Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Съвсем забравих... През 2018 също си бих два лични рекорда - за най-къс и най-дълъг полет.

 

Папеете PPT - Моорея MOZ - едва 11 мили
Доха DOH - Оклънд AKL - 9043 мили

 

От последния още имам пришки на з**ника 🙂

  • Харесвам 13
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 11 часа, Георги Матеев каза:

Съвсем забравих... През 2018 също си бих два лични рекорда - за най-къс и най-дълъг полет.

 

Папеете PPT - Моорея MOZ - едва 11 мили
Доха DOH - Оклънд AKL - 9043 мили

 

От последния още имам пришки на з**ника 🙂

Че ти не свикна ли? 

Връзка към коментар

Тази година по постно, но пък със страхотни места.

 

Нови: Южна Африка (най красивата страна, в която съм бил досега) , Русия за световното, Португалия и Испания

Стари: Англия и Будапеще (второто за ергенско😀)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Нямаше нови държави през тази година, освен ако не броим Шотландия за отделна,
но пък бяхме за първи път на Тенерифе (3ти канарски остров за мен), и също в Калабрия, което си беше интересно и различно от останалата Италия, от където и да го погледнеш. 
За разлика от мен, дъщеря ми, която стана на 1 година през август, има 3 нови държави - Испания, Германия и Италия и вече има 10 полета, колкото аз имах, когато бях на 20. 

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар

И аз съм доволен. Имаше от всичко - нови авиокомпании, различни самолети, бизнес класа, райън класа, дълги и къси автомобилни екскурзии, а за десерт десетдневен круиз.

 

Голяма част от пътуванията успях да направя семейно плюс младежа, който стана на две.

 

Като държави/територии 2018та при мен изглежда така:

Повторенията - САЩ x3, Румъния, Турция x3, Полша, Португалия, Дания и естествено Гърция xN. 

 

Новите:

Грузия, Молдова, Казахстан, Канада x3 (че много ми хареса), Гваделупа, Антигуа и Барбуда, Британските вирджински острови, Испанските Канарски, т.е. Тенерифе и няколко светии - Китс и Невис, Пиер и Микелон, Мартин и Маартен 🙂

3CD85BEF-1A62-416F-B400-FAB4FDC30034.jpeg

 

  • Харесвам 27
  • Браво 10
Връзка към коментар

Нови - Япония, Финландия, Азори, Мадейра. Повторени -САЩ, Бали, но нови места. Предстои да се повтори Сингапур на 31.12.

Не зная да броя ли Аман за 11ч. По думите на виден магеланец препикаването в хотел извън летището се брои. На летището - не. Значи броим Аман и не броим Сеул.😀

Редактирано от Дани Магелани
  • Харесвам 11
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Тази година: нови държави - Катар, Австралия, Нова Зеландия, Фиджи, Вануату, Соломонови острови, Папуа Нова Гвинея. Можеше и Тонга, но вечерта преди полета ни островът бе съсипан от циклон и ни изгоряха билетите. Също нова - Исландия. Вече посещавани: Гърция - 2 пъти, Турция, Англия, Румъния, Белгия, Холандия, Полша, Йордания, Израел.

  • Харесвам 19
  • Браво 7
Връзка към коментар
На 26.12.2018 г. в 22:19, Георги Матеев каза:

50 посетени държави / територии, 20 от които новопосетени:

Имам чувстовто ,че не ти останаха много. Май скоро няма да имаш възможност да се хвалиш за новопосетени държави и територии.    🙂 🙂 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
6 minutes ago, christuff said:

Имам чувстовто ,че не ти останаха много. Май скоро няма да имаш възможност да се хвалиш за новопосетени държави и територии.    🙂 🙂 🙂

Споко хората работят, Марс следва. 😉

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , christuff каза:

Имам чувстовто ,че не ти останаха много. Май скоро няма да имаш възможност да се хвалиш за новопосетени държави и територии.    🙂 🙂 🙂

Като (и ако) свършат - почвам с островите наред. Има хиляди 🙂

  • Харесвам 9
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Тази година ми беше силна. 9 нови държави и някои ключови мечти сбъднати. Australian Open в Мелбърн за начало, като преди това минах през Китайската стена. Останах особено впечатлен.

 

През март бях в 4 нови държави - покрай очарователния Порто, белгийския Шарлероа и супер якото Мароко, за Шефшауен, Фес и Рабат. Мароко е топ дестинация. Завърших месеца с баскетбол пред 15к души в Каунас, Литва. Април бях на Мастърса в Монте Карло, а юли на мач на ЦСКА в Рига. Станаха 8 държавите. 

