Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 25 минути , cck каза:

Ето нещо лесно:

Лесно е за тези, дето сме били с тебе. Ама няма правило да се въздържаме при това положение -_-

 

Старата църква в Торсхавн, Фарьорски острови

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , домосед каза:

Ама няма правило да се въздържаме при това положение

Така си е :)

преди 17 минути , домосед каза:

Старата църква в Торсхавн, Фарьорски острови

И това си е така.

IMG_4221.jpg

 

Торсхавнската катедрала (wiki).

---

Домосед-а е на ход

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Пак от любимите на @домосед  загадки с трансгранични уловки, чини ми се. Обектът се води в една държава, ама всъщност границата минава на няколко метра преди това, което е на снимката, и магеланците като го посетят, си пишат още една посетена държава в профила без да си вадят виза ;) 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 5 часа, neuromancer каза:

азербайджанската

Правилен отговор. Грузинският манастир Давит Гарежа се намира на границата с Азърбайджан. Границата минава по билото и скалните църкви и килии, изсечени в южния склон се намират на територията на Азърбайджан. @neuromancer е на ход

Редактирано от домосед
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 21 часа, Таньо каза:

Искаше ми се да разкажа много за символа, който беше втората част част от загадката, но т.к. няма интерес ще споделя съвсем накратко

Аааа, защо така реши?:O

На мен ми е много интересно, научих нещо, което не знаех!

Благодаря ти!:)

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

извинявам се, ама първо не бях при снимките, а после се отплеснах...

понеже никой не е пуснал междувременно, ще продължа поредицата от забутани църкви с още една

Film_01_14_15.jpg

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, neuromancer каза:

извинявам се, ама първо не бях при снимките, а после се отплеснах...

понеже никой не е пуснал междувременно, ще продължа поредицата от забутани църкви с още една

Film_01_14_15.jpg

 

Загадката ти е страхотна!

Ама ще си трая.;)

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Дали да не се опитаме да се въздръжаме от отговори от типа "знам, ама няма да кажа". Играта има познавателен, но също и състезателен елемент. Ако знаеш - казваш, ако не изкаш да казваш - не играеш. Иначе не е съвсме коректно към следващия познал, защото остава впечатлението, че му е "пуснато" от по-добрия играч.

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Е, ама нека и не сме все едни и същи.:)За мен не е състезание, а проверка на знания и спомени, бързина на мисълта и пр.

Кефя се, че знам и, че ще дам възможност на още някого да покаже знание.И защо да не е коректно?Не мисля така.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , AlexandraKo каза:

И защо да не е коректно?

За тебе не е състезание, ама за други е. Първият отговорил правилно печели признание и като награда - правото да пусне следваща снимка.

 

Ще се опитам да го обясня по два начина.

 

Представи си състезание по бягане. Единият бегач води. Но точно преди финала забавя ход и спира.

- Абе аз тая лента толкова пъти съм я късал, що да не пусна някой друг да я скъса тоя път.

На, тоя, другия, ще му се услади ли победата? 

 

Сравни усещанията:

- отоваряш темата, виждаш снимката, разпознаваш я. Бързаш час по-скоро да се похвалиш, че знаеш и си първи!

- отоваряш темата, виждаш снимката, разпознаваш я. Но не си първи. Нищо - следващия път ще проверяваш по-редовно.

- отоваряш темата, виждаш снимката, разпознаваш я. Но .... после прочиташ, че друг не само вече те е изпреварил, ами и го смята за нещо толкова банално просто, че снизходително ти е дал път ти да се изявиш.

P.S. Отделно, че и за качилия снимката не е съвсем коректно, защото ако никой друг не познае, трябва три дни да дежури над темата дали ще изплюеш камъчето.

 

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар

Домосед,всеки има право да мисли каквото си иска и да бъде прав за себе си, което не означава, че това е последната инстанция на истината. Ако си забелязал, не обичам да споря. Нека приемем, че ти си прав и да приключим.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, neuromancer каза:

Ок, предположения някакви няма ли? 

Да взема да кажа, че тя, моята стана: “другарко, дигам ръка, другарко, дигам ръка”, като във виц за Иванчо.:rofl:

Снимката е на една малка италианска църква, която се намира на мъничък, необитаем остров, наречен “Агнешки”. А пък Агнешкият остров е част от архипелаг от острови, на север от Шотландия.

Църквата не е баш, истинска градена  църква, само фасадата е такава. Построена е през ВСВ, когато много италианци, които били пленени в Южна Африка, били транспортирани до това островче, за да работят по изграждането на бариери за кораби. Две метални халета били свързани, а отпред иззидана истинска фасада. От вътре е красиво изрисувана, има си и Мадона с Младенеца, има си и ангели. Не се сещам за името на италианеца, дето я изрисувал. Независимо, че островчето е необитаемо, църквичката е добре поддържана, че май и такса за вход имаше.

Близо е до Къркуол, стига се лесно с кола, има сухоземна връзка с главния остров. Всъщност, е използвана една от бариерите, върху която е направено шосето.

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към коментар

Правилно. Тя загадката си е доста трудна.

Църквата се казва The Italian Chapel и се намира на Оркнейските острови, по-точно на Lamb Holm. В залива Scapa Flow е била базата на британския флот през втората световна война. И в началото на войната една немска подводница се промъкнала през проливите и потопила кораба Royal Oak. Затова Чърчил наредил да се затворят няколко от тези проливи с т.нар. Churchill Barriers. Отвисоко изглеждат така

churchill-barriers-orkney.jpg

Тези бариери са ги строили италиански военнопленници, които са направили и тази църква в хале от лагера, с останал бетон от строителството, свещниците от консервни кутии и прочие подръчни материали.

Сега по бариерите минава път, който свързва няколко от островите, както Несебър е свързан със сушата.

(Снимката горе не е моя, аз имам същата, но бях забравил поляризиращия филтър на обектива и през плексигласа стана чудна мазаница, затова не съм я сканирал. А докато махна филтъра самолета отмина)

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към коментар

Ох, аз на какви снимки съм попадала и виждала, където никой няма да познае как подобни места са в дадена държава... Едва ли ще успея да ви позная загадките тука, но ако някой познае и не му се играе - може да ме номинира :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

Следващата снимка.Само с телефон съм тия дни и нямам избор.

P_20171017_112506.jpg

Това си е Sao José или св. Йосиф, той се изобразява така с младенеца. Само че нямам никаква представа къде се намира

 

ПП Всъщност и Santo Antonio може да е, него също така го изобразяват. Но този на снимката не е монах, значи по-вероятно е Йосиф.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Ох, аз на какви снимки съм попадала и виждала, където никой няма да познае как подобни места са в дадена държава... Едва ли ще успея да ви позная загадките тука, но ако някой познае и не му се играе - може да ме номинира :)

E то целта не е никой да не познае, целта е да е интересно.

Като не познае се дават жокери и т.н., общо взето почти винаги някой познава.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.