Прескочи до съдържание

Антигуа и Мартиника


Травеолани

Препоръчани мнения

Eто и снимките от Jolly beach

 

Гледам от профила ти, че си посетил някои плажни дестинации тук таме хич да не :)

С ясното съзнание, че Jolly beach е як, но не е някакъв ултра топ плаж, но ми е интересно с кой плаж може да сравниш и къде го поставяш в личната ти класация?

Връзка към мнение

Гледам от профила ти, че си посетил някои плажни дестинации тук таме хич да не :)

С ясното съзнание, че Jolly beach е як, но не е някакъв ултра топ плаж, но ми е интересно с кой плаж може да сравниш и къде го поставяш в личната ти класация?

Ха, това е сложно, от много добрите плажове е на Кариби-те, например като плажа на St. John(Американски вирджински острови), на който бяхме преди 2 години, на Гваделупа също съм доволен от плажовете там- на Санта Анна и Каравел. На Barbados също случихме на хубав плаж.

Но на о-в Саона на Доминиканската република ми хареса малко повече плажа, беше пълно с палми, имаше морски звезди и също много малко хора, на Jolly няма почти палми, а те доста разкрасяват, обаче пък водата е супер цвят. Друг магеланец беше пускал от Church Valley също страхотна вода, но не стигнахме до него, въпреки, че е съседен и не мога да кажа твърдо кой е по-добър.

Сега вече извън Кариби-те става по-трудна класацията...

 

А кажи ти как класираш Сейшелите спрямо останалите?

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Гледам от профила ти, че си посетил някои плажни дестинации тук таме хич да не :)

С ясното съзнание, че Jolly beach е як, но не е някакъв ултра топ плаж, но ми е интересно с кой плаж може да сравниш и къде го поставяш в личната ти класация?

А кажи ти как класираш Сейшелите спрямо останалите?

Връзка към мнение

А кажи ти как класираш Сейшелите спрямо останалите?

Ами там гранитните скали придават неподажаем вид на плажовете, като го погледнеш на картинка веднага можеш да познаеш къде е това място. Неподражаемо е. Има страхотни плажове които са най-вече на Ла Диг и Пралин. Anse Source d'Argent или Grand Anse на Ла Диг или Anse Lazio както и Anse Georgette на Пралин за справка само. Опасявам се, Сейшелските плажове ми легнаха на сърцето и ги поставям с една идея над карибските примерно.

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте! И на мен ми предстои круиз из Карибите. Използвам започнатата тема за да попитам...

Ще бъдем и на Антигуа, и на Барбадос и, разбира се, искам да отидем до някой от коментираните по-горе плажове. B) 

Как се уговаряхте с таксито или шофьора, който ползвахте да Ви закара да конкретния плаж? Само да ви закара или да ви чака за да ви върне на кораба? И ако само ви остави на плажа, има ли сигурна възможност да намерите такси, с което да се върнете в края на деня обратно на кораба? Изобщо има ли вероятност да не намерим обратен превоз и да "артисаме" на плажа, гледайки кораба как отплава  :lol: .

Кой плаж на Барбадос бихте препоръчали?

Връзка към мнение

Здравейте! И на мен ми предстои круиз из Карибите. Използвам започнатата тема за да попитам...

Ще бъдем и на Антигуа, и на Барбадос и, разбира се, искам да отидем до някой от коментираните по-горе плажове. B)

Как се уговаряхте с таксито или шофьора, който ползвахте да Ви закара да конкретния плаж? Само да ви закара или да ви чака за да ви върне на кораба? И ако само ви остави на плажа, има ли сигурна възможност да намерите такси, с което да се върнете в края на деня обратно на кораба? Изобщо има ли вероятност да не намерим обратен превоз и да "артисаме" на плажа, гледайки кораба как отплава  :lol: .

Кой плаж на Барбадос бихте препоръчали?

На Барбадос си наехме шофьор за голяма обиколка, намерихме го по интернет, избрахме си - St. Nicholas Abbey, Bathsheba beach, Wellchman Hall Gully, and then go to Carisle Bay- за US$48 per person, за децата безплатно - barbadosfun@gmail.com

Естествено може и само плаж да си направите.

