Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Добре. Тази година ходих в Турция, Австралия, Н.Зеландия и ОАЕ, но не виждам какъв смисъл има да споделям това при положение, че никой не го интересува. Има логика в профила ти на " Посетени държави " да ги отмяташ, за да си изградят мнение хората какъв опит имаш, но тук специално, нито мен ме интересува кой къде е ходил през последната година, нито другите се интересуват от това аз къде съм ходил. Повечето хора дори не се познават. Да не говорим, че както колегата каза, където и да сме ходили винаги има и други, които са ходили там, преди нас, освен ако не е на Марс. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Mary каза:

Сигурна съм, че никой тук не се фука... 

Представам си как мога да се фукам пред @Георги Матеев, @домосед @AlexandraKo или пред теб :blush:

преди 20 минути , Mary каза:

Радвай се, че живееш във времена, когато да посетиш толкова много държави е изключително лесно.

 

И като знам, че реално започнах да пътувам през 2009 година на една доста почтена възраст... Толкова точен коментар! 

Връзка към коментар

@paduan123, мнението ти стана кристално ясно. Никой тук не храни илюзии, че всичките теми трябва са интересни на всички, но като не ти харесва нещо просто подминаваш. Не е твоята тема - ясно. Аз ако се интересувам само от кактуси не влизам в темите за розите да им обяснявам колко са безсмислени. Тук всеки е свободен да брои, да се фука, да споделя, да прави каквото иска стига да е свързано с пътешествията и въобще не държим да слушаме тези, на които това не им допада. 

 

Това клонче от дискусията приключва. 

  • Харесвам 22
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , paduan123 каза:

Добре. Тази година ходих в Турция, Австралия, Н.Зеландия и ОАЕ, но не виждам какъв смисъл има да споделям това при положение, че никой не го интересува. Има логика в профила ти на " Посетени държави " да ги отмяташ, за да си изградят мнение хората какъв опит имаш, но тук специално, нито мен ме интересува кой къде е ходил през последната година, нито другите се интересуват от това аз къде съм ходил. Повечето хора дори не се познават. Да не говорим, че както колегата каза, където и да сме ходили винаги има и други, които са ходили там, преди нас, освен ако не е на Марс. 

А, я погледни нещата от друга гледна точка. Тук хората се приемат за една общност и много хора изградиха и реални и виртуални приятелства. Едва ли има човек, на който  някой друг да не му е дал подходящ съвет, да не му е оказал морална подкрепа, да не му е дал идея за пътуване. 

И не си прав! Тук се радваме по един или друг начин на чуждите пътувания. Радваме се на чуждите разкази, снимки, сбъднати пътешествия, родени деца и успехи. 

Ако излезеш от възприетия модел "мен не ме интересува" и "другите не ги интересува" ще откриеш, че хората се радват на чуждите постижения. Едва ли има бройка на възникналите приятелства покрай споделянето тук, но не са малко. 

Та радвам се за теб, че си посетил и НЗ и Австралия и  Турция и ОАЕ. Сигурно са били много желани пътувания. Ако разкажеш повече за пътешествията си, без предразсъдъци, ще се убедиш сам в думите ми. 

  • Харесвам 23
  • Браво 9
Връзка към коментар

Тази година имам посетени  4 нови държави: Ирландия, Холандия, Гърция и Египет. А в сряда бях за 20 мин. в Румъния и сега се чудя дали ми се зачита за 5 нова държава? 

  • Харесвам 12
  • Смея се 3
Връзка към коментар
В момента, Ellena каза:

Тази година имам посетени  4 нови държави: Ирландия, Холандия, Гърция и Египет. А в сряда бях за 20 мин. в Румъния и сега се чудя дали ми се зачита за 5 нова държава? 

 4 1/2!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

при нас - малко, но от сърце, две нови държави - Турция и Белгия и два нови гръцки острова - Санторини и Крит, напълниха ни душите и очите по съвсем различен начин 🙂

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 19 минути , paduan123 каза:

Да не говорим, че както колегата каза, където и да сме ходили винаги има и други, които са ходили там

 

А, ето това е нещо, което мен не ме интересува! Като са ходили - да са ходили! За мен е важно аз да отида (ако го искам). На Земята отдавна почти не остана място за първопроходци, така че подобна нагласа никак не е здравословна. Просто се радвай, че пътуваш и че и други пътуват, това е.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Всъщност голяма част от най-активните участници се познават,  дори понякога да е само виртуално. Аз гледам на темата като на нещо забавно и връщане към преживяното през годината.  

