Прескочи до съдържание

Смешни и куриозни снимки


mradulova

Препоръчани мнения

Имаше забавна Австрийско-Българска случка преди няколко години в работата ми. 

Правехме проект в Австрия и нашия Възложител (клиент) прати проверка във фабриката в Белене, да види как се движат нещата, дали спазваме всички точки по договора и т.н. 

Шефа на фабриката не знаеше човека никакви други езици освен български (може би не беше и комуникирал с чужденци дотогава, не знам). Обаче ситуацията беше такава: Наредени сме на "кръглата маса" и Австрийците ни изпитват, дават препоръки, забележки ....Превеждаме на нашия шеф всичко и той си върти главата утвърдително. За нас българите това е ок, ама Австрийците на поредната препоръка нещо взеха да се въртят, потят и да се чудят какво да правят, мислейки си: "Абе тоя човек, защо не иска да се съгласи с нашите препоръки ТА НАЛИ НИЕ МУ ПЛАЩАМЕ и трябва да се съгласява с нас." :D

В един момент се усетихме за тази малка подробност, че в България клатейки главата за "Да", чужденците го разбират, като отрицание. :) Обяснихме им...

Всички се смяхме много като се разбрахме и вечерта в ресторанта на няколко бутилки ракия, всички австрийци клатеха утвърдително глава (по български), като им предложим още едно питие. :)

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, boogy83 каза:

Всички се смяхме много като се разбрахме и вечерта в ресторанта на няколко бутилки ракия, всички австрийци клатеха утвърдително глава (по български), като им предложим още едно питие. :)

 

Може да са мятали глави за тяхното си "не", защото са били пред припадане под масата, ама вие да не сте ги разбира ли и да сте им наливали още :lol:

Връзка към мнение

Някои компани като ИКЕА са доста смели с въвеждането на нови брандове на българския пазар ;) Нищо чудно, че децата доста бързо научават определени нецензурни изрази и мръсни думи. :lol:

 

навес за легло

KURA

29,90 лв

kura-naves-za-leglo-tyurkoaz-0.jpg?v=2

http://www.ikea.bg/childrens-ikea/children-3-7/Childrens-Bedding-and-Textile/Canopies-and-bed-tents/kura-56168/40296599/

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Topfly каза:

навес за легло

KURA

Пък аз днес се чудех дали да не си взема от Sportdepot джапанки-Dupe.

DUPE Джапанки Cores

http://www.sportdepot.bg/bg/product/dupe_djapanki_cores-P4134893-2711-C18-c2V4PTImZGl2aXNpb25JZD03NyZjYXRlZ29yeUlkPTU2Jmxpc3RUeXBlPWNhdGVnb3J5.html?state=YnJhbmRJZD01NA

4134893-2711.jpg

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 7 минути , christuff каза:

Пък аз днес се чудех дали да не си взема от Sportdepot джапанки-Dupe.

DUPE Джапанки Cores

http://www.sportdepot.bg/bg/product/dupe_djapanki_cores-P4134893-2711-C18-c2V4PTImZGl2aXNpb25JZD03NyZjYXRlZ29yeUlkPTU2Jmxpc3RUeXBlPWNhdGVnb3J5.html?state=YnJhbmRJZD01NA

4134893-2711.jpg

И после с джапанките директно под навеса :laugh:

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 33 минути , christuff каза:

Пък аз днес се чудех дали да не си взема от Sportdepot джапанки-Dupe.

