Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Все още съм далече от дома, но мога да се отчета по темата.

Нови държави: Перу, Мексико(макар и за кратко), Полша, Зимбабве, Ботсвана, Замбия.

Повторих няколко в Европа и РЮА. 

Пожелавам на всички да сме здрави и да пътуваме още повече!

Весело посрещане на 2019 година!

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

След последното пътуване вече мога да дам отчет и аз.

Нови - Холандия, Португалия, Норвегия, Словакия, Йордания

 

Повторени с нови места - Испания, Германия, Гърция, Англия, Чехия

 

Доволна съм от съотношението брой пътувания и отпуск 😉 

 

За 2019 пожелавам на всички магеланци много сбъднати дестинации 🤗

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Миналата година посетих само 4 нови държави, но повторих 3. Започнах ударно с два поредни уикенд "пакета" през февруари първо в Лондон и после в Милано. През април отново посетих Лондон по пътя към невероятната Исландия (№1). Лятото беше отредено за посещение на природни красоти в нашата родина - за пръв път отидох до Чудните мостове и Орлово око, както и други местенца из приказните Родопи. През септември се върнах в Белгия след 5-годишна пауза, но добавих три нови града - Антверпен, Гент и Льовен. В края на ноември осъществих фамозно пътуване из Южна Америка, включвайки Бразилия (№2), Аржентина (№3) и Чили (№4). Преди това има дълъг престой в италианската столица Рим като запазих тенденцията да ходя в Италия поне по веднъж в последните 6-7 години.

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
преди 17 часа, Worldismine каза:

Поправка : не съм бил в 9, а в 11. Като са много и се забравя. Мексико и Колумбия тоже 😁

Чудех се защо ли точно Мексико и Колумбия си забравил... Първосигнално се сещам за едно много конкретно общо нещо между двете държави, което често води до забравяне 🤓🤭🤪

  • Смея се 10
Връзка към коментар

Честита Нова Година! 🙂

Да се запиша и аз в темата - 6 нови държави през 2018-та.

Февруари - по трафиция, в Азия. Този път - Малдивите и Шри Ланка. В тази връзка, благодарности на @Ametist за приятната компания и помощта по време на престоя ни на Maafushi. 🙂

Юни - на море в Кипър.

И септември - отдавна отлаганите, Унгария, Словакия и Чехия.

Тази година, живот и здраве, ще видим как ще се наредят нещата.

Пожелавам на всички много пътешествия през 2019-та! 🙂

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Е аз се отчитам слабо отново Франция и нова една Белгия.  През 2019 надявам се отново Франция няколко пъти, живот, здраве и късмет друго ще планирам след кандидат-студентските трепети и бала на щерката.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

ЧНГ!

 

Време за равносметки 🙂

 

Последните години си поставям амбциозната цел да го добутам до 10 нови стадиона, до 10 нови гръцки острова и 10 нови държави.

Тази година някак ми се получи като се има пред вид, че с времето стават по-малко и все по-трудно достижими 🙂

 

10-те нови държави - Оман, Йордания (преди Акаба инвазията), Азърбайджан, Молдова, Украйна, Мексико, Израел, Монако, Косово и Саудитска Арабия.

 

Моите топ 3 държави - трудно е да се каже, но освен Молдова, Монако и Косово в другите с кеф бих се върнал.

 

И така Топ 3 - 

 

1. Йордания/Израел

2. Мексико/Азърбайджан

3. Оман/Саудитска Арабия (последното си беше леко приключение)

 

Топ 3 местата от тези страни -

 

1. Петра

2. Йерусалим/Мексико Сити

3. Баку/Маскат/Одеса/Рияд

 

Бонуси - една нова територия (Транснистрия) и 3 не-гръцки (за тях по-долу) острова - Азори, Мадейра, Майорка.

 

С гръцките острови беше още по-интересно - там преизпълних плана и стигнах до 12.

