Прескочи до съдържание

дневник По-малко познатата Южна Италия


mililia

Препоръчани мнения

Привет, 

Предстои ми пътуване до Италия след 2 седмици. Региона е Кампания. Имам горе долу идея какво искам да видя за 6 дни. Бих се радвал на идеи какво още си заслужава да се види. Отсядаме в Соренто. Един ден съм предвидил за Капри, един за Херкулан и Помпей. Един за Неапол и още един ден за Амалфийското крайбрежие - Позитано, Амалфи и Равело.

Примерно заслужава ли си двореца в Казерта и може ли да се направи за един ден със Неапол, или времето няма да стигне за двете? Ще разчитаме на обществения транспорт, Има ли нещо интересно в Салерно? Искаше ми се да отида до Пестум, но разстоянието е голямо от Соренто а и ще трябват 2-3 прекачвания. Нещо друго което може да се види около Амалфи и Равело?След Херкулан и Помпей има ли смисъл да се ходи и до Стабия или някои от другите разкопки? Ще бъда благодарен за идеи и съвети.

Много е подобно на това, което аз направих. Също бях отседнала в Соренто.

По план трябваше да посетя Казерта и Неапол в един ден. Казерта не ме впечатли (аз не си и падам по дворци), докато след това Неапол много ми хареса и не ми стигна времето, после отделих още ден за Неапол и пак не ми беше достатъчен.

Везувий, Помпей и Херкулан успях да съчетая в един ден, но беше малко натоварващо, в Херкулан буквално тичах преди да затворят. В Помпей като си купувате билетите, не забравяйте да си вземете карта на обекта.

Ако ходите до Пестум - задължително си купете билети за отиване и връщане. Бях го писала в друга тема. Нямаше откъде да си купя билет за връщане след това (може да са се променили нещата, информацията ми е от 2012).

Аз не успях да посетя и трите - Амалфи, Равело и Позитано - Позитано ми остана - имаше ремонт на пътя и големи задръствания след това. Вижте вариантите и с корабче.

За Капри ви препоръчвам да изпреварите тълпата и/или да останете до по-късно. Съвсем друго е като няма много туристи.

Стабия и Салермо не съм посещавала.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет, 

Предстои ми пътуване до Италия след 2 седмици. Региона е Кампания. Имам горе долу идея какво искам да видя за 6 дни. Бих се радвал на идеи какво още си заслужава да се види. Отсядаме в Соренто. Един ден съм предвидил за Капри, един за Херкулан и Помпей. Един за Неапол и още един ден за Амалфийското крайбрежие - Позитано, Амалфи и Равело.

Примерно заслужава ли си двореца в Казерта и може ли да се направи за един ден със Неапол, или времето няма да стигне за двете? Ще разчитаме на обществения транспорт, Има ли нещо интересно в Салерно? Искаше ми се да отида до Пестум, но разстоянието е голямо от Соренто а и ще трябват 2-3 прекачвания. Нещо друго което може да се види около Амалфи и Равело?След Херкулан и Помпей има ли смисъл да се ходи и до Стабия или някои от другите разкопки? Ще бъда благодарен за идеи и съвети.

 

 

Здравей, бях 8 дни в този регион. Сигурна съм, че ще ти хареса много и ще искаш пак да се върнеш. Програмата ти е добра. И аз бях отседнала в Соренто. Посетих Капри - невероятно е, задължително се качи на лифта там - 10 евро в двете посоки, гледките от високо си струват. Задължително посети Позитано - отиване  и връщане за двама е около 12 евро, а автобусите са от 8.30 на всеки половин час. Те са за Амалфи, но имат  спирка в Позитано. Купи си билет и за връщане, че не видях да продават в автобусите, но и не проверяваха. Още по-добре ще  е, ако се върнеш с корабче -14 евро еднопосочно, но не всеки ден имат корабчета от Позитано за Соренто. От Амалфи, Позитано и Равело  може би най-много ми допадна Равело, въпреки че случихме на лошо време този ден. Иначе преди 2 дни времето беше супер, дори хората в Позитано си се къпеха в морето  и водата беше топла, макар и да беше края на април. В Соренто по-същото време  беше малко по-хладно  и водата беше студена, но то се води в Неполитанския залив, а Позитано - в залива на Салерно. Помпей много приятно ме изненада, очаквах по-малко, ако искаш да го разгледаш сериозно, ти трябва време, поне един ден за Помпей и Херкулан, без Везувий. Аз до Херкулан не стигнах.  Неапол ми хареса, но не колкото повечето италиански градове, заприлича ми  на Генуа - следи от стара слава и мръсотия. Но си има атмосфера, разбира се. Лично аз не бих го посетила отново. А Соренто много приятно ме изненада - с удоволствие бих отишла пак там. Пожелавам ти незабравимо пътуване.

Редактирано от Asya Assenova
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

mililia, и този разказ е по твоя си начин, като Аржентина. Много ми харесва. Знам, че темата е стара, търся информация за тези чудни места и попаднах тук. Докато уговорим дати, подробности, промоцията на Wizz изтече, още след обяд вдигнаха цените, но много се запалих по Амалфийското крайбрежие. Решено е! Ще се ходи!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.