Прескочи до съдържание

Магеланска класация за любими градове


Препоръчани мнения

Завиждам на stenk за ориентацията. Аз дори в София мога да се изгубя без да ми мигне окото. :)

 

Е, то това зад теб може да е или телефонна кабина, или касичка от магазина за боклуци на Графа до Св. Седмичисленици в София. И понеже не е второто, остава да е първото.  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То и в това да се изгубиш из уличките на някой хубав град си има определено очарование ;)

Абе мани... И аз обичам да излизам извън главната улица, защото там можеш да усетиш духа на даденото място, но има места (населени предимно от наситено мургави братя), в които ако се изгубиш и Хорейшио може да хване дирите на органите ти. При това централни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Боян Димитров

Ровя си тука из форума и попадам на архивна тема :). Ето и моята класация от градове, които съм посещавал, с уговорката, че повече ме влече природата. Иначе веднага мога да направя коментар: Единбург 1т, това сигурно е някакъв майтап.

 

Банкок - екзотика, архитектура

gallery_4892_1184_35529.jpg

 

Санкт Петербург - жив, изящен

gallery_4892_1184_7588.jpg

 

Лондон - европейска класика

gallery_4892_1184_84621.jpg

 

Катманду - може би града с най-много юнеско забележителности

gallery_4892_1184_12546.jpg

 

Истанбул - западно-ориенталски микс (вече не, но беше), всеки път намирам нещо ново

gallery_4892_1184_100233.jpg

 

Пном Пен - топлина, екзотика

gallery_4892_1184_71601.jpg

 

Барселона - европейска приказка

gallery_4892_1184_25251.jpg

 

Венеция - Венция на изток, на север, малката, без да се види истинската не може

gallery_4892_1184_62994.jpg

 

Цюрих - стриктен, 

gallery_4892_1184_123612.jpg

 

Кейп Таун - африканското бижу

gallery_4892_1184_90473.jpg

  • Харесвам 21
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...
На 27.08.2014 г. в 8:32, ruwenzogy каза:

Тази класация според мен би помогнала много за начинаещи пътешественици. Колкото и да е субективна, накрая май се получи едно доста обективно мнение.Вярно, че се отнася главно за Европа, но тук е истинската цивилизация, история и култура и от тук трябва да се започне, още повече, че ни е съвсем на една ръка разстояние... На самият мен ми липсва един град от първата десетка (Амстердам) и още два от втората

((Берлин и Санкт Петербург), така че вече гледам натам...

В първите 6 всички градове са от Европа, като лично за мен съвсем леко изненадващо е нареждането на Истанбул пред Венеция и Флоренция, както и на Амстердам пред Виена.

Леко назад ми се струва е Санкт Петербург, но това сигурно е защото е посещаван по-малко, или пък хроничната омраза на българина към всичко руско. За Москва да не говорим къде е в класацията...

Извън Европа все пак най-напред е Рио де Жанейро - уникален град

Е, вече имам Амстердам, Берлин и Санкт Петербург....   Помогна ми магеланската  класация.....

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.