 

Македония, чрез Охрид, бе деветата и последна нова за годината. Още сбъднах гранде мечтата да гледам Бока - Ривър, макар и в Мадрид. Отскочих иначе и до Ливърпул, а юли имах 10 невероятни дни в Сицилия и Тоскана. Пиша си отличен за 2018. 

 

Започнал съм да доизмислям мисия 2019 🙂

 

 

  • Харесвам 17
  • Браво 7
Връзка към коментар
На ‎26‎.‎12‎.‎2018‎ г. в 21:19, Георги Матеев каза:

Изненадващо за мен изгубих интерес да си броя посетените държави и в момента нямам идея точно колко са. Може би пораствам? 🙃

Георги, при теб трябва да има countdown (обратно броене) 🙂 Не останаха много. Стискам палци съвсем да намалеят през 2019г. 🙂 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Дойде време и аз да се разпиша в тази тема. Годината ми е твърде скромна, но пък по стигнах две мечти: Мексико и Петра в Йордания. Към тях добавих и Белгия, която с Брюж, Гент, Антверпен и накрая Брюксел много ми хареса. И към тях имаше и дълъг уикенд в Словакия, та в общи линии 4 нови държави на три континента. 

  • Харесвам 18
  • Браво 2
Връзка към коментар

И моя таргет за годината е изпълнен - една нова държава и ново място в България. За малко да не успея, но на връщане от Куба спряхме в Торонто. Качихме се на CN Tower, така че добавям Канада. За тук отбелязвам Банкя.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Аз една я мислих (като се сетя какво писах за плановете 2018), а тя каква стана. Не се оплаквам де, та 2018 я приключвам с 24 полета и 8 нови държави - Китай, Япония, Кипър, Филипини, Малайзия, Бруней, Сингапур и Тайланд (65 дни общо). Общият брой на посетените държави стана 33. 

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 18
Връзка към коментар

И аз като в горното мнение... Повече няма да пиша в темата за бъдещи планове, че то не се знае накъде какво ще се извърти.

И аз няма да се оплаквам. Снощи направих последния си полет за годината и мога да дам отчет.

По традиция - зимна тридневка в Италия - Болоня, Верона, Сирмионе и Мантуа

В началото на март - магеланска инвазия в Косово.

Великден в Бавария и Тирол. Първо нетранзитно посещение в Австрия, макар и без нощувка, но с посещение на интеесен обект.

Гергьовден в планината Бучеджи в Южните Карпати - повторена Румъния след доста години прекъсване.

15-дневна лятна обиколка из балканите с района на Плитвице, Хърватия, водопадите на Уна, Босна и Херцеговина, и изкачвания на първенците на трите най-високи планини в Словения - Юлийските Алпи, Камнишко-Савиньските Алпи и Караванките, с кратки отскоци и до Италианските и Австрийските части на тези планини. 

Имах и няколко кратки посещения в Сърбия, за първи път и нощувах в тази държава.

Коледа в Малайзия, предшествана от два дни в Истанбул (след 17-годишно прекъсване). От снощи сме в Пукет, Тайланд, където ще посрещнем 2019 г. Макар че едва ли ще видя нещо кой знае какво от Тайланд до края на 2018 г... Неприятен повод, но за това - в други теми...

Равносметка - предоволен съм.

7 новопосетени държави - с три повече от предишната година, която също беше рекордна за мене.

По-малко полети, но пък вчера бях на най-краткия си полет досега между островите Ланкави и Пенанг в Малайзия. Рекорд също и за най-дълъг полет досега.

Разширих картата на посетените си места в посока на изток и на юг (целта ми е всяка година да отивам някъде по-надалеч в някоя от посоките на света). Посетих 4 планини в чужбина, освен стандартните преходи по баирите у нас. Изкачих най-високия връх в Словения (изпълнена цел за по един планински първенец на година).

  • Харесвам 18
  • Браво 6
Връзка към коментар

Да се похваля и аз кои държави посетих през тази 2018г: Норвегия 🇳🇴,Кипър🇨🇾,Франция 🇫🇷.Англия🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿,Белгия🇧🇪,Австрия🇦🇹,Унгария🇭🇺,Турция🇹🇷,Германия🇩🇪,Румъния🇷🇴

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 15 часа, zon каза:

Георги, при теб трябва да има countdown (обратно броене) 🙂 Не останаха много. Стискам палци съвсем да намалеят през 2019г. 🙂 

Благодаря за пожеланието, но в чест на истината от 2019 мисля да позабавя темпото, че иначе до 2 години няма да остане нищо. Пак ще пътувам доста, но умишлено ще намаля новопосетените държави, а и ще опитам да се фокусирам повече над логистично по-сложните места.

