Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

преди 55 минути , Pantelej Putnik каза:

В стремежа да се посетят всички държави има известна човешка суета. Самият факт, че някои броят за посетена държава и тази, в която са сменили самолет транзитно, ме кара да се отвращавам. Ние пътуваме, за да откриваме, за да се чувстваме живи, за да се вълнуваме и поне за малко да се почувстваме като деца, които гледат непознатото с широко отворени очи. Може би пътуването ни дава именно това - да се чувстваме изпълнени с детския ентусиазъм да откриваме света.

От друга страна, да кажеш, че си посетил една държава е в известна степен смешно, също толкова смешно, ако например си бил само в Тутракан и броиш, че си посетил България. Ние посещаваме местата, а държавите са географските територии. Можем ли например като българи да кажем, че познаваме всяко градче, всяко селце, всяка красива гледка в България. Не е възможно, нали!? Не бройката, а преживяното има значение! Тоест - моментите на захлас и широко отворените очи за "сканиране" на непознатото е това, което си заслужава при пътуването. Или поне за мен! На тези, които броят дори държавите, над които са прелетели, мога само да съчувствам. Те не са открили удоволствието от пътуването, а са се заразили със суета. Въпреки това съзнавам, че всеки от нас има своя начин на пътуване или "интензитет на пътуване", както го наричам, така както всеки по свой начин разбира живота. Весели празници на всички и много вълнуващи дестинации през 2020 г.!

А ти по какъв критерий си посочил посетените страни в списъка?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 15 минути , AlexandraKo каза:

Не може ли, някой да мисли различно?

Чак пък да се отвращава от увлеченията на съфорумците си 🤔

  • Харесвам 6
  • Браво 2
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Не бройката, а преживяното има значение! Тоест - моментите на захлас и широко отворените очи за "сканиране" на непознатото е това, което си заслужава при пътуването. Или поне за мен!

С това съм абсолютно съгласна. Къде разказваш за тези преживявания, че да се докоснем и ние до тях. Видях само два пътеписа тук.

Поне аз се опитвам когато имам време да разкажа по нещо за местата, които са ме впечатлили.

 

преди 4 часа, .♥.Fancy.♥. каза:

Наскоро прочетох за Рояк. През последните месеци на няколко пъти се сещах за нея и все се питах къде изчезна. Радвам се, че се докоснах поне за малко до нейните завладяващи разкази. Изключителна. А когато бяхме в Коимбра и видяхме гроба на Ватаца Ласкарина отново препрочетох цялата история. 

Толкова съм щастлива, че имам прекрасната ѝ книга. Готвеше и втора книга за печат, но съдбата начерта друго нещо, за което безкрайно съжалявам...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 56 минути , AlexandraKo каза:

А ти защо го възприемаш като “ конско”?

Казал си е човекът мнението.

Не може ли, някой да мисли различно?

Ами начина по който го е казал е като конско, едва ли не ни се кара, че си броим държавите. 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

За мен единствената нова държава, посетена тази година, беше Шотландия - северната част и островите Оркни, но съм много доволна, защото е страшно красиво. Отново посетих Германия, Англия и Исландия - държави, в които съм била по 3-4 пъти, но видях нови за мен места (Хамбург, Котсуолдс, полуостров Рейкянес) и си припомних любимите от предишни посещения. Сега съм в Канада за втори път и съм в същия район отново, но както няколко човека писаха преди мен - изживяването винаги е различно, защото ти самият си се променил. Най-важното обаче е с кого споделяме пътуванията си, така че пожелавам на всички през 2020 да имат най-добрата компания, без значение дали ще отидат на нови места или ще посетят отново любимите 🙂

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, slujitel каза:

Аз не разбирам на кого е нужно това конско в тема,  в която другите сме с положителни емоции и защо недоволните просто не я подминавате?