Честно казано, до тези острови логистично е по-трудно и интересно от достигане на определени държави.

 

В хронологичен ред - 

Порос, Хидра, Спецес, Егина, Агистри, Тинос, Сирос, Кос, Калимнос, Лерос, Китира, Антикитира

 

Само до 3 от тези 12 летях, до другите само с фери, което си отнема време и си е  трудна логистика.

 

Моите топ 3 места

 

1. Сирос

2. Китира

3. Порос

 

Антикира бе определено най-интересното преживяване - гръцкия остров с най-малкото население (18 човека).

 

Новите стадиони (цели 14) няма да ги изреждам, но определено бяха вълнуващи събития 🙂

 

На всички пожелавам здраве и нови дестинации през 2019-та!

 

 
  • Харесвам 18
  • Браво 8
Връзка към коментар

Мога да ти дам една идея за новите 10 гръцки острова за тази година. Ако имаш по-голяма компания 6-8 човека си наемате една яхта и ги обикаляте за една седмица. Лесна логистика, приятно прекарване с хубави плажове и със сигурност по-евтино отколкото със ферита и самолети. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Да се включа и аз с моите постижения за 2018г, макар да не съм никак активен във форума (за сега)...

 

През 2018г новите държави, които посетих са: Люксембург, Украйна, Казахстан, Гибралтар, Латвия, Естония, Ирландия и като за финал Гваделупа, което всъщност е отвъдморска територия на Франция намираща се в карибския басейн.

 

Освен тези нови държави повторих и много, в които вече съм бил. Ще се опитам да изредя повечето нови градове/места/острови, които съм посетил през 2018г: Херез де ла Фронтера, Кадиз, Щутгард, Карлсруе, Люксембург сити, Жешов, Одеса, о-в Фуертевентура, Астана, Познан, Шчечин, Малага, Марбея и околието, Гибралтар, Мелия (испанска територия в Африка), Палма де Майорка, Бордо, Меминген, Рига, Талин, Дъблин, о-в Ибиса и Гваделупа - островите Бас-тер и Гран-тер, както и града Поант-а-Питр.

 

Тъй като съм авиофен преди всичко, ще изредя и новите летища, които посетих през годината, макар някои от тях да се препокриват с изредените вече градове:
Jerez de la Frontera (XRY), Stuttgart (STR), Baden Airpark (FKB), Luxembourg (LUX), Brussels Zaventem (BRU), Krakow (KRK), Rzeszow (RZE), Odessa (ODS), Fuerteventura (FUE), Kiev Boryspil (KBP), Astana (TSE), Poznan (POZ), Warsaw Modlin (WMI), Szeczin (SZZ), Malaga (AGP), Melilla (MLN), Palma de Mallorca (PMI), Bordeaux (BOD), Memmingen (FMM), Riga (RIX), Tallinn (TLL), Dublin (DUB), Ibiza (IBZ), Pointe-a-Pitre (PTP).

 

Като цяло мисля личи, че любимите ми държави са Испания и Полша и тази година вероятно ще се запази тази тенденция. През 2018 нов стъпих и на нов континент - Северна Америка, макар и на територия де юре част от европейския съюз с всичките му привилегии за пътуващите.

 

Запазих и вечната тенденция да увеличавам броя на полетите си, като тази година подминах стотицата за първи път и успях да присъствам на 102 излитания и кацания, което е важна стъпка за един авиофен.  Успях да пробвам и малко нови авиокомпании: Brussels Airlines, Ukraine Int'l Airlines, Air Baltic и LEVEL.

 

Като най-добре получили се пътувания през 2018г мога да класирам следните (в хронологичен ред отново):

*о-в Тенерифе, макар не за първи път

*Краков, Жешов и Вроцлав в едно пътуване

*Уикенд в Одеса

*Уикенд в Астана

*Батуми и Тбилиси с полета на турските авиолинии Истанбул - Хопа (виртуално летище), което беше доста интересно приключение

*Почивка в Марбея и разходка с кола до Гибралтар, Малага и цялото околие, както и еднодневно отскачане до Африка - Мелия със самолет

*Рига с директните полети от Бургас + еднодневно отскачане до Талин с Ер Балтик

*И може би най-доброто като за финал - Карибското пътешествие до Гваделупа.

