Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Точно така, alienad, Морският орган в Задар!

 

Морският орган е музикален инструмент,дълъг 70 метра,с 35 тръби под цимента.Музикалните тръби са разположени така,че да улавят движенията на вятъра и морето и така да правят музика.Този уникален инструмент е подвластен нa природата и тя е тази ,която дирижира никогa нестихващата музика.

 

Намира се в хърватския крайбрежен град Задар, който посетих през 2012 година. Музиката от морсите вълни аз осоциирам с перуанските ритми. Заслужава си да се посети :)

 

Ето и една приятна статийка http://www.peika.bg/statia/V_Zadar_moreto_sviri_na_organ_l.a_i.68002.html

 

В непосредствена близост е и съоръжението "Поздрав към слънцето", което се захранва със слънчева енергия. Акумулираната през деня светлина, вечерта засиява в най-различни цветове. Ето и още една моя снимка, която е далеч по цветна от предходните :)

 

post-34-0-65775700-1417892671_thumb.jpg

 

 

alienad, ти гониш ;)

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Дани,много интересно и красиво! Покрай. твоята загадка се порових за тази част на Далмация и вече имам планче.Благодаря ти, научих нещо ново! Няколко пъти съм била в Хърватска, но това съм го пропуснала.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря, Алекс :)

Мястото си заслужава наистина. Ние го комбинирахме с Плитвичките езера и му определихме само 1 ден за посещение, което си беше незаслужено малко. И градът е страхотен, много ми хареса, но ние не успяхме да го разгледаме както трябва.

 

Благодарение на тази игра наистина се научават много интересни неща и разбира се, влизат в следващи планове ;)

Чакам с нетърпение следващата загадка :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много се радвам, че познах тази загадка. И ние бяхме само за един ден в Задар и го бяхме съчетали с Плитвичките езера, но градът си заслужава да го разглеждаш по-дълго. Има невероятен залез. Едно голямо слънце, което потъва в морето.

Ето и моята загадка. Къде се намира това вълшебно местенце?

post-1439-0-13838600-1417952548_thumb.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Браво! Точен отговор! Бях там през 2010 г. по Европейски проект и много ми хареса Малта. Посрещнаха ни много топло, показаха ни забележителностите и останах очарована от красотите на Малта  и Гозо. А ето го и самия Blue Window.

post-1439-0-11621100-1417954237_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мисля, че за толкова кратко 77 страници, идеята някак се изроди.. И не съм убеден, че всички бяха искрено коректни..... Аз надали ще мога да се доредя при този начин на развитие...

Затова една моя снимка

post-146-0-65875100-1417965804_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ру, ми трябва да познаеш нещо, тогава ти идва ред. Или пък, ако много имаш желание, някой отстъпва - случвало се е. :) Ти какво така се хвърли изневиделица :unsure: Не сме познали  още загадката на mu_ry, не е редно така.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Защо да не съм аз наред, ако това е верният отговор? На твоята загадка, която си е  по реда. Мястото е наистина много хубаво, имам стар пътепис за там.

 

http://poblizo.com/?p=5987

 

Само че, нека Ру да бъде вместо мен. Хем ще му се изпълни желанието, хем няма да се обърка редът. Ако сте съгласни.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Давайте по снимката на Оги, макар че искрено му препоръчвам да няма време да ни дава жокери, а тайфуна да го подмине и да ходи да си прави кефа! Иначе законният задаващ е AlexandraKo, но щом няма проблем от нейна страна действайте със снимката на Оги. Темата е просто прекалено задъхана и във високо темпо, очаквам да се кротне :)

Връзка към коментар

По загадката на ruwenzogy това се намира в Северна Гърция в едно градче до близко до гранцата (Кулата-Промахон). Част е от средновековна крепост. Преди години  приятели ме замъкнаха там... Градчето се казваше Сидирокастро, а крепостта Демирхисар (или хълма се казваше така...). След него ходихме и до село Крушево и пещерата Капе, където е скалната църква Свети Спас, която много ме впечатли... :) Този район ме интересува, защото съм потомка на българи, живеели някога по тези земи...

 

Ако съм отговорила случайно правилно ще помоля AlexandraKo да пусне следващата загадка, за да се възстанови реда на играта :). Надявам се да не възразите.

Благодаря :)

Хубава и усмихната седмица :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Отговора е правилен. Давай Александра. Аз се включих малко на майтап, защото иначе никога нямаше да мога. Така да ви изненадма. Ама загадката ми много лесна, понеже тука нямам снимки на компютъра...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.