DUPE Джапанки Cores

http://www.sportdepot.bg/bg/product/dupe_djapanki_cores-P4134893-2711-C18-c2V4PTImZGl2aXNpb25JZD03NyZjYXRlZ29yeUlkPTU2Jmxpc3RUeXBlPWNhdGVnb3J5.html?state=YnJhbmRJZD01NA

4134893-2711.jpg

Какво да ти кажа? Според бразилците навсякъде e ок. Ако е dupe да е dupe :lol:

 

Brand-Banner--Dupe_compressed.jpg

 

Ако имаш проблеми с dupe, предлагат и с гел :lol:

 

1830310-vlcsnap_375206.jpg

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Не мога да се удържа да не споделя - цяла вечер се хиля, щом се сетя.
Значи, нали наскоро описах една забавна случка по повод името на мой някогашен колега от Нигерия? Е, днес се срещам случайно с една колежка пак от студентско време, която понастоящем живее в Щатите. Седнахме в едно заведение - туй ми ти, онуй ми ти, стана на дума и за стари колеги и познати, съответно и за Ноого Ебе-то, и тя изведнъж започва да се смее, ама направо се залива от смях. Минути след това и аз избухвам :)

 Защото... цитирам:
Ходихме като гламави с мъжа ми из парка да се "раздвижваме". И тъкмо сядаме после на една пейка да отдъхнем, мъжът ми се изправя и уважително поздравява един чичка в спортен екип - и той на джогинг. Майкъл ме представя:

– А това е съпругата ми.

Ръкуваме се с чичото, той ми се хили насреща, нещо ми говори, ама "дъфче" някак думите и почти не го разбрах. Майкъл казва, че аз съм от България, Европа. Оня възликва:

- Дааа?!  - и добавя - А аз съм от Тринидад. Остров Тринидад.

Аз проявявам любезност:

- Тринидад? Прекрасно! Как е в Тринидад? Извинете, не чух добре името ви?

Той кима:
- Ами, не е лошо... Робинзонгонема!...

Мъжът ми така и не схвана съвсем защо се смях до сълзи, онзи като хукна след секунди към гората.

Та, такива ми ти работи с мистър Робинзон Гонема :)

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 6
Връзка към мнение

И българският автентичен вариант 

 

IMG_9065.JPG.3bbc9aee136f7ed7f8caab3ccafe042b.JPG

 

Къщата се дава под наем за почивка и човек може и да е наеме за няколко дни или уикенда, ако прецени, че животът му върви с главата надолу и да пробва да пооправи нещата :) 

  • Харесвам 8
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Още една обърната къща.

IMG_9253.JPG.b89034a14ae3777c3d94a92868bdf2a4.JPG

 

Може би трябва да открием тема за обърнати къщи :)

 

Който го влече тази тема му препоръчвам един култов разказ на класика Робърт Хайнлайн, "И си построи крива къща" ( "And He Built a Crooked House). Чете се за 15 Мин https://chitanka.info/text/737-i-si-postroi-kriva-kyshta

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 8/30/2017 в 17:54, Двуцветко каза:

И българският автентичен вариант 

 

IMG_9065.JPG.3bbc9aee136f7ed7f8caab3ccafe042b.JPG

 

Къщата се дава под наем за почивка и човек може и да е наеме за няколко дни или уикенда, ако прецени, че животът му върви с главата надолу и да пробва да пооправи нещата :) 

Бяхме там с приятели за дълъг уикенд и това е най-мизерното място, където сме отсядали досега в България.

Връзка към мнение
преди 20 минути , liliya каза:

 А плаж:))))

 

IMG_7919.JPG

Друго си е да съчетаеш две в едно - да измиеш краката и изпереш чорапите. :lol:

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 8/31/2017 в 16:53, Двуцветко каза:

Още една обърната къща.

IMG_9253.JPG.b89034a14ae3777c3d94a92868bdf2a4.JPG

 

Може би трябва да открием тема за обърнати къщи :)

 

Който го влече тази тема му препоръчвам един култов разказ на класика Робърт Хайнлайн, "И си построи крива къща" ( "And He Built a Crooked House). Чете се за 15 Мин https://chitanka.info/text/737-i-si-postroi-kriva-kyshta

 

Комай този разказ е единственото нещо, написано от него, което някога ме е грабвало.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.