Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Цената в много хотели, с приближаване на нощувката, расте.

Случвало ми се е да опитам да намаля броя им и да ми покаже по-висока цена. 

За това първо проверявам, резервирам и накрая анулирам.

И аз уж така правя, но в този случай нямаше свободна от моя тип стая и нямаше как да проверя цената. А и при другите ми резервации цените не помръднаха. Както и да е. Моя си е вината. Мисълта ми беше дали някой се е пробвал да си върне анулирана резервация и дали се е получавало.

Връзка към мнение

Резервирах стая чрез Букинг с право на безплатно анулиране. Днес проверих и цената беше по-ниска, отколкото бях платила. Възползвах се от програмата им за "По-ниска цена". Получих хубав отговор. :)Вашата резервация сега е потвърдена за сумата от € 167 (стара цена: € 203)  Вашата компенсация ще бъде задвижена веднага, но получаването й може да отнеме няколко работни дни. Сега трябва ли да въвеждам данни от карта, за да получа разликата или всичко ще стане автоматично?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 6 минути , Zornitsa каза:

Днес проверих и цената беше по-ниска, отколкото бях платила.

Къде, в букинг или в друг сайт?

Проверих от интерес как работи това, трябва да се даде линк и да се потвърди, че параметрите са същите - през тази процедура ли мина и ти?

Връзка към мнение
На 3/24/2018 в 6:42, Алекс каза:

И аз уж така правя, но в този случай нямаше свободна от моя тип стая и нямаше как да проверя цената. А и при другите ми резервации цените не помръднаха. Както и да е. Моя си е вината. Мисълта ми беше дали някой се е пробвал да си върне анулирана резервация и дали се е получавало.

Преди време и аз имах подобен случай. Имах букнат хотел и в последния момент видях друг, който ми хареса повече. Канселирах първия без да мисля много и се оказа, че съм в период, в който анулацията не е безплатна, а на цената на една нощувка. Веднага писах на хотела, че в резултат на грешка съм канселирала нощувката, но че държа да отседна при тях. Беше чиста лъжа, но от хотела ми отговориха, че ще ми пазят стаята. Междувременно писах и на букинг със същите основания - грешка и искам да съм в този хотел. След няколко дни от букинг се свързаха с мен и ме питаха, дали държа на искането си. Казах им, че държа и че вече от хотела са ми потвърдили, че ми пазят резервацията. От букинг потвърдиха, че след като говорят с хотела ще ми възстановят резервацията. Така и стана. Резервацията се появи в профила ми като действаща.

Обаче при мен не беше проблема в цената и хотела беше мианмарски, та може и това да е имало значение. Там хората не са толкова материални и минах без проблем.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , mililia каза:

Преди време и аз имах подобен случай. Имах букнат хотел и в последния момент видях друг, който ми хареса повече. Канселирах първия без да мисля много и се оказа, че съм в период, в който анулацията не е безплатна, а на цената на една нощувка. Веднага писах на хотела, че в резултат на грешка съм канселирала нощувката, но че държа да отседна при тях. Беше чиста лъжа, но от хотела ми отговориха, че ще ми пазят стаята. Междувременно писах и на букинг със същите основания - грешка и искам да съм в този хотел. След няколко дни от букинг се свързаха с мен и ме питаха, дали държа на искането си. Казах им, че държа и че вече от хотела са ми потвърдили, че ми пазят резервацията. От букунг потвърдиха, че след като говорят с хотела ще ми възстановят резервацията. Така и стана. Резервацията се появи в профила ми като действаща.

Обаче при мен не беше проблема в цената и хотела беше мианмарски, та може и това да е имало значение. Там хората не са толкова материални и минах без проблем.

На мен от букинг не са ми отговорили още, но от хотела ми писаха, че няма как да ми върнат старата цена, тъй като те плащали комисионни на букинг върху цената на стаята. 

Връзка към мнение
На 3/24/2018 в 6:27, Алекс каза:

Реших да си прекарам едни резервации през wizz air. За целта ги канселирах и букнах на ново. При две се получи, обаче при третата голяма греда. Явно като съм я буквала е имало някаква промоция, различна от 10% дискаунт за членове и сега цената ми скочи кажи режи двойно :( Писах едни оплаквателни имейли до хотела и букинг как съм се прецакала и дали може да ми върнат старата цена. Някой има ли опит с това?

 Имали сме подобен случай с агода. Запазените нощувки  бяха за 28-31.12, а  после сменихме програмата си и искахме 29-02 или нещо такова. При коригиране на датите в резервацията ни се качи цената на всичките нощувки и ние нещастно им писахме, без да очакваме резултат. Все пак ни коригираха цената и върнаха старата тарифа. Така че оплакването ти може и да има някакви шансове :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте отново скъпи Магеланци!

Ще се включа и аз по темата за букинг.

