Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 19 минути , Роца каза:

Пазарът в Камдън?

Да, точко така -- Camden Market.

Бях подготвил няколко жокера, но може би този се оказа твърде силен. :)

@Роца, ти си на ред.

По-късно ще разкажа за това място.

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение
преди 12 часа, Doctor Who каза:

Да, точко така -- Camden Market.

Бях подготвил няколко жокера, но може би този се оказа твърде силен. :)

@Роца, ти си на ред.

По-късно ще разкажа за това място.

Camden Market се нарича пазарът в лондонския квартал Камдън.

Camden Lock: за книги, дрехи, храна. Много храна. От цял свят. ^_^

The Stables: в сградите на бивша конюшня и болница за коне се продават на сергии дрехи на местни дизайнери.

Buck Street Market: пазар за дрехи и бижута.

Inverness Street Market е открит около 1900 г. и първоначално е за плодове и зеленчуци, а сега – за дрехи и сувенири.

Electric Ballroom: за дрехи на независими дизайнери и за колекционери на грамофонни плочи и музика.

Около 28 милиона души посещават пазара на Камдън годишно, превръщайки го в четвъртата по големина лондонска туристическа атракция.

 

През 60-те години Камдън е известен с музикалните си клубове. Най-известната зала е Roundhouse, където са свирили Led Zeppelin, The Door, Pink Floyd, Jimi Hendrix, The Rolling Stones, както и Electric Ballroom, в която концерти са имали Snow Patrol, Megadeth, U2, Prince, The Clash…

В Камдън са живели писателите Чарлз Дикенс, Мери Шели, Джордж Оруел, както и музикантката Еми Уайнхаус. Тя, освен, че е пяла в клубовете на Камдън и е работила като продавачка на пазара Camden Lock Market през ученическите си години.

 

IMAG0165.jpg

IMAG0188.jpg

IMAG0174.jpgIMAG0177.jpg

IMAG0175.jpg

IMAG0199.jpgIMAG0169.jpg

 

На последните две снимки са показани ресторантите Shaka Zulu и Gilgamesh. Можете да се насладите на кухня от цял свят като резервацията е задължителна, а цената за три-четири степенно меню е около 80 - 100 - 120  GBP за двама. Естествено,  при предварителна подготовка /по магелански/ цената може да падне наполовина с полване на купони за отстъпки или ваучери от сайтовете  travelzoo.co.uk, wowcher.co.uk, hotdeals.co.uk и т.н. :)

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 7
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 22 часа, lamerz1912 каза:

Това беше адски бързо. Твой ред е.

 

Иначе, ако всичко е наред през април ще се разхождам по този площад. А сградата, която е в центъра е тяхното НДК. На нея има площадка за наблюдение на града а вътре се помещават няколко специализирани музея. Била е построена като подарък за поляците от руснаците, по времето на Сталин.

По времето на Сталин са построени 7 такива сгради - като се наричат, небостъргачите на Сталин. В Москва има шест такива сгради, а седмата е във Варшава. В Москва, сградите са с различно предназначение - за министерства, за жилищно предназначение, за хотел. Като през 2005 г. бях отседнала в една такава сграда - хотел Украйна. Наистина е с впечатляваща архитектура. По-късно този хотел излезе в ремонт. Вероятно сега е в подобрен вариант. 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , rdd каза:

По времето на Сталин са построени 7 такива сгради - като се наричат, небостъргачите на Сталин. В Москва има шест такива сгради, а седмата е във Варшава. В Москва, сградите са с различно предназначение - за министерства, за жилищно предназначение, за хотел. Като през 2005 г. бях отседнала в една такава сграда - хотел Украйна. Наистина е с впечатляваща архитектура. По-късно този хотел излезе в ремонт. Вероятно сега е в подобрен вариант. 

В Москва са построени 7 сгради, а освен във Варшава сгради със същата архитектура има в Прага, Букурещ и Киев .

 

П.П. Има интересни истории свързани с тях и може да се намери много информация в нета.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Le château d’IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIf!

Роцааааа, твоят блог ми е от най-най-любимите!

Алекс, ти си наред! (много си бърза, значи!!!! :) ... и много благодаря! :wub:)

 

И така, Château d'If е името на работния кабинет на Александър Дюма, разположен в постройка в готически стил в имението му, наречено Замъкът Монте Кристо в градчето Le Port-Marly. Сравнително лесно достъпно от Париж, за приятна разходка, ако Версай ви е омръзнал :)

По фасадата на работния кабинет има плочки с имената на герои от книгите му.

 

Цялата постройка на кабинета и самата къща на Ал. Дюма, заедно с диамантите на кралицата и рецепта как да си сготвим слон (защото освен писател, Дюма е страстен кулинар):

 

09072017-IMG_1240.jpg

09072017-IMG_1219.jpg

09072017-IMG_1260.jpg

09072017-IMG_1251.jpg

  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Роца, блогът ти си го ползвам освен за информация и хубави снимки , и за да си тренирам позабравения френски.:) Идеално ми е - няма друго, такова полезно за мен четиво, дето веднага да си правя справка, да си припомням забравени думи и изрази, да си научавам нови.

И все се каня да ти благодаря, и ей, на - яви се случай!:)

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Как се казва това куче, което сбъдва желания?

Къде се намира?

