Прескочи до съдържание

По-следващо пътешествие в Африка - Калагади + Намибия или Южна Луангуа + Хуанге?


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Аз от сафари много не разбирам, ама да дам странично предложение - Пантанал. Няма малария и опасни животни. Септември е сухия сезон. До Бразилия все излизат евтини билети с Иберия. Трябва да комбинираш с нещо (то има голям избор), защото поне аз не виждам какво да се прави дълго време само там де.

Ама няма лъвове, слонове, жирафи, та ако това е целта, можеш да не обръщаш внимание на предложението  :)

 

Благодаря и на теб за включвнето! Да бе, мисля доста за Пантанал, там ако се отиде за достатъчно дни (6-7) на точните места и с точните хора, вероятноста да се види ягуар (освен всичко друго) е над 80%. Не съм пускал запитвания, но впечатлението ми е, че генерално е и по-евтино от Африканските паркове. Едно комбо с Амазония би направило убийствено пътешествие.

 

Сигурен ли си, че няма малария изобщо?

Опитвам се явно да чуя неща, които да ми харесат :) Генерално за момента - ако трябваше да избирате м-у частните резервати около Крюгер, самия Крюгер и Етоша в Намибия, какво бихте избрали с шест и половина годишно дете? :)

Връзка към мнение

Ами според всички онлайн ресурси разпространението на маларията не стига чак до Пантанал, а ако се ориентирате към по-южната част съвсем. Отделно септември е сухия сезон. 

В Амазония има малария, ако обаче сте в басейна на Рио Негру там комари почти няма. Ние не сме се замисляли изобщо, но с дете бих проверил по-обстойно.

brazil.gif

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Те Гугъл ги направиха тези албуми на Google+ и им махнаха възможноста да им се слагат дати и да се подреждат по дати (поне аз не виждам как), та последния където си слагал снимки отива най-отпред. Ако знаеш как се подреждат, свиркай...

На мен не ми е направило впечатление за проблем с датите, мисля, че си взима автоматично датата на снимката, а на албума му задаваш ръчно. Не съм много сигурен...На мен ми излиза едно копче искате ли да отидете в Picasa и аз винаги го натискам и така си ползвам старата версия. В google+ не ми излиза картата от страни и нещо не ме радва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
 

Само да те цитирам, за да ми видиш въпроса, преди да заминеш на следващите маневри  :)

 
Абе, видях го аз, но не съм сигурен, че мога да допринеса нещо, което да ти хареса.
 
Първо - нямам деца, че да коментирам от собствен опит.
Второ - принципно приветствам родители, които водят децата си със себе си от малки навсякъде
Трето (в пълно противоречие с второ) - не препоръчвам да се водят деца под 10 години на сафари в Африка.
 
Нито едно от обичайните ти съображения за избор на сафари дестинация не е в сила, когато водиш дете:
- децата предпочитата асфалтови пътища
- децата нямат против да има други туристи
- децата предпочитат басейн пред седене в кола
- децата предпочитат да гледат импала пред леопард
- децата предпочитат да галят бебета гепарди в развъдник, вместо да гледат как възрастни ловуват в природата
- децата нямат търпение да те чакат да снимаш
- децата не пазят мълчание
- луксозните лоджове не обичат деца (в различна степен)
 
Ако съображения като
- знам случай на лъв изял рейнджър
- знам случай на слон обърнал частна кола
- знам случай на заразен от малария
са в състояние да създадат и най-малкия дискомфорт и притеснение, то те ще създадат достатъчно дискомфорт и притеснения, че да се развали ваканията на всички участници.
 
Иначе, с две думи - южноафриканците си водят децата през ваканциите по националните паркове, включително Крюгер, независимо от сезона. Ако някое хване малария, после пише във вестника. Също като за инцидентите със слонове и лъвове. В Етоша съм виждал деца от цял свят. По частните резервати, ако има деца, най-често са чужденци, европейци.
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

 

 
Абе, видях го аз, но не съм сигурен, че мога да допринеса нещо, което да ти хареса.
 
