Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Да налучкаш град в Китай е почти равно на 6ца от тотото.

Винаги съм си мислил , че важно е да имаш късмет , но е важно да дойде в подходящия момент.

С късмет ,като твоя някой други стават милионери. :)  :) :)  :)  

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Zhujiajiao?

По налучкване карам. :)

 

Това случайно налучкана поредица латински букви ли е или наистина е име на място, минало през латинизация от китаица ?

:huh:  B)  :rolleyes:

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Да налучкаш град в Китай е почти равно на 6ца от тотото.

Винаги съм си мислил , че важно е да имаш късмет , но е важно да дойде в подходящия момент.

С късмет ,като твоя някой други стават милионери. :)  :) :)  :)  

 

Това случайно налучкана поредица латински букви ли е или наистина е име на място, минало през латинизация от китаица ?

:huh:  B)  :rolleyes:

Търсех с кодови думи - канали, воден град, китайска Венеция и после гледах снимки от града. :lol:  :lol: :lol:  

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Присетих се за града :) Точната забележителност - да не съм бляла... ;) Ще оставя други да познаят.

Добре, че поне града се сети...

А снимката сме я правили заедно! :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Златният часовник, в Cambridge .

Търсих едно клипче, което е снимано пред него. То е част от един известен индийски филм, не се сещам сега за името. :mad:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Има три концентрични кръга , по един за часовете, минутите и секундите. По тях  се отварят едни пролукички, през които излиза синичка светлина, по една върху всеки диск.

То и на снимката на Мари се вижда, било е къде 16 часа и 18 минути. ;) ;) ;)

А това не е хлебарка, ама - почти. ;)  Според замисъла на създателя на часовника, който е учил ли, преподавал ли , в този университет / мисля, че библиогтеката беше кръстена на него, ама може и да греша/, това е някакъв инсект от гръцката митология, дето яде времето.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Браво, AlexandraKo  - твой ред е!

 

Това е Corpus Clock - намира се от външната страна на библиотеката Тейлър в Corpus Christi College - Cambridge.

Открит е на 19 септември 2008г. от Стивън Хокинг. Датата е важна!!! :lol:  :lol: :lol:  

Самият часовник е изработен от стомана, а е покрит със злато. Диаметъра е около 1,5 метра. Цената е около 1млн. паунда, а времето за изработка е било 7 години. Часовникът е проектиран от Джон Тейлър - възпитаник на колежа.

Интересното при него е, че няма стрелки.

Ако се вгледате, ще забележите едни сини светлинки - те показват часа . На най-външната окръжност се  показват секундите, на средната минутите, а на най-малката часовете. 

Над часовника е поставена метална скулптура на насекомо(оприличават го на скакалец), което изглежда, че "яде" секундите, освен това примигва и издава звук. Идеята е, че веднъж изчезнало времето(в случая секундите) не може да се върне!

 

Още нещо интересно за часовника - въпреки огромната си цена, той е точен веднъж на всеки 5 минути - през останалото време, светлините, които показват часа, правят оптични илюзии.

 

На всеки час часовника издава звук. Ние не успяхме да чуем звука, но го оприличават на звука на верига, падаща върху дървен ковчег, с което напомнят за човешката смъртност.

 

Под часовника има надпис: "Mundus transit et concupiscentia eius" - а какво означава надписа ... разберете сами! :)  

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Мари, ковчег има, наистина, но е скрит някъде отзад. И веригата си пада точно там. ;)Не съм го видяла, ама така ми обясниха. :)

 

А тук още нещо интересно:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мари, ковчег има, наистина, но е скрит някъде отзад. И веригата си пада точно там. ;)

Е, ако си влизала вътре, сигурно е така - ние не влизахме. Отвън гледахме, а и звука не чухме, че не беше точен час. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ей, Хитруша такава, да беше снимала още малко облаци - че съм ги гледал тия, ама от къде ли бяха...

 

Не беше ли пак някъде по Острова - някакъв замък на кралицата - лятна резиденция, нещо такова ...

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ей, Хитруша такава, да беше снимала още малко облаци - че съм ги гледал тия, ама от къде ли бяха...

 

Не беше ли пак някъде по Острова - някакъв замък на кралицата - лятна резиденция, нещо такова ...

Хем топло,топло, хем студено, студено ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ей, Хитруша такава, да беше снимала още малко облаци - че съм ги гледал тия, ама от къде ли бяха...