Изобщо не бих желал да звучи като конско. Именно положителните емоции са най-важните. Не съм недоволен от темата, а просто исках да направя едно пояснение за смисъла на пътуването, което според мен всеки един от нас в този форум разбира по свой начин. Всички сме обединени обаче от това, че да се пътува е супер. 

преди 2 часа, Childish каза:

А ти по какъв критерий си посочил посетените страни в списъка?

Страните, които съм посочил като посетени от мен, е единствено и само с цел да бъда евентуално полезен на други от форума, които се интересуват от определена страна. Целта е да съм от помощ на другите, когато мога да бъда. Това е целта на този форум, нали?

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, домосед каза:

Чак пък да се отвращава от увлеченията на съфорумците си 🤔

Отвращавам се на суетата, а не на това, че хората обичат да пътуват. Самият аз обожавам да пътувам и сякаш ревнувам, когато някой казва, че обича също да пътува, а всъщност го прави например само, заради това, че напр. колегите му пътуват. Имам респект и се възхищавам на това, че Домосед е посетил толкова много места по света. Казвам го съвсем искрено.  

Преди 1 час, slujitel каза:

Ами начина по който го е казал е като конско, едва ли не ни се кара, че си броим държавите. 

Ако е прозвучало така, се извинявам. Не се извинявам обаче, че не ми допада идеята на някой хора да парадират с бройка. Това е все едно да се хвалим с колко жени/ мъже сме правили любов. И освен това...…..само упрек ли видяхте в написаното от мен. Не е ли вярно например, че посещаваме отделни места, а държавите са географски определени територии?!?  

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 1 час, Mary каза:

Къде разказваш за тези преживявания, че да се докоснем и ние до тях. Видях само два пътеписа тук.

2 пътеписа съм публикувал, но съм едва от няколко месеца във форума. Следя теми във форума и се опитвам да помогна или да дам информация там, където имам такава. Нали това е едно от основните цели на форума, или съм сбъркал?  

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 17 минути , Pantelej Putnik каза:

Ако е прозвучало така, се извинявам.

Приемат се извиненията :smile3: , но честно казано и на мен ми прозвуча леко назидателно. :rolleyes:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , Фичо каза:

Приемат се извиненията :smile3: , но честно казано и на мен ми прозвуча леко назидателно. :rolleyes:

ОК, съгласен съм, че може би звучи назидателно. Не е това целта ми. По-скоро исках да обърна внимание върху това да се пазим да не залитаме в суетата, а любовта ни към пътуването да остане чиста. 

Все пак не бива да се страхуваме да изразяваме мнението си така, както го чувстваме. Или живеем във времена на лайкове и трябва да пишем само това, което ще се хареса на другите. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 30 минути , Pantelej Putnik каза:

2 пътеписа съм публикувал, но съм едва от няколко месеца във форума. Следя теми във форума и се опитвам да помогна или да дам информация там, където имам такава. Нали това е едно от основните цели на форума, или съм сбъркал?  

Разбира се, че точно това е целта на форума!

Колкото повече споделяме, помагаме и отговаряме на въпроси, толкова повече хора ще увлечем в нови пътешествия.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Е, аз по кадндидат-студентски воли и неволи отново Франция, инцидентен но Руан и стария и обичан Париж, но от друга гледна точка. То в Париж в различните квартали и предградия все едно си в различни държави. Така че малко повече "Африка" този път. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

През тази година посетих една нова държава два пъти, но искам да я посетя още три пъти. Даже четири пъти или пет, за да се срещна и запозная с един много позитивен магеланец-слънчице @Роца. Познайте коя е държавата😉. Дано имам тази възможност🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Отвращавам се на суетата...

Суетни сме хората, факт. И аз съм такава. Да не говоря, че грозно завиждам на хората, които правят мечтани пътувания и са независими финансово, ама на - животът е несправедлив. Когато се ошамаря - сама - се сещам, че имам най-ценното:  че съм на собствен ход и обща храна. Големи сме глупаци понякога...