 
Нито едно от обичайните ти съображения за избор на сафари дестинация не е в сила, когато водиш дете:
- децата предпочитата асфалтови пътища
- децата нямат против да има други туристи
- децата предпочитат басейн пред седене в кола
- децата предпочитат да гледат импала пред леопард
- децата предпочитат да галят бебета гепарди в развъдник, вместо да гледат как възрастни ловуват в природата
- децата нямат търпение да те чакат да снимаш
- децата не пазят мълчание
- луксозните лоджове не обичат деца (в различна степен)
 
 
Иначе, с две думи - южноафриканците си водят децата през ваканциите по националните паркове, включително Крюгер, независимо от сезона. Ако някое хване малария, после пише във вестника. Също като за инцидентите със слонове и лъвове. В Етоша съм виждал деца от цял свят. По частните резервати, ако има деца, най-често са чужденци, европейци.

 

Благодаря, полезно и много добре казано, а всъщност и много ми харесва.

 

Обичайните ми съображения за избор на сафари отиват на кино ако вземем малката, това е ясно.

 

Ако направим частен резерват до Крюгер, може би ще включа и De Wildt Cheetah center, както и единия от парковете, където децата могат да галят малки лъвчета в Джобург (те бяха два май).

Връзка към мнение

Ти, мани, ами и голфът в Крюгер стана опасен!

(особено, ако го играеш в 11 вечерта след почерпка в Клуба)

 

http://africageographic.com/blog/croc-kills-golfer-in-kruger/

Връзка към мнение

Аз от сафари много не разбирам, ама да дам странично предложение - Пантанал. Няма малария и опасни животни. Септември е сухия сезон. До Бразилия все излизат евтини билети с Иберия. Трябва да комбинираш с нещо (то има голям избор), защото поне аз не виждам какво да се прави дълго време само там де.

Ама няма лъвове, слонове, жирафи, та ако това е целта, можеш да не обръщаш внимание на предложението  :)

 

Това е едно прекрасно предложение, абсолютно нова и интересна екосистема за нас и на пръв поглед наистина няма малария. Пишат единствено, че бразилското правителство препоръчва ваксини за жълта треска, без да са задължителни де (ние с жена ми имаме, но тя не иска да "товари" организма на малката).

 

За момента единственото, което ме спира е цената. За около час ровене по нета, най-евтиното, което можах да извадя за мястото, което най-много ме интересува в Пантанал беше за 3 вечери 4,800 реала (1850 щатски долара) на човек за 3 нощувки в Порто Джофре с пълен пансион, гид, излизания с лодка до и около мястото, където се събират "трите реки" (не ги запомних кои) в търсене на ягуари и трансфери от Куиаба до Порто Джофре. Ако даже приемем, че за деца е половин цена, то стават $4,600 за 3 вечери т. е. по $1,533 на вечер, което не съм плащал даже в делтата на Окаванго. Ако прибавим още 3 вечери в Pousada Rio Claro примерно, прибавям още $1,500 (това примерно по се ядва като цена на вечер за трима) и стават общо $ 6,050 само за 6 вечери в Пантанал. От там се прибавят още 4 вечери някъде из Бразилия, че да се бие толкова път само за 6 вечери в Пантанал не си струва, като сложа презокеанските билети и тези от Сао Пауло или Рио до Куиаба и започвам да гледам към едни 10,000 щатски долара за 10 дневено пътуване...

 

Ако отидем пък до Пантанал без да се пробваме поне за ягуари, ще ме е яд.

 

Ти можеш ли да измислиш някакъв по-тънък начин за посещение на Порто Джофре с излизания по река Cuiaba до мястото, където се събират "трите реки"? Това стана голям хит, имат много желаещи от цял свят и сега всички, които правят това слагат много високи цени, че даже няма и места за месеци напред. В Порто Джофре има само един хотел с 3 стаи май - Hotel Pantanal Norte (старо име Hotel Porto Jofre), докарали са и няколко плаващи хотела-лодки за да покриват търсенето...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Ами евентуaлно да поразгледам, че от доста време не съм се интересувал, а пък цените съвсем не ги знам вече какви са станали...

Доколкото гледам за жълтата треска, Пантанал влиза в областта на разпространение, та може би е разумно да се направи ваксинация, въпреки, че няма контрол при влизане... Или пък взимате изключителни мерки против комарите. Тук ваксината е задължителна за малките деца.