Миналият месец имах , много неприятна случка с някакъв странен филтър никому неизвестен...

Търсех хотел на Гран Канария и случайно ми се появи филтър с малко повече екстри, в конкретният случай беше относно пушенето в стайте.

Та аз, като пич си избрах апартамент за пушачи и по този повод и цената ми беше доста завишена.... така си мислех АЗ

Малко преди настаняването собственичката ни писа и ооо чудо прати ни правилата за настаняване, но там ясно беше посочено, че апартаментът е за непушачи...

След абсурдни разговори с букинг те в крайна сметка решиха да ни потърсят друго място за настаняване един ден преди реално да пристигнем, оказа се, че не може да се вярва на този филтър, та съветът ми за всички пушачи е преди да вярват на това, което им предлага букинг, като удобства е да се запознаят с правилата на мястото за настаняване.

Това е от мен по темата.

Пожелавам на всички пътешественици още повече посетени дестинации и забити знамена!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бях много доволна от реакцията им при провалено пътуване до остров Хамилтън миналия август. Имаше анулационни условия - дължахме 50% от сумата :-( , но им писахме (без особени надежди ) , че отлагаме пътуването поради тежка операция на близък, приложихме епикриза от Пирогов и напълно ни възстановиха парите. Не знам дали не е заради страната - абсолютно никъде не ни задържаха пари, когато описахме причината, но си беше страхотен жест от тяхна страна. А за Австралия мога да кажа само положителни думи- така се пазят туристи, била съм 2 пъти там, със сигурност ще има и 3 път :-)

Връзка към мнение
На 21/03/2018 в 17:29, Гост каза:

За да имаш представа колко лесно е след това, ето пресен пример:

За 17.03 в Дъблин бях резервирал едно място, което още преди месеци отказа резервацията, но предвид празника бяха останали само места с космически цени. Букинг ми предложиха алтернатива, а аз контраоферирах (както ти си направил) и дори не ги чаках да потвърдят, защото избраното от мен място беше с няколко евро по-евтино от предложеното от тях.

Вчера като се прибрах им изпратих снимка на фактурата и в текста цитирах точно колко евро искам обратно от тях (113,60 ! ), вчера след обяд ми се обадиха по телефона, за да ми кажат, че е в процес, а днес дойде мейлът с линка, в който си въведох картата, по която да очаквам парите. До 5 работни дни и парите ще са там.

 

общо взето и при мен така стана

в понеделник им пратих фактурата и веднага ми отговориха колко пари ще ми върнат и да очаквам мейл, където да въведа КК, по която да платят, във вторник пратиха мейла и вчера са ми пуснали парите

Връзка към мнение

Здравейте . Интересува ме резервация през линк на приятел само веднъж ли става с намалението от 10 % . Поне нещо такова прочетох в условията на букинга . Можеш да пратиш 10 линка и да резервираш веднъж през линк на приятел . В момента ми приема всички резервации през различни линкове и ми пише потенциалната сума която ще се получи след престоя, но да не се окаже че след първата нощувка останалите ще останат без намаление ;) А по маршрута  Малайзия - Сингапур - Тайланд - Йордания доста нощувки вече са запазени и по изгодно излиза за 6 човека всеки да си прави отделни резервации вместо един за 6 човека . Повече резервации повече отстъкпи 15 $ + 15$ /10 % ,но май прекалената лакомия .... Ако някой е ползвал вече няколко пъти линкове на приятел и са минали да пише да не развалям резервациите :) 

Редактирано от Capitan Morgan
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 36 минути , Capitan Morgan каза:

Здравейте . Интересува ме резервация през линк на приятел само веднъж ли става с намалението от 10 % . Поне нещо такова прочетох в условията на букинга . Можеш да пратиш 10 линка и да резервираш веднъж през линк на приятел . В момента ми приема всички резервации през различни линкове и ми пише потенциалната сума която ще се получи след престоя, но да не се окаже че след първата нощувка останалите ще останат без намаление ;) А по маршрута  Малайзия - Сингапур - Тайланд - Йордания доста нощувки вече са запазени и по изгодно излиза за 6 човека всеки да си прави отделни резервации вместо един за 6 човека . Повече резервации повече отстъкпи 15 $ + 15$ /10 % ,но май прекалената лакомия .... Ако някой е ползвал вече няколко пъти линкове на приятел и са минали да пише да не развалям резервациите :) 

Аз опитах втори път, но не го уважиха, поради несъответствие с условията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , Дани Магелани каза:

Аз опитах втори път, но не го уважиха, поради несъответствие с условията.

След престоя ли те уведомиха или още преди това ти написаха на наградите че резервацията не отговаря на условията? 