 

Приложено пускам и по една карта с всичко пролетяно 🙂

1.jpg

2.jpg

  • Харесвам 22
  • Браво 5
Връзка към коментар

Здравейте,

като Ви чета и направо се чудя дали съм магеланец.....🤣.

Тази година си мислех, че съм походила бая, ноооооооооооооо малко съм се излъгъла, според вашите пътешествия...

 Все пак походих..

1. Започнах с Полша 12 дни (фестивал) януари (за 3-ти път);

2. Март отскочих до любимата Италия, като посетих Пиза и Чинкуе Терре (повторих) и Сиена (нов град);
3. по Великденски бях в Будапеща и Виена - и двата града повторих (април, май)

4. Юли отскочих до Сицилия - за първи път ми беше 😜 (Катания, Таормина и Сиракуза);

5. Краят на август и началото на септември - море в Гърция - Торони (за 5 поредна година);

6. Края на септември за първи път отидох до Белгия (Брюксел и Брюж);

7. за последно излизане ходих до Франция - нови градове Ница и Кан и съответно отидохме и до Монако..

 

Та - имам две нови държави - Белгия и Монако... (само Европа), а така ми се ходи на някой топъл остров.... , но и това ще стане!

 

Дано и таз година ми е така пълна.... (според моите скромни очаквания... 🤔)

 

На всички пожелавам на края на годината тези постове да са огроооооооооооооооооооооомнииииии!!

Пътешествайте и  обичайте!!!

 

🤩
 

 

Редактирано от Jenny
  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Изминалата година беше една от най-цветните и запомнящи ми се като пътуващ човек изобщо. Микс от планирани и изскочили неочаквано пътувания. И всички си ги харесвам.
 Силно начало на годината във Фиджи и новото - разходка в Хонг Конг. 
Февруари/март бяха огнени и вулканични... буквално. Стъпила върху реките от течаща лава в Хавай, САЩ. Е няма такъв адреналин! 😍
Април ме изненада приятно с няколко дена в Рим и Ватикана. 
Май беше планирано - непредвидим с дъждовете и ветровете на остров Скай, Шотландия. 😎
Юни мина под мотото на Лондон и покана от една готина магеланка, с която споделихме няколко емоционални дни. ❤️
Юли беше посветен на бирата в западна Словакия. Цяла тумба магеланци дегустирахме ли, дегустирахме и отъпкахме пътеката до пивоварната в Тренчин. 😃
Август отново в Словакия, но този път източна. Размазващо пътуване на 3ма ценители на бира + шофьора им. Перфектната комбинация за всички ни. 😂
Октомври група магеланци пробвахме истинска мастика на остров Хиос. И пак октомври/ноември - цветно и весело из Колумбийските джунгли и градчета.
Декември започна с малки средновековни градчета на езерата Орта и Маджоре в Италия, а финалът на годината беше посветен на африкански сафарита в Уганда и Танзания. 
Всички посетени градове и острови бяха нови за мен, но за статистиката държавите са 8. 
 

  • Харесвам 16
  • Шок 1
  • Браво 6
Връзка към коментар

Януари - Италия

Февруари - Филипини (нова), Катар (нова), Тайланд

Май - Люксембург (нова), Франция (нова), Германия, Белгия

Юли - Словакия (нова), Чехия, Австрия

Август - Сърбия, Унгария

Септември - Гърция

Октомври - Исландия (нова)

 

15 държави, 6 нови 🙂 бива горе долу

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Започнах януари 2018 година с Испания/Барселона/.От там трансокеанско прехвърляне в Карибския басейн/Доменикана/.Пролетно отскачане до Словакия и Австрия/Братислава и Виена/.Септемврийски преход по пътя на коприната/Узбекистан и Казахстан/.Октомврийска кипърска седмица на Пафос. Финална седмица на годината вкл.Нова година на брега на Индийския океан/остров Мавриций/

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

През 2018 година посетих доста нови за мен държави:

Испания - Барселона през март, служебно. Изявих се като гид и бях високо оценена като такъв, макар че не липсваха гафове, но и незабравими моменти.

