Прескочи до съдържание

Хумор


Препоръчани мнения

преди 57 минути , MayaS каза:

 

Скоро не бях попадала на толкова много правописни грешки. Направо не знам дали е за темата Хумор. 

 

image.png

Не е за тука. За докторския форум е:russian_roulette::russian_roulette::russian_roulette:,за секцията по урология, щот дава акъл за тУксините в  пикУчната система.:russian_roulette:

 

Ха сега, някой да ми каже, че дедо ви Захарий Стоянов, не бил пророк:

" тънем в  дебело невежество"...

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Всички в компанията си имаха половинки, само Джак Изкормвача си имаше четвъртинка.

  и държеше много на вътрешната красота :grin:

  • Харесвам 3
  • Смея се 9
Връзка към коментар

То цяла Европа нескрито се подиграва на британците. Този плакат го снимах преди няколко дни по улиците на Копенхаген. За момент се изкуших дали да не отида на шоуто 🙂

poster.jpg

  • Харесвам 4
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Не стига, че летим насам, натам със самолети, особено @Георги Матеев, ами някои от нас и боб ядат! Но Грета ни следи. 

 

76710898_691856054557202_686094214632151

 

Сега и данък на пръднята очаквам 

  • Смея се 3
Връзка към коментар

- Джеймс, защо във фирмата ни има толкова много жени?!
- Ами все пак сме бардак, сър...

______________________________________

 

Имам супер-сила! Знам кога да кимам с глава, в един разговор, който не слушам.

________________________________________

 

- Кое е най-безсмисленото нещо, което може да направиш?
- На път към баба ти да си вземеш нещо за хапване!

____________________________________________-

 

Много е лошо да те мързи, а да няма какво да правиш. Излиза, че те мързи напразно.

___________________________________________

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Никога не съм си представял, че децата ни ще стигнат толкова далеч!
-Хахаха, да, тоя катапулт е страхотен! Донеси кучето!!!

 

 

В кафенето..
Тя: "Как ме гледа, само... Пали цигара, нервен е, сигурно много ме иска..."
Той: "Тия Реал как ме прее*аха... - 10 мача, в права колонка... Тая коза к'во ме е зяпнала?!"

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар

СССР. Колхозно събрание. Отчита се главният зоотехник:
- ..и така, средно от крава сме надоили по 7 тона мляко.
Става бабичка на около 80 години:
- Миличък, какво означава това "средно от крава"?
- Митрофановна, това означава, че ако от кравата Зорка сме надоили 3 тона, а от Звездичка 11 тона, то става средно 7 тона.
- Хора, къде го има това? Значи, след като секретарката Ленка дава на председателя и на главния инженер, а доячката Маша дава на всеки механизатор, то аз в колхоза средно също съм курва!

  • Харесвам 4
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 53 минути , akair каза:

СССР. Колхозно събрание. Отчита се главният зоотехник:
- ..и така, средно от крава сме надоили по 7 тона мляко.
Става бабичка на около 80 години:
- Миличък, какво означава това "средно от крава"?
- Митрофановна, това означава, че ако от кравата Зорка сме надоили 3 тона, а от Звездичка 11 тона, то става средно 7 тона.
- Хора, къде го има това? Значи, след като секретарката Ленка дава на председателя и на главния инженер, а доячката Маша дава на всеки механизатор, то аз в колхоза средно също съм курва!

Ми така излиза, права си е бабата Митрофанова:))))))):dance4:Поне да беше участвала....А то, какво - 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Правим уговорката, че сме в зоната на майтапа, нали така  🙂
И сега да ви разправям: На българско летище самолет се готви да излети. Рулира или както се казва там, застава на старт и капитанът се обажда до Кулата:

- Господин Диспечер, докладвам: Самолетът е в изправно състояние. Тримерите са в неутрална позиция. Полосата е чиста. Разрешете излитане.

Диспечерът:

- Разбрано, господин капитан. Разрешавам!

