Прескочи до съдържание

Хумор


Препоръчани мнения

 

Защо Исус е италианец: само италианец би живял с майка си, докато навърши 30, само италианец може да е убеден, че майка му още е девствена и само италианка може да мисли, че синът ѝ е Бог.

 

Това е една от шегите, събрани в книгата на De Qui Se Moque-t-On ("На кого се смеем?"), написана от 29-годишния французин Ромен Сенювер, който е учил в Испания и Германия, а сега живее в Брюксел.

 

Сенювер смята, че европейските народи се майтапят със съседите си доста грубо, но не и злобно, и че хуморът помежду им всъщност показва близост. Много от шегите авторът е научил от коментарите към блога си Europeisnotdead, пише в. "Гардиън".

 

"11 от всеки 10 испанци се чувстват по-висшестоящи от другите хора", казват за арогантността на съседите си португалците.

 

Словаците намират за смешна завистливостта на чехите. "Какво му трябва на един чех, за да е щастлив? Нищо, стига другите да имат по-малко."

 

Белгийците осмиват скъперничеството на холандците. "Как започва всяка холандска рецепта? Вземете назаем шест яйца, двеста грама брашно, половин литър мляко..."

 

Поляците се подиграват на германците - "Германските футболисти като са като германските храни – ако не са внесени от Полша, не стават".

 

Румънците пък се шегуват със собствената си ненавист към унгарците. "Докторът каза, че имам ксенофобия. Сигурно унгарците са ми я лепнали!"

 

Македонците имат смешки за женствеността и крадливостта на гърците. "Ако знаеше как да готвиш и да чистиш, нямаше да се нуждая от прислужница", казал гъркът на жена си. "Ако знаеше как да правиш секс, нямаше да ми трябва македонец", отговаря тя. Грък паркира мотора си пред парламента. "Не може да спираш тук, политиците работят вътре", казва му полицай. "Няма проблем, моторът има аларма".

 

Естонците, които сами не се славят като общителни, се майтапят с това колко са срамежливи финландците – "Как да познаем, че финландецът, с когото говорим, е екстровертен? Ако гледа в обувките на събеседника, а не в своите".

 

Двама финландци, стари приятели, се срещат за пръв път от години. "Как си?", пита единият. Другия изсумтява и поръчва бира. "А семейството как е?" Вторият отново изсумтява и поръчва още една бира. "А как е работата?", не се отказва приказливецът. "Виж какво", отговаря приятелят му, "да пием ли дойдохме, или да си приказваме?".

 

Сами финландци пък се майтапят с шведите. "Каква е разликата между финландците и шведите? Шведите имат готини съседи".

 

Единственото изключение са италианците, които обикновено насочват хапливия си хумор към самите себе си - "Жена ти изтърси такъв майтап онзи ден, че направо паднах от леглото!" или "Надпис в автобус: моля, не говорете с шофьора, ръцете му трябват, за да кара!".

 

http://www.dnevnik.bg/sviat/2016/05/10/2756722_zashto_isus_e_italianec_ili_na_kakvo_se_podigravat/?ref=yellow_ip

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

:)

Отчаяна жена пише на софтуерна компания:  

 

Уважаема Софтуерна компания,

 

Преди година ъпргрейднах от Гадже 5.0 до Съпруг 1.0 и забелязах отчетливо забавяне в цялостната работа на системата. Приложенията Цветя и Бижута не тръгват изобщо, а работеха безпроблемно под Гадже 5.0.

 

Като добавка Съпруг 1.0 деисталира много други важни програми, сред които Романтика 9.5 и Персонално внимание 6.5, след което инсталира нежелателни програми като NFL 5.0, NBA 3.0, и Мач 9.0

 

Разговор 8.0 вече не работи, а Чистене вкъщи 2.6 просто разбива системата. Обърнете внимание, че вече опитах да пусна програмата Натякване 5.3, за да поправя проблемите, но напразно.

 

Какво да правя?

 

Подпис,

Отчаяна

 

И получава брилянтен отговор:

 

Драга Отчаяна,

 

Имайте предвид, че Гадже 5.0 е програма за развлечение, докато Съпруг 1.0 е операционна система.

 

Въведете команда: Мислех Че Ме Обичаш.html и се опитайте да свалите Сълзи 6.2. Не забравяйте да инсталирате и обновената версия на Вина 3.0. Ако това приложение проработи по предназначение, Съпруг 1.0 автоматично ще включи приложенията Бижута 2.0 и Цветя 3.5. 

 

Въпреки това имайте предвид, че ако претоварвате Съпруг 1.0,  то може по подразбиране да се активизират програмите Сърдито Мълчание 2.5, Бар 7.0, или Бира 6.1. Последната е лоша програма, която инсталира Силно Хъркане и Шумно П*рдене Бета.

 

При никакви обстоятелства НЕ ИНСТАЛИРАЙТЕ Тъща 1.0 (в нея има вирус, който в крайна сметка ще поеме контрол над цялата система). Освен това, моля, не се опитвайте да инсталирате отново Гадже 5.0.  Тези приложения не са съвместими със Съпруг 1.0 и ще съсипят системата ви.

 

Накратко, Съпруг 1.0 е страхотна програма, но има ограничения в паметта и не може да учи нови приложения бързо. Може да закупите допълнителен софтуер, който да подобри паметта и работата на системата ви. Препоръчвам ви Готвене 3.0 и Изкусително Бельо 7.7.

 

Успех!

 

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Две мутри отиват на почивка в Бразилия. Цялата група излиза от туристическия автобус и екскурзоводът ги предупреждава:
– Имайте предвид, че половината от населението на страната е болно от СПИН, а другата половина от туберкулоза.
Единият се обръща към другия:
– К`во каза тоя бе?
Вторият отговаря:
– Каза, че може да ч***ме само тия, дето кашлят …  :biggrin:
  :biggrin:  :biggrin: 

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

- Кажете ми, Холмс, как ще разкриете извършителя на престъплението?
- Трябва да разберем "Кой има полза"!
- Ами, ако всички имат полза?
- Тогава става ясно, че престъпление няма...

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

post-133-0-33490400-1462989935.jpg

 

______________________________––––––––––––––––––––

 

Новата туристическа емблема на България!

Виждате ли пчелите?

 

post-133-0-41335200-1462990186_thumb.jpg

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 

След кaто в часовете по физическо ще се изучават ръченица и сиртаки, някак нелепо е в часовете по химия да не се изучава варене на ракия...

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Двама си говорят:
– Жоро, помниш ли, кога ти е било най-обидно в живота?
– Най-обидно, Пешо, ми беше, когато един ден бях на работа и получих СМС от съседа да правя по-тихо секс...

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Двама мисионери се разхождали в рая и видели лъв. Единият се качил на близкото дърво, а другият започнал да му се смее от долу: 
- Не си ли чел в библията, че в рая хора и животни ще живеят в мир? 
- Абе чел съм, ама не знам лъва дали знае, че сме в рая...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Как кой, та той е все един и същи ....  :biggrin:


Само щуротии ми хрумват на две кафета. Това на снимкaта е Easy Jet low cost f(l)ight.  :lol:

Само на две .... , я опитай на три и нещо по-силничко след това.  :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • bobole4e
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.