Прескочи до съдържание

Най-ужасното място на което си бил?


Препоръчани мнения

Милано е един от най-ужасните градове за мен из Европа, има две улици около Дуомото и това е. Друг град класиран като ужасен нямам, имам в класацията такива, които са надценени и са модерни.

Прага ми е в топ 3 в от край време за Европа, чак се учудвам, че има хора, които не я харесват. Бил съм 4 пъти и пак бих я посетил. За мен един град е хубав, ако го посетиш и след време пак искаш да отидеш там.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

еее айде сега, чак пък да е най-ужасния град Милано....вярно е, че не блести с някакви помпозни забележителности, но чак пък толкова ...  съгласна съм, че всяко едно наше възприятие е субективно и както на някой не се е харесало дадено място, на друг може да му е любимо. И въпреки това досега не съм била на място, което да намирам  "ужасно",  досега обаче ...да не предизвиквам съдбата все пак :)

Редактирано от dealni
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А ужасни места има навсякъде, при това във времето нещата много се променят - ужасните могат да станат приемливи, дори хубави, а хубавите погрозняват и стават ужасни. Наскоро бях във Дрезден, уникален град, почти напълно разрушен през II СВ, после построен наново - барок от 20 в., макар че изглежда като от 18 в. Пихме бира в една бирария Biergarten am Narrenhäusl - някога на това място била къщата на шута на Август II Силни, по-късно имало гостилница, после разрушения - сега бирария с това име (иначе тухла върху тухла няма от онова време). История. Вече един месец чета за Втората световна война. И защо ми се струва, че през поколение всяко следващо поколение се учи само от собствените си грешки.

 

Ако те интересува Дрезден, според мен това е задължително четиво.

 

 

Иначе... Не се сещам за по-ужасно място от клубовете на dir.bg  :biggrin:

Връзка към коментар

еее айде сега, чак пък да е най-ужасния град Милано....вярно е, че не блести с някакви помпозни забележителности, но чак пък толкова ...  съгласна съм, че всяко едно наше възприятие е субективно и както на някой не се е харесало дадено място, на друг може да му е любимо. И въпреки това досега не съм била на място, което да намирам  "ужасно",  досега обаче ...да не предизвиквам съдбата все пак :)

dealni, напълно съм съгласен с тебе, че не е ужасен. :) 

На мен пък ми харесват  толкова много неща в него/ най-много Замъка Сфорцеско и парка Семпионе зад него, Катедралата, Ла Скала, Милан и Супер Марио, нищо че в момента временно е в Ливърпул, Ферари и т.н./, че с нетърпение очаквам в края на юни отново да го посетя за няколко дни. Още повече, че града в следващите месеци ще е доста по-разкрасен заради Експо 2015. А колкото до улиците му всички в Златния четириъгълник /най-много Виа Монте Наполеоне и Делла Спига/ плюс Виа Данте от Замъка до пиаца Кордусио са ми любими с излъчването си.

Аз също не съм бил на ужасно място. Някое може и да не оправдае очакванията ми, но пък чак да се ужася.... Нали все пак предварително знаем къде отиваме. Едва ли някой тръгва без да знае нищо за даден град или държава.... и сам предарително си решава дали е за него или не.... :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И аз се учудвам, че Прага присъства тук - на мен ми хареса и не съм забелязала наркомани, но все пак съм била там преди доста време.
Иначе в моята антикласация определено първото място е за Неапол - ужасяващо мръсно (дори не по време на кризата с боклука),  отрупани с пране блокове (не, в България не е толкова зле, а и тук висят по тераси, а там - издадени пред фасадата се развяват гащи за цял футболен отбор), тотално погазване на правила за движение по пътищата (божке, какви ти правила, човек с 35-годишен опит зад волана и известен стаж като таксиджия в София се озори с движението там, но беше обявен за супергерой, когато измъкна колата без драскотина). Но пък си беше приключение. Навсякъде има какво да се види :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Alexander не знам кога последно си ходил в Милано, но аз вчера се върнах от там и бих казала, че ми хареса още повече отколкото миналата година. Да не говорим, че в сравнение с Рим шофирането е сто пъти по приятно и нормално. А пък Прага , все още не мога да намеря толкова причини да харесам града. Ужасни и неподдържани сгради, само малко да свърнеш извън туристическите места , а пък дори и в близост около тях, за разлика от един град като Будапеща, просто ми се стори твърде голям контраста между тях.