Румъния - през май билетите на FlixBus за 2 евро ме отведоха ненадейно към Синая, замъци Пелеш и Пелишор, където се запознах с един уникален магеланец @Radnev

Босна и Херцеговина - водопадите на Уна, които ми показаха какви скрити богатства има в тази страна, която всеки пренебрегва. А какви замъци видяхме по околните хълмове, а какви планини имат също...само чакат да бъдат посетени. 🙂 

Франция - много градчета в Елзас през октомври. Франция ни доказа, че е приказка дори в лошо време и се разлюти бая, но не успя да спре магеланския ни дух.

Турция - Истанбул, който ме очарова с джамиите и дворците си и беше приятна спирка по пътя към Азия.

Малайзия - Куала Лумпур, Ланкави, Пенанг през декември. Една необятна смесица от култура, природа и вкусна храна.

Тайланд - Пукет с посрещане на 2019 год на плажа с уникални фойерверки и летящи фенери. 

 

Повторих отново любимите си Германия, Словения, Италия, Австрия с нови градове и природни красоти. Хърватска за втори път приех със смесени чувства, но все пак природата поне малко компенсира останалото.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , mary_shery каза:

През 2018 година посетих доста нови за мен държави:

Испания - Барселона през март, служебно. Изявих се като гид и бях високо оценена като такъв, макар че не липсваха гафове, но и незабравими моменти.

Румъния - през май билетите на FlixBus за 2 евро ме отведоха ненадейно към Синая, замъци Пелеш и Пелишор, където се запознах с един уникален магеланец @Radnev

Босна и Херцеговина - водопадите на Уна, които ми показаха какви скрити богатства има в тази страна, която всеки пренебрегва. А какви замъци видяхме по околните хълмове, а какви планини имат също...само чакат да бъдат посетени. 🙂 

Франция - много градчета в Елзас през октомври. Франция ни доказа, че е приказка дори в лошо време и се разлюти бая, но не успя да спре магеланския ни дух.

Турция - Истанбул, който ме очарова с джамиите и дворците си и беше приятна спирка по пътя към Азия.

Малайзия - Куала Лумпур, Ланкави, Пенанг през декември. Една необятна смесица от култура, природа и вкусна храна.

Тайланд - Пукет с посрещане на 2019 год на плажа с уникални фойерверки и летящи фенери. 

 

Повторих отново любимите си Германия, Словения, Италия, Австрия с нови градове и природни красоти. Хърватска за втори път приех със смесени чувства, но все пак природата поне малко компенсира останалото.

Франция не ти е нова 😉 Замени я със Швейцария! 😉

  • Смея се 1
Връзка към коментар
В момента, master_of_germs каза:

Франция не ти е нова 😉 Замени я със Швейцария! 😉

Да, имах и 1 ден в Швейцария на езерото Лугано и връх Монте Бре, но пък всичко беше толкова италианско. Искам някой ден по-швейцарско усещане, ако има такова. 

А за гафът ми с Франция мисля, че всеки французин ще ме разбере. Когато бях там и се опитвах да си говоря с хората и те ме питаха - била ли си във Франция досега и аз им отговарях - да, в Париж и Версай, а те се усмихваха леко или пък пренебрежително отговаряха - Париж не е Франция и ми даваха идеи за разни много по-автентични градове и области, които да посетя. Е, успях поне с Елзас да видя част от тази по-автентична Франция, пък се надявам да видя и повече, ако полетите до Франция от София се увеличат.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...