Има няколко начина да се види Пантанал, хотел - ферма, които са на пълен пансион, с включени 2 активности на ден - разходки с лодка, с кон, пеша, нощно сафари с джип, общо взето са гъвкави и ако сте повече време и минете всичко ще организират нещо инвънредно. Тези хотели може да са достъпни с кола по Transpantaneira или само с лодка или самолет. Аз бях в една на Транспантанейра и трансфера от хотела беше по-скъп, отколкото кола под наем, а с кола може да отскочиш до селото да се запасиш с мин. вода и пиене примерно, или да тръгнеш сам по пътя да поразгледаш. Така ягуар е трудно да се види обаче. Другото е експедиция с туроператор, на лодка по реката, спане в лоджа в джунглата. Аз знам за тези http://www.pantanaljaguarsafaris.com/, но нямат публикувани цени.

Има и по-бекпекърски, където си намираш гайд и тръгвате, спане на лодка, но това не ми се вижда подходящо с дете. Предимно в Корумба има такива, този град е направо в средата на блатото.

За ягуар в сухия сезон е добре да сте по река.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами евентуaлно да поразгледам, че от доста време не съм се интересувал, а пък цените съвсем не ги знам вече какви са станали...

Доколкото гледам за жълтата треска, Пантанал влиза в областта на разпространение, та може би е разумно да се направи ваксинация, въпреки, че няма контрол при влизане... Или пък взимате изключителни мерки против комарите. Тук ваксината е задължителна за малките деца.

Има няколко начина да се види Пантанал, хотел - ферма, които са на пълен пансион, с включени 2 активности на ден - разходки с лодка, с кон, пеша, нощно сафари с джип, общо взето са гъвкави и ако сте повече време и минете всичко ще организират нещо инвънредно. Тези хотели може да са достъпни с кола по Transpantaneira или само с лодка или самолет. Аз бях в една на Транспантанейра и трансфера от хотела беше по-скъп, отколкото кола под наем, а с кола може да отскочиш до селото да се запасиш с мин. вода и пиене примерно, или да тръгнеш сам по пътя да поразгледаш. Така ягуар е трудно да се види обаче. Другото е експедиция с туроператор, на лодка по реката, спане в лоджа в джунглата. Аз знам за тези http://www.pantanaljaguarsafaris.com/, но нямат публикувани цени.

Има и по-бекпекърски, където си намираш гайд и тръгвате, спане на лодка, но това не ми се вижда подходящо с дете. Предимно в Корумба има такива, този град е направо в средата на блатото.

За ягуар в сухия сезон е добре да сте по река.

 

Благодаря за информацията, абе и да се вземе кола под наем, от 10,000 да стане 9,800 долара едно такова пътуване, няма да падне с 4,000 за да ми дойде на цената на топ сафари в Ю. Африка (вярно, че това в Пантанал е много по-ексклузивно и много по-малко хора са виждали ягуар, отколкото леопард например)  :) Пак ще мисля, един от проблемите в Порто Джофре е и, че хотела не иска да те настанява ако си водиш гид, с който нямат уговорка, те са го измислили :)

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

...

 

Oshko, използвам един твой пост за да те цитирам само (че да го видиш). Завъртя ми се една идея в главата - хем вълка да е сит, хем агнето цяло, хем всички да са доволни - да не вземаме малката на сафари през Септември, ами да я заведем до Дубай за 4 дни евентуално през Март. Може да гледа, даже да гали някои животинчета в един от най-големите зоопаркове в света - в Ал Ейн, както и да се посети единствения национален парк в страната - Dubai Desert Conservation Reserve, където си има няколко вида антилопи и други пустинни животни. Разни водни паркове с пързалки (Атлантис, Wild Wadi), голям аквариум и много други атракции за деца. Хем може да отскочим и до Оман та и ние да видм нещо ново.

 

За останалото време, което жена ми може да вземе като отпуска за 2015 г. (около 7 дни без пътя) и за разликата в цената м-у сафари и самолетни билети до Ю. Африка за трима и билети с Уиз и по-евтин (от сафари) престой в Дубай, с жена ми можем да отидем на по-кратко сафари сами, без да се съобразяваме къде какъв е риска от малария.

 

Дадоха ми много добра оферта за Гомо Гомо 4 дни + Мотсуари ( в Тимбавати) 3 дни (там ходихме тази година). От друга страна не сме ходили в северните паркове на Танзания (Серенгети, Нгоронгоро, евентуално един ден в Тарангири). Ако вземем къмпинг сафари с твоите хора, ще ни излезе горе-долу колкото Гомо Гоми и Мотсуари в Ю. Африка.  Самолетните билети са сходни като цени до Йоханесбург и до Килиманджаро като се сложат и трансферте до Худспрейт по земя.

