Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Тъкмо си мислех тези дни, че трябва да се възроди темата...много съм доволна тази година, много нови за мен държави - Израел, Палестина, Монако, Люксембург, Грузия, Швейцария, Кипър. За пореден път - Германия (два пъти - добре познатият север, както и Трир - нов за мен), Франция - Лазурния бряг и Елзас, Малта, Унгария, Словакия. 

 

 

  • Харесвам 16
  • Браво 5
Връзка към коментар

Нови: Мароко, Молдова, и разбира се, черешката на тортата- Москва, и то на 9-ти Май! За пореден път: /не знам кой/ любимата ми, неизбродима Италия, Сърбия, Франция, Румъния, и на 31.12- пак в Италия! Но наскоро разбрах, че в България има неземно красиви места, за които малко българи дори знаят. За това съм решил следващата година да пътешествам повече у нас, отколкото по света.

  • Харесвам 18
  • Браво 2
Връзка към коментар

Изминалата година беше много вълнуваща за мен, макар че прибавих само 2 държави към списъка си. В началото на годината набрах смелост и сбъднах една мечта, да литнем за първи път със самолет. Дестинацията беше Дубай и Абу Даби, и благодарение на този форум и всички, които споделяте, се справих много добре с организацията на нашето пътуване.   

Втората ми държава е приказен Иран, който остави дълбока следа в сърцето ми. Това е най-уникалното ни пътуване до сега, през цялото време имахме чувство, че сме попаднали на друга планета.

На всички пожелавам здраве и нови дестинации през 2020-та.

  • Харесвам 33
  • Браво 1
Връзка към коментар

Нови: Индонезия (Бали), Великобритания (Лондон), Австрия (Виена), Словакия (Братислава), Чехия (Бърно и Прага), Албания (Саранда). (6)

Повторени: Турция, Сърбия и Испания. (3)

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар

Тази година я започнах добре, като през февруари за първи път навлезнах по-дълбоко в Азия: Сингапур, Малайзия, Тайланд, Камбоджа и Виетнам.

За стигна до там повторих вече познатите Германия и Гърция.

А есенно направих една Канада с междинен престой във Франция.

Общо взето доста нови за мен дестинации. Всичките от интересни по-интересни и с удоволствие бих отишъл пак,  само Тайланд не ща да повтарям 🙂

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар

Отбелязвам добра година:

- започна с едни летни приключения в Йордан (нова), продължи със ски ваканция в Италия и много краткотрайна, но отлична Словения на връщане, кратка забежка в Молдова (нова) и Румъния по Великден, морско приключение в Сицилия (не е зле, но догодина пак Гърция), 3 седмичен ЦИЕ маратон (Словения, Австрия, Чехия, Полша(нова), Словакия, Унгария и Ръмъния, заключителни летни щрихи в Мароко (нова) и съвсем непредвидена командировка във Франция, покрай която имах възможност да пообиля Монако(нова).

Равносметката: 5 нови държави и 8 допълнения  

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар

При мен този път са малко:

1. Чехия

2. Словакия

3. Кения

4. Оман

5. Узбекистан 

6. Дания

7. Швеция

 

 Обикновено гледам да видя по 10 нови държави на година, но май ще ги намаля на 5-7 вече. Уморих се, ей хора...

 И тия кръстосвания България-Танзания-България направо ми взимат тока. Аз не обичам дълги полети и харесвам бавни, лежерни и детайлни пътувания, така че май ще отложа някой планове за по-нататък. 🙂

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар

Нови държави: Йордания, Дания, Русия, Индонезия - Бали, Катар, Тайланд - общо 6.

Нови градове, но повторени държави - Флоренция, Болоня, Мюнхен, Каламата, Малмьо и няколко по-малки градчета в Швеция.

Истанбул за пореден път. Припомних си Ница, Монако и Антиб. Кафе в Братислава измежду 2 прекачвания, супер е дори за няколко часа.

Има ли тема с планове/желания за 2020 за да се сравни после кое сме изпълнили? Интересно ще е.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Ако трябва да броя нови държави - само 1 :-((( но пък Чили и то с Рапа Нуи.