 

Точно в тоя форум трудно ще впечатлиш някого с пътуване,  а и хората имат много разнородни интереси. 

 

И хиляда мегаполиса в сто държави да съм посетил няма да впечатля Lindt или пък FlyTraveler. 

Един харесва градски разходки,  друг природни забележителности, трети възможно най-труднодостъпните места на света, четвърти далечни острови, пети екстремни пътувания, шести просто обича да лети, или пък всякакви комбинации измежду тях. 

 

Примерно Фичо е посочил само две нови държави, но знаем какви осморки, круизи и пируети извъртя из чужбина през годината , та хич не го "съжалявам"  😉


 

Така е и с мнозина други,  всеки си има нещо и ако иска няма лошо да го сподели, но пък и участието в темата не е по задължение.  

Форумът е огромен и всеки може да  намери нещо, което да му е интересно. 

 

  • Харесвам 28
  • Браво 1
Връзка към коментар

Да се похваля и аз тогава 🙂 

 

Нови държави: Исландия, Киргизстан, Таджикистан, Иран, Австрия, Люксембург, Мадейра - знам, че е част от Португалия 🙂 (предстои), Катар (изцедено от командировка), Малайзия (изцедено от командировка)

 

Повторения: Ирландия, Италия (Тоскана), Холандия (2 пъти), Белгия (2 пъти), Северна Франция (2 пъти), Южна Германия, БългарияБразилия (Командировка), Сингапур (Командировка), Индонезия - остров Батам (Командировка), Шотландия - предстои (командировка).

 

В най-смелите си мечти не съм си и представяла, че мога да пътувам така и съм безкрайно благодарна на съдбата, спътниците ми и себе си, че случвам този начин на живот... Щастие в чист вид!

 

Здрави да сме, и много живи - и ние, и любимите ни близки, и още повече радост в обикаляне на света догодина да имаме 🙂  

 

 

 

Връзка към коментар

@Rainyкоя от новите държави би определила като твоята топ дестинация за годината? Знам, че е труден въпрос, но все пак през погледа на вече преживяното, ако щеше да имаш само едно от тези пътувания, кое щеше да е то?

Връзка към коментар
Преди 1 час, CarpeDiem каза:

@Rainyкоя от новите държави би определила като твоята топ дестинация за годината? Знам, че е труден въпрос, но все пак през погледа на вече преживяното, ако щеше да имаш само едно от тези пътувания, кое щеше да е то?

Сега защо ми разбиваш сърцето... :blush: Невъзможно е да го определя! Все пак някои особено чудни чудности: 

 

Зимна Исландия - Рожден Ден в команията на любимата @Mary :wub: с огромен джип - който ни спаси да не се изтрепем в ужасната поледица - която беше и ужасно красива!, и първото Сияние в живота ни. Дано не е последно! Добре че ме събуди девойката :grin:

 

Тоскана е изумителна - с прекрасната @Василена :wub: направихме 10 дни съвършен оргазъм по всички правила на изкуството, похарчихме една камара пари и не съжаляваме за нито за един цент 🙂 Още не съм го описала, предстои...

 

Ирландия - ох... направихме изумително скитане по най-дивите части на Wild Atlantic Road с чудесните @Василена и @patilana - и винаги ще се връщаме там! Писала съм 🙂 

 

Киргизстан и Таджикистан - мисля, че с @patilana и @Malia още не можем да осъзнаем какво ни се е случило... В момента разказвам за там.

 

Иран - едно изключително шантаво скитане във великолепната компания на @Mary и @Василена - усещането да съм безкрайно щастлива, че видях тази страна, и че съм родена бяла жена в Европа 🙂 

 

П.П. Marina Bay Sands - едно лично бягство, за което банковата ми сметка още ми се цупи, и което искам пак. На чужда банкова сметка, ако може 😄 

 

Връзка към коментар

Благодаря за коментарите, питам, защото някои от дестинациите ме вълнуват, но няма как всички догодина. Интересен ми е твоят поглед. Има ли описано пътуването в Иран? За Исландия четох и все още помня, голяма красота, и все пак като за първи път мисля, че няма да посмея да отида зимата.

