Прескочи до съдържание

Малко помощ за маршрут - Филипини, Виетнам, Камбоджа, Тайланд


strelec72

Препоръчани мнения

Някъде из сайта има ли нещо писано за Лаос че не мога да открия.....

май само

http://magelanci.com/topic/2595-%D0%BB%D0%B0%D0%BE%D1%81-%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82/

което не е точно по темата

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някъде из сайта има ли нещо писано за Лаос че не мога да открия.....

 

Намира се разхвърляно по останалите теми, но като няма, пускаш тема и питаш :)

Връзка към мнение

Здравейте, това е първото ми мнение в този форум. Надявам се да не звучи малко от главата за краката, но мога да помогна за индокитайската част. Прекарах последните две зими в Камбоджа и пообиколих из региона.

 

До Ханой бих ти препоръчал Tam Coc, наричат го Ха Лонг бей на оризовите полета. Може да се направи за един ден от Ханой. Сапа е малко далечко и ако нямаш време - един ден Ха лонг бей и един Tam Coc може би е по-добър вариант.

 

Хой Ан в среден Виетнам не е за изпускане. 

 

Сайгон е готино място за парти, но откъм забележителности и автентичност и половин ден му е много. Ку Чи тунелите и делтата на Меконг са интересно преживяване за един ден трип от Сайгон.

 

До Пном Пен по реката е леко беузмно, загуба на време със стари кораби. По-добре с автобус (13$ луксозните) и ще имаш време за Хой Ан или още някой ден покрай Ханой.

 

Самият Пном Пен два дни макс.

 

Има редовни автобуси до Сихануквил, но пейзажът не може да се сравнява с тайландските острови. Може би големите плюсове са по-малкото хора и по-ниските цени.

 

Аз бих отишъл пак до Сием Рип, има много интересни малко по-отдалечени места от основните храмове. Храмът Бенг Малей - почти не ходят хора там, защото си иска един ден, но си заслужава, водопадът Пном Кулен и по-близкото до Сием Рип - разходка с лодка из мангрова гора.

Здравей,с Лоранс съм съгласен с всичко без автобуса от Сайгон-Пном Пен.Твоето решение по Меконг да влезеш в Камбоджа е супер.От Сайгон се пътува до Чао док и оттам с лодка е много интересно.Виждаш как целият живот на хората е свързан с реката.При мен това беше най-якото от първият ми азиятски трип-,возих се с местни(Сайгон-Чао док),никой от които не говореше английски(преди 5 години,сега може да се променило),прекачиха ме на 3-4 автобуса,накрая-малко туристи влизат по реката и е мн. истинско.За Виетнам Хой Ан и Хуе си заслужават.В самите Сайгон и в Пном Пен няма много,много какво да правиш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Kaloyan89 беше пуснал запитване за Лаос, но акцента бе за дългосрочни работни ангажименти. Там бях споделил мои лични впечатления.  Моят синтез: ако си бе останал част от Тайланд, тази област едва ли щеше да привлича толкова внимание за посещения.

Редактирано от cck
Латиница - Кирилица
Връзка към мнение

Здравей,с Лоранс съм съгласен с всичко без автобуса от Сайгон-Пном Пен.Твоето решение по Меконг да влезеш в Камбоджа е супер.От Сайгон се пътува до Чао док и оттам с лодка е много интересно.Виждаш как целият живот на хората е свързан с реката.При мен това беше най-якото от първият ми азиятски трип-,возих се с местни(Сайгон-Чао док),никой от които не говореше английски(преди 5 години,сега може да се променило),прекачиха ме на 3-4 автобуса,накрая-малко туристи влизат по реката и е мн. истинско.За Виетнам Хой Ан и Хуе си заслужават.В самите Сайгон и в Пном Пен няма много,много какво да правиш.