 

Същото, ама на турско летище:

- Кулеси Диспечер ефенди, доклад лаф: Айроплан маана йок. Тример кантар гиби. Кър ачик. Аде бакълъм.

Диспечерът:

- Тамам, капитан ефенди. Ай бакълъм!

 

речник:

ачик - отворено

бакълъм - да видим

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Вчера пуснаха новина,че откраднали бастуна от статуята на Пенчо Славейков

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/11/15/3992755_noviiat_bastun_na_pencho_slaveikov_e_veche_poruchan/

Пишеше-Къде е бастуна

Аз написах коментар -Бастуна е в гащите

,но ми го изтриха

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

1. Диспечер: "TWA 2341, за намаляване на шума, завийте на 45 градуса вдясно."

TWA 2341: "Кула, намираме се на височина  35 000 фута. За какъв шум става дума?"

Диспечер: "Сър, някога чували ли сте колко шумно може да бъде, когато 747 се сблъсква с 727?!"

***

2. Пилот на неизвестен самолет, очакващ от дълго време разрешение за излитане: "Колко ми е скучнооо.."

Контролната кула: "Последният в ефир, веднага се идентифицирайте!"

Неизвестният самолет: "Казах, че ми е скучно, а не че съм тъп!"

***

3. Самолет не успява да обере достатъчно скоростта при приземяване и има риск да излезе от пистата.

Диспечерът: "Опитайте рязко да завиете надясно в края на пистата. Ако не се получи, излезте на шосе  101, завийте надясно на светофара и се прибирайте в летището!"

***

4. Пилот от американските авиолинии Pan Am, очаквайки разрешение за излитане за Мюнхен чува следния диалог.

Пилот на Lufthansa (на немски): "Земя, кога ще имаме разрешение за полет?"

Земята (на английски): "Говорете на английски, ако искате да чуете отговор!"

Lufthansa (на английски): "Аз съм германец и летя на германски самолет. Защо трябва да говоря на английски?"

Неизвестен глас от друг самолет (с красив британски акцент): "Защото загубихте проклетата война!"

5. Диспечер: "Eastern 702, излитането разрешено, дръжте връзка на честота 124.7."

Eastern 702: "Диспечер, Eastern 702 излита. Между другото, в края на пистата видяхме някакво мъртво животно."

Диспечер: "Continental 635, излитане след  Eastern 702, вашата връзка също е на честота 124.7. Чухте ли съобщението от Eastern 702?"

От борда на Continental 635: "Continental 635 излита, и да, чухме Eastern... вече звъним на нашия доставчик на храна."

 

6. Диспечерите от едно от най-големите международни летища - Франкфурт са известни със своята невъздържност и рязкост. Държат се така, сякаш всички пилоти са длъжни да знаят не само номера на изхода за излитане, но и как да стигнат до него без чужда помощ. Следва диалог между диспечер от франкфуртското летище и пилот на British Airways 747 с позивна Speedbird 206.

Speedbird 206: "Франкфурт, Speedbird 206 се насочва към пистата."

Земя: "Движете се към изход Алфа 1-7."

Самолет British Airways 747 излиза на основния път и забавя.

Земя: "Speedbird, какви ги вършите?"

Speedbird 206: "Останете на линия, Земя. Търся нашия изход."

Земя (с високомерно нетърпени): "Speedbird 206, вие въобще някога в живота си били ли сте във Франкфурт?"

Speedbird 206 (невъзмутимо): "Бях, два пъти през1944 година, но при вас беше тъмно и не се приземих."

***

7. По време на придвижване на британското летище Гетуик екипаж на US Air прави грешен завой и се насочва право към друг самолет.

Разгневена жена диспечер започва да ругае на висок глас екипажа: "US Air 2771, накъде, по дяволите, сте тръгнали? Казах да тръгнете към изход С. А вие - право напред към изход D! Не мърдайте! На място!  Явно не можете да различите C от D!"

