Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

А реката Дунав ли е?

Не е Будапеща, не е Дунав, не е Порто, не е Сеул. Това стана ясно до сега. :)

Дай да започнем отякъде: В Азия ли е?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, сега де?!?

Попитах дали не е в Европа :)

AlexandraKo ,пита дали не е Азия :)

Ясно определено не е Истанбул-поне по две причини-няма минарета и Фичо не е бил там :lol:

Сградата на преден план-според нея реших да е Европа,нещо популярно е защото на светло всички ще я познаем.

Може и нещо островно да е като Великобритания например?

Със сигурност не съм била там :)

Редактирано от Сосче!
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, сега де?!?

Попитах дали не е в Европа :)

AlexandraKo ,пита дали не е Азия :)

Ясно определено не е Истанбул-поне по две причини-няма минарета и Фичо не е бил там :lol:

Сградата на преден план-според нея реших да е Европа,нещо популярно е защото на светло всички ще я познаем.

Може и нещо островно да е като Великобритания например?

Със сигурност не съм била там :)

да се яви Фичо, че да ни упъти. ;) ;) ;)

Връзка към мнение

Европа е. Не е Великобритания.

Не е Дъблин, Фичо още не е ходил в Ирландия   :(
И реката не е Дунав.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е Дания, не е Стокхолм. 

Айде и жокерче - не толкова  отдавна, в сградата, която се вижда на преден план на нощната снимка, се взимаха решения, които имаха значение както за цяла Европа, така и конкректно за България (и Румъния)  ;)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

От така дадените жокери заключавам, че важни решения за България днес се взимат предимно в Белгия. А такова разположение с река, мостове и възвишение има в Намюр.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 А такова разположение с река, мостове и възвишение има в Намюр.

Браво на бай Добри.  :)

 

Намюр е столицата на белгийската франкофонска провинция Валония.  

Снимката е направена от цитаделата с изглед към мястото, където се сливат реките Самбр и Мьоз, която на нидерландски се казва Маас и както вече се досещате - град Маастрихт във фламандската част на Белгия Нидерландия също се намира на тази река. 

Сградата с червените фасади, за която стана дума, е парламентът на провинция Валония и жокерът ми беше свързан с обстоятелството, че точно валонците известно време отказваха да подпишат споразумението за свободна търговия между ЕС и Канада, а връзката с България пък е, че ЕС беше поставил като условие в споразумението Канада да отмени визите за българи и румънци, а ако не беше подписано СЕТА, визите можеше да останат. (Това все още не е изключено, защото споразумението трябва да се ратифицира от парламентите на страните членки и е възможно някоя страна да не го ратифицира, вкл. България, за което има заявки от някои парламентарни партии.) 

Намюр се намира на около 35км от летище Шарлероа, което го прави удобен за посещение, предвид това, че до там имаме на разположение полети на добри цени с Wizz и Ryan. Както е ставало дума и в други теми - разходка до Намюр може да се комбинира и с посещение на близкото градче Динан, в района има също няколко замъка, абатства, пивоварни, къща-музей на Адолф Сакс, изобретил саксофона, музей на бирата Leff. 

Ето още малко снимки от Намюр и Динан. 

 

post-139-0-03017100-1490806901_thumb.jpg

post-139-0-13676400-1490806902_thumb.jpg

post-139-0-19133600-1490806903_thumb.jpg

post-139-0-24131200-1490806904_thumb.jpg

post-139-0-91511200-1490807086_thumb.jpg

post-139-0-10599900-1490806905_thumb.jpg

post-139-0-03357900-1490806906_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Ха! Водех се повече от логиката по изключване, не че ги знам всички тези факти в детайл. Каза, че Поли е на прав път с Швеция, Дания и Белгия, после изключи Дания и Стокхолм. Помислих си на дневната снимка - това едва ли е друг шведски град - фламанеят ми тия къщи. И фиксирах Белгия, за чието първо споменаване заслуга има Поли. После просто навързах с Намюр, понеже не са кой знае колко белгийските градове с крайречни високи акрополи, стари мостове и разгърната площ. А и се връзваше с другата информация.

Но отстъпвам на Поли, защото съм спал само 2 часа - сега лягам и умирам, че тотално нямам пауър да водя играта, а утре до обяд съм офф.

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Браво на бай Добри.  :)

 

Намюр е столицата на белгийската франкофонска провинция Валония.  

Снимката е направена от цитаделата с изглед към мястото, където се сливат реките Самбр и Мьоз, която на нидерландски се казва Маас и както вече се досещате - град Маастрихт във фламандската част на Белгия също се намира на тази река. 

 

Фичо, ще ни вкараш във война с Нидерландия.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Фичо, ще ни вкараш във война с Нидерландия.

Ха-ха, верно  :biggrin: , как съм го написал това  :biggrin:  , още повече, че Маастрихт е единнственият град в Нидерландия, които съм посещавал.  :rolleyes:

Отивам да го поправя.

Единственото ми успокоениение е, че даже и на държавни глави се случва да правят подобни грешки  :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ха-ха, верно  :biggrin: , как съм го написал това  :biggrin:  , още повече, че Маастрихт е единнственият град в Нидерландия, които съм посещавал.  :rolleyes:

Отивам да го поправя.

Единственото ми успокоениение е, че даже и на държавни глави се случва да правят подобни грешки  :biggrin:

Той Маастрихт е по-различен от другите градове в Нидерландия.

 

Ако беше написал Валония към Нидерландия, щях да те почерпя. ;)

 

Снимката на нощен Намюр (Namen) e много красива със светлините и отраженията в реката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последно повикване на пасажер Polina да качи снимка като първа хванала държавата :)

Благодаря, Бай Добри! Ти си на ред... Мен днес ме подновяват с различни драйвери и няма да имам възможност да пускам снимка.. Доволна съм поне, че съм била от полза за познаването на загадката! 

:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря, Бай Добри! Ти си на ред... Мен днес ме подновяват с различни драйвери и няма да имам възможност да пускам снимка.. Доволна съм поне, че съм била от полза за познаването на загадката! 

:)

 

Моля! Разбира се, че беше от полза, основна дори  :)

Добреее. Тогава като сме тръгнали с изгледи от градчета - това дали ще ви затрудни?

 

post-3680-0-17554800-1490873492_thumb.jpg

 

 

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ох нещо ми е много познато .... може и да бъркам ...... Поморие , Китен нещо такова.

 

Въпреки че автоматично създава впечатление за черноморието, не е :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.