Връзка към коментар
преди 1 минута , CarpeDiem каза:

Благодаря за коментарите, питам, защото някои от дестинациите ме вълнуват, но няма как всички догодина. Интересен ми е твоят поглед. Има ли описано пътуването в Иран? За Исландия четох и все още помня, голяма красота, и все пак като за първи път мисля, че няма да посмея да отида зимата.

Не съм успяла с Иран - преди и веднага след връщането хукнах по командировки в различни континенти и ме засмука битийната прахосмукачка, че освен пътуванията и работа трябва да се върши 😞 За Иран немалко хора писаха, но и аз ще разкажа... Нека завърша Памир. 

 

Обичам да разказвам. И когато са ми писали бележки колко се радват да прочетат - или съм вдъхновила някого - се размазвам като масълце на препечена филийка 🙂

Връзка към коментар

Мен пък тази тема много ме кефи и я разписвам подобаващо... 😀 В личен план като поглед назад и припомняне на всички магарии, които съм свършила напът с фотоапарат в ръка, често на ръба на силите, с цената на много умора, недоспиване и бла бла все в този стил. А от друга страна ми е интересно да чета чуждите коментари и да усетя емоциите на съфорумците. Радвам се с тях на преживените им моменти и често се усмихвам на думите им, така де, ние си се познаваме от години. Няма хвалби и завист, просто споделени емоции. Предколедно какво по-хубаво! 😎

Настоящата година ме завари в Серенгети, Танзания, опната в палатка и даже май не дочаках да я посрещна, че от ранни ставания през последните 10 дена, бях взела - дала. 😀

Новостите започнаха още през следващия месец - февруари. Пътуване в света на маите и пирамиди скрити в джунглата- Мексико, Гватемала, Хондурас, Белиз. Видях и хубавецът Фуего как изригва в нощта. 😍

Април повторих САЩ посещавайки нови щатове - Аризона, Юта и Невада. Още съм без думи от видяното из индианските земи. 😍

Май мина под мотото на Биляна, Охридските красоти неземни и Македония. В личен план важно за мен пътуване.

Юни повторена Германия с нови градове и едно сбъднато желание - концерт на Ерик Клептън.

Юли за кой ли път Словакия, нови места + любимия на много магеланци Тренчин. С хубава компания. 🤘

Август отново през Словакия към Краков, Полша.

Септември беше посветен на северни красоти - Дания и Фарьорски острови. Приказно по моите си представи преживяване, северът и суровата му красота все така силно ме влече. 😍

Октомври с най-любими магеланци затвърдихме традицията за посещение на нов гръцки остров - Наксос. Идилия!

Ноември се отрази в златните кубета на Киевските манастири, Украйна.

А декември е очакване за хубави празници и посрещане на Новата година. В дванайстия час ще вдигнем грузински тост за още по-интересни магеланско - патилански приключения.

Нови държави - 8 + 1 автономна област /Фарьорите/.

Хубавото предстои!

 

 

  • Харесвам 27
  • Браво 4
Връзка към коментар

@FlyTraveler аз мислех, че не броиш вече национални паркове дори, а видяни животни. 🙂 Малко на майтап де, ама веднъж ме питаха: "А познаваш ли онзи магеланец, който иска да види всеки лъв в Африка"? Викам - познавам го, че даже е успял да превърне хобито си и в ново професионално занимание!      Успех и скоро очаквам лъвовете, жирафите и антилопите да те посрещат с реверанс като стар другар! 🙂 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 13 минути , Tedy каза:

Мен пък тази тема много ме кефи и я разписвам подобаващо... 😀 В личен план като поглед назад и припомняне на всички магарии, които съм свършила напът с фотоапарат в ръка, често на ръба на силите, с цената на много умора, недоспиване и бла бла все в този стил. А от друга страна ми е интересно да чета чуждите коментари и да усетя емоциите на съфорумците. Радвам се с тях на преживените им моменти и често се усмихвам на думите им, така де, ние си се познаваме от години. Няма хвалби и завист, просто споделени емоции. Предколедно какво по-хубаво! 😎

Настоящата година ме завари в Серенгети, Танзания, опната в палатка и даже май не дочаках да я посрещна, че от ранни ставания през последните 10 дена, бях взела - дала. 😀

Новостите започнаха още през следващия месец - февруари. Пътуване в света на маите и пирамиди скрити в джунглата- Мексико, Гватемала, Хондурас, Белиз.