 

Ти си бил и на двете места. Ако отивахте само двамата с жена ти и трябваше да избираш м-у къмпинг (не лоджи, а на матрак със спален чувал) в северна Танзания и Гомо Гомо и Мотсуари в Ю. Африка в луксозни лоджи за 7 вечери за същите пари, кое би избрал?

Връзка към мнение

Oshko, използвам един твой пост за да те цитирам само (че да го видиш). Завъртя ми се една идея в главата - хем вълка да е сит, хем агнето цяло, хем всички да са доволни - да не вземаме малката на сафари през Септември, ами да я заведем до Дубай за 4 дни евентуално през Март. Може да гледа, даже да гали някои животинчета в един от най-големите зоопаркове в света - в Ал Ейн, както и да се посети единствения национален парк в страната - Dubai Desert Conservation Reserve, където си има няколко вида антилопи и други пустинни животни. Разни водни паркове с пързалки (Атлантис, Wild Wadi), голям аквариум и много други атракции за деца. Хем може да отскочим и до Оман та и ние да видм нещо ново.

 

За останалото време, което жена ми може да вземе като отпуска за 2015 г. (около 7 дни без пътя) и за разликата в цената м-у сафари и самолетни билети до Ю. Африка за трима и билети с Уиз и по-евтин (от сафари) престой в Дубай, с жена ми можем да отидем на по-кратко сафари сами, без да се съобразяваме къде какъв е риска от малария.

 

Дадоха ми много добра оферта за Гомо Гомо 4 дни + Мотсуари ( в Тимбавати) 3 дни (там ходихме тази година). От друга страна не сме ходили в северните паркове на Танзания (Серенгети, Нгоронгоро, евентуално един ден в Тарангири). Ако вземем къмпинг сафари с твоите хора, ще ни излезе горе-долу колкото Гомо Гоми и Мотсуари в Ю. Африка.  Самолетните билети са сходни като цени до Йоханесбург и до Килиманджаро като се сложат и трансферте до Худспрейт по земя.

 

Ти си бил и на двете места. Ако отивахте само двамата с жена ти и трябваше да избираш м-у къмпинг (не лоджи, а на матрак със спален чувал) в северна Танзания и Гомо Гомо и Мотсуари в Ю. Африка в луксозни лоджи за 7 вечери за същите пари, кое би избрал?

Аз бих избрал Танзания, просто там ми беше някакси по-приключенско, по-диво...но ти вече си бил на още по-диви места и точно това няма да те впечатли, дори може да ти се стори пренаселено. Това последното го казвам, за да не те подведа, случваше се да се съберат 5-6 джипа на един леопард, зависи каква ти е базата за сравнение, тогава не ми пречеше. В същото време спахме съвсем сами на палатка в някакъв обществен къмпинг в Серенгети, без ограда, липсва ми пак да минават животни на метри от мен цяла нощ, скоро си говорихме за това с жена ми. Тя пък би избрала Ю. Африка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ти, мани, ами и голфът в Крюгер стана опасен!

(особено, ако го играеш в 11 вечерта след почерпка в Клуба)

 

http://africageographic.com/blog/croc-kills-golfer-in-kruger/

 

Домоседов, според теб струва ли си човек да ходи до Дърбан (освен виждане на приятели)? Какво интересно може да се види там и наоколо? За деца има ли някакви атракции (чувал съм за Marine World и аквариум), става дума за Юли-Август... Примерно 2 дни в Джобург (Lion park с евентуално галене на лъвчета за малката и може би Претория за един ден), 4-6 дни в частен резерват около Крюгер и после 10 дни на гости на приятелка в Дърбан, като обикаляме наоколо с нейната кола (и с нея). Тя естествено иска приятели да и ходят на гости и обяснява, че имало много интересни неща. Според това, което съм чел /  гледал, Дърбан си е малко встрани от обичайните места за посещение в РЮА, та реших да питам и теб като хем знаещ, хем неутрален.

 

Мерси предварително за съвета!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Ти, мани, ами и...

