Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

преди 19 часа, stanimir каза:

Местата, които ме впечатлиха най-много са Патагония и Норвегия. 

Благодаря за мнението 👍 , прави избора ми за следващи дестинации доста по-лесен...

 

 

Тази година откраднах време за три нови дестинации:  Мексико , Перу и Боливия .

 

За 2020г (февруари) имам планувана Колумбия , през ноември се надявам за пръв път да се кача на круиз ( двуседмичен из Карибите) . Пожелавам си да намеря свободно време за посещение  на Канада за една седмица ( Монреал и Квебек )  и  други две седмици за обиколка на Калифорния ..

 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Аз тази година нямам нови държави (някакси е трудно, като живееш на континент с 3 държави 😂). 

Посетихме любимата ни Калифорния за пети път, за 12 дена и доста в дълбочина. 

Посетихме Cannon Beach в Орегон - този път за няколко дена и много, много ни хареса! Обмисляме пак да отидем там с децата през пролетта, в същото хотелче дори, и да чуваме шума от океана нощем и да правим дълги разходки по плажа! 

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
преди 10 часа, Rainy каза:

Не съм успяла с Иран - преди и веднага след връщането хукнах по командировки в различни континенти и ме засмука битийната прахосмукачка, че освен пътуванията и работа трябва да се върши 😞 За Иран немалко хора писаха, но и аз ще разкажа... Нека завърша Памир. 

 

Обичам да разказвам. И когато са ми писали бележки колко се радват да прочетат - или съм вдъхновила някого - се размазвам като масълце на препечена филийка 🙂

И аз, и аз чакам....даже си мислех, че това ще е коледния ми магелански подарък:ded_snegurochka:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

тази година посетих няколко дестинации, които все не ми се получаваха - Бразилия и Иран. Съвсем неочаквано посетих Узбекистан и Кипър. Иначе повторихме Унгария, Гърция, Чехия, Полша, Австрия, Германия. Това, което не ми се получи беше Тунис и Ирландия, но се надявам догодина!

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 10 часа, Tedy каза:

Лично мен ме радва всяко пътуване, тези в Бг и особено в планините ни също.

И аз така.Тази година нямам нови посетени държави.Само нови места в любими държави.И прекрасни моменти с приятели в България.Красива ни е родината и е много хубаво,че успях да отида на места,които ми бяха в списъчето с мечтите.

Темата е хубава,няма нищо лошо в споделянето на пътешествията.Аз лично смятам,че е много готино да се пътува навсякъде.И в магеланци намирам информация и полезни идеи.Друг е въпроса,че всяка крайност е вредна.Има толкова много интересни неща в този живот,на които да се обърне подобаващо внимание.Защото в крайна сметка не е толкова важна бройката на каквото и да било,а да успеещ да съхраниш човешкото в себе си.

Това е моето мнение.  @Василена  много правилно  го е написала- всеки мери със собствения си аршин.

 

 

 

  • Харесвам 9
  • Браво 3
Връзка към коментар

Тази година сме на 4 нови държави - Перу, Йордания, Австрия и Словакия.
Стандартно повторихме Италия и Гърция  🙂 И всеки месец бях в Лондон на командировка.

 

Дано 2020 година е малко по продуктивна

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар

Моите посещения тази година са по-скромни (надявам се догодина да имам възможност още повече неща да видя )

Януари - Италия (както всяка година) - но тази специално беше с културна насоченост - Бари, Матера (за откриването на Европейска столица на културата) и Алберобело;
Март - Мадрид (първото ми посещение в града, но със сигурност няма да е последното) и Толедо. Каквото можах да видя и да опитам в Мадрид - видях и тествах 🙂 , но винаги има "мегдан"за още 🙂
Април - Загреб и Любляна (кръчмата Sarajevo84 е феноменална =- препоръчвам с две ръце)
Май - Родос и Линдос
Юни - уикенд в Братислава и Нитра ;
Август - седмица из Лазурния бряг - Южна Франция (Ница и Ментон), Монако, и повече в Италия - Сан Ремо, Империя, Генуа, Милано, Бергамо, и езерото Комо (Чернобио, Торно и Комо). Все още продължавам да смятам Италия за една най-хубавите страни в Европа и затова се връщам всяка година по няколко пъти. (и продължавам да смятам, че пицата трябва в Италия да се избягва!) 🙂
Септември - Варшава; и прибалтийските държави - Литва, Латвия и Естония. - Вилнюс е страхотен град! В Рига - ezitis miglа (таралеж в мъглата!!)
Септември - Пловдив (другата културна столица на Европа) - на концерт на Найджъл Кенеди. 
Октомври - Истанбул
Октомври - ноември - 4 седмици в Китай - Пекин (за мое съжаление твърде кратко), Чънду, Емейшан, Кунмин. Гуейян и Хуанггуошу - въобще други измерения е Китай.) 

