Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Аз не разбирам защо във всяко нещо хората преследват някакви количествени цели. Явно е в човешката природа. Първо в 21-ви век това да обикаляш света е напълно постижимо за всеки човек, имайки предвид колко са евтини полетите. Не е нещо кой знае какво. Тези бройки се превръщат повече в самохвалство, кой колко държави бил посетил. Второ света е прекалено голям, за да видиш всичко, дори и да отидеш във всички държави ще е за кратко. За да изследваш културата на дадена нация трябва да живееш там с години. На изток казват " Пътуването започва вътре в теб ". Има хора, които не са пътували почти никъде, но са осъзнали повече от тези, които са отишли за бройката. Всички знят това и въпреки това всички си броят държавите, а не трябва!

  • Харесвам 9
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

По принцип си прав, @paduan123 (това 123 не е количествена цел, нали? :tongue:), но вярвам, че повечето хора тук са наясно с доводите, които изреждаш. Лично аз приемам тази тема като игра, не като състезание. Все пак, ако ще си мерим нещо, по-добре е да е това, отколкото конските сили на колата, кинтите в банката или кубиците в циците.

От друга страна, аз не броя колко държави съм посетил... а колко ми остават :beach:

  • Харесвам 24
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 15 минути , Goal & Boss каза:

По принцип си прав, @paduan123 (това 123 не е количествена цел, нали? :tongue:), но вярвам, че повечето хора тук са наясно с доводите, които изреждаш. Лично аз приемам тази тема като игра, не като състезание. Все пак, ако ще си мерим нещо, по-добре е да е това, отколкото конските сили на колата, кинтите в банката или кубиците в циците.

От друга страна, аз не броя колко държави съм посетил... а колко ми остават :beach:

По принцип не е прав, защото тук просто споделяме. Не само новите, но и повторените. И не мерим нищо.

  • Харесвам 12
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, luba_rizova каза:

и сега един Рим пред щколедно

на някой май му се ядат коледни щолени :grin:

......

 

Аз приключих с пътуванията за тази година, както се казва - скромно, но от сърце - две нови страни: Ирландия и Естония.

 

  • Харесвам 16
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Goal & Boss каза:

Само за @Брани съм сигурен, че само споделя и не мери нищо. Сори :grin:

А според мене мери някакви балистични индекси, както и физичните данни на планетите, подлежащи на унищожение (обаче не се издава 🙂 ).

 

Аз за себе си изказвам неудовлетвореност: Все още новите страни, които съм посетил за трите си години като регистриран магеланец, са с една по-малко от чуждите страни, които бях отбелязал за всичките ми предишни немагелански години... 😄   

П.П. Всъщност, магеланската принадлежност я усетих истински не след регистрацията, а след първата си сБирка. Имам значи още два месеца, през които смятам да обърна резултата в магеланска полза. 😉

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

2019

 

Нови държави: Молдова, Косово, Колумбия, Еквадор (включително островите Галапагос); предстоящи Йордания, Израел и Палестина

Нови територии: Транснистрия

 

Стари държави: България, Франция и Нидерландия (по няколко пъти); Германия (два пъти); Великобритания (два пъти: Англия, Шотландия (нова)); Португалия, Италия, Сърбия, Бразилия и Перу.

 

Пожелавам на всички здраве и много пътувания през 2020 година!

  • Харесвам 19
  • Браво 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, slujitel каза:

По принцип не е прав, защото тук просто споделяме. Не само новите, но и повторените. И не мерим нищо.

" Колко нови ? " е точно количествено, но както и да е. Хората си мерят всичко друго, защо не и това.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , paduan123 каза:

" Колко нови ? " е точно количествено, но както и да е. Хората си мерят всичко друго, защо не и това.

 

Явно темата те дразни щом я възприемаш като мерене. Не влизай тогава да я четеш и коментираш, или и теб живо те интересува кой колко и какво е посетил.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 21 минути , paduan123 каза:

" Колко нови ? " е точно количествено, но както и да е. Хората си мерят всичко друго, защо не и това.

 

Както вече стана дума - споделяме си, не си "ги мерим" :wink3:  Ако си усетил духа на форума, би трябвало да разбереш че е така, даже и да има някакви изключения.  

Пък и сега погледнах твоето представяне:  
image.png.c058efe19aabea09c3c24974989f71ab.png

ето че ти също си споделил броя посетени държави и континенти, в което няма нищо лошо, разбира се,  и предполагам не с цел да се фукаш и от самохвалство. :smile3: 





 

  • Харесвам 12
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , paduan123 каза:

" Колко нови ? " е точно количествено, но както и да е. Хората си мерят всичко друго, защо не и това.

 

Не приемам темата като “мерене” , а по скоро като отчет. Да се знае кой какво е свършил през отиващата си година . Нали сме пътуваща общност, нали затова споделяме в този сайт... за себе си да кажа, че това беше годината на повторенията...нито една нова държава. Да сме живи и здрави, другата година да е по различна. Весели празници!