 

Домоседов, цитирам последния ти пост в тази тема, за да ти обърна внимание в-у три въпроса относно Намибия (ха дано този път се осъществи пътуването ми до там).

 

Ходил ли си във Виндхук?

 

В момента правя трети или четвърти опит за организиране на пътешествие в южна Намибия + Калагади (или както там се произнася на Африкаанс). До няколко дни трябва да ми потвърдят маршрута и тогава се изправям пред една дилема относно самолетните билети:

 

Искам да отида 2 вечери преди да започне тура, които да изкараме или в Свакопмунд или в Уолфис Бей. В такъв случай ми е изгодно да летим директно до Уолфис Бей, вместо да кацаме във Виндхук и от там да вземаме шатъл (този път плана е да взема гид с 4Х4 возило вместо да наемам double cub и да шофирам сам). Чудя се обратния полет дали да го вземаме от Виндхук (open jaw), който е с около 150-200 евро за двама по-скъпо от обикновен return до Уолфис Бей. Единствената причина да взема open jaw би била да се разгледа Виндхук за един ден и ако си ходил там би ми било полезно мнението ти дали виждането на града за един ден (то няма и смисъл за повече) заслужава по-сложния (скъпия) полет. Това общо взето е последното нещо, което ме интересува в Намибия, но се чудя ако така или иначе сме отишли...

 

Естествено остава и опцията да се лети ритърн до Улфис Бей, навръщане да кажа на гида да ни остави във Виндхук, където да се спи и после да се взема обратно шатъл до Уолфис Бей или пък да се лети ритърн до Виндхук като първия ден се взема шатъл до Свакоп или Уолфис Бей, но пак разправия с шатълите... Накратко - струва ли си да се разглежда Виндхук (примерно само заради улиците с имената на Фидел Кастро и Робърт Мугабе)?

 

Вторият ми въпрос: къде да се преспи две вечери - в Свакопмунд или в Уолфис Бей?

 

Свакоп - по-красив град, от местното летище излитат scenic flights над дюните и/или Skeleton Coast (има и възможност да се вземе подобен полет и от Сосусвлей, което ще ми е третия въпрос).

 

Уолфис Бей - от там по принцип тръгват дневните туровете, които ме интересуват (Sandwich Harbor, catamaran cruise), някои фирми предлагат безплатно вземане и от Свакопмунд, но не всички. Там и кацат полетите от Джобърг и Кейп Таун и ще е по-близо за трансфер от летището. От друга страна си е по-индустриален град от Свакоп.

 

Като цяло ще имаме един пълен ден само на което и да е от двете места (ако не смятам малкото часове останали след пристигането първия ден), който ще премине в двата тура споменати по-горе, освен ако евентуално не направя три преспивания, примерно ако ще вземаме и scenic flight от Свакоп.

 

Третият ми въпрос: scenic flight над дюните в Сосусвлей и/или Skeleton Coast. Не знам защо тези полети ми се струват по-скъпи от обикновено - едва ли не полет на самолет на цената на полет на хеликоптер, а може би и защото май са по-дълги... Както и да е, аз ще си решавам дали да ги правя. Като цяло има две основни възможности:

 

- полета да се вземе от регионалното летище в Свакопмунд - операторите ми изглежда да са Scenic Air и Eagle Eye Aviation

 

- полета да се вземе от Сосусвлей, мисля, че пистата е на територията на Sossusvlei Lodge, а оператор е Desert Air

 

Спомням си, че ти беше писал някъде из форумите за такъв полет. Откъде го беше взел, ако си спомняш оператора и изобщо какво би препоръчал? Какво е мнението ти за тези полети, като ги сравниш с други подобни, които си вземал на други места?

 

На мен като, че ли Skeleton Coast ми е по-малко интересен, повече се изкушавам от дюните на Сосусвлей от въздуха, както и от комбинацията от пясъчни дюни и океан.

 

Надявам се да намериш време за няколко реда м-у филмовите прожекции и другите си задължения/ интереси.

 

Поздрави и благодаря предварително за експертното ти мнение по тези въпроси!

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

 

 

> Ходил ли си във Виндхук?

 

Да.

 

> + Калагади (или както там се произнася на Африкаанс).

 

Не е на африканз,  на цвана е, и се произнася трудно.

Белите, включително африканерите, си му викат "калахари".

