Прескочи до съдържание

дневник (Полу)Околосветско пътешествие до Южните морета


Препоръчани мнения

Сега дай в резюме кои острови са по-интересни за разглеждане. Ако човек е в региона и реши да дзакне 2, 3 острова, а не да прави цял тур като теб, къде е най-красиво и си струва за посещение. На мен всички снимки ми изглеждат почти еднакви  - плажове, чиста вода и палми, та затова питам. Бил си там, усетил си нещата на място и мнението ти ще е от значение. Само на картинка е трудно да се направи разлика между островите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега дай в резюме кои острови са по-интересни за разглеждане. Ако човек е в региона и реши да дзакне 2, 3 острова, а не да прави цял тур като теб, къде е най-красиво и си струва за посещение. На мен всички снимки ми изглеждат почти еднакви  - плажове, чиста вода и палми, та затова питам. Бил си там, усетил си нещата на място и мнението ти ще е от значение. Само на картинка е трудно да се направи разлика между островите.

По-красиво е във Фр. Полинезия, защото имат силни комбинации лагуна+природа.

 

Айтутаки има много различен тип красота, по-сходна с Фиджи, но като цяло о-вите Кук са по-живи и може да харесат на млади хора повече.

 

За начинаещи тропикалисти, които искат да се изфукат - Таити + Бора Бора.

За опитни - Таити + Хуахини.

За икономични - Таити + Моореа, че има ферибот помежду им.

 

Това ме подсети нещо друго. Първоначалният ми план включваше пътуване до Бора Бора с фериботче от Таха или Райтеа, за 1 ден екскурзия. От агенциите ми казаха, че нямало такова вече, и скочих на самолетен вариант. Е, има.

Видяхме го от лодката към Тахаа, но нямало как за 1 ден да отидеш и да се върнеш, а и трудно се запазвало.

 

Страшно хубави отзиви чух за арихепаг Туамоту, който е доста по на север. Рангироа и т.н. - било приказка.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Невероятно пътешествие! Прекрасен пътепис! Много хубаво и увлекателно го разказа, с чувство за хумор и страхотни снимки. За мен беше истинско удоволствие да го прочета. Благодаря за споделянето!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Прекрасен пътепис. Написан живо, увлекателно, изчерпателно, чувствено. Поздравления !

Без да обиждам автора, но съвсем ми се изпари желанието да посетя тези места. Не, че и преди много ми се искаше (главно по финансови причини), но сега съвсем се отказах - една дестинация по малко в 'големия списък на мечтите'. 

Просто не виждам нищо, което толкова да си заслужава в тази прехвалена Френска Полинезия....

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И аз благодаря за подробния пътепис. Много полезен. Знаех си, че Френска Полинезия не е моето място, но ако съм в региона бих прекарала някой и друг ден на островите. Много красиво определено. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много забавен пътепис, страхотно преживяване.

 

 Даде ценен съвет:

при презаверен междинен полет, било то заради закъснение или други обстоятелства, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО И БЕЗУСЛОВНО си пре-чекирате багажа ръчно.

Какво по-точно се има предвид? Винаги при закъснение са ми губили багажа, но и аз винаги съм го споменавал и са ми казвали "няма проблеми", пък после багаж няма. Та какво по-точно се прави? Той багажа не е в нас по време на престоя, да си го искаме ли?

 

Прекрасен пътепис. Написан живо, увлекателно, изчерпателно, чувствено. Поздравления !

Без да обиждам автора, но съвсем ми се изпари желанието да посетя тези места. Не, че и преди много ми се искаше (главно по финансови причини), но сега съвсем се отказах - една дестинация по малко в 'големия списък на мечтите'. 

Просто не виждам нищо, което толкова да си заслужава в тази прехвалена Френска Полинезия....

Не е лошо място, ама явно забавленията трябва да си ги водиш с теб  :) Тая дестинация е най-подходяща за меден месец - лукс, красота и релакс. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какво по-точно се има предвид? Винаги при закъснение са ми губили багажа, но и аз винаги съм го споменавал и са ми казвали "няма проблеми", пък после багаж няма. Та какво по-точно се прави? Той багажа не е в нас по време на престоя, да си го искаме ли?