Април повторих САЩ посещавайки нови щатове - Аризона, Юта и Невада. Още съм без думи от видяното из индианските земи. 😍

Май мина под мотото на Биляна, Охридските красоти неземни и Македония. В личен план важно за мен пътуване.

Юни повторена Германия с нови градове и едно сбъднато желание - концерт на Ерик Клептън.

Юли за кой ли път Словакия, нови места + любимия на много магеланци Тренчин. С хубава компания. 🤘

Август отново през Словакия към Краков, Полша.

Септември беше посветен на северни красоти - Дания и Фарьорски острови. Приказно по моите си представи преживяване, северът и суровата му красота все така силно ме влече. 😍

Октомври с най-любими магеланци затвърдихме традицията за посещение на нов гръцки остров - Наксос. Идилия!

Ноември се отрази в златните кубета на Киевските манастири, Украйна.

А декември е очакване за хубави празници и посрещане на Новата година. В дванайстия час ще вдигнем грузински тост за още по-интересни магеланско - патилански приключения.

Нови държави - 8 + 1 автономна област /Фарьорите/.

Хубавото предстои!

 

 

Аз започвам да се срамувам, чакайки @Георги Матеев да се включи в темата и да се засрамя съвсем 😜😝🤣🤣🤣. Ама ще видите вие, догодина като посетя 3(три) нови държави и имам 6(шест) полета, какъв наперен ще съм тогава. 😂 Живи и здрави всички, а това кой колко държави е посетил няма значение. Важното е да се пътува, понякога и заради самото пътуване.

  • Харесвам 14
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Костов каза:

 Важното е да се пътува, понякога и заради самото пътуване.

Лично мен ме радва всяко пътуване, тези в Бг и особено в планините ни също. Другата година мисля да се фокусирам точно върху това - да обикалям поляни и чукари с апарата. Занемарих ги последните лета и ми липсват, а там се чувствам добре и намясто повече, отколкото в бирариите.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 56 минути , Костов каза:

Аз започвам да се срамувам, чакайки @Георги Матеев да се включи в темата и да се засрамя съвсем 😜😝🤣🤣🤣

Аз пък го чакам @Георги Матеев да посети всички, да го видим после какво ще прави в тази тема с нула нови държави. 😂

 

Аз нямам нови,  но имам много нови места в посещавани държави. 

Годината беше доста добра от гледна точка на скиторене по чукарите из Рила, Пирин и Стара планина. От малък колекционирам камъни от всички върхове, на които съм се качвал, като колекцията се съхранява в един бая тежък кашон с дата на изкачване и височина на върха. Задължително условие е камъкът да наподобява по форма изкачване и връх. Тази година качих за сефте Големия Купен в Стара планина,  пред който бяхме в едно лошо време преди мноооого години. Тоя камък, който намерих горе, ме е чакал през цялото време да го намеря. Не съм имал толкова голяма прилика. Страшно попадение. Хобито ми има само един минус - в добри дни тежи доста. 😂

  • Харесвам 11
  • Браво 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Тази година ми се случи пълна с изумителни гледки, пък макар и само с четири нови държави- Чили, Аржентина, Кипър и Швейцария (обаче цял нов континент 😉). Започна със зашеметяващите красоти на Патагония, после Санторини (за първи път) , плажове, планини и история в Кипър, пореден път в Шотландия - този път отделихме повече време и с кола пътувахме от Глазгоу през Хайлендс (шеметни гледки по маршрута около езерата) до остров Скай , вурстчета и бира в Мюнхен на връщане, после малко есенен Елзас и размазващи алпийски пейзажи от и около езерото Люцерн. Така се получи, че градовете  останаха на заден план (не че нямаше), а природата се оказа на фокус и навсякъде ни се представи в пълния си блясък и разнообразие. Определено беше красива и разнообразна на гледки и преживявания година. 

