективно виждане. И нека нашият светоглед не пречи на останалите...

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 15
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Няма ужасни места.  Има места , които не харесваме по една или друга причина. 

Прав си, и аз мисля така и предполагам голяма част от хората тук също. Разбира се, всичко е субективно и ужасни места няма, всичко е в главите ни, настроението, нагласата ни и т.н., но ми е любопитно да чуя именното това субективно мнение на хората за дадено място, особено когато вече съм била там или пък ми предстои да бъда.

 

Ужасно място за мен е онова, което те кара да се чувстваш неудобно, не на място, където не си себе си. Мястото, от което вътрешно искаш да избягаш. Мястото, което въпреки че има своя чар и история, за която си чел в Lonely Planet, те потиска и те кара да мечтаеш за друго едно по-добро място. :)

 

Със сигурност никакви чужди впечатления, на който и да било, не трябва да ни пречат да посетим даден град или държава и да създадем собствени такива :)   

Редактирано от Adriana
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма ужасни места.  Има места , които не харесваме по една или друга причина. Всичко зависи от вътрешната нагласа. Не бива да се заклеймяват дадени градове и места, затова, че на нас не ни е било кеф. На хиляди други хора са им харесали.... Всичко е въпрос на субективно виждане. И нека нашият светоглед не пречи на останалите...

+1 към мнението на Оги :) ! На мен по принцип си ми харесва навсякъде където съм била, може би си избирам дестинации, за  които съм сигурна, че ще ми допаднат, въпреки противоречивите мнения за някои от тях. Има единици места, които не харесвам чак толкова много, но честно казано не мисля за тях, че са ужасни, просто знам, че не съм ги посетила в подходящия момент и може би някой ден трябва да им дам шанс отново :) !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Най-ужасното място на което си бил?

 

Да се включа и аз в темата само за да кажа, че нямам какво да кажа. :biggrin:

Т.е. , както съм отбелязал и в другата подобна тема - винаги ми харесва и ми е интересно когато съм на ново и непознато място.

:)

 

И за да не съм съвсем офтопичен - ако има нещо, което ме ужасява, то е  замърсена природа.

Найлонови пликчета по клоните на дърветата, пластмасови бутилки в морето, кофички и кенчета покрай някоя пътека - отврат :wacko: .  Да не отварям дума за "бетоновото замърсяване", щото е отделна и голяма тема ... :rolleyes:

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Не ми хареса Египет.За първи път почувствах страх,а винаги тръгвам с положителна нагласа и не си мисля какво лошо може да ми се случи...Но в Египет малко  преди" революционните" им събития беше зловещо...

Връзка към мнение

И на мен не ми харесва Венеция. Но не заради миризмата, а заради тези тълпи туристи, от които просто няма как да се насладиш на града. Същото ми е и с Флоренция. Само като се сетя за каква блъсканица става въпрос и ми става лошо. Затова единственият хубав спомен от Флоренция е как си взех една бира и просто си седнах да я пия на едно по-закътано площадче, докато познати се гордееха как са се добирали до някакви забележителности след 4-5 часа висене на опашка. Разбира се самите Флоренция и Венеция са много красиви, но предпочитам много повече да се разхождам по улиците на Перуджа в най-големия пек, докато няма хора по улиците примерно, отколкото да се тъпча с тълпи туристи, които за да видят една катедрала, статуя или музей, за които са прочели някъде ще изпуснат поне 20 интересни набиващи се на очи неща наоколо и дори няма да ги забележат. Абе в крайна сметка ужасни места май няма, просто има ужасни хора  ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.