Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Да, те са

Те са почти слепи, защото в тъмната вода и в мътилката така и така не се вижда, ориентират се с ехолокация. Малките са сиви и с възрастта стават все по-розови. 

Много му дълга човката на тоз делфин :unsure: :unsure: :unsure:И колко много зъбовееееее :wacko:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Не казахте нищо дали сме познали с Жената в бяло снимката :) Теди я няма, аз излизам и си позволявам да кажа нещо за този замък, построен ва 1585 г. . Той е един от символите на Хавана. Имал е ключова рола в защитата на града от набези. По традиция от векове, в 9 часа вечерта изстрел от оръдие обявява затварянето на града. Традицията продължава и днес.

Бързам да пусна една много лесна снимка, Жената в бяло, надявам се, няма нищо против. :) Отговорът ни беше колективен.

 

Къде е правена снимката и какво има на нея, освен малкия ми син? :)post-1273-0-48646000-1418415771_thumb.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Жената в бяло, надявам се, няма нищо против. :) Отговорът ни беше колективен.

 

Къде е правена снимката и какво има на нея, освен малкия ми син? :)attachicon.gifDSCN3179.JPG

 

Естествено, че нямам нищо против... аз само предположих от видяното. Ти отговори точно и правилно. :)

 

Малкият ти син е голям сладур... Да ти е жив и здрав :)

 

А по темата... Мексико? Градът на маите Чичен Ица?

 

Edit: След допитване до Енциклопедията на пътешественика (подарена ми от cck :)), изглежда, че предположението ми май е вярно?

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Познахте, това е Хавана, Куба. Всъщност за мен по-важната забележителност на снимката не е замъка, а Малекона. В град, в който местните не могат да си позволят почти нищо, дори питие в бар, защото то струва едноседмичната им заплата, булеварда опасващ километри от крайбрежието е най-интересното място, където кубинците се събират, разделят, обичат, забавляват, разговарят и правят още един куп неща. :)  На снимката деца се търкалят и играят в локвите под вълните. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Познахте, това е Хавана, Куба. Всъщност за мен по-важната забележителност на снимката не е замъка, а Малекона. В град, в който местните не могат да си позволят почти нищо, дори питие в бар, защото то струва едноседмичната им заплата, булеварда опасващ километри от крайбрежието е най-интересното място, където кубинците се събират, разделят, обичат, забавляват, разговарят и правят още един куп неща. :)  На снимката деца се търкалят и играят в локвите под вълните. :)

Аз също първосигнално отговорих Малекон. :)  Тази дума значи много по тия земи. Не е просто крайбрежен булевард. Това е едно много специално място.

Връзка към коментар

Да, това е едни от градовете на маите - Чичен Ица и по-точно Храмът на войните.

Чичен Ица е навярно най-големият, значим и удивителен град, издигнат от маите, който днес се намира на територията на Мексико. Тук има няколко малки езера, които се наричат сеноте. Именно до едно такова езеро, в северната част на полуострова е издигнат невероятният исторически град на маите Чичен Ица. Днес този най-значим комплекс, завещан от великата цивилизация на маите е включен в списъка със световното културно и историческо наследство на ЮНЕСКО.

Селището е изградено от народа Ица от групата на маите, които мигрирал в региона някъде през 7 век. Малко по-късно, около 10 век, Чичен Ица е превзет от народа на толтеките, който изживява тук своя културен апогей в тяхната цивилизация. Смята се, че Чичен Ица е започнал да се изгражда още около 5-ти век. Днес този исторически комплекс се счита за най-внушителното доказателство за великото минало на индианските цивилизации и за най-големият индиански град на територията на Мексико.

 

Това точно е Храмът на войните на границата на джунглата -някога е била просторна зала с безбройни колони, изобразяващи войни. Съвсем ясно по каменните барелефи могат да се видят изобразени толтекски войни с пробити носове, готови за битка, които са накичени с украшения от пера на главата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това е абонатната станция в стария ми блок в Младост 4.

 

Чудесно... трябва да дойдем да я разгледаме. :rolleyes:

То и пари може да събирате с такава абонатна станция  :P 

 

Ключ към загадката: Сградата е творение на един от най-великите архитекти :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Катедрала някъде в Андалусия?

 

Не е катедрала... :). Извинявам се, че чак сега отговарям, но нямах възможност

 

сякаш е двореца Гюел на Гауди

 

Да той е :)

 

Edit:

Това е едно от творенията на Гауди

Палау Гюел (Palau Güell) е един от ранните шедьоври на Гауди. Намира се непосредствено до Ла Рамбла (долната част към пристанището) в Барселона.

В началото на 80-те години на 19 в. богатият индустриалец Еузеби Гюел-и-Басигалупи, основен възложител на архитекта, поръчва сградата като пристройка към основната си резиденция на Ла Рамбла. Получила се е екцентрична комбинация от стилове, за които Гауди е черпил вдъхновение от минали образци и особено от готическото и ислямското изкуство.

Снимката е правена в Централния салон на Палау Гюел. В него се влиза през разкошна врата. От основата тръгват четири параболични арки, които се събрат в купол. Понякога залата се е превръщала в параклис, но олтарът е унищожен по време на Гражданската война. Вътре има и малък орган.

Покривът е много интересен и от него се открива страхотна гледка.

 

Zara, очакваме твоята загадка...

 

Ето още няколко снимки от там :)

post-2076-0-18333600-1418488275_thumb.jpg

post-2076-0-96547600-1418488276_thumb.jpg

post-2076-0-82719600-1418488278_thumb.jpg

post-2076-0-94377300-1418488280_thumb.jpg

post-2076-0-30080400-1418488283_thumb.jpg

post-2076-0-44030700-1418488285_thumb.jpg

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Да, това е мемориалът на принцеса Даяна. Ландшафтен архитект е американката Катрин Густавсън.

Изграден е от корнуолски гранит от  545 елемента, високотехнологично обработени, затварящи 210-метрово „колие”, тежащо 700 тона. Водата тече от най-високата точка в двете посоки и минавайки през каскади и водовъртежи се „укротява” в спокойния басейн в долната част. Водата непрекъснато се обновява. Символизира открития  характер на принцесата и близостта й с хората.

Достъпът е контролиран, но спокойно можете да охладите краката си, а малчуганите дори се къпят в горещите дни.

 

 

 

Мари Николова - чакаме твоята снимка-загадка :)

 

...да добавя още една снимка:

post-395-0-29426400-1418498149_thumb.jpg

Редактирано от Zara
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.