Иначе мога да прибавя почти и Кения - прекрасно сафари!, отново Мексико във февруари, Мавриций - април/май , преоткрих Бавария, 4 пъти във Франция, и то с винени турове, Белгия - 3-4 пъти, Австрия, Финландия и със сигурност забравям нещо. Предстои ми за Нова година - за първи път остров Хайнан.  Изобщо май предпочитам да повтарям някои страни и да откривам нови места там , а не непременно да са нови. Но през 2020 си обещавам поне 3 нови:-) и то не европейски, че от там ми остана само Молдова май.

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към коментар

Нови са ми Словакия и Исландия само, но пък втората ми взе сърцето. 

Повторихме неколкократно Гърция, Италия, Австрия, Великобритания. 

За догодина за първи път нямам планове, само да сме здрави. 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Една Украйна само ми беше новата страна, но тази година беше доста слаба откъм пътешествия. Втората й половина беше изпълнена с нови преживявания - преселване в България, нова работа, безкрайни ремонти и един малък двуседмичен син - може би бъдещ магеланец.

  • Харесвам 21
  • Браво 26
Връзка към коментар

Моята равносметка - 5 нови държави тази година: Йордания, Египет, Израел, Палестина и Азербайджан. Към тях се прибавят посещения в Словакия и Унгария, както и две пътувания до Германия с 4 нови града: Аугсбург, Дрезден, Нюрнберг и Ерфурт.

За първи път пътувам на 3 континента в рамките на една календарна година и сбъднах 2 мои отколешни мечти - посещения на Египетските пирамиди и Йерусалим. Към тях трябва да прибавя и много приятни посещения на Петра, Мъртво море, Каспийско море, Луксор, немски коледни пазари, така че определено не мога да окачествя годината като слаба. 🙂

Дано другата да е още по-добра.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 4 часа, noshtna_ptica каза:

Аз тази година за пьрви път ходих до Скопие - т.е. Отметнах половината свят:)

Леле и аз съм отметнала половината свят , значи със сефтето на Скопие! И при това и сефте  с организирана  екскурзия! 🤣🤣🤣

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
Преди 1 час, Венелин каза:

Втората й половина беше изпълнена с нови преживявания - преселване в България, нова работа, безкрайни ремонти и един малък двуседмичен син - може би бъдещ магеланец.

Честито! 😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Чистито на @Венелин! Жив и здрав да ви е юнака, много да ви радва! 🙂

И моя отчет:

Две нови държави - Белгия и Монако и една повторена - Франция. Обаче най съм  горд от факта, че тази година имам цели 4 (четири) полета!!! За догодина, за сега имам сигурен един Рим през май. Имам и билети до Малага, закупени с Уиз кредит под влияние на изпит алкохол😂 , които не знам дали ще ползвам. 

Като цяло годината беше добра, надявам се 2020 да е по-добра. 🙂

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар

Да пиша и аз преди да се е включила  тежката артилерия, която не се запуска дотолкова, че да приключва годината си още в средата на декември. 

 

 

Януари - набързо до Рим с отскок до Амалфийското крайбрежие. 

Февруари - Патагония,  Боливия, Северна Аржентина и чилийска Атакама 

Май - Андалусия с акцент върху Каминито Дел Рей,  Ферия де Абрил в Севиля и няколко дни за Майорка. 

Лятото  - една дълго отлагана разходка  в Норвегия и по пътя два дни в Гданск. 

Ранната есен - Шотландия и Франция с Бретан,  Мон Сен Мишел + Париж след десетгодишна пауза. 

Октомври - почти непланирано и набързо спретнато  пътуване до най-знаковите мегаполиси на САЩ. 

Декември - кратка забежка до Лапландия и среща с дядо Коледа за да се уточним за догодина. 

 

Общо 96 дни на път. 

3 нови държави -  Чили, Боливия, САЩ. 

11 стари  - Италия, Испания, Аржентина, Полша, Норвегия, Унгария, Шотландия,  Франция, Великобритания, Дания, Финландия. 

 

За трета поредна година броят на полетите ми е един и същ,  което е чиста случайност. 

 

Местата, които ме впечатлиха най-много са Патагония и Норвегия. 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 25
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , stanimir каза:

Да пиша и аз преди да се е включила  тежката артилерия, която не се запуска дотолкова, че да приключва годината си още в средата на декември. 

 

 

Януари - набързо до Рим с отскок до Амалфийското крайбрежие. 

Февруари - Патагония,  Боливия, Северна Аржентина и чилийска Атакама 

Май - Андалусия с акцент върху Каминито Дел Рей,  Ферия де Абрил в Севиля и няколко дни за Майорка. 