Дойде време и за тазгодишната рекапитулация. Традиционното ни зимно пътешествие ни отведе за първи път в Южна Америка - 5 нови държави там: Аржентина, Уругвай, Чили, Парагвай и Бразилия. Между тях отскочихме и до Фолкландските острови, та обогатихме и британските територии. Малко Нидерландия на отиване и на връщане.

През лятото една спорна екскурзия с много плюсове и минуси из Словения, Лихтенщайн, Швейцария и Италия, като Швейцария и Лихтенщайн бяха нови за нас, а ново беше и пътуването с организирана група, на този етап не мислим да го повтаряме.

Есенно се отдадохме на Япония, Южна Корея и Китай, като Япония веднага се превърна в любима дестинация, към която отново сме обърнали поглед.

И приключихме годината с Ирландия, включително и Северна Ирландия, с което почти "изръшкахме" Европата.

Та тотал: 11 нови държави, благодарение на което посетените държави надхвърлиха 100. Сега си почиваме в Обелята. 🙂

  • Харесвам 21
  • Браво 8
Връзка към коментар
преди 21 минути , Здравко Ангел каза:

Дойде време и за тазгодишната рекапитулация. Традиционното ни зимно пътешествие ни отведе за първи път в Южна Америка - 5 нови държави там: Аржентина, Уругвай, Чили, Парагвай и Бразилия. Между тях отскочихме и до Фолкландските острови, та обогатихме и британските територии. Малко Нидерландия на отиване и на връщане.

През лятото една спорна екскурзия с много плюсове и минуси из Словения, Лихтенщайн, Швейцария и Италия, като Швейцария и Лихтенщайн бяха нови за нас, а ново беше и пътуването с организирана група, на този етап не мислим да го повтаряме.

Есенно се отдадохме на Япония, Южна Корея и Китай, като Япония веднага се превърна в любима дестинация, към която отново сме обърнали поглед.

И приключихме годината с Ирландия, включително и Северна Ирландия, с което почти "изръшкахме" Европата.

Та тотал: 11 нови държави, благодарение на което посетените държави надхвърлиха 100. Сега си почиваме в Обелята. 🙂

Браво на вас!
Да сте живи и здрави, че да претръшкате и останалия свят!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако двата дни в Хелзинки се броят за нова държава - значи съм си увеличила бройката с 1 :)

 

Иначе тази година  беше посветена единствено и само на служебни ангажименти (пътувания) и едно кратко пътуване с полониката до Рим, в който, противно на всички очаквания, в края на май, ни валя такъв дъжд и се върнах с температура.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Даа, вече е време за рекапитулации, въпреки че до края на годината има време за още пътувания.

Годината започна чудесно, сбъднах една мечта - Колумбия и като бонус Еквадор. През великденско-майските празници успях да отделя време и за Европа, която последните години доста пренебрегвам. Та отметнах Прага/Чехия, Краков/Полша и за финал Киев/Украйна.

Последва нещо ново за мен - през юни направих пътуване за концерт в Кьолн. 

В края на лятото - Бергамо, а след това Мадрид, Чили и Боливия.

Тази година бях за първи път на Коледен базар във Виена, с която отметнах в списъка на посетените страни и Австрия.

След Коледа, живот и здраве, следва Ница и Лазурния бряг от френска страна. Ще бъде отметнато и кралство Монако.

За финал: 9 нови държави - Колумбия, Еквадор, Чили, Боливия, Чехия, Полша, Украйна, Австрия и предстои Монако и 4 повторени - Испания, Франция, Италия и Германия.

 

 

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Аз тази година за пьрви път ходих до Скопие - т.е. Отметнах половината свят:)

Дедютирах в Португалия и Украйна и повторих Италия, Австрия, Германия и Словакия. Скромно, но сьм доволна, защото беше весело, щуро и незабравимо!

  • Харесвам 14
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.