Lirea мерси, че ме подсети напълно съм съгласна за Неапол.

Редактирано от aneliya
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 

Няма място на което не бих се върнал пък било по един или друг повод

 

И аз така. :)

И аз така Редактирано от TeshkaR28
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На мен нещо ми се губи къде точно е темата между "ужасно" място и такова, което е разочароващо и такова, на което, никой не иска да се връща. Поне според отговорите всеки споделя нещо доста различно. За разочарование - определено е Милано при мен. Почти нищо няма в този прехвален град, което да си струва, освен Дуомо. Замъка Сфорцеско ми прилича на затвор, да не кажа, че съм виждал къде по-красиви фасади на затвори. Дания ми се стори една доста скучна и сива държава, но пък все още не съм ходил в Копенхаген. За ужасно място, извън пределите на милата родна картинка, което да е все пак някаква туристическа дестинация не се сещам.  Все има нещо, което да е хубаво там и да не би отказал, да видиш пак. Винаги има гадни райони, мръсни, пълни със съмнителни елементи, наркомани, просяци пр. и обикновенно са около гарите, поне в Европа, поне в по-големите градове (бърза справка с паметта - Франкфурт, Марсилия, Ница, Ротердам и пр. и пр.). Може би, освен в Монако? Големия град си е притегателно място за всичката паплач (с извинение) и престъпност, по същия начин, както е притегателно място с възможностите си за развитие за перспективите пред младите хора. Това е нещо, с което човек, който пътува, трябва да е свикнал и да не му прави впечатление. Няма как иначе

Редактирано от stormbringer
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За най-ужасно не знам, но определено мястото, в което не искам да се върна е Скопие. Мръсно, разкопано, грандоманщина, гадна храна и т.н. и всичко това на фона на прекрасни 3 дни в Охрид ми дойде в повече.

 

А за Прага не ме плашете така. Октомври ще се ходи. Остава ми успокоението, че ще е съчетано с концерт, та ако не ми хареса поне да не ме е яд за избора на дестинация.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нямам място където бих се върнала! Навсякъде има и хубаво, освен всичко останало. Първосигнално на мен не ми хареса Кьолн /спряхме в близост до жпгарата и минахме под един подлез, който вонеше ужасно/, но след катедралата, всичко беше забравено!!!

А на Прага какво не и харесвата, не знам. Един от любимите ми градове

Редактирано от dikrasteva
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Единственото място, което съжалих, че съм посетил е Милано. Много ни беше тъпо там, само едно Дуомо има и това е. Доста разочаровани останахме. Посещението на пистата в Монца също не може да компенсира и не се върнахме доволни.  (За сметка на това бяхме взели билетите за 40лв отиване и връщане :D )

Връзка към коментар

Посещението на пистата в Монца също не може да компенсира и не се върнахме доволни.  (За сметка на това бяхме взели билетите за 40лв отиване и връщане :D )

Абе един приятел въртя обиколка там и винаги разправя с голям възторг за това преживяване, общо взето това му беше направило цялото пътуване да си струва.

Връзка към коментар

Бях позабравил темата, сега е ред на Милано да се "пече на бавен огън". Милано е значимо средище още от древността за християнството, архитектурата и изкуството, а сега излезна, че е селският мегдан с 4-те си улици. Я да видим в tripadvisor какво ни предлагат http://www.tripadvisor.com/Attractions-g187849-Activities-c47-Milan_Lombardy.html#TtD

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Нищо не пречи на един град да е много значим център за определени неща (в днешно време - бизнес и мода), но да не е особено интересен за туристи, особено, ако е доста прехвален, по една или друга причина, и това ест. да води до разочарование. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Проблемът на Милано според мен е, че е в Италия и е много по-различен от други италиански градове и това, което хората очакват, посещавайки Италия. Ако беше в друга дръжава, която няма какво да предложи откъм забележителности, мисля, че щеше да е по-различно.

 

Какви 4 улици, само една e: Via Montenapoleone (шегувам се)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Бях позабравил темата, сега е ред на Милано да се "пече на бавен огън". Милано е значимо средище още от древността за християнството, архитектурата и изкуството, а сега излезна, че е селският мегдан с 4-те си улици. Я да видим в tripadvisor какво ни предлагат http://www.tripadvisor.com/Attractions-g187849-Activities-c47-Milan_Lombardy.html#TtD

Четех тази тема с любопитство и бях решила да не се намесвам, но след написаното от теб не мога да се въздържа.

