Прескочи до съдържание

Смешни и куриозни снимки


mradulova

Препоръчани мнения

Преди 1 час, master_of_germs каза:

Снимка от въздуха на градчето Чентурипе в Сицилия

Без да съм ходил в Чентурипе мога да ви кажа махалите: Център, Ляв крак, Десен Крак, Лява ръка, Дясна Ръка и Главата.  Вероятно  отделните махали си имат подрайони: китката, глезена.  🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 2 часа, epetkov каза:

Без да съм ходил в Чентурипе мога да ви кажа махалите: Център, Ляв крак, Десен Крак, Лява ръка, Дясна Ръка и Главата.  Вероятно  отделните махали си имат подрайони: китката, глезена.  🙂

А централната част е квартал "Шкембето"  🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Подобна снимка съм пускала преди години, но понеже продължавам да се изумявам ежегодно, ето ви на пак. Отново 3-седмици затворен път заради... жаби. Лошо няма, но забележете оградката (след жената до стълба), която се инсталира поне няколко седмици преди да затворят пътя и е по цялото му протежение. От дясната страна на пътя са частни имения с огромни дувари (тухлени). Жаба просто няма как да прескочи. Ако случайно пробие дувара, трябва да се научи и да скача висок скок (или овчарски, каквото предпочете), за да се вмъкне в гората и да си намери "понд", за да си снесе поколението... Друг вариант е да намери пътеката (където е дървеното П), ако случайно се ориентира по погрешка въпреки усилията на "доброволците" да я спасят. Разбира се, винаги може да се приеме, че оградата е всъщност там, за да пази жабите да си седят "вътре", да не се объркат да мигрират през пътя. А някоя объркала се, като съществото в нашата градина (наблизо сме), да разчита на късмета си (или е просто "collateral damage" [извинявамсезаанглийския, ама не ми иде на акъла как да го кажа]). Това би имало някакъв смисъл, ако от другата страна на гората не беше доста по-натоварен път, на който не му правят оградка, нито пък го затварят (този път всъщност разделя цялата гора на точно две половини). А аз никога не съм виждала "toads" в, на, около, въпросната гора, пътя и целия район (освен тази в градината ни), а сме на разходки там буквално през ден. Специално се пулим всеки път в калните им "ponds", че силно желая да покажа на детето за какво е цялата работа и няма, и няма. Днес видяхме балончета въздух да изскачат от "локвата" (няма как по друг начин да го нарека, при условие, че най-голямото е с диаметър 4-5 метра) и това е най-интересното събитие покрай водата, което ни вдъхнови да си представяме живота на земноводното (без нагледен материал). Но пък си намерихме кълвач на едно дърво...

 

 

IMG_20220307_130925.jpg.aca61b01ee00260aea96026ce24d56ea.jpg

 

п.п. някой ако е попаднал на един друг мой пост, държа да отбележа, че въпреки короната на детето, според закона тук вече не сме длъжни да седим в изолация, и можем да се разхождаме навън, където няма (много) хора - в гората няма никой през делничните дни, особено като е кал до колене.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 16 минути , Фил каза:

лекомислено си изхвърлих старата пералня ...

Също тоже я изхвърлих. Но по съвет на малкия ми зет откачих стъклената част на люка, измих старателно с каквито препарати открих, след, което пуснах в миялната за двукратно миене на най- 

яката  програма. Стана чудна салатиера.

  • Харесвам 6
  • Браво 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Тъкмо бях почнала да си мисля, че съм надхитрила Катерицата и тя пак ме изненада (прясно от тази сутрин), не знам само как не се е сетила да прегризе самото въженце, ами още се занимава с висене надолу с главата, дърпане на въже нагоре и последващо изтръскване на хранилката (след което слиза да събира):

 

IMG_20220524_090348.jpg.11ae283f90aaf723f05657fb3d14dbfb.jpg

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.