Чие е било, та чак и паметник са му направили?P1060025.JPG.bbddf0bd1bc073353414a3fb4e845181.JPG

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Doctor Who каза:

Най-известната зала е Roundhouse

В Roundhouse съм ходил веднъж, в края на 90-те, на аржентинското шоу De La Guarda. Трудно е да се опише: публиката стои наблъскана на арената, а актьорите прехвърчат отгоре на въжета, крещят, скачат, думкат барбани, блъскат се между хората и биват обливани с вода през по-голямата част от времето 

Връзка към мнение
На 2/20/2018 в 9:49, домосед каза:

Zeitz Museum Of Contemporary African Art

Малко повече за музея ще разкажа и покажа по-късно

 

Изхитрих се да ракажа за музея в южноафриканското дневниче  B)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 23.02.2018 г. в 12:28, AlexandraKo каза:

Как се казва това куче, което сбъдва желания?

Къде се намира?

Чие е било, та чак и паметник са му направили?P1060025.JPG.bbddf0bd1bc073353414a3fb4e845181.JPG

Не съм ходила, но съм гледала филм за едно куче Хачико, на гара Шибуя в Япония, което изпращаше и посрещаше собственикът си все ден на влака, а той отиваше да преподава в университет в Токио, и един ден не се върна, но кучето продължи да го чака много време след това, и умря на гарата, и аз се разревах, защото беше много тъжно и накрая изпуснах надписите за истинската история...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Емика каза:

Не съм ходила, но съм гледала филм за едно куче Хачико, на гара Шибуя в Япония, което изпращаше и посрещаше собственикът си все ден на влака, а той отиваше да преподава в университет в Токио, и един ден не се върна, но кучето продължи да го чака много време след това, и умря на гарата, и аз се разревах, защото беше много тъжно и накрая изпуснах надписите за истинската история...

Хачико е в Япония. Това кученце е на друг континент.

Неговият собственик се е родил на един континент, а се е прочул на друг, сравняват го с Джордж Вашингтон...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 23.02.2018 г. в 12:28, AlexandraKo каза:

Как се казва това куче, което сбъдва желания?

Къде се намира?

Чие е било, та чак и паметник са му направили?

Любимото куче на Чарлз Ла Троб. Мелбърн, Австралия.

 

  • Харесвам 2
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 13 часа, Яничка каза:

Любимото куче на Чарлз Ла Троб. Мелбърн, Австралия.

 

Бравоооо!”Чело Коте книжкиииииии!”Много съм доволна от отговора!

 

Вече съм и разказала, и показала кучето Лари в една от темите за Австралия. Неговият притежател Чарлз Ла Троб е първият губернатор на щата Виктория, за когото казват, че е направил за Мелбърн това, което Вашингтон за Америка. Роден е в Англия, в Лондон, но служейки на хър Маджести, е изпратен първо е Порт Филп и практически, той създава Мелбърн в този вид, в който ние го виждаме днес. Неговото име носи Университетът, Библиотеката на щата Виктория, сградата на Парламента на щата, улица, река, долина и градче на остров Тасмания.

 

Яничка, ти си наред, моля, за следващата снимка !

 

 

В тази връзка се сетих:

Мъничък съвет за тези, които тепърва ще откриват Австралия - не пропускайте остров Тасмания!

Невероятно място е!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря, @AlexandraKo

През ноември миналата година мястото беше в ремонт, та така и не можахме да видим кучето, но си го бяхме набелязали от твоите записки.

Сега новата загадка - къде може да се види колата на Мистър Бийн?

1.thumb.JPG.a7994cf10fb491b928c7b17942106798.JPG

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Яничка, ама то е на улицата, на тротоара. Сигурна съм, че, ако сте били повече време в Мелбърн и сте се разхождали по главната, недалеч от Библотеката е статуетката.

Поверието е, че който го поглади по ушенцето с намислено желание, то, непременно се сбъдва.Изпитано -работи.:)

Аз го погалих  с желанието да се върнем там и то се сбъдна още на следващата година.:dancing:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Яничка, ама то е на улицата, на тротоара.

Мястото беше  заградено и имаше ремонтни дейности.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Яничка каза:

къде може да се види колата на Мистър Бийн?

Лимасол, Historic and Classic motor museum :lol:

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към мнение

Браво, @chandni, много бързо и вярно. Ти си на ход. :)

Въпросният музей за ретро коли в Лимасол от известно време е с нов адрес. Има го на сайта им.

Връзка към мнение

Една бърза и лесна, защото довечера тръгваме на път и няма да съм в състояние да следя играта и да давам жокери.

 

Чие е това бюро и къде се намира?

IMG_2001.JPG.2a2e496f094ee4ca2a30cb65366efb14.JPG

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Хайде един жокер, че не остана време - след малко тръгваме... Ето малко по-различен изглед към бюрото....

 

IMG_2005.JPG.4d4a6545672c9c1b889019998d7469cb.JPG

Редактирано от chandni
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , chandni каза:

Хайде един жокер, че не остана време - след малко тръгваме... Ето малко по-различен изглед към бюрото....

 

IMG_2005.JPG.4d4a6545672c9c1b889019998d7469cb.JPG

Кабинетът на Оскар Шиндлер, Краков.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , Zaro каза:

Кабинетът на Оскар Шиндлер, Краков.

Браво, точно така! Кабинетът на Оскар Шиндлер във фабриката, в която е спасил хиляди евреи по време на Холокоста! 

 

Заро, ти си!

Връзка към мнение
преди 3 часа, chandni каза:

Браво, точно така! Кабинетът на Оскар Шиндлер във фабриката, в която е спасил хиляди евреи по време на Холокоста! 

 

Заро, ти си!

Филмът така се е забил в главата ми, като въздействие, че докато съм жива няма да го забравя! Благодаря за снимките:)!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.