 

Аз имах предвид транспортните големи корабни бараки, основно пълни с туристи, от Хо Ши Мин до Пном Пен, които са нито луксозен круиз, нито читав адвенчър, а най-лошото от двете и загуба на време. Иначе да си направиш малък приключенски трип с местна лодка по реката е интересно. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Готова съм с половината програма;

7 дни в Лаос

Виетнам ; 2дни в Ханой+ 1 Халонг+1 Tam coc and Hoa lu +2 Сапа

2 дена Хуе

2 дена Хой Ан

2 дена Далат

2 дена Сайгох

2 дена преход Сайгон- Пном Пен по Меконг

2 дена Пном Пен

4 дни Сиануквил

връщане в Пном Пен и полет за Манила

 

Имам колебания за Далат дали си струва а също така и за Сиануквил. Някакви препоръки и съвети.

Така предвидените дни по места дали ще са достатъчни.

Редактирано от strelec72
Връзка към мнение

Е,браво! Ще отидеш до ПномПен а ще пропуснеш АнкорВат!!!

За Далат не съм сигурен , но Хуе можеш спокойно да го пропуснеш освен ако не искаш да разгледаш Мраморната планина на път за ХойАн.

Връзка към мнение

Е,браво! Ще отидеш до ПномПен а ще пропуснеш АнкорВат!!!

За Далат не съм сигурен , но Хуе можеш спокойно да го пропуснеш освен ако не искаш да разгледаш Мраморната планина на път за ХойАн.

.

 

Ааааа Анкор Ват си мина по реда миналата година,но за Пном Пен тогава не остана време.Камбоджа ми хареса много за това тази година ще я повторим но на дриги места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз бих имал малко резерви за Далат. До колкото съм чел е доста индустриален град с нищо интересно, но можеш винаги да останеш един ден повече в Хой Ан и да минеш и ден през Далат, такива промени и в движение стават :) 

 

Сиануквил ми звучеше екзотично на мен, не знам дали си заслужава, но изглежда е от местата, където доста ти досаждат по плажовете...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако има как да обърнеш програмата , първо Камбоджа, после Виетнам. Пълен кеф е как в посолството на Виетнам в Сихануквил ти вадят виза за 60$ за десет минути и избягваш цялата простотия с надути цени, покани и мотане из консулството в България. Или 105$ за виза през българска агенция. :angry:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако има как да обърнеш програмата , първо Камбоджа, после Виетнам. Пълен кеф е как в посолството на Виетнам в Сихануквил ти вадят виза за 60$ за десет минути и избягваш цялата простотия с надути цени, покани и мотане из консулството в България. Или 105$ за виза през българска агенция. :angry:

Няма начин,вече имам билети от Луанг Прабанг до Ханой.......а това сигурно ли е че в Сиануквил дават визи и за нас....

Връзка към мнение

Да, както и в Пном Пен, но в Сихануквил е по-бързо.

Кажи нещо за Сиануквил.....да не е няква скука...поне природа да има.Миналата година в СиемРип едни немси разправяха че било готино

Връзка към мнение

Евтино, не е лудница като в Патая и Пукет. Тепърва се развива като цялата Камбоджа. :) Като ти гледам програмата, там е мястото за море, по готино е от виетнамските плажове. 

Връзка към мнение

 

Евтино, не е лудница като в Патая и Пукет. Тепърва се развива като цялата Камбоджа. :) Като ти гледам програмата, там е мястото за море, по готино е от виетнамските плажове.



Ей това исках да чуя,отговори ми и на другия въпрос кои плажове са по добри - Виетнам или Камбоджа...Благодаря
Връзка към мнение

Имам приятел, живеещ в Себу. На него там си му харесва, хората били много мили и всички говорили свободно английски. Иначе - тотална цигания, с леки изключения в модерната част на града. Готини плажове, но само това. Около тях пак яка цигания. Обясни ми, че единственото по читаво място било Боракай, но пак с резерви. Все пак се водеше, поне едно време, в топ 10 на най-екзотичните плажове този остров...

Връзка към мнение

strelec72, хвърли едно око на о-в Phu Quoc във Виетнам. Не съм бил там, не ми стигна времето, но съм чел добри отзиви. Може би да го замениш със Сихануквил, ако прецениш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

strelec72, хвърли едно око на о-в Phu Quoc във Виетнам. Не съм бил там, не ми стигна времето, но съм чел добри отзиви. Може би да го замениш със Сихануквил, ако прецениш.

