Прескочи до съдържание

Прага - Нова Зеландия: ~440 €


Препоръчани мнения

Без пари!

 

PRG - CHC - PRG

Проверени дати: 18 август 2015 - 03 септември 2015. В тоя период - август-септември - на календара имаше и още дати с такива цени.

 

Резервиране:

https://www.kayak.de/flights/PRG-CHC/2015-08-18/2015-09-03

 

 

Забележка: за NZ май трябват визи, нещо такова ми се върти из главата.

Забележка на забележката: проверих, виза не е необходима. Пътуването е с три авиокомпании - "Austrian", "Thai", "Air NZ", през Виена, Банкок и Бризбейн.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Няма визи за Нова Зеландия, но има нужда от Австралия, където пише, че ще е връщането. Там май транзитната виза е точно толкова трудна, колкото и туристическата, така че направо транзитна да се вади. 

 

Супер оферта :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има и доста оплаквания за трудни и дори отказани австралийски визи.

Мисля Георги Матеев имаше отказ , но чета и от други места , че процедурата е доста затвгната и често искат много сериозна документацив.

Връзка към коментар

Аз съм попълвал секцията с въпроси онлайн и не е нищо особено.

 

Още нещо - цената е достижима само с карта Дайнърс. Иначе е 20 евро отгоре

Ако се мине през skycheck.de е 432,85 €

.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм попълвал секцията с въпроси онлайн и не е нищо особено.

 

Апликацията за австралийска виза не е нищо особено, докато не ти пратят имейл, в който искат допълнително 40 вида документа. На мен ми отказаха виза и окото не им мигна. Разбира се, без никакво обяснение защо.

 

Не намирам обаче тази цена за Нова Зеландия, не излиза нещо. Иначе бих рискувал да взема билет и да пробвам за транзитна австралийска виза.

Връзка към коментар

Това за визите за Ау сме го обсъждали, ще потърся темата. Аз съм взимала два пъти, за минути ставаше наистина, но това беше 2009 и 2010. Миналата година като обмислях да прескоча ми изискаха десетина документа, но тъй като нямах огромното желание и имах друга алтернатива реших да не се занимавам.

Връзка към коментар

Цената звучи много примамливо, само сезона яко ще издухва, особено на Южния остров. :)  Няма проблем с визите за работещи хора. Според мен Жоро е частен случай. Трябва само да се отдели повече време, поне месец за виза.

Връзка към коментар

Няма проблем с визите за работещи хора. Според мен Жоро е частен случай. Трябва само да се отдели повече време, поне месец за виза.

 

Не съм толкова убеден, че е чак толкова безпроблемно и че става въпрос за частен случай. Аз също съм работещ и осигуряващ се човек, но това явно не помогна :) Познавам поне трима човека с безпричинно отказана австралийска виза през последните 6 месеца. За сметка на това имам приятел с чешки паспорт (иначе е българин), който взе виза за 2 минути. Едно е 100% обаче - със сигурност нещата сега са значително по-затегнати и се изискват много повече документи.

 

Лично за мен австралийската виза се нарежда точно до канадската по досадност.

Връзка към коментар

Имат едно предимство пред канадците - реално не изискват задължително да имаш планирано посещение и подробен график за да кандидатстваш.

Канадците преди 3 дни ги питах точно това и казаха, че без точка по точка обяснение къде и какво ще правиш - изобщо не се класираш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм толкова убеден, че е чак толкова безпроблемно и че става въпрос за частен случай. Аз също съм работещ и осигуряващ се човек, но това явно не помогна :) Познавам поне трима човека с безпричинно отказана австралийска виза през последните 6 месеца. За сметка на това имам приятел с чешки паспорт (иначе е българин), който взе виза за 2 минути. Едно е 100% обаче - със сигурност нещата сега са значително по-затегнати и се изискват много повече документи.

 

Лично за мен австралийската виза се нарежда точно до канадската по досадност.

Работиш свободна професия, понякога в чужбина и това мисля е частен случай. Никакви проблеми нямахме с визите, притеснителен беше само срока, както писах.

Връзка към коментар

Работиш свободна професия, понякога в чужбина и това мисля е частен случай. Никакви проблеми нямахме с визите, притеснителен беше само срока, както писа

Връзка към коментар

Работиш свободна професия, понякога в чужбина и това мисля е частен случай. Никакви проблеми нямахме с визите, притеснителен беше само срока, както писах.

 

Ти пък, нали не мислиш, че декларирах свободната си професия :) Имам собствена фирма и постоянна "длъжност" и "работа" в София и именно това предоставих като информация. Уверявам те, че изглеждах повече от нормално за пред австралийските имиграционни. С абсолютно същите данни взех 10 годишна виза за САЩ без никакъв проблем.

 

Казвам всичко това с цел обективност. Нека все пак не се счита по подразбиране, че австралийската виза е гарантирана.

 

Може и просто да съм имал лош късмет, нямам идея, но фактите са си факти.

 

И също така е факт, че моят приятел с чешкия паспорт взе виза за 2 минути, при това без да му искат нито един документ.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хмм , толкова ли е зле свободна професия ?

Не съм кандидатствал нито за австралийска , американска или канадска виза да видя как ще е , но сигурно и доста такива хора пътуват.

Връзка към коментар

Хмм , толкова ли е зле свободна професия ?

Не съм кандидатствал нито за австралийска , американска или канадска виза да видя как ще е , но сигурно и доста такива хора пътуват.

 

Със свободна професия по принцип се водиш за по-ненадежден в имиграционно отношение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доколкото знам, много силно предимство е да получиш покана от някой живущ там. Това за транзитните визи не е валидно, но все пак ..

То и тук е имало дискусия.. http://magelanci.com/topic/800-

Връзка към коментар

Признавам, и аз щракнах веднага на офертата - мноого примамливо... Но беше двойна цена. Не че не съм давала и четворна - съобразено с вашите уникални открития като билети - обаче Нова Зеландия в края на зимата никак не ме блазни. Цената хубаво ниска, но нали трябва да има и елементарен комфорт, докато се скита по природните феномени :) Иначе за визата ми разказваха сериозни препятствия, но пък човек никога не знае... 

Връзка към коментар

Благодарности на Rainy за споделената информация, че вече не ни трябват транзитни визи за Австралия, при престой до 8 часа:

http://magelanci.com/topic/3220-отпаднала-е-транзитната-виза-за-австралия

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не съсем по темата за НЗ, но и аз съм от тези на които им скъсаха нервите с АУ визата :angry:  миналата година преди Коледа. Представих всички амнайсет на брой документа, банкови сметки, кредитна карта с извлечение, покана от роднина + извлечения на неговите сметки, закупен билет и една седмица преди заминавенето /декември/ - О, заветната виза :)/бях подала документи в края на Септември/ Явно наистина са позатегнали нещата.

 
 
 
 
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.