Тирадата постепенно преминава в истерия: "Всичко объркахте! Ще ми е нужна цяла вечност да оправя тази каша!Останете на място и да не сте мръднали, докато не ви кажа! Очаквайте инструкции най-рано след половин час. Ще правите това, което кажа, когато го кажа и както го кажа! Ясно?!"

"Да, мадам", — смирено отговоря пилота. В ефира настъпва пълна тишина - никой друг не иска да попадне на мушка на разярената диспечерка. Неловкото мълчание изведнъж бива нарушено от неизвестен пилот: "Дали случайно не съм бил женен за теб някога?..."

  • Харесвам 5
  • Смея се 11
Връзка към коментар

Ето малко лингвистичен хумор от мен. Приятел от Монреал ми напомни днес как човек може да се изгуби в превода, като ми прати това:

 

· Списък на песните на трио "Зорница" на обложката на CD:


1. Станко ле, мори хубава - Hey you, Pretty Stanka.
2. Планинец ходи - A Tractor Driver is Walking
3. Отдолу идат шарени колца - Motley Wheels Are Coming from Below
4. Дъщерцо моя, майчина - Hey you, Mother's Daughter
5. Йогряло ми ясно слънце - A Bright Sun Shone On
6. Загукала е гулабка - Female Pigeon Began Crooning
7. Пак поди, мале - Go again, Mother
8. Изкара димо жъртвари - Dimo Brought Out Harvesters
9. Да зная, мамо, да зная - If I Knew, Mum, If I Knew
10. Провикна се мома руса - А Blond Lass Cried Out
11. Дядо делба делеше - An Old Man Was Partitioning Shares
12. Мър Тодорке, мънинка - I Say, Little Todorka
13. Дойне, бяла Дойне - Hey you, Doina, You, White Doina
14. Мури Тодоро - I Say, Todora
15. Седнала ми е Марийка - Mariika Seated Herself
16. Моме ле, мури мунинка - Hey You Lass, You Little Lass
17. Гергина цъфти, не вехне - A Dahlia Blooms, And Doesn't Fade
18. Петлите пеят - Cocks Are Crowing
19. Града са гради, Станьо льо - Hey Stana, A Town Is Under Construction
20. Зелен се орех развива - A Green Walnut-Tree Is Coming Into Leaf
21. Звездо льо, вечернице - Hey you Star, You Evening Star.

Още се хиля със сълзи. Така и не разбрах как може някой да преведе планинец като tractor driver. Дядо делба делеше - An Old Man Was Partitioning Shares също кефи. Явно дядо е работил на стоковата борса и яко е разпределял акции. А, преводът на Града са гради, Станьо льо  като Hey Stana, A Town Is Under Construction ми звучи много технически, да не кажа катаджийски.😂


Това ме накара да се разровя из моите архиви, където открих още няколко брилянтни превода като примерно:
Aйде воденичарю/C'mon Mr. Watermillman
Градил Илия килия/Iliya was building a cell
Kaцнал бръмбар на трънка/Beetle landed on the hay

 

Открих също много поетичен превод на песен под заглавие Moма седи на чардак.../On the Balcony a Virgin Sat... За съжаление нито съм слушал песента, нито помня как е попаднал този бисер сред файловете ми.

 

1.Moма седи на чардак
Eрген ходи по сокак
On the balcony a virgin sat
Underneath was hangin' some young lad

 

2. Ленче, мори, хубаво
слези долу на двора
Helen-babe, purdy thing,
Come down'ere with a sling

 

3.Слези долу на двора,
вържи куче шарено
Helen-sugar,gorgeous thing,
C'mon down with a string

 

4. Вържи куче шарено
да се кача на чардак
Tie that doggie to a tree
So that I can climb to thee

 

5. Да се кача на чардак
да разгледам Шумен град!
Lemme up, gal, have a pitty,
Lemme see that Shumen City!

 

Това последното Lemme up, gal, have a pitty, Lemme see that Shumen City! трябва да го предложим на Шуменския туристически офис за реклама на туризма в града.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Смея се 14
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.