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Тази година просто е бомбастична! 

Януари 🇮🇹 започнах с леко студената, но красива Венеция! 
Февруари 🇧🇬 отскочих до Велико Търново - разходка из историята ни.
Март 🇩🇪 се отдадох на BMW коли и немски бири в Мюнхен.
Април 🇱🇺 катерих хълмовете на Великото херцогство Люксембург.
Май 🇨🇦 ударът на годината, детска мечта, далечната и огромна Канада. Абсолютно очарован от тази страна. Все още не мога да повярвам, че бях там.
🇫🇷 еднодневна разходка из Париж и Буве, за да си доупражнявам френския

Юни 🇧🇬 посетих нашето Черноморие. От две години не бях ходил на море + една прекрасна вечер в Пловдив.

Юли 🇷🇴 бърз Букурещ за концерт на Ed Sheeran и един гигантски скок към Обединето Кралство
🇬🇧 където Лондон беше магията и очаровнание и концерт мечта на Céline Dion + уцелих страхотно време
🇬🇷 проваления ми опит да взема автограф от Зевс (левият ми прасец ме предаде): изкачване на Митикас, Олимп
Септември  🇭🇷 разходката из чудните Плитвички езера , както и столица им Загреб.
🇸🇮 малката, но красива държава с езерото Блед, пещерата Постойна и Любляна.

Октомври 🇫🇷 след близо 2 месеца слушане на френски podcasts в youtube, трябваше да проверя до къде съм ги докарал уменията ми с френския език, затова се отправих към района на Лазурния бряг: Грас, Антиб, Ница и Ез. Уви, италиянското влияние ме подведе и моята другарка си говореше на италиянски , а аз мълчаш тихочко 😄
+ 🇲🇨 още една държава джудже: княжество Монако
🇵🇹 като последовател на темата за шантавите маршрути, вместо на изток, продължих на запад към Фаро, Португалия, където имах свои лични плажове на островите му.
🇬🇧 на север към Лутон, за по пряко към София.

Ноември 🇮🇹 отново модерното Милано и страхотно малко Бергамо.

+ 🇸🇰 тоталния бонус за всичко това, защото си изпуснах самолета : бърза разходка из Братислава.

Декември засега няма нищо осъществено, но тук някой (май беше точно в тази тема) ми даде идеята да обиколя половината свят и успях да навия родителите ми да отскочим на 25ти декември до Скопие, Северна Македония. Стискайте палци за една коледна разходка из македонско.

6 нови държави, 6 повторени, 22 полета и безброй щастливи мигове!

 

asd.png.e8cfd83f64f1b9692f90a40ec75048d0.png

П.с. И всичко това е ЗАРАДИ този форум, т.е. ВАС! С цялото си сърце благодаря.

  • Харесвам 29
  • Браво 13
Връзка към коментар

За мене годината е "съмтаймс уин, съмтаймс люн"... съмтаймс наравно 😄 

Някак си смених схемата и кратките пътувания намаляха, за сметка на по-длъжките. Изненадващо, преобладаваха посещенията на градове, при това на доста големи градове, които като цяло хич не са ми по вкуса. Точно миналата година по това време с изненада бях установил, че комай на половината посетени от мене държави не съм им бил в столиците. Е, без да съм го целял, тази година на всичките новопосетени 5 (пет) държави им бях в столиците, като добавих и още две столици на посещавани преди това държави. 

 

Годината започна на плажа в Карон по къси гащи и на антибиотици. 😕  Технически Тайланд 🇹🇭 се води новопосетена за миналата 2018-та година, макар че реално всичко, което видях от страната, беше през настоящата година. Имахме си и тайфун, за статистиката 😄. Банкок, обаче, си е съвсем нова столица за тази година 😄 

 

В началото на март направихме Беласишка водопадна трилогия у нас и при комшиите от (Северна) Македония 🇲🇰 за не-знам-кой-си път с леко отклонение и до Дойранското езеро... Пътуване, което се оказа пълен провал, заради това, че беше проведено с крайно неподходяща компания 😕  

 

През април по традиция не си отпразнувах един определен юбилей по времето на една Великденска Бохемска рапсодия. Първо посещение в Чехия 🇨🇿 за цяла седмица, с още по ден за столиците на Словакия 🇸🇰 и Австрия 🇦🇹 (Виена дотогава не бях я посещавал).