Питам се доколко едно място се определя като лошо и ужасно в следствие на собственото ни непознаване на града и липсата на информация какво да видим там.

Милано е градът, който съм посещавала най-много пъти в Италия и въобще зад граница. Не знам точно колко пъти съм била там, но са повече от 10 пъти за по няколко дена. Не съм се спряла дори за момент да обикалям и наскоро си мислех, че не познавам и една десета от този град.

Милано е не само Дуомото и двореца Сфорцеско. Милано това са страшно много и разнобразни църкви, вкл. църквата с Тайната вечеря на Леонардо Да Винчи, множество музеи (вкл. на науката и техниката, природонаучния и др.), галерии, паркове, самобитни райони, университети, представляващи творения на архитектурната мисъл, пазари и още какво ли не. Освен това Милано е център на модата и място за шопинг. В допълнение ще посоча, че извън зоната около Дуомото има много добри ресторанти на напълно поносими цени, а да не пиша за нощния живот в клубовете.

Има и още много места, за които в момента не се сещам да пиша. Хора, преди да тръгнете на някъде се опитайте да понаучите повече за мястото, така няма да бъдете разочаровани.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Добре, че първо видях Милано, дори два пъти и след това другите италиански градове. Не знам, ако беше в обратен ред..

Просто там няма атмосфера и е сиво, говоря за малко извън центъра, нищо общо с другите им градове.

Вероятно всяка държава си има по някой такъв град.

Не знам защо трябва да се чувставме виновни, тези които не харесваме Милано.

 

Аз харесвам Прага и то много, а доста хора писаха, че не я харесват, но не ги хуля, че не са знаели къде да отидат или, че не разбират..

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

mililia, все едно аз съм писала! :)   

И аз винаги откривам нещо ново в Милано и това не е съврзано с модата и пазаруването. :lol:

Може би ми помага и това, че имам приятелка, която живее там и ми дава винаги нови идеи.

Страхотни заведения и много приятни и толерантни хора в тях.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Четех тази тема с любопитство и бях решила да не се намесвам, но след написаното от теб не мога да се въздържа.

Питам се доколко едно място се определя като лошо и ужасно в следствие на собственото ни непознаване на града и липсата на информация какво да видим там.

Милано е градът, който съм посещавала най-много пъти в Италия и въобще зад граница. Не знам точно колко пъти съм била там, но са повече от 10 пъти за по няколко дена. Не съм се спряла дори за момент да обикалям и наскоро си мислех, че не познавам и една десета от този град.

Милано е не само Дуомото и двореца Сфорцеско. Милано това са страшно много и разнобразни църкви, вкл. църквата с Тайната вечеря на Леонардо Да Винчи, множество музеи (вкл. на науката и техниката, природонаучния и др.), галерии, паркове, самобитни райони, университети, представляващи творения на архитектурната мисъл, пазари и още какво ли не. Освен това Милано е център на модата и място за шопинг. В допълнение ще посоча, че извън зоната около Дуомото има много добри ресторанти на напълно поносими цени, а да не пиша за нощния живот в клубовете.

Има и още много места, за които в момента не се сещам да пиша. Хора, преди да тръгнете на някъде се опитайте да понаучите повече за мястото, така няма да бъдете разочаровани.

 

Има църкви, има базилики, има паркове, има ресторанти - в кой град ги няма? С кое е по-впечатляващ? Това е проблемът! Не, че градът е лош, като град, сигурно е много хубав - на крачка от Алпите, голям, добре уреден и пр., но с какво, освен с Дуомо (+ площада около нея) и Тайната Вечеря, този град е по-специален? За мен - с нищо. Хубави заведения има навсякъде, особено, ако градът е голям. При мен разочарованието в този град идва точно от това, че хората, като цяло, го приемат за нещо невероятно и "много голямата работа", а реално има малко неща, които да го отличават и да го правят специален.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Четех тази тема с любопитство и бях решила да не се намесвам, но след написаното от теб не мога да се въздържа.