 

За Антигуа си избрахме само плаж - там на място си хванахме шофьор - цената е твърда от порядъка на 6-8$ на човек с зависимост от плажа. Ние умишлено не искахме да ни чака, защото не искахме да обещаваме кога точно ще си тръгнем обратно. Дори на този по-отдалечен плаж нямаше опасност да останем без таксита. По принцип ако си харесате някой наистина празен плаж откъм туристи, тогава има опасност и да няма таксита, но е малко вероятно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! 

Аз... да продължа с питанията. :) 

Бихте ли споделите някакви идеи за организиране на еднодневни престои в островите - St. Thomas, St. Lucia  и St. Kitts&Nevis?

Връзка към мнение

Благодаря! 

Аз... да продължа с питанията. :)

Бихте ли споделите някакви идеи за организиране на еднодневни престои в островите - St. Thomas, St. Lucia  и St. Kitts&Nevis?

St. Thomas - http://magelanci.com/topic/1090-st-thomas-us-virgin-islands/

St. Lucia - http://magelanci.com/topic/1088-st-lucia/

St. Kitts&Nevis - http://magelanci.com/topic/2073-st-kitts-and-nevis/

 

St. Lucia - ползвахме тези, повече инфо в темата

REAL ST. LUCIA TOURS
Janus Gyan | TEAM LEADER

Phone: +1 758 486 1561 

Te дадоха най-добра оферта - 150$ за нас двамата с двете деца, цял ден COMPLETELY FLEXIBLE
 
St. Kitts&Nevis - просто си взехме такси до един от плажовете, вторият път се качихме до крепостта Brimstone Hill Fortress - повече ми хареса този път, плажовете са доста обикновени на този остров.
 
St. Thomas - ходихме до Trunk Bay, St. John, препоръчано от FlyTraveler, съседен остров, взима се първо такси, после фери и после пак такси.Това е островът, на който наистина не можеш сам да се организираш и да правиш нещо различно, примерно двама души да си вземете такси и да ходите до някъде. Всички таксита са бусове и таксуват на човек.
Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Антигуа има много добър обществен транспорт и изобщо не си заслужава да се разправяте с шофьори на таксите. Автогарата е близо до пристанището - като излезете от круизния порт завивате вдясно. Ще стигнете до едно кръстовище със статуя във формата на глава. Там пак се държите вдясно и автогарата е веднага след това, пак вдясно. Много туристи са наясно, ако се притеснявате, просто следвайте тълпата. За плажовете ви трябва бус 22, но те веднага ще ви питат, дали сте за плаж и ще ви насочат. 22 обикаля Jolly, Valley Church, Darkwood и др. Цената е 1$, но и преживяването си струва. Аз лично винаги гледам да се омешам с местните.

 

Ето го Valley Church:

12030349_10206285138749101_8307227146069

 

Ето и с какво пътувахме:

 

12768223_10206285127268814_5885969509428

St. Kitts лично за мен не става толкова за плаж, а е по-интересен за обикаляне. Хубави плажове има, но не могат и да стъпят на малкия пръст на Антигуа. Ние си наехме този шофьор и сме безкрайно доволни - https://www.stkittsnevistaxitours.com/

 

Ходихме до Romney Manor, Wingfield Estate, Brimstone fortress и изобщо обикаляхме доста. Накпая останахме и на един плаж, но нищо впечатляващо.

Плажът се пада вдясно, а от ляво е Атлантическия океан:

 

12792321_10206285124548746_4181992925679

 

12768223_10206285122708700_7239185010268

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря ви много! Ще разгледам линковете и препратките. 

За съжаление, засега нямаме компания за круиза. Ще бъдем само двама, аз и съпруга ми, така че, ще проуча как ще бъде най-удачно да организираме разглеждането на островите - с такси, екскурзия или обществен транспорт.

Редактирано от Miralex
Връзка към мнение

На Барбадос си наехме шофьор за голяма обиколка, намерихме го по интернет, избрахме си - St. Nicholas Abbey, Bathsheba beach, Wellchman Hall Gully, and then go to Carisle Bay- за US$48 per person, за децата безплатно - barbadosfun@gmail.com

Естествено може и само плаж да си направите.