 

Георги, ти направо ми четеш мислите.Днес тъкмо за Phu Quoc се информирах.На кантар съм....

Връзка към мнение

Георги, ти направо ми четеш мислите.Днес тъкмо за Phu Quoc се информирах.На кантар съм....

 

Като попрегледах пак информацията да си припомня направо ми кипна кръвта: http://en.wikivoyage.org/wiki/Phu_Quoc

 

Аз със сигурност бих го предпочел пред Камбоджанските плажове. С логистиката не знам как е, но от Сайгон до там пише, че има 5 полета на ден, а май има и фериботчета разни, после с тях предполагам лесно може да свържеш към Пном Пен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да добавя за Сиануквил - отидох до там от Пном Пен с автобус, самия град го преминах транзит - и бях три дена на OtresBeach - най-отдалечния плаж от града и най спокоен от към разни досадници джебчии и т.н, въпреки, че пак имаше набези от разни продавачи. Отседнахме в Pappa Pippo /държат ги едни италианци/, в бунгалца буквално на плажа /на няма 10 метра от морето/  .  Много айляшко, ако имаше как, нямаше да мръдна от там поне  седмица. Иначе в Сиануквил казват, че са се населили най безскрупулните измамници, които малко развалят иначе прекрасното впечатление от Камбоджанците. Много ми се искаше да ида до Koh Rong /там е снимат последния Сървайвър - през януари или февруару тази година о/ - което е големия остров на близо ама нямаше време.  Има лодка от Сиануквил пътя е около 2 часа и било доста автентично. 

 

 

p.s. снимката е от бунгалцето

post-1072-0-32395100-1416415527_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой има ли идея колко е разрешения ръчен багаж на Cebu Pacific, в сайта е посочен един брой ама размер,килограми и други подробности липсват...Ние пътуваме само с ръчен...

 

Интересува ме за полети. Пуерто Принцеса- Манила. И. Манила-Пукет

Редактирано от strelec72
Връзка към мнение

Ние летяхме с тях до и от Боракай и беше 7 кг.

Виж, ето тук, към средата:

http://www.whichairline.com/airlines/cebu-pacific

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Нека да отворя пак още една скоба за туровете във Виетнам, като например тези по делтата на Меконг, както и тунелите. Ползвайте само https://www.thesinhtourist.vn/ което е новото (ново, ново, вече не толкова ново) име на Sinh Cafe. Необходимо им беше ново име, защото масово из цял Виетнам има тяхни ментета. От офиси, до брошури, дипляни и всичко. На практика, ако не знаеш къде да ги търсиш почти сигурно може да те прилъжат от ментата и там вече няма гаранция, че преживяването ще е ок. В най-добрия случай просто ще ви продадат същия тур с надценка. 

Някой резервирал ли е директно през този сайт или по-добре да им се звъни или офис, че като цяло опитът ми онлайн с агенции/хотели в Азия е в голяма част от случаите формата за контакт/резервация не им работи, а ти чакаш някой да ти отговори с дни?

Връзка към мнение

Някой резервирал ли е директно през този сайт или по-добре да им се звъни или офис, че като цяло опитът ми онлайн с агенции/хотели в Азия е в голяма част от случаите формата за контакт/резервация не им работи, а ти чакаш някой да ти отговори с дни?

 

Запазвал съм от тях на място в Хо Ши Мин - любезни, в голям офис, с много служители, модерно изглеждащ. Иначе сайта съм го препоръчвал на други хора тук, имаше едно момиче Ели, която си получи добри отговори от тях и мисля си резервира всичко онлайн.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 "Отседнахме в Pappa Pippo /държат ги едни италианци/, в бунгалца буквално на плажа /на няма 10 метра от морето/  .  Много айляшко, ако имаше как, нямаше да мръдна от там поне  седмица. " Спас, колко ти струваше нощувката на тези бунгала и за кой месец от годината? Че ни предстои Камбоджа в края на декември и уж плажове в Тайланд 15 дена през януари, но нещо сметките във висок сезон не ми излизат както съм планирала и търсим по-достъпни плажове по това време. 

И дали някой има информация относно Tarutao National Park ( почти до южната граница на Тайланд)?

Мерси предварително! 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.