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Всяка от новите си държави и нови дестинации избрахме внимателно и получихме за благодарност силни емоции, преживявания и поводи за размисъл. Не ни очароваха еднакво, но ни заредиха и зарадваха. 

Някои по-силни като Исландия и Швейцария ни вдъхнаха увереност,  спокойствие и очертаха много дебело какво обичаме да правим и виждаме. Други просто ни разнообразиха и ни помогнаха да научим нови неща. 

Така новите ни държави се увеличиха с 6, а тези, които ще повторим  със сигурност са 3 - гореизброените и Франция. Тази,  в която едва ли ще отидем пак, е Кипър. По-неподходящо място за нас за море не сме посещавали. 

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 9 минути , zon каза:

Явно темата те дразни щом я възприемаш като мерене. Не влизай тогава да я четеш и коментираш, или и теб живо те интересува кой колко и какво е посетил.

Безсмислена тема е. Кого го интересува другия какво е посетил? Влезнах да си напиша мнението. Прочел съм само заглавието и. 

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз от седем години назад вече не броя държави, ами национални паркове и резервати за диви животни. Много често два парка в една държава са много по-различни от два такива в различни държави. За статистиката - за тази година нова държава ми е само Мозамбик.

За трети път ходих в Кения и за четвърти в Република Южна Африка. На връщане ме домързя да ходя до Рим при 8 часа престой на Фиумичино, нито ми се повтаряше Доха при още по-голям престой там. И в двата случая прекрах времето в салон на летищата за сметка на Дайнърс Клуб България.

Отностно националните паркове и резервати, прибавих към колекцията Меру, Кора, Buffalo Springs и Самбуру в Кения, както и парка Крюгер (държавния, в два частни бях ходил и преди) в Ю. Африка. Потретих Масай Мара в Кения. 

Плановете за 2020 г.  живот и здраве, започвам да ги отмятам още в началото на януари с Кения за четвърти път (два нови за мен парка - двете Цаво-та, Амбосели ще го повторя, крайбрежието на Кения ще ми е ново също), веднага след това Чад (за първи път) и национален парк Закума, през април Уганда за втори път с повтаряне на два парка, но този път в зелен сезон.  През август-септември - повторение на Намибия и Зимбабве, Замбия и Ботсвана за трети път. Ако всичко върви по план като паркове ще добавя Етоша, Буабуата и Нкаса Рупара в Намибия и Хуанге в Зимбабве. Евентуално може да успея да прибавя и Линиянти в Ботсвана. Ще повторя парковете/ резерватите Чобе (с нов за мен район - Савути, който е много различен от този покрай река Чобе), Мореми, Куай в Ботсвана и Намиб-Науклуфт в Намибия. Ако случайно останат време и финанси (което много ме съмнява) и ако черният ми дроб толерира голямото количество таблетки Маларон, ми се иска по някое време да повторя любимия ми парк Руаха и да посетя новия национален парк Ниерере в южна Танзания (направиха го на мястото на резервата Селу, който никога няма да мога да посетя, понеже вече не съществува). Ако съм жив и здрав, ще докладвам след една година дали съм изпълнил всичко... 🙂🙂 
 

  • Харесвам 19
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 3 минути , Фичо каза:

Както вече стана дума - споделяме си, не си "ги мерим" :wink3:  Ако си усетил духа на форума, би трябвало да разбереш че е така, даже и да има някакви изключения.  

Пък и сега погледнах твоето представяне:  
image.png.c058efe19aabea09c3c24974989f71ab.png

ти също си споделил броя посетени държави и континенти, в което няма нищо лошо и предполагам не за да се фукаш и от самохвалство. :smile3: 




Само, защото всички го правят, но започва да става банално 
 

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , paduan123 каза:

Безсмислена тема е. Кого го интересува другия какво е посетил? Влезнах да си напиша мнението. Прочел съм само заглавието и. 

Понякога имаме определени места и хора, от които се интересуваме повече от средното. И затова влизаме и си четем. 

Ако на никой не му пукаше кой какво прави, нямаше да имаме форум. 

  • Харесвам 23
Връзка към коментар
преди 2 часа, Goal & Boss каза:

 

От друга страна, аз не броя колко държави съм посетил... а колко ми остават :beach:

 

 

В някакъв момент на мене ми беше интересно да си броя държавите. От няколко години не ме интересува. Гледам да ходя колко може повече, но без фиксацията, да отида в нова държава. Дадох си сметка, че измежду държавите, които съм посетил, има много такива, които искам да повтарям и потрететвам, и това да селучва преди да отида в някоя нова държава. Така че колко ми остават, не ми е толкова важно.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Щом сме тръгнали да си говорим, нека и аз да си кажа, но да си знаете, че само си споделям, а не се фукам 😉 Та новите държави за мен бяха 5: ОАЕ, Йордания, Малта, Франция и Египет. Някои надхвърлиха очакванията ми, други не ги покриха, но съм много щастлива, че успях да ги посетя, а се надявам Франция да повторя и потретя. 