 

> Накратко - струва ли си да се разглежда Виндхук (примерно само заради улиците с имената на Фидел Кастро и Робърт Мугабе)?

 

Не. Такива улици има и на други места в Африка. Пробвай, примерно Мапуту.

Единствената забележителност във Виндхук е лутеранската църква. Сега ти я показвам под секрет тук.

И понеже така ти спестявам около 150-200 евро, разчитам да ме черпиш една бира.

 

> Вторият ми въпрос: къде да се преспи две вечери - в Свакопмунд или в Уолфис Бей?

 

Лично на мене, не би ми хрумнало да спя в Уолвис бей, освен ако полетите ми не са безумно рано или безумно късно. Свакопмунд е интересното място за един ден разглеждане. И туровете оттам ще са ви достатъчни да си го запълните. Уолвис бей е като Виндхук минус интересна църква. Но ако морските турове са ви приоритет - да, в Свакомпунд няма пристанище. Това е историческата драма на германската колониална империя - че единствения залив на единствената им южноафриканска колония са им го грабнали англичаните. 

 

> Третият ми въпрос: scenic flight над дюните в Сосусвлей и/или Skeleton Coast.

 

Правило на палеца - по дюните край Сосусвлей се катериш (на изгрев!), а Брега на скелетите гледаш от птичи поглед.

 

> Откъде го беше взел, ако си спомняш оператора и изобщо какво би препоръчал?

 

Моето беше цяло сафари със самолет по Брега на скелетите чак до река Кунене. С кацания и преспивания. Изходното летище беше Ерос във Виндхук, но кацахме и в Свакопмунд.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

И понеже така ти спестявам около 150-200 евро, разчитам да ме черпиш една бира.

 

 

Ами поканата, която ти отправих по телефона преди година и нещо беше май, си важи. А за бирите - поне няколко станаха вече ;)

 

Благодаря много за точните отговори, които са си направо decision makers!!!

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Как се ядосах днес само... Имам резервиран тур с гид и 4Х4 из южна Намибия и южноафриканската част на парка Калагади (южно Калахари). Този го препоръча една позната австралийка на която имам доверие на преценката и.

Иначе имах доста други оферти, някои предлагаха и по-добри места за спане в парка Калагади (те ги резервират предварително за клиенти и ако случайно нямат за тези дати, ги освобождават и си вземат парите обратно). Т. е. съгласих се на по-кофти места за спане, за да съм с този препоръчан водач (който взема и по-евтино все пак).

Пича сам си е фирма, уговорихме се - без малко да сгафи, аз (клиента) трябваше да му (на него гида) обяснявам, че през Калагади не разрешават да се минава транзит без преспиване, иначе щеше да направи невъзможен маршрут. Хайде, затворих си едното око за това... Платих му депозит още преди два месеца (2,000 долара), останалите някъде през Март трябва да му се изпратят спрямо неговите условия (това е нормално). Потвърди всички резервации за спане, маршрута ден по ден и пр.

Днес си отварям пощата и гледам мейл от него - пратил ми карта с маршрута, таблица и пр. и после обяснява, че имало малък проблем:

Някакви си хора имали резервация преди нас, но мъжът се разболял и се отказали, та аз като съм се свързал с него, той (гида) бил свободен и ми взел резервацията и депозита. Сега обаче тези се били обадили, че щели да могат да направят тура в крайна сметка (два месеца, след като са се отказали и аз съм букнал с него и той държи моя депозит) и понеже човека бил болен, той не можел да откаже да ги води тях. Аз да не съм се притеснявал, щял да вземе гид, който бил добър колкото него за нас и нямало да има никаква разлика...

Не мога да разбера, този за полуидиот ли ме взема? Някой като се е отказал от резервация - край, предимство има този, който не се е отказвал и е оставил депозит... На мен ми е ясно, че е направил двойна резервация за да вземе и двамата клиенти и другите сигурно са повече хора (повече пари), та нас ни пробутва на някакъв друг гид и онзи ще му снесе за това, че ни е дал...

Та му писах тези неща и му предложих три изхода от ситуацията:

1. Да си спази уговорката и да остави на другите удоволствието да ходят с невероятно добрия друг гид, ако е толкова добър, няма да е по-зле "болния" човек и с него.