Питам се доколко едно място се определя като лошо и ужасно в следствие на собственото ни непознаване на града и липсата на информация какво да видим там.

Милано е градът, който съм посещавала най-много пъти в Италия и въобще зад граница. Не знам точно колко пъти съм била там, но са повече от 10 пъти за по няколко дена. Не съм се спряла дори за момент да обикалям и наскоро си мислех, че не познавам и една десета от този град.

Милано е не само Дуомото и двореца Сфорцеско. Милано това са страшно много и разнобразни църкви, вкл. църквата с Тайната вечеря на Леонардо Да Винчи, множество музеи (вкл. на науката и техниката, природонаучния и др.), галерии, паркове, самобитни райони, университети, представляващи творения на архитектурната мисъл, пазари и още какво ли не. Освен това Милано е център на модата и място за шопинг. В допълнение ще посоча, че извън зоната около Дуомото има много добри ресторанти на напълно поносими цени, а да не пиша за нощния живот в клубовете.

Има и още много места, за които в момента не се сещам да пиша. Хора, преди да тръгнете на някъде се опитайте да понаучите повече за мястото, така няма да бъдете разочаровани.

mililia, + 1 :good:  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 но с какво, освен с Дуомо (+ площада около нея) и Тайната Вечеря, този град е по-специален? За мен - с нищо.

това важи за 95 % от подобните на Милано градове, всеки такъв град обикновено има едно по-голямо и интересно средище и 2-3 които гравитират около неговата слава, Няма смисъл да изброяваме колко интересни места за виждане и усещане има в и около този град.

Въпрос е на лично усещане, както и тук се убеждаваме от мненията.

Едно знам със сигурност обаче, Милано винаги ми е давал приятни емоции и никога не съм се чувствала кофти там, и няма как да се съглася, че Милано е ужасен град.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Според мен проблемът на Милано е, че хората отиват там с твърде големи очаквания и после се разочароват. Град като град, определено не бих го класирал като най-ужасното място, на което съм бил. Но пък всеки е слушал сума ти неща за "столицата на модата" преди да отиде, слагал го е на равна нога с Париж, Лондон, Рим, съответно после идва леко разочарование.

По същата схема с големите очаквания аз малко се разочаровах от Болоня. Но също не бих я опрделил като ужасна, още повече "най-ужасна". :)

Връзка към коментар

Има църкви, има базилики, има паркове, има ресторанти - в кой град ги няма? С кое е по-впечатляващ? Това е проблемът! Не, че градът е лош, като град, сигурно е много хубав - на крачка от Алпите, голям, добре уреден и пр., но с какво, освен с Дуомо (+ площада около нея) и Тайната Вечеря, този град е по-специален

 

Ще се опитам да резюмирам. Какво се е случило там в 4 век? . Най-важното изречение "С него християнството се провъзгласява за равноправна на другите религии". Милано де факто е най-значимият град в региона в началото на 4 век, където се осъществяват редица проекти, но каква е връзката с днешното му състояние? Ето един пример: http://en.wikipedia.org/wiki/Basilica_of_San_Lorenzo,_Milan

 

Сан Лоренцо не е някоя си църква, а само заради раннохристиянската си мозайка от 4 век я прави значим обект. Да не говоря, че е сред първите куполни църкви въобще. Събития предшестващи Равена, например. 

 

Милано е център и през Ренесанса. Брера http://www.brera.beniculturali.it/Page/t04/view_html?idp=134, а пък в Сфорцеско има Микеланджело. 

 

Въпрос на интереси е, но все пак е добре да се подготвяме при посещение на дадено място. Надявам се да не бъда погрешно разбран, че упреквам някого. Право на всеки човек е да си изкаже какво му харесва и какво не, просто споделям, че има повече стойностни забележителности от цивилизационна гледна точка.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Проблемът на Милано според мен е, че е в Италия и е много по-различен от други италиански градове и това, което хората очакват, посещавайки Италия. Ако беше в друга дръжава, която няма какво да предложи откъм забележителности, мисля, че щеше да е по-различно.

 

Какви 4 улици, само една e: Via Montenapoleone (шегувам се)

 

 

Щом  via Borgospesso, via Della Spiga, и  via Sant' Andrea не ги броиш явно много си вдигнала стандарта  ;)

Проблемът на Милано наистина е , че е в Италия , а самите те дори не искат   :lol:

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.