 

Не беше ли пак някъде по Острова - някакъв замък на кралицата - лятна резиденция, нещо такова ...

 

Да не е някой от затворите на Нейно величество на о-в Тасмания или региона ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На снимката пише Гент. Пак ли е кьорфишек? :)

Пак, ами! ;)

 

Да не е някой от затворите на Нейно величество на о-в Тасмания или региона ?

Еми, умното си е умно. :):unsure:

Домоседко веднага събра две и две и отговорът е точен! :)

На ven62 -  казах - топло, топло - защото има и остров, има и Хър Маджести. Само дето, не е резиденция, а е крепост и не е за почивка, а е затвор. :blush:

 

Това е крепостта на Порт Артур, на около 60 км. от Хобарт, на остров Тасмания, където се намира бившият колониален затвор.

В темата ми за Австралия и Тасмания има такава снимка.Да не се повтарям, от пост #30 нататък, съм разказала всичко за това място.

Там е много красиво, природата е чудесна, в едно заливче, само да не беше затвор. :mad:

Това точно място има и друга, още по- печална история, там съм обяснила.

А за когото не му се чете надълго и нашироко, ето малко от темата:

 

Остров Тасмания е най-мъничкият австралийски щат, но е с най-уникалната природа и фауна. Казват, че вековните евкалитови гори в тасманийската джунгла изглеждат в този вид, в който са изглеждали и преди милиони години. :rolleyes: Както и изчезващи животински видове, които живеят само тук , никъде другаде по света. Не говорим за животни в зоопарка, говорим за свободно живеещи в природата видове. Преди много години той се е отделил от материка, сега е на разстояние 240км. и между него и Австралия е Басовият пролив. Открива го през 1642 година Абел Тасман. Тогава местното население наброявало едва няколко хиляди и  било  от най-изостаналите етноси на земята.Когато дошли европейците, те за стотина години окончателно изтребили местното население  - след 1846 година вече нямало нито един жив коренен тасманиец. :blush:

Около 150 години по-късно, островът бил обявен за английско владение и на него  била създадена втората след Сидни колония-каторга. Тук били изпращани най-провинилите се престъпници. Половината от всички каторжници в Австралия били затворени в Порт Артур -  около 13 000, а над 2000 от тях намерили смъртта си в един от най-страшните затвори на света. Мястото било много удобно, защото от три страни било оградено от вода и само с тънък участък съединено с острова. Невъзможно било да се избяга оттам, всички опити били обречени на провал.

Днес ще отидем в Порт Артур - там се намира най-страшната и сурова каторжническа колония в Австралия, чиито руини са главна забележителност на острова.

Колонията си е цяло градче, освен затвора, там е имало болница, църква, административни здания, жилища на офицерите и губернатора, различни работилници и пр.

Заслуга на каторжниците е строителството на много сгради в днешната столица на Тасмания - Хобарт.

 

Домоседко, заповядай!

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

post-247-0-65810200-1484242737_thumb.jpg

 

Този път искам разпознаване с точност до ... философ  :O 

 

(предпочитам да не ползвате търсачки, а да питате за жокери, ако не се сетите веднага)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

attachicon.gifemanuelKant.JPG

 

Този път искам разпознаване с точност до ... философ  :O 

 

(предпочитам да не ползвате търсачки, а да питате за жокери, ако не се сетите веднага)

 

Offtopic: Обаче как си наименовал снимката  :rofl:

Връзка към коментар

Ако съдим по Кант е немачко :)  , но да си призная не зная къде е роден макар да са ме изпитвали върху философските му възгледи. А пък и няма да търся в нета , поне преди да отговори някой.

Връзка към коментар

Ако съдим по Кант е немачко :)  , но да си призная не зная къде е роден макар да са ме изпитвали върху философските му възгледи. А пък и няма да търся в нета , поне преди да отговори някой.

 

Точно Кант не е  :)

Вече стана традиция да пускаме заблужаващи имена на файлове

Rainy затова се хили.

Връзка към коментар

Ааааа поредната риба се оказах. Добре , че не съм риба де, че с дръжката на чадъра щяха да ме хванат.

 

 

И въпреки всичко архитектурата ми е немска , но тия жълти рег. номера на колите много ме хвърлят в тъч.

Редактирано от TeshkaR28
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.