Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Малиииии, хора, недейте така пренебрежително спрямо незнаещите - ми мен и сега Жорето ме сгърчи, да не казваме, че направо ме хрусна за мезе  :blink: Оф, обичам тази тема, пък ако спра да се комплексирам колко нищо не знам... ;) 

Връзка към коментар

Ееее, айде пуснете малко фандък де...

 

Моето предложение този път не е на транспортна, а на спортна, но не съвсем, тематика, вярвам, че няма да е проблем. 

 

post-279-0-18287700-1415736855_thumb.jpg

 

Връзка към коментар

Да Стадионът се казва Страхов и е в едноименния квартал на Прага. Снимката съм я правил от кулата на хълма Петрин.   :)

 

Страхов е започнат през 20-те години на 20 век, дострояван през 30-те, 1948 и 1975 г.

Използван е за масовки по времето на соца. Трибуните са били с капацитет около 220 000. "Теренът" е с размер на девет футболни игрища. След 1989 година на него са провеждани много концерти.

 

Повече информация: http://www.prague.net/stadion-strahov

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Стрелям напосоки с Баската държава, Билбао

Congratulations! Снимката е от Билбао и по-точно на университета Deusto. Въпросното учебно заведение е основано през 1886 година и е най-старият частен университет в Испания. Сградата е проектирана от Francisco de Cubas и за времето си е била най-голямата сграда в Билбао. Deusto е и първият университет в страната на Баските. Горещо препоръчвам Билбао на всички Магеланци - много красив град с интересни архитектурни забележителности (музея Гугенхайм, моста Зубизури, кулата Иберодрола, историческия център, стадион Сан Мамес, парка Doña Casilda de Iturrizar, площад Федерико Моя и мн. други).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Хехе, и аз същата работа като Жоро. Ма молим маааааалко по-конкретно, ако може. То община Лондон е колкото половин България по площ. 

 

После си ти наред. 

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Пра-вил-но. :) Следващия.

 

  Град Кашел е първата столица на Мюнстер (област в Централна и Южна Ирландия) и в него се намира The Rock Of Cashel ("Скалата на Кашел"), който е един от най-старите замъци в Ирландия построен през 4-5 век.

 

Скалата Кашел (Rock of Cashel) представлява масивни скални фигури, които по своите живописни качества нямат еквивалент в цяла Европа. В буквален превод Кашел звучи като „царска крепост”. След 12 век Скалата започва да се развива като важен християнски център. Още преди това, през 1101 г. тогавашният крал на Мюнстер дава сградата на църквата. Кръгла кула, която е успяла да се запази и до днес, е издигнат малко след тази дата.

Десетилетие по-късно, през 1111 г. Скалата Кашел преминава под владение на архиепископа, който по-това време е бил само един в Ирландските владения и се е намирал в Армаг. Оригиналната катедрала, е била разположена там, където днес е разположена вътрешната част на храма, но за нея няма никаква конкретна информация.

Великолепната римска църква, която се е запазила до днес се издига достолепно върху хълмисто възвишение. Тя е осветена през далечната 1134 г., а през 13 век е била построена наново. В параклиса Кормак, могат днес да се видят най-старите римски стенописи в цяла Ирландия. През 16 век те са били заличени, като върху тях е замазан кал, но през 1980 г. са реставрирани.

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

Тони, по правилата на играта, трябваше да напишеш няколко думи за Rock of Cashel. Мисля, че има какво интересно да се каже за нея :).

 

Мисля, че аз съм наред... Една лесна задача от мен. :)

Къде се намира тази забележителност (страна, град) и под какво име е известна?

 

 

post-2076-0-89276400-1415803885_thumb.jpg

post-2076-0-89236900-1415804079_thumb.jpg

Връзка към коментар

Висящите къщи в Куенка. :)

 

Да те са.

 

Висящите къщи или Casas colgadas се разположени в Куенка, Испания. В миналото това е общ архитектурен елемент в източната част на стария град, с изглед към устието на река Huécar. Като цяло най-известни са три от тези къщи с дървени балкони (първата снимка). Те са уникален пример за широко застъпената в миналото местна архитектура, от която днес е запазена само малка част.

В цялата си история са преминали през няколко ремонта, последните направени през 20-те години на ХХ век. Били са използвани като жилища за лично ползване и кметство. В момента са хан, ресторант и музей на Абстрактно Изкуство в Куенка.

Няколко думи и за Куенка (на испански Cuenca). Това е град в Испания, намиращ се в автономната област Кастилия-Ла Манча и столица на едноименната провинция. Включен е в списъка на световното историческо наследство на ЮНЕСКО и е кандидат за Европейска столица на културата през 2016 г.

 

T.E.Lawrence твой ред е :)

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.