 

В края на май открихме за нас идеята за северните миникруизи с първи посещения на Стокхолм в Швеция 🇸🇪 и Хелсинки във Финландия 🇫🇮.

 

През юни отпразнувахме с добра компания юбилея на @Mistress of Germs в Кипър 🇨🇾. Второ посещение за нас в тази страна, но с напълно нови места.

 

През юли трябваше за поредна година да се откажа от една от своите големи мечти. Причината беше двуседмична командировка в Москва - за първи път мегаполис успя да ми влезе под кожата 🙂. Това беше първото ми посещение в Русия 🇷🇺

 

През август "опъвахме каиши" по баирите в Доломитите 🙂. Изненадващо, за втора поредна година посещавам Италия 🇮🇹 само веднъж. В рамките на същото 12-дневно пътуване посетихме и интересни места в Словения 🇸🇮 и Сърбия 🇷🇸.

 

Есените месеци традиционно са ми изключително натоварени в работата. Все пак през ноември направихме кратки посещения на Лазурния бряг (отново във Франция 🇫🇷 след 6 години) и съвсем новото попадение Монако 🇲🇨(което преди това бях гледал само отвисоко откъм магистралата). Няколко дни след това пак повторихме Виена и Братислава, вече с акцент на коледните базари. Това последно пътуване за годината, по подобие на първото, беше белязано от сериозни усложнения от медицински (и не само) характер.

 

В заключение - 5 нови държави, още 8, които бях посещавал преди. Но това никога не е била важната статистика за мене. Имам си поставена цел всяка година да разширявам картата на посетените си места в поне една от посоките на света. Тази година разширението беше на север - със Стокхолм и Хелсинки. 

Мисля, че ги броя 57 дни зад граница през годината, което за мене определено си е върхово постижение. 

За съжаление тази година не можах да изпълня една от най-важните си цели откак членувам във форума - всяка година да изкачвам поне по един планински първенец на някоя страна. За сметка на това за първи път направих изкачване на два върха трихилядници в Доломитите. Което също ми беше отдавнашна мечта. У нас тазгодишните планинарски приключения бяха посветени основно на Рила, където изкачихме доста нови за нас върхове, както и няколко от планините в Краището. 

 

Рапорт даден! 😉 

 

Нека всички сме живи и здрави и през следващата година, за да можем да сбъдваме мечтите си! 🙂 

 

  • Харесвам 25
  • Браво 3
Връзка към коментар

И аз изпращам една хубава година. 

Нови са Йордания, Виетнам, Тайланд и Камбоджа(прибрах се преди няколко часа от последните две). 

Повторих Сърбия (сефтосах Белград), порадвах се на септемврийското море в Гърция и пахапвах паста в Италия (добавих Ферара към новите места). 

Благодаря на всички, които помагат, пишат и споделят! 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

За мен тази година е една от най добрите ми по пътеките на света . И най - вече благодарение на @Rainy. Тя е мозъкът и мотора , благодарение на който можах да видя още и още  от  невероятната  Ирландия заедно с @patilana , нашите приключения  , гледки и умопомрачителни ситуации от , които и до сега се смея като се сетя .

Втора дестинация - Тоскана заедно с @Rainy.  За там могат да се изпишат томове и пак ще е малко . Живяхме , гледахме и се наслаждавахме на живота , нещо което не се случва всеки ден .

Трето пътуване Иран  ( не се чудете ) пак с @Rainy и възможността да се запозная и пътувам с @Mary , благодарение на която се смях толкова , колкото не съм  правила  от доста време . Пътуване от ония , които се помнят, защото си е заслужавало.

Ами като тегля чертата за мен е много , но всеки мери със собствения си аршин.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.