Рапорт даден.....

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

2019 - о-в Реюнион (Франция), Мавриций, Сейшели, Мадагаскар, Коморски острови, Танзания (Заназибар), Кения, Руанда, Уганда, Дубай, Киргизстан, Казахстан, Узбекистан, Таджикистан, Кипър, Севернокипърска турска република и по едно ходене до Турция и Гърция. Държавите май са вече 131, но се надявам до края на февруари да станат над 140 🙂

  • Харесвам 16
  • Браво 12
Връзка към коментар

Aз моите държави си ги преброих едва тази година , провокирана от човек , с когото пътувах и за когото чекирането във фейсбук и бройката беше по - важна от самата държава и какво може да се види в нея. Aз лично като прочета , че някой е бил на място , но което и аз искам да отида , това ми вдъхва увереност, че  ще мога и аз да се справя с организацията. Или  просто някоя държава събужда любопитството ми да разгледам дали ще е интересна и за мен.  При броенето на моите държави  на мен ми беше по -  любопитно  на колко нови места съм се осмелила да си организирам пътуване сама, след като съм попаднала в Magelanci - за почти 5 години повече от 50% повече в сравнение с предните 40 години, и то като нови държави, не като нови места, които са много повече.

 

Иначе не виждам нищо лошо някой да сподели какво смята за този тип теми -  това си е направо като психологичен тест.

 

Да си споделя и аз - няколко нови държави посетих, но годината ще я запомня с едно от най - хубавите ми пътувания - това в  Иран. Преди magelanci  сигурно и аз щях да си се смея , че искам да отида там, а ето -   изпълних си  още едно "немислимо" желание.

Магеланската Снежанка снощи ми предопредели за догодина Оман и Вануату и какво друго мога да каже освен - защо пък не?

 

Весели празници и дай Боже догодина да има пак какво да си "мерим"...:)

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

 

преди 2 часа, paduan123 каза:

Безсмислена тема е. Кого го интересува другия какво е посетил?

Всички тези хора,които ти се струва,че безсмислено се фукат,може да ти дадат страшно полезна информация за твоето мечтано пътуване 🙂

 

Моите нови държави през 2019 са Ирландия,Словакия,Украйна,Полша.Очарована съм от Украйна и непознатата част на Източна Европа,въобще,надявам се да и отделя повече време и през 2020г,живи и здрави.За пореден път посетих Италия,Германия,Сърбия.И съм благодарна на всички писали,споделяли преживявания,които и мен са ме заредили емоционално,оферти,промоции,врътки 🙂 които са направили пътуванията ни бюджетни,без да жертаваме комфорта си.Фукайте се на воля 😉

  • Харесвам 22
Връзка към коментар

И на мен ми харесва тази тема и по-скоро я приемам за споделяне с други пътуващи съмишленици, отколкото за хвалене кой къде е бил. Тук какво да се хвалиш когато колкото и да си пътувал има със сигурност хора, които са пътували повече от теб и няма как да ги впечатлиш. Обикновено хвалбите стават в кварталните кръчми и кафенета, където има много хора, които са ходили само на пазар в Одрин и на море в Гърция и там някой като каже, че е бил в 2-3 държави повече и хората цъкат с език брей, този е обиколил светО. 🙂


А, за мен тази година беше скромна, поради това, че се увеличи семейството ни с цели две нови бебета близначета, както вече споделих. Затова се задържах само в Европа и близко до Иберийския полуостров. Но, учудващо съм успял да посетя 8 нови държави, повечето от които реално миниатюрни - Гибралтар, Андора, Люксембург, Швеция, автономните Оландски острови, Естония, Норвегия и Молдова. В Молдова пак ще се върна, че имам още какво да видя.
Повторени, само 4 - Германия, Дания, Финландия, България. Не ме питайте как се пътува с бебета до България. И разбира се, в Испания продължаваме да опознаваме нови красиви места.
Много съм доволен и ако продължавам така най-късно до около 2023/24 година ще съм посетил всички страни, които считам, че трябва да видя и после започвам да повтарям с децата всички любими дестинации. Удоволствието да пътуваш трябва да го предам на следващото поколение.

  • Харесвам 26
  • Браво 9
Връзка към коментар
преди 6 часа, Goal & Boss каза:

Все пак, ако ще си мерим нещо, по-добре е да е това, отколкото конските сили на колата, кинтите в банката или кубиците в циците.

Ох ... без тези измервания ще пропусна да блесна! :sarcastic_hand: 

 

paduan123 - на тези години трябва само да се забавляваш, та дори и с броя на държавите, които си посетил. Радвай се, че живееш във времена, когато да посетиш толкова много държави е изключително лесно.

 

Сигурна съм, че никой тук не се фука, а се радва на възможностите, които е намерил да посети нови,  стари или любими места, съчетавайки малко отпуска с безброй желания и търсейки изгодна цена за реализацията.

 

  • Харесвам 19
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.