Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Само да спомена, че явно по това време на годината навсякъде хората си правят равносметка - във фейсбук групите за гоблени всеки показва колко нови гоблени е завършил през годината 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар

Нови страни са Ирландия, Латвия, а на НГ ще съм в Киев, така че добавям и нея. Също посетих и Азорските острови и Мадейра! Някои страни ги повторих, но добавих нови места там. Живот и здраве догодина чакам нещо по-голямо.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Добре бе, ако обикаляш толкова из летището, че си изгубиш яке чиста кожа за 260 лева, не може ли да се брои? Това са 260 лева допълнителна нова стока в икономиката на тая държава. Нечестно е поне да не се води нова страна в колекцията!

  • Харесвам 1
  • Смея се 14
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Mistress of Germs каза:

Добре бе, ако обикаляш толкова из летището, че си изгубиш яке чиста кожа за 260 лева, не може ли да се брои? Това са 260 лева допълнителна нова стока в икономиката на тая държава. Нечестно е поне да не се води нова страна в колекцията!

Понеже беше в транзитна зона, може да е литнало към която си щеш икономика 😁

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 23 минути , master_of_germs каза:

Понеже беше в транзитна зона, може да е литнало към която си щеш икономика 😁

Демек може да си отбележи за посетена някоя държава пожелание? 😄

  • Шок 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Транзитните прекачвания не се броят, защото транзитната зона е ничия територия. Ако летиш с отделни билети и трябва да минеш през emigration тогава де юре си на територията на страната. Де факто обаче не се брои, защото нищо не си видял от нея. Абсолютният минимум е поне да хванеш транспорт до центъра, да слезнеш и да пообиколиш за половин-един час. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Като беше по-малък, синът ми си беше определил критерий, по който смяташе държава за посетена - да е "минал през тоалетната". Оставил ли е нещо свое там, значи вече я е посетил.

  • Браво 4
  • Смея се 19
Връзка към коментар
преди 20 минути , Zaro каза:

Като беше по-малък, синът ми си беше определил критерий, по който смяташе държава за посетена - да е "минал през тоалетната". Оставил ли е нещо свое там, значи вече я е посетил.

Ти защо мислиш, че имам снимка от тоалетната на 148-ия етаж на Бурж Халифа? 😉

00DD24EC-F7DE-418F-8256-6505F1A1AE50.jpeg.84c0c71644d4a02a5aa0200168b2ac06.jpeg

  • Харесвам 1
  • Смея се 15
Връзка към коментар
преди 9 часа, Zaro каза:

...синът ми си беше определил критерий, по който смяташе държава за посетена - да е "минал през тоалетната". 

 

преди 8 часа, Oldkozel каза:

Ти защо мислиш, че имам снимка от тоалетната на 148-ия етаж на Бурж Халифа? 😉

00DD24EC-F7DE-418F-8256-6505F1A1AE50.jpeg.84c0c71644d4a02a5aa0200168b2ac06.jpeg

Е, то уриналното малкиране на територии е древно като живота на земята. 

:derisive:

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 18 минути , Фичо каза:

 

Е, то уриналното малкиране на територии е древно като живота на земята. 

:derisive:

Тъй де, време е да поразвием и фекалното маркиране, някак си по се оставя следа...  😉  

Хипопотамите го правят като махат бързо с опашка по време на действието и "вентилаторът" разпръсква парчета в различни посоки. 🙂 

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 8 часа, FlyTraveler каза:

Тъй де, време е да поразвием и фекалното маркиране, някак си по се оставя следа...  😉  

Хипопотамите го правят като махат бързо с опашка по време на действието и "вентилаторът" разпръсква парчета в различни посоки. 🙂 

Яви се проблем с маркирането - нямаме опашки:))))))))))

  • Смея се 4
Връзка към коментар
18 hours ago, Zaro said