 

За Антигуа си избрахме само плаж - там на място си хванахме шофьор - цената е твърда от порядъка на 6-8$ на човек с зависимост от плажа. Ние умишлено не искахме да ни чака, защото не искахме да обещаваме кога точно ще си тръгнем обратно. Дори на този по-отдалечен плаж нямаше опасност да останем без таксита. По принцип ако си харесате някой наистина празен плаж откъм туристи, тогава има опасност и да няма таксита, но е малко вероятно.

Здравейте, вие за круизите на Pullmanture ли говорите, т.к. го обмислям Карибския за 7 дни... Някой да го е правил?

Връзка към мнение

Здравейте, вие за круизите на Pullmanture ли говорите, т.к. го обмислям Карибския за 7 дни... Някой да го е правил?

Не, този конкретно беше на Carnival - 369$

Връзка към мнение

А от къде беше тръгването, самолет пред Мадрид или ?- :)

От Сан Хуан - Пуер Рико, но ние тогава се целехме специално към южни Кариби и за да има по-малко дни 'at sea' беше най-добре да се тръгне така. Иначе самолетът до Сан Хуан е по-скъп отколкото до Маями например. Летяхме през Ню Йорк, а в Европа къде се прекачвахме дори не помня, гледам цената да е добра, пък през кои градове се прекачваме ми е все тая, щом няма време за излизане от летището.

Връзка към мнение

От Сан Хуан - Пуер Рико, но ние тогава се целехме специално към южни Кариби и за да има по-малко дни 'at sea' беше най-добре да се тръгне така. Иначе самолетът до Сан Хуан е по-скъп отколкото до Маями например. Летяхме през Ню Йорк, а в Европа къде се прекачвахме дори не помня, гледам цената да е добра, пък през кои градове се прекачваме ми е все тая, щом няма време за излизане от летището.

Аз съм с виза за САЩ, но мъжа ми няма, искат ли ви виза за транзита ?
Връзка към мнение

Аз съм с виза за САЩ, но мъжа ми няма, искат ли ви виза за транзита ?

Да. САЩ са по-скоро изключение от правилото, но при тях няма транзитни зони и искат виза при прекачване.

Връзка към мнение

Здравейте, вие за круизите на Pullmanture ли говорите, т.к. го обмислям Карибския за 7 дни... Някой да го е правил?

Аз говоря за круиз на Princess cruises, 10-дневен, с тръгване от Форт Лодърдейл.

Ние също се целяхме в южни кариби, но предпочитахме тръгване от САЩ, тъй като наистина полетите до там са на по-добра цена. Разбира се, необходима е виза за САЩ, в такъв случай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! И на мен ми предстои круиз из Карибите. Използвам започнатата тема за да попитам...

Ще бъдем и на Антигуа, и на Барбадос и, разбира се, искам да отидем до някой от коментираните по-горе плажове. B)

Как се уговаряхте с таксито или шофьора, който ползвахте да Ви закара да конкретния плаж? Само да ви закара или да ви чака за да ви върне на кораба? И ако само ви остави на плажа, има ли сигурна възможност да намерите такси, с което да се върнете в края на деня обратно на кораба? Изобщо има ли вероятност да не намерим обратен превоз и да "артисаме" на плажа, гледайки кораба как отплава :lol: .

Кой плаж на Барбадос бихте препоръчали?

Здравей, Miralex :)

На повечето острови, на пристанището чакат таксита и бусчета, и цената и дестинацоята на екскурзията се договарят на място.

На Антигуа бяхме в бусче с още няколко човека, за 3-4 часа обиколка на западната част на острова платихме USD 25 на човек. Шофьорът ни остави и на плаж по наше желание (Valley Church Beach) и дойде да ни вземе след два часа.

На Сейнт Луша по същия начин, само че бяхме само ние в таксито. На този остров има екскурзии до двете планини (Питоните), но трябва да имате около 7 часа. Ние нямахме толкова време и бяхме на Pigeon Island beach.

На Сейнт Томас не сме правили обиколка на острова. Отидохме с бусче до историческия център на столицата и там се разхождахме.

Ето тук са разказите ми за островите, които посетихме: http://www.traveolani.com/?cat=289〈=bg

 

Единствено на Мартиника нямаше таксита да чакат.

 

Ако имаш други въпроси - питай :).

 

Valley Church Beach в цялата му прелест:

 

post-2024-0-57289200-1479889653_thumb.jpg

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.