Искаш си го, най-малкото. Или поне искаш лично с очите си да видиш как му слагат нова лепенка  с презаверения полет.

Връзка към мнение

Поздравления, пич! Освен корифей в търсенето, намирането, комбинирането и пр. на сам. билети, току що ни разкри и другият си голям талант! Кой знае колко още криеш. Накефи ме максимално!

А в частта от разказа си, когато празнувахте четворните или петорните си рождени дни в "претъпкания" бар в Айтутаки, искрено съжалявах, че не съм и аз там да споделя дивата радост от събитието с вас, а и да добавя още един рожденик :)  Пък и да ти помогна за една от двете дебелани де :P , че голям зор май си видял :P

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ей, значи, човек да не си сподели преживяванията... веднага ще го прехвалите и ще се засрами .. :blush:

 

@Petkan, за догодина вече ще знаеш къде е правилното място да прекараш ценната ни дата, с гарантирани премеждия :P 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По-красиво е във Фр. Полинезия, защото имат силни комбинации лагуна+природа.

 

Айтутаки има много различен тип красота, по-сходна с Фиджи, но като цяло о-вите Кук са по-живи и може да харесат на млади хора повече.

 

За начинаещи тропикалисти, които искат да се изфукат - Таити + Бора Бора.

За опитни - Таити + Хуахини.

За икономични - Таити + Моореа, че има ферибот помежду им.

 

Това ме подсети нещо друго. Първоначалният ми план включваше пътуване до Бора Бора с фериботче от Таха или Райтеа, за 1 ден екскурзия. От агенциите ми казаха, че нямало такова вече, и скочих на самолетен вариант. Е, има.

Видяхме го от лодката към Тахаа, но нямало как за 1 ден да отидеш и да се върнеш, а и трудно се запазвало.

 

Страшно хубави отзиви чух за арихепаг Туамоту, който е доста по на север. Рангироа и т.н. - било приказка.

За Туамоту и аз много се двоумих, но няма как човек да огрее навсякъде само за 20-30дни. Там, поне по снимки има различен вид красота, повече ми приличат на Малдиви-те.

По въпроса за ферибота, беше ме прихванала идеята да спестя тези 400-500$ за вътрешни полети и намерих ферибот от Папеете до Бора Бора, малко противоречива информация, вече нямало, обаче според мен имаше такъв поне през 2012г., спестява доста пари и губи много време.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така е, и на мен ми казаха, че е спрян Таити-Бора Бора, само карго кораби има.

Има "карго-круиз" от Таити, през няколко от гореизброените острови, та до Туамоту и Маркизите. Една канадска двойка (идвала в Несебър на круиз преди 30 години) щяха да се качват. Искаха да отидат до острова, от който започва историята на Тор Хeйердал (строител на Кон-Тики), който се оказва доста трудно достъпен иначе.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Поздравления, macflan, паметно пътуване, феноменален дневник :) все едно и аз бях там. Южните морета никога не са ми били цел, но сега вече знам какво съм пропуснала. Благодаря ти! Пак да пътуваш и пак да пишеш :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси macf1an :) , много хубав пътепис и готино чувство за хумор :) . Ще чакаме доклади и от други места! ;)

 

Като четях за рождения ти ден (все така на интересни места и весело да го посрещаш!) , неволно се сетих за номера на ски-учителите в Пампорово едно време, които се оказваше, че всяка смяна (по две на месец) "имаха рожден ден" и съответно англичан(к)ите ги отрупваха с подаръци :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много, ама много ти благодаря, че сподели приключенията си с нас! Имаш талант да пишеш и трябва да го правиш често! Пожелавам ти да събираш спомени от още мечтани дестинации!

 

За мен загубата на багаж си е абсолютно нормално. Даже при последното пътуване, като се обадих, че сме си дошли се похвалих: И всичкия багаж дойде с нас! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май ще ми трябва счетоводител ..

Ти сега остана да кажеш, че това пътешествие ти се води като командировка, и трябва да осчетоводяваш разходите :)

Ако е така, освен симпатиите, ще си спечелиш и доста завист ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.