Това е тази година: посетени нови  държави - Китай , Литва, Латвия и Естония.
 

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към коментар

Доста малко пътувам за мое съжаление. Тази година посетих Франция -Лазурния бряг, Англия - само Лондон, Брайтън и Уиндзор, и Индонезия - Бали и малко Ява. Повторихме Кипър и Гърция, но тях не ги броя. За догодина планове нямам, само мечти засега - Шотландия, Иран и Виетнам или нещо друго в Азия.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 20 часа, Goal & Boss каза:

Само за @Брани съм сигурен, че само споделя и не мери нищо. Сори :grin:

Знаете как е при мен - сложна натура съм и величието ми е комплексно. Да, нямам посетени нови държави тази година, но затвърждавам успехите си на други места: като автор на книги, като човек на изкуството, и не на последно място като доста успешен тъмен лорд - менажиращ десетки хиляди планети и поне два  колосални инженерингови проекта (всъщност строим и трета Звезда на смъртта, но тя е тайна!). Не е малко като за човек, роден на далечна пустинна планета и емигрирал в центъра на Галактиката и успял там единствено благодарение на личните си качества. Но ... не искам да се самоизтъквам! 🙂

За догодина съм планирал две основни неща:
1. Да посетя много нови държави и да си наваксам в тази насока.
2. Да се запозная с Лора.

  • Харесвам 6
  • Браво 7
  • Смея се 6
Връзка към коментар

През тази година имах възможност да посетя Словения - малко неглижирана от мен страна, която много ми хареса.  Следващи в списъка с нови държави са Люксембург, Белгия ,  Холандия и Чехия. 

Повторих Сърбия, Хърватска, Германия, Кипър и Унгария с различни  посетени места. 

Доволен съм от изминалата година!  Пожелавам на всички следващата да е още по-хубава!

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Като нови места - Англия и Германия 😄 Сигурно съм последният човек тук, който не е бил там, но какво да се прави.

 

За повторение- Словакия и Чехия

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

да се премеря и аз в темата ...😜

нови държави :

- Чили

- Аржентина

Патагония и края на света - Ушуая...незабравимо преживяване ...пак бих отишла

- Ирландия - за уикенд но какъв

- Малта - въпреки че вятъра ни обрули спомените ще са свързани най вече с безумните им малки пътища с каменни зидове...в които имахме щастието да се заклещим на два пъти...

- Португалия - тази страна има много какво да ми предложи и в най скоро време ще планирам връщане

- Хърватска - началото е поставено, и ще се връщам....

поставих началото на трансатлантическите полети и ми хареса, да сме живи и здрави мисаля че поне веднъж в годината трябва да развявам крила над някой океан...ей така от сърце...

повторения:

- Италия ... поне 2-3 пъти в годината, никога не ми омръзва

- Германия... при детето..че завърши и скоро ще трябва да си измислям други поводи за да се връщам в тази страна

- Белгия - за една транзитна бира на летището...чакайки си някой полет от шантавите ми комбинации

- Франция - Бордо и Беаритц

- Испания - Билбао и Сан Себастиан

- Румъния ех този Трансфагараш...

- Англия - из провинцията ...пак ще се ходи че много ни хареса...

- Гърция - плаж, риба...а и бирата става

- Словакия - обиколка полята обилно с бира

- Австрия - за ребра нямах време, но виж бира не пропуснах да пия

пожелавам си и догодина да имам с какво да попълня списъка с пътешествия по света и у нас..защото и тук си имаме доста красиви местенца, на които не съм била, а и имам списък с върхове за качване...

 

  • Харесвам 15
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 14 часа, Goal & Boss каза:

 

А, ето това е нещо, което мен не ме интересува! Като са ходили - да са ходили! За мен е важно аз да отида (ако го искам). На Земята отдавна почти не остана място за първопроходци, така че подобна нагласа никак не е здравословна. Просто се радвай, че пътуваш и че и други пътуват, това е.