2. Ние да отидем с "новия" гид, но да ми направи сериозна отстъпка от цената (да ми направи предложение).

 

3. Дължа му Март месец (предварително) още около 3,000 долара, да отидем с "новия гид", да му пратя половината от тези пари, а другата половина да си я държа в джоба и да платя на края на тура в зависимост от качеството, старанията на гида, познанията му по диви животни и способностите му да ги следи (трак-ва).

Според вас правилно ли съм постъпил? Сега ако просто ми върне парите от депозита, ще остана с купените самолетни билети и резервираните места за спане преди и след неговия тур, но иначе просто трябваше да се съглася с глупавата история, която ми поднесе...

 

Мисля, че е късно да се опитвам да правя резервации с друг, в парка Калагади е абсурд да има места, че и другаде...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как се ядосах днес само...

1. Да си спази уговорката и да остави на другите удоволствието да ходят в невероятно добрия друг гид, ако е толкова добър, няма да е по-зле "болния" човек и с него.

2. Ние да отидем с "новия" гид, но да ми направи сериозна отстъпка от цената (да ми направи предложение).

 

3. Дължа му Март месец (предварително) още около 3,000 долара, да отидем с "новия гид", да му пратя половината от тези пари, а другата половина да си я държа в джоба и да платя на края на тура в зависимост от качеството, старанията на гида, познанията му по диви животни и способностите му да ги следи (трак-ва).

Според вас правилно ли съм постъпил? Сега ако просто ми върне парите от депозита, ще остана с купените самолетни билети и резервираните места за спане преди и след неговия тур, но иначе просто трябваше да се съглася с глупавата история, която ми поднесе...

 

Мисля, че е късно да се опитвам да правя резервации с друг, в парка Калагади е абсурд да има места, че и другаде...

Аз мисля, че си постъпил правилно.На твое място и аз щях да се ядосам и да искам компенсация.

Изчакай да видиш какво ще ти отговори и тогава ще решиш.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мисля, че си постъпил правилно.На твое място и аз щях да се ядосам и да искам компенсация.

Изчакай да видиш какво ще ти отговори и тогава ще решиш.

 

Прецаках се много лошо, този се обиди и иска банковите ми детайли да ми връща депозита... Тази моя цапната уста... трябваше да се сдържа малко... Кофтито е, че всички преспивания са резервирани от него, а много трудно ще намеря места сега. По-скоро той ще си намери клиенти да ги запълни... :( :(  Имам и самолетни билети и хотели преди и след тура взети...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Прецаках се много лошо, този се обиди и иска банковите ми детайли да ми връща депозита... Тази моя цапната уста... трябваше да се сдържа малко... Кофтито е, че всички преспивания са резервирани от него, а много трудно ще намеря места сега. По-скоро той ще си намери клиенти да ги запълни... :( :(  Имам и самолетни билети и хотели преди и след тура взети...

 

Флай, клиентът винаги е бил - и трябва да е Господ в бизнеса, иначе има нещо много криво. Постъпил си правилно. Убедена съм, че ще намериш правилния ход. 

Връзка към мнение

Флай, клиентът винаги е бил - и трябва да е Господ в бизнеса, иначе има нещо много криво. Постъпил си правилно. Убедена съм, че ще намериш правилния ход. 

 

Аз бях доста саркастичен в мейла си и тоя се спече. От друга страна ако някой толкова много мен ме искаше за гид и никой друг, щях да се чувствам поласкан, въпреки, че в яда си му изкарах някои грешки и му казах, че съм се примирил с "осакатен" маршрут... Кой ме караше да се обаждам за неща, дето не трябва... Да се таковам...

Връзка към мнение

Аз бях доста саркастичен в мейла си и тоя се спече. От друга страна ако някой толкова много мен ме искаше за гид и никой друг, щях да се чувствам поласкан, въпреки, че в яда си му изкарах някои грешки и му казах, че съм се примирил с "осакатен" маршрут... Кой ме караше да се обаждам за неща, дето не трябва... Да се таковам...

 

Смятам, че той е постъпил непрофесионално. Това рано или късно се наказва. Никой не е по-голям от клиента. В нито един бизнес. И аз днес леко ''повиших'' тон на една английска агенция и не се обадиха, но това е техен проблем. Убедена съм, че сега ще разровиш пазара и ще намериш великолепен заместител. А на бас :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.