Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Да,това е Лоро Парк в северната част на Тенерифе,чудно място където животните обитават близка до естествената си среда.

Снимката е от шоуто с косатките,животни които много трудно се подават на дресировка и на малко места може да се види подобно нещо.

 

Браво на Александра!

 

Още снимки(съжалявам за качеството):

post-1586-0-76308900-1418551415_thumb.jpg

post-1586-0-91207500-1418551453_thumb.jpg

post-1586-0-53268100-1418551480_thumb.jpg

post-1586-0-88384600-1418551500_thumb.jpg

post-1586-0-68268400-1418551523_thumb.jpg

post-1586-0-69555600-1418551635_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да, там е:

" Манастирът "Архангел Михаил" е разположен на пътя към Alyki, на около 25 км на юг от Лименас. Това е най-големият и най-известния манастир на Тасос построен e в красива местност през 18 век. В началото е бил под зависимостта на манастира Philotheos от Атон. По онова време много манастири от Атон са притежавали имоти на Тасос.
Манастирът е запазил колекция от религиозни предмети и произведения, създадени от монасите. Най-ценната от тях е част от пирон от разпятието на Исус Христос. Голям религиозен празник всяка година е първия вторник след Великден, тогава до манастира се провежда шествие, което започва от малкото селце Теологос.
  Точно под манастира до морето има пещера със светена вода, която е свързана с историята на манастира. По време на падането на Константинопол и превземането му от турците, въпреки потисничеството на завоевателите, вярващите продължават да се стичат в храма. Турците, забелязват вярата на хората и чудесата на светеца и изпращат хора с цел да се унищожи манастира. Един от тях се осмелява да влезе в храма и да оскверни светената вода. В същия миг пада гръм от светеца и злодея остава покосен мъртъв на пода, а през пролетта светената вода изчезва от храма и се появява в пещерата.
Интересна особеност на манастира "Архангел Михаил", който е изключително женски е, че той е построен на ръба на една стръмна скала точно над морето. По този начин манастирът дава великолепна панорама към Егейско море. "

 

Копнах го набръжко, че УтивЪмИ  на бал ;) ;) ;) ;) ;)

Ето още няколко снимки. Мястото е прекрасно, който ходи на Тасос да не го пропуска.

,

 

post-1504-0-77379400-1418573098_thumb.jpg

post-1504-0-88942300-1418573139_thumb.jpg

post-1504-0-68263600-1418573216_thumb.jpg

 

Мари, пак си ти :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Северна страна ли е? Латвия? :huh:  Нещо като червено флагче виждам на едната от моторниците...

Редактирано от woman_in_white
Връзка към коментар

Това е Isle of Wight,по-конкретно градчето Cowes.За този остров и аз не бях чувала нищо преди да отида на летен курс по английски в Саутхемптън.От училището в което бях всяка седмица организираха екскурзии до различни интересни места.Като видяхме в графика Cowes trip ,дълго време никой не се записа за него,защото си мислехме,че искат да ни запознават с особеностите на британското животновъдство :) .

 

Острова е прекрасен.Два пъти ходих и неможах да го разгледам целия,а има какво да се види.Целогодишно се провеждат всякакви фестивали,карнавали,концерти.Много известни личности имат къщи там,главна атракция е къщата на Ози Озбърн.

Смахнато звучи,но на мен ми напомня повече на Южна Италия :) ,отколкото на Англия и настроението е същото.

 

Въпросното събитие е по-известно като Cowes Week и е най-голямата регата в света датираща от 1826.Много зрелищно състезание,съжалявам ,че нямам достъп до снимките от слънчевия си ден там за да покажа колко е красиво.

Ето информация за острова и регатата:http://www.visitisleofwight.co.uk/events/cowes-week

 

Настроението беше страхотно имаше музика на живо,вкусна храна и пазари на открито,дами с шапки и костюмирани господа,както и обикновени английски гамени ^_^ .

Ако отидете в района,задължително посетете острова.Проверете преди това за интересни събития.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това е Isle of Wight,по-конкретно градчето Cowes.За този остров и аз не бях чувала нищо преди да отида на летен курс по английски в Саутхемптън.От училището в което бях всяка седмица организираха екскурзии до различни интересни места.Като видяхме в графика Cowes trip ,дълго време никой не се записа за него,защото си мислехме,че искат да ни запознават с особеностите на британското животновъдство :) .

 

Аз също не бях чувала за остров Уайт, докато преди няколко години едни познати не се пренесоха да живят там...  :). Разказват, че е страхотно място, а и това, което си написала го потвърдждава.

 

Мари Николова трябва да посочиш кой ще продължи играта :)
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.