Аз си се радвам, но например разбирам защо алпинистите имат подобна нагласа. Искат да отидат там, където никой друг или поне много малко хора са ходили. Колкото е по-трудно, толкова по-голямо предизвикателство е. За да ходиш по държави ти трябват пари. За да изкачваш Еверест и К2 освен пари ти трябват и много други неща. Там вече го правят за славата, а ние го правим от интерес.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 часа, Zaro каза:

От малък колекционирам камъни от всички върхове, на които съм се качвал, като колекцията се съхранява в един бая тежък кашон с дата на изкачване и височина на върха. Задължително условие е камъкът да наподобява по форма изкачване и връх. Тази година качих за сефте Големия Купен в Стара планина,  пред който бяхме в едно лошо време преди мноооого години. Тоя камък, който намерих горе, ме е чакал през цялото време да го намеря. Не съм имал толкова голяма прилика. Страшно попадение. Хобито ми има само един минус - в добри дни тежи доста.

Eха, много интересно хоби! :good:  Защо не споделиш някоя и друга снимка? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Фичо каза:

Eха, много интересно хоби! :good:  Защо не споделиш някоя и друга снимка? 

ОК, нямаш грижи. През почивните дни, че така или иначе исках да обновя "каталога".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Ellena каза:

А в сряда бях за 20 мин. в Румъния и сега се чудя дали ми се зачита за 5 нова държава? 

Препоръчвам да се запознаеш с фундаменталните аксиоматични разработки на @домосед за валидиращите събития

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Ellena каза:

А в сряда бях за 20 мин. в Румъния и сега се чудя дали ми се зачита за 5 нова държава? 

Абе... според мен слушай какво ти казва вътрешният ти глас! 😉 

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Аз май наблегнах на уикенд пътуванията тази година и посещение на нови страни, представени с по 1 град. Но като се има предвид, че се оплаквах, че не ми се пътува повече, равносметката е добра:

- Дания (Копенхаген) и с Around the Sound до

- Швеция (Малмьо)

- Швейцария - тук беше някакъв безумен маратон и се надявам да отида пак за по-дълго

- Полша (Краков) в едно с

- Украйна (Киев) - това пътуване го дължа на @mililia и благодаря и на останалите, че ме изтърпяха, на моменти сама не се понасях, та знам, че е било много трудно;

- САЩ (Ню Йорк).

 

Ходих и за пръв път до Атина.

За пръв път имах самолетен билет, който не ползвах (до Ница) и имам 3 отпуски (вярно по няколко дни), които нетипично за мен си прекарах вкъщи.

 

  • Харесвам 14
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, домосед каза:

А Големия Купен на Витоша имаш ли го?

С риск за разбуня духовете, не обичам Витоша и избягвам да ходя повече от веднъж там годишно. Твърде населена ми е и твърде лесна за преодоляване. Таман набера скорост и вече започвам да се спускам от другата страна. В планините имам два типа любими места. Едното са - върховете заради тръпката от изкачването. Другото са места които не се вижда нищо в ниското, а съм заобиколен от върхове. Витоша не отговаря на нито едно от двете условия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , Zaro каза:

С риск за разбуня духовете, не обичам Витоша и избягвам да ходя повече от веднъж там годишно. Твърде населена ми е и твърде лесна за преодоляване. Таман набера скорост и вече започвам да се спускам от другата страна. В планините имам два типа любими места. Едното са - върховете заради тръпката от изкачването. Другото са места които не се вижда нищо в ниското, а съм заобиколен от върхове. Витоша не отговаря на изискванията на нито едно от двете условия.

Нямаш го значи 🤨

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 16 часа, Zaro каза:

От малък колекционирам камъни от всички върхове, на които съм се качвал

Значи това новото тепе в Пловдив ти си го струпал...? :girl_crazy:

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , домосед каза:

Нямаш го значи 🤨

Нямам го. Но почти всеки плосък камък прилича на Витоша. 😄 На Витоша ми е интересна пемзата.

 

преди 2 минути , chandni каза:

Значи това новото тепе в Пловдив ти си го струпал...? :girl_crazy:

Кое е новото в Пловдив? Там има липсващи, а не нови. Повече от едно при това.

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.