Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Замъкът Вавел в Полша?

 

Че е замък, замък е, но не е в Полша... Много интересен замък... на мен много ми хареса :)

Ето още една снимка от вътрешността... (простете за фотографските ми умения :blush:-_- )

post-2076-0-42303300-1415986886_thumb.jpg

Връзка към коментар

Манастирът Страхов в Прага?

 

Това е замък и не се намира в Чехия :)

Един жокер: Реката, на която е разположено градчето със замъка е гранична за две страни :)

Връзка към коментар

Гранична само за две страни?

 

Реката преминава само през териториите на две държави и в продължение на 70 километра служи за граница между тях :)

Снимка към реката, града и замъка от другата държава  :)

Да налучкам малко - река Дунав между Унгария и Словакия?

 

Не е Дунав :)

post-2076-0-42010200-1415989380_thumb.jpg

Връзка към коментар

Залцбург ама не знам точно как се казва зебележителността :(

 

Реката минава през Залцбург и се казва Залцах, но забележителността не е в Залцбург :)

Връзка към коментар

Това е замъкът в Бургхаузен Германия  :)

 

Да това наистина е Замъкът Бургхаузен :).

 

Уникалният замък Бургхаузен (Burghausen Castle) се счита за най-дългата крепост, която може да се види не само на територията на Германия, но и в рамките на цяла Европа. Замъкът се разпростира на 1 043 метра дължина в едноименното баварско селище, което се намира в южната част на Баварския регион. Цялата крепост доминира над околния район от своето високо било, което стои на западния бряг на река Залцах, която очертава границата между Германия и Австрия.

Замъкът Бургхаузен изглежда така сякаш не е помръднал под влияние на вековната си история. Целият комплекс е разделен на общо шест двора, а части от защитна структура достигат до градчето и се интегрират в негови градските стени.

Предполага се, че укрепена постройка на това място над река Залцах е имало хилядолетия назад, но за първообраз на днешния Бургхаузен се счита дървената крепост, построена на този хълм около 600 година. Тя се е използвала за резиденция на херцозите на Бавария, както и за контрол и защита на каналите за пренасяне на сол по самата река.

Първото разширяване на замъка Бургхаузен става през 1090 година. За жалост по-голямата част от тази оригинална средновековна структура не е успяла да се запази до наши дни. Крепостта остава седалище на графовете на Бургхаузен до 1163 година. В същата година замъкът преминава в ръцете на Хайнрих Лъва (Heinrich the Lion), който остава в Бургхаузен до 1180 година. През 1180 година първият херцог на Бавария Отон Вителсбах прави още едно разширение.

През 1255 година граф Хайнрих XIII разширява значително крепостта и издига тези части от нея, които са достиганли и до наши дни. Най-важните периоди в разрастването на Бургхаузен обаче си остават тези при управлението на последните трима графове на Долна Бавария - Хайнрих, Людвиг и Джордж.

Сегашният Бургхаузен е разделен на цели шест двора, всеки от които има самостоятелни укрепени порти, ров и спускащ се мост. Всеки един от тези части на комплекса има своя собствена история, защото те са издигнати в различни етапи през вековете.

Дворецът в резиденцията на херцога се намира в рамките на първия двор. Тук е и Готическата зала, известна като Durnitz, още една сграда с прозвището Kemenate, параклисът на вътрешния замък, издигнат през 13 век и хазната.

Вторият двор на Бургхаузен е изключително голям и просторен, но сградите тук не са реставрирани.

В третия двор може да се види един от най-добре запазените спускащи се мостове от епохата на Средновековието. Той е изцяло дървен, като покрива участък от 27 метра под ров с дълбочина 8 метра.

Четвъртият двор на Бургхаузен е потънал в мистицизма на вещици и страшни средновековни истории, защото тук се намира т.нар. Кула на Вещиците, тъмниците и затвора.

В петата част на замъка може да се види още един готически параклис от 15 век и една главна кула.

Шестият двор на Бургхаузен е най-големият и най-промененият през вековете. В самата му среда стои Часовникова кула.

 

Костов твой ред е да продължиш играта :)

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ураааааааааааааааа и аз познах загадкаааааааааааа :yahoo: :yahoo:

Ето и нещо лесничко от мен.

Къде се намира тази църква и ако може да кажете името и?

 

post-145-0-60540200-1415994784_thumb.jpg

 

Успех! :)

Връзка към коментар

Пиза, Италия.

Името не си го спомням, а по-вероятно и не съм го знаел. Не съм особено голям почитател на този вид забележителности. Просто имам снимка на същата църквица някъде из архивите.

Който знае името и, нека зададе следващата загадка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Църквата е Santa Maria dela Spina Построена през 1230 година като  Santa Maria di Pontenovo Името се променя на Spina през 1333 година когато в църквата е донесен трън от трънения венец на Исус Христос

traveler  ти си

И ти пожелавам като отидеш в Пиза да отидеш да я видиш тази джобна готическа църква :)

Връзка към коментар

 Petkan  или  woman_in_white познаха ,аз предположих Флоренция.

Вярно бе. И тъй като Petkan написа  името на града - Пиза нека той бъде следващият

 Petkan  ти си следващият

Редактирано от Костов
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.