Връзка към мнение
преди 18 часа, Capitan Morgan каза:

Здравейте . Интересува ме резервация през линк на приятел само веднъж ли става с намалението от 10 % . Поне нещо такова прочетох в условията на букинга . Можеш да пратиш 10 линка и да резервираш веднъж през линк на приятел . В момента ми приема всички резервации през различни линкове и ми пише потенциалната сума която ще се получи след престоя, но да не се окаже че след първата нощувка останалите ще останат без намаление ;) А по маршрута  Малайзия - Сингапур - Тайланд - Йордания доста нощувки вече са запазени и по изгодно излиза за 6 човека всеки да си прави отделни резервации вместо един за 6 човека . Повече резервации повече отстъкпи 15 $ + 15$ /10 % ,но май прекалената лакомия .... Ако някой е ползвал вече няколко пъти линкове на приятел и са минали да пише да не развалям резервациите :) 

Само веднъж е. Има единични случаи да се получи повече пъти, но е против правилата и хич не разчитай на това.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Zornitsa каза:

Здравейте, имам проблем!

Имам резервация в Рим, но в мястото знастаняване няма никой. Не мога да се свържа и с Букинг. Моля за съвет.

+44 20 3320 2609

Няма начин да не отговорят

Звъня ли на номера на домакините? Трябва да го има в резервацията.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

Благодаря, Свързах се с Букинг. Казаха да изчакам 30 минути. 

И в мястото за настаняване звънях, никой не отговаря. Включва се секретар. 

И още нещо да попитам. Защо не мога да избирам номера, когато съм в чужбина?  Пробвах с 00, с +, но успях да се свържа с Букинг, с тизи номер, който публикува.

  • Браво 1
Връзка към мнение

От Букинг не се свързаха с мен, но стоях пред апартамента и видях, че влизат семейство. Те бяха така любезни да се обадят на домакина. Явно се познаваха добре, че ни настаниха. Почаках собственика, дойде след час. Откраднали му телефона точно в периода, когато съм се опитвала да се свържа с него.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Zornitsa каза:

От Букинг не се свързаха с мен, но стоях пред апартамента и видях, че влизат семейство. Те бяха така любезни да се обадят на домакина. Явно се познаваха добре, че ни настаниха. Почаках собственика, дойде след час. Откраднали му телефона точно в периода, когато съм се опитвала да се свържа с него.

Подобен случай ми даде урок. Винаги слагам първи филтър -24 часа рецепция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да питам и аз нещо - направила съм резервация за хотел на 08.03, но сега виждам че същата стая е на по-ниска цена. Мога ли искам връщане на разликата или това за ниската цена важи само по време на резервация ако я видя на друго място тогава ми връщат разликата в цената?

Връзка към мнение
преди 5 минути , stani.m каза:

Да питам и аз нещо - направила съм резервация за хотел на 08.03, но сега виждам че същата стая е на по-ниска цена. Мога ли искам връщане на разликата или това за ниската цена важи само по време на резервация ако я видя на друго място тогава ми връщат разликата в цената?

Щом сега е по-ниска цената, ако още не сте се настанили и не ви е изтекъл срокът за безплатна анулация, директно анулирай старата и резервирай наново. Ако нямате безплатна анулация, се свържи с Booking да поискаш връщане на разликата.

Връзка към мнение
преди 52 минути , chandni каза:

Ако нямате безплатна анулация, се свържи с Booking да поискаш връщане на разликата.

Допустимо е цена на резервация с безплатна анулация, но изтекъл срок за отмяна, да е по-висока от last-minute без възможност за отмяна, т.е. това е различен параметър и букинг няма да възстановят разликата.

Не съм сигурен доколко ще са благосклонни и за намаляла цена за резервации без анулиране - това е малко като да искаш от Раян да ти върне парите след като пусне промоция с по-ниски цени...

https://www.booking.com/general.bg.html?aid=357023;label=gog235jc-content-bg-terms-XX-unspec-bg-com-L%3Abg-O%3AwindowsS10-B%3Achrome-N%3AXX-S%3Abo-U%3Ac-H%3As;sid=be30164b6d40a0e7cd762d201f4d5c0e;tmpl=doc/rate_guarantee

 

Можете да заявите разликата в цената, в случай, че намерите същата оферта на друг уебсайт на по-ниска цена.

Не можете да заявите връщане разликата в цената, когато...

  • Другата оферта е на уебсайт, който не показва мястото за настаняване или вида помещение, в което ще отседнете до момента на завършване на резервация.
  • Другата оферта е част от програма за награди или за лоялни клиенти.
  • Другата оферта е специална промоция.
  • Ако вашата сегашна резервация е Booking.basic или ако сравнявате с Booking.basic.
Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

И на мен ми се струва че няма да ми върнат разликата. Резервирала съм през линк на приятел и ще чакам бонус. Тогава цената е била такава, а днес е по-евтино, и двете цени са без безплатна анулация, дръпнаха си тогава цялата сума.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.