Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

Платих хотел на един приятел в Дания, от Букинг. Няма нито пари, нити карти, нищо, закъсал е. От картата обаче не са ми дръпнати парите, само пише "нон рефюндабъл". Какво да каже  на девойчето в хотела като иде днес - "Имам резервация на мое име, ама няма пара, дето да ви платя". И въобще кога ще ми дръпнат парите да съм сигурен, че няма да остане на улицата?  Като отиде в хотела и се обозначи кой е ли? И има ли въобще някакъв  проблем за моя човек, че не съм много наясно в тая ситуация....

Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, kakadu каза:

Не е. Ама питам как могат да си дръпнат парите от моята КК. И кога.

Обикновено ги теглят предварително. Когато самият хотел или къща за гости не може, букинг го прави. Обади им се.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пише, че плащането е с такива и такива карти или в кеш в хотела при настаняване или напускане. Ама моя човек няма нищо от това. Един вид той не може да плати, мога аз, ама не знам как. Дано сте ме разбрали, че и аз се омотах вече...

Връзка към коментар
преди 41 минути , kakadu каза:

Не е. Ама питам как могат да си дръпнат парите от моята КК. И кога.

Хотела си решава кога и дали да ги дръпне. В резервацията трябва да пише какви са условията. Случвало ми се е всякак-дърпат парите същия ден, дърпат парите няколко дни преди престоя, отивам в хотела, не е платено и направо им казвам да си ги вземат от картата, с която е направена резервацията. Така избягвам плащането на ръка на място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, bobole4e каза:

отивам в хотела, не е платено и направо им казвам да си ги вземат от картата, с която е направена резервацията. Така избягвам плащането на ръка на място.

И аз съм го правила. Не се сетих с коя карта съм резервирала и, за да не дублирам плащане и изтегляне от тях, поисках те да си  дръпнат парите сами.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , kakadu каза:

Пише, че плащането е с такива и такива карти или в кеш в хотела при настаняване или напускане. Ама моя човек няма нищо от това. Един вид той не може да плати, мога аз, ама не знам как. Дано сте ме разбрали, че и аз се омотах вече...

разбрах те, но според мен предупреди хотела как точно искаш да се случат нещата, случвало ми се е и да искат картата на място , авторизират един цент с ПИН и искат подпис на бележката

и това при положение че цялата сума е била изтеглена седмици предварително...

Връзка към коментар

Най-хубаво, да пише едно съобщение през Букинг на хотела.

Примерно, че прави подарък и парите да бъдат взети от тази карта, с която е направена резервацията. Ползвателят няма да плаща.

Да не вземат да я заискат на рецепция, че ги има всякакви.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , Ivko каза:

Мисля да резервираме с линк от приятел за 10% апартамент на стойност малко над 3 000лв :biggrin: Интересно ми е после дали ще преведат 300лв 

Ще го направят . Имам преведени от една резервация със същия линк 10% сума от 450 лв

  • Харесвам 2
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Ivko каза:

Мисля да резервираме с линк от приятел за 10% апартамент на стойност малко над 3 000лв :biggrin: Интересно ми е после дали ще преведат 300лв 

По програмата с  WIZZ  съм получавал и повече. Няма причина да не ги преведат.

Редактирано от Щастливеца
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ново 20 в колекцията от бъгове. Опитвам се да направя резервация в една къща за гости в България, като ми дава, че има останала една налична стая. Когато опитам да я резервирам, твърди, че вече всичко е пълно. След рефреш пак ми дава, че има свободна стая, но пак не ми дава да я резервирам. За първи път ми се случва такова нещо. Някой има ли идея какъв може да е проблемът? Да не би да има правило, което не съм видяла, че не можеш да резервираш от днес за днес (аз търся за една нощувка за тази събота срещу неделя)?

 

booking.JPG.eec99c606f07b12a18ed479efd42b576.JPG

 

И след като натиска бутона "Ще резервирам", изскача ей туй:

 

5b087c33ac72a_bookin2.JPG.ed1bb483571674dc8464bc72cc3d01f6.JPG

Редактирано от Lirea
Връзка към коментар
преди 5 часа, Звелина каза:

Има заложено изискване за повече от една нощувка.

Aз не съм го виждал така, като търсиш 1 нощувка - няма, като търсиш колкото трябва - има. Ама винаги може да са объркали нещо впоследствие

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Скоро имах подобна случка. Резервирах апартамент в Севиля за 3 дни, но в последствие исках да добавя още една нощувка в същия апартамент. За една нощувка не беше свибодвн апартамента, но за 3 - нямаше проблем :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нововъведенията в системата им водят до още странни случки. Преди месец резервирах хотел в Ница за уикенда, предстоеше престоят ми да е 3 седмици след датата на резервиране. Минават десетина дни и ми се обажда някаква дама от Booking, която ми казва, че ми пазели данните на кредитната карта само една седмица(?!) и някак ги загубили и дали съм искала да ми пратят отново secure линк, за да си ги въведа пак. Казвам им, че не искам и че моля за потвърждение, че няма пробив в системата им и изтичане на данните ми. Те ми пишат мейл, в който ми казват "извинете много, нищо няма да въвеждате, резервацията ви е ОК". Отивам в хотела и там любезен младеж ми обяснява, че недоразумението се е е получило, защото съм направила резервацията преди повече от година :O, а те пазели данните само 12 месеца назад. Пълен миш-маш. Сега ще следя за изненадващи движения по картата, да видим.

  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Има ли опция в Букинг, да ме уведоми при свободни стаи в място за настаняване, което ме интересува?

От известно време дебна един ВВ и всичко е пълно. Днес се освободи една стая, докато резервирам ми я отмъкнаха под носа  и в момента пак всичко  е пълно. Идеята ми е , за да не проверявам непрекъснато -има ли подобна възможност, защото не намирам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bobole4e каза:

Има ли опция в Букинг, да ме уведоми при свободни стаи в място за настаняване, което ме интересува?

От известно време дебна един ВВ и всичко е пълно. Днес се освободи една стая, докато резервирам ми я отмъкнаха под носа  и в момента пак всичко  е пълно. Идеята ми е , за да не проверявам непрекъснато -има ли подобна възможност, защото не намирам.

Няма подобна опция. Евентуално можеш да потърсиш в друг сайт.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, когато резервирам през линк - 10% за мен и 15$ за реферала, има ли значение каква е цената на резервацята? Някакво минимално изискване за получаване на 15$? 

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте! 

 

Имам едно питане във връзка с резервация чрез booking, надявам се тук да е правилното място. С приятелки букнахме 1 нощувка в български хотел за уикенда. Няколко дни преди нощувката от хотела ни се обадиха и ни съобщиха, че поради авария в хотела няма да може да ни настанят. Пратиха и мейл. Приятелката ми отмени резервацията в букинг.

После се зачудихме дали е коректно така да постъпват? В случая ставаше въпрос за една нощувка в България и не беше изобщо фатално дали ще спим в този хотел или не. Но, ако това се случи в друга страна и не успеят да се свържат с теб, какво правим, ако на място, в деня на нощувката разбереш, че не могат да те настанят, поради една или друга причина. 

 

Благодаря предварително.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.