  • Харесвам 12
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Благодаря за пожеланието, но в чест на истината от 2019 мисля да позабавя темпото, че иначе до 2 години няма да остане нищо. Пак ще пътувам доста, но умишлено ще намаля новопосетените държави, а и ще опитам да се фокусирам повече над логистично по-сложните места.

Супер стратегия, първо по-сложните места 🙂 после 'по-лежерно'. Очаквам с нетърпение новите ти дестинации за 2019 🙂

Връзка към коментар

Фокусът при мен тази година беше - "пътуване с дете". Стоически изчаках да навърши годинка и още първата седмица след като това беше факт, направихме десетдневно пътуване с начална и крайна точка Рим, съчетано с круиз из Италия, Испания, Франция. След това още два пъти Италия - Болоня - в комбинация с Падуа, Венеция и един интересен пенсионерски курорт - Абано Терми, както и Бергамо -  с езерото Гарда. За няколко дни отскочихме до Виена, с разглеждане и на Братислава. През август отделихме седмица за Франция - със Страсбург и Колмар и Швейцария - накъдето ни видят очите - по-точно - закъдето в момента имаше влак с детски вагон 🙂 - така пообиколихме Интерлакен, Люцерн, Цюрих, Биен, Берн и доста други местенца. И понеже беше наблизо - не остана време за Базел... Нощувките ни бяха във Вайл ам Рейн в Германия, оказа се много удобно място. По-малко от месец след това още веднъж Швейцария - с Монтрьо, Женева, Лозана и малко наоколо. 

Равносметката за мен е нула нови държави, но няколко новопосетени места, а за детето - нови - Италия*3, Испания, Франция*2, Австрия, Словакия, Германия, Швейцария*2, плюс една Гърция за цвят, но тя е повторение от миналата година дори и за кучето :), така че вече не я броим за нова 🙂 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

И аз съм много доволен 🙂 Направих личен рекорд от 19 полета, с 20 дни официални отпуск, е имах 2-3 в повече бонус 🙂 Върнах се за трети път в Рим след 10 год и пак не видях папата. Ходих на гости в Германия из Вестфалия - първо се завърнах в първият ми град изобщо в чужбина след 13 години чакане - Кьолн, после Вупертау, Дюселдорф и замък до Солинген. Обърнах малко внимание на съседите - за първи път в Букурещ с автобус за 1 лв. Май месец осъществих една мечта , гледах Ел Класико на Камп ноу за първи път и след това посетих страната на баските за първи път на север - по един ден в Билбао и Сан Себастиян. Август водих най-добрият ми приятел и още едно момче до Братислава, пак нова страна - не бяха летяли никога със самолет и беше забавно. От там ходих и до Виена за първи път. Септември беше черешката на тортата за тази година - една седмица из Мароко - беше феноменално изживяване, на път за там минахме през Будапеща и този път посетих прословутите бани.  Ноември пък заведох баща ми за първи път в Испания - Мадрид и завърших с пълен уикенд в Атина, началото на Декември - отново за първи път 🙂 Не мога да бъда по доволен ! Весело посрещане на Нова година на всички, да бъдем здрави и все така пътуващи и през новата.

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 14
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 29.12.2018 г. в 17:33, GeorgiD каза:

Тази година: нови държави - Катар, Австралия, Нова Зеландия, Фиджи, Вануату, Соломонови острови, Папуа Нова Гвинея. Можеше и Тонга, но вечерта преди полета ни островът бе съсипан от циклон и ни изгоряха билетите. Също нова - Исландия. Вече посещавани: Гърция - 2 пъти, Турция, Англия, Румъния, Белгия, Холандия, Полша, Йордания, Израел.

Оп, сега се сетих, че освен горните ходих и в Македония, Сърбия, Черна гора, Хърватия, Босна и Херцеговина, Люксембург, както и една обиколка на замъците по Рейн и Мозел в Германия. Бях ги забравил тези държави, защото съм бил там по няколко пъти. Най-емоционално беше, че отидох да гледам The Damned в Лондон, Dead Kennedys в Букурещ, Madness в Айндховен и Stranglers в Мелбърн - любими мои пънк-групи, които не идват у нас. 🤘

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

След като приключих с пътуванията за годината,мога да направя и кратка равносметка. Новопосетените  държави са Шри Ланка ,Замбия,Зимбабве,Ботсвана,

Канада(за първи път в Северна Америка),Египет и Йордания,както и доста повторени(основно в Европа),но с нови места.  Имах няколколко запомнящи се съвместни пътувания с други магеланци-надявам се да има такива и следващата година. 🙂

Пожелавам Ви да бъдете здрави и да осъществите поне едно мечтано пътуване  през новата 2019г. ! 🙂 Весело посрещане! 🙂 

  • Харесвам 26
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.