Лятото  - една дълго отлагана разходка  в Норвегия и по пътя два дни в Гданск. 

Ранната есен - Шотландия и Франция с Бретан,  Мон Сен Мишел + Париж след десетгодишна пауза. 

Октомври - почти непланирано и набързо спретнато  пътуване до най-знаковите мегаполиси на САЩ. 

Декември - кратка забежка до Лапландия и среща с дядо Коледа за да се уточним за догодина. 

 

Общо 96 дни на път. 

3 нови държави -  Чили, Боливия, САЩ. 

11 стари  - Италия, Испания, Аржентина, Полша, Норвегия, Унгария, Шотландия,  Франция, Великобритания, Дания, Финландия. 

 

За трета поредна година броят на полетите ми е един и същ,  което е чиста случайност. 

 

Местата, които ме впечатлиха най-много са Патагония и Норвегия. 

 

 

 

 

 

Това леката артилерия ли е?

Моите пътувания- януари Индия, много ми хареса.  Април Египет,  голямо разочарование.  Юни обиколка с колата Суботица, Австрия, Бавария и малко от Унгария,  уникално пътуване се получи, Европа е много красива. И последно ноември Ливан,  това беше приятната изненада.  Нямах никакви очаквания,  а много ми хареса. 

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

За мен всички са нови. До преди тази година бях ходил само в Гърция и не бях летял със самолет .

Тази година:

 

Израел, Палестина

Испания - Барселона

Италия - Бари

ОАЕ - Дубай

Белгия, Люксембург

Турция - Кушадасъ

Малта

Тайланд 

 

повтарм Гърция, то си е като в къщи 

Разбира се, най-много ми хареса в Тайланд, вероятно ще се върна там. Много приятни впечатления от Израел, а също и Малта.

  • Харесвам 24
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз мога да кажа, че съм доволен също от годината. Януари започна с Лондон, юни Барселона, август Братислава и Виена, октомври Солун, Грузия и Одрин. 3 нови държави - Великобритания, Испания и Грузия. Повторени - Словакия, Австрия, Гърция и Турция. Разочарован съм от Лондон, не е моето място,  Грузия ми е фаворита.

2020 започва ударно още през януари с Йордания, февруари Малта и юни Азербайджан, за сега. Тепърва се въртят още планове в главата.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Тази година се очертава рекордна за мен по брой полети, към 31.12 живот и здраве трябва да са 24.

Нови държави: Русия (Москва и Санкт Петербург), Аржентина, Чили. Предстои Дания.

 

Вече посещавани: Испания (Барселона), Холандия, Гърция, Сърбия. По празниците предстоят Чехия (Прага) и Италия (Бергамо).

 

Пожелавам на себе си и всички съфорумци още повече пътувания през 2020 🙂 

  • Харесвам 21
  • Браво 1
Връзка към коментар

Новите за мен са Украйна, Сингапур, Малайзия, Индонезия и след няколко дни ще приключа годината с Грузия.

 

Посетени за N-ти път има доста, но ще спомена само Англия, защото за мен Шотландия и по-точно Гленкоу у островите им на север нямат много общо с другата част от страната.

 

  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Аз тази година първата половина беше ударна, а след това - мъка, брат. Започнах със Сингапур, Тайланд, Камбоджа(и трите нови за мен). После бях в Италия на непосетено място - Верона, за Великден отскок агне до Аржентина (Буенос Айрес, Андите и Игуасу), Бразилия не бих я брояла, защото бяхме само за ден ДО Игуасу и птичия парк, след това направихме едно уникално пътуване до Азорите (за 1 път) и Мадейра (за 5). Лятото един концерт в Лондон и сега един Рим пред щколедно. Рекапитулация - 4 или 5 нови държави, но страхотни преживявания. За догодина ще Видим. 

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар

Нови - Еквадор, Колумбия, Йордания и Филипини. Както и Галапагос, което е различен свят. Повторени - Германия, Холандия, Катар, Гърция, Румъния, Испания. За първа година от много време не успях да отида до любимата Италия. Живот и здраве, ще го поправя догодина.

Бих се върнала на Галапагос и по другите по-малки острови. Невероятно място! Еквадор също ми хареса. Въобще Латинска Америка ми е на сърце. 

 

  • Харесвам 24
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.