 

Всъщност, всяко екстровертно споделяне за лични разбирания е занимаване на хората със себе си, еманация на суета. Но това е форум, общуване. Ако я няма тази еманация, и него няма да го има. Ето, @Георги Матеев - стигнал е собствен катарзис и интровертно не демонстрира нищо. Не че някога е имал нужда от демонстрации. Но и не ни вдъхновява... И точно когато "проявяваше" егото си, най-много ме е дърпал напред за пътешествия. После разбрах, че най-известният DJ в страната едва ли има нужда от демонстрации... 

 

Изобщо, сложна история са човешките характери. Поздрави сърдечни за теб! 

Връзка към коментар
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

През тази година посетих една нова държава два пъти, но искам да я посетя още три пъти. Даже четири пъти или пет, за да се срещна и запозная с един много позитивен магеланец-слънчице @Роца. Познайте коя е държавата😉. Дано имам тази възможност🙂

Демократична република Либрокубикулари....стан?

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Rainy каза:

Суетни сме хората, факт. И аз съм такава. Да не говоря, че грозно завиждам на хората, които правят мечтани пътувания и са независими финансово, ама на - животът е несправедлив. Когато се ошамаря - сама - се сещам, че имам най-ценното:  че съм на собствен ход и обща храна. Големи сме глупаци понякога...

 

Всъщност, всяко екстровертно споделяне за лични разбирания е занимаване на хората със себе си, еманация на суета. Но това е форум, общуване. Ако я няма тази еманация, и него няма да го има. Ето, @Георги Матеев - стигнал е собствен катарзис и интровертно не демонстрира нищо. Не че някога е имал нужда от демонстрации. Но и не ни вдъхновява... И точно когато "проявяваше" егото си, най-много ме е дърпал напред за пътешествия. После разбрах, че най-известният DJ в страната едва ли има нужда от демонстрации... 

 

Изобщо, сложна история са човешките характери. Поздрави сърдечни за теб! 

Интересна гледна точка, която ме накара да се замисля, благодаря за което. Мога доста да говоря по темата, но накратко...

 

Човек преминава през различни етапи в живота си - в един момент иска да вдъхновява всички около себе си и да дава/получава позитивна енергия, а в друг момент това просто го уморява и предпочита да остане насаме със себе си и своите лични преживявания. Предполагам, че сега аз съм във втората фаза.

 

Всичко е въпрос на гледна точка, разбира се. Когато с години работата ти е свързана буквално с тълпи и постоянна публичност неизбежно стигаш до пренасищане на сетивата и в известна степен се затваряш в себе си. И имаш нужда от пауза за да намериш ново вдъхновение и/или просто да преследваш мечтите и емоциите си - което аз правя всъщност. Намирам го за напълно нормално.

 

И си ужасно права - човешките характери са сложна материя.

 

Пращам прегръдки от Лондон, близо съм до теб тази вечер 🙂

  • Харесвам 19
  • Браво 4
Връзка към коментар

Аз си мисля, че трябва да сложим линк най-отгоре към темата с критерии какво ни кара да отбележим дадена страна като посетена. Това ще помогне всеки да си казва спокойно мнението, но там,  където му е мястото на коментара му. 

Аз не деля на държави, а на природни забележителности и се опитвам да навържа план около тях, за да оптимизирам отпуск,  разнообразна година и билети. Но колкото и добре да съм подбрала интересуващото ме, първото посещение си е първо и изненадва с най-много неща. Например в Малайзия все още не сме чули клаксон. И не ни дават чинийки към чая.  Къде се предполага да сложа пакетчето? Малките детайли, които те учудват на почти равни интервали първата седмица от престоя в дадена държава, са очарователни и затова новите места ги чакам с по-голямо нетърпение. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 11 часа, ДиянаВ каза:

През тази година посетих една нова държава два пъти, но искам да я посетя още три пъти. Даже четири пъти или пет, за да се срещна и запозная с един много позитивен магеланец-слънчице @Роца. Познайте коя е държавата😉. Дано имам тази възможност🙂

Аз се надявам да се видим още при второто ти посещение 😉, а не чак на четвърто-петото 😂.

 

Иначе по темата - покрай сериозните здравословни проблеми на Роцев, започнали през август 2018-та и продължили цяла година, се наложи не само да не планираме нови пътувания, но и да отменим вече предвидени. Затова нямам нови държави тази година, само нови места в две доста познати - Франция и Португалия. Догодина няма да е по-добра, понеже на 2 януари започвам нова работа и ще имам само 10 дни отпуска през лятото, които съм решила да прекараме в един френски район, дето ми е мерак от години - катарските земи долу към Пиренеите.

Абе, важното е да сме здрави и както казва @Rainy, "на собствен ход и обща храна", пък другото ще се нареди 🙂.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 9 часа, Георги Матеев каза:

И си ужасно права - човешките характери са сложна материя.

 

Пращам прегръдки от Лондон, близо съм до теб тази вечер 🙂

Ето затова шапка ти свалям-винаги обективен,винаги готов да се извиниш и да приемеш различната гледна точка.Тези  човешки качества според мен са достойни за уважение!Качества на широко скроения човек!Браво!

Поздрави и всичко добро!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Lindt каза:

И не ни дават чинийки към чая.  Къде се предполага да сложа пакетчето?

Това е бях кахър в сравнение със Съединените щати, където ти дават пакетчето сухо в чинийка и чаша хладка вода да си го сложиш сам в нея

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 15.12.2019 г. в 14:20, Фичо каза:

 

Аз приключих с пътуванията за тази година, както се казва - скромно, но от сърце - две нови страни: Ирландия и Естония.

 

И не стига че са ми малко, ама даже съм пропуснал една от новопосетените :biggrin: - Норвегия. 
Вероятно защото беше всичко на всичко само един ден в Осло, който и без това не е особено забележителен град, за да не кажа леко скучноват, особено като не успееш да откриеш :sad: на коя точно стена на кое кметство се намира нансеновия паспорт на български език, а  и нямаш възможност да попиташ @домосед  ad hoc , понеже той по някакво голямо изключение не си е у дома, а обикаля  разни бивши съветски републики в централна Азия и не е ясно има ли нет, а роумингът вероятно е здрава тесла. :grin:

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 20 часа, Pantelej Putnik каза:

ОК, съгласен съм, че може би звучи назидателно. Не е това целта ми. По-скоро исках да обърна внимание върху това да се пазим да не залитаме в суетата, а любовта ни към пътуването да остане чиста. 

Все пак не бива да се страхуваме да изразяваме мнението си така, както го чувстваме. Или живеем във времена на лайкове и трябва да пишем само това, което ще се хареса на другите. 

Няма проблем да си напишеш мнението. И аз съм имал случаи да изненадам останалите магеланци с липсата на възторг към определена дестинация, примерно. Но, ми се струва, че драматизираш излишно. Едва ли има някой в този форум, който е толкова зле, че да брои кацането в някакъв аеропорт и транзитното му преминаване за посетена страна. То ако беше така, всички щяхме да си пишем по поне няколко страни отгоре. Посетиш ли столицата или поне някакъв голям град в една страна, можеш да я броиш според мен. Аз съм бил в Сидни и Уолонгонг само в Австралия, но естествено, че я броя. Разбира се, смятам да я опозная повече в бъдеще. Но, аз съм видял все пак късче от красотата на страната! Мисля и повечето останали магеланци са така.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 минути , Crazy Horse каза:

Едва ли има някой в този форум, който е толкова зле, че да брои кацането в някакъв аеропорт и транзитното му преминаване за посетена страна.

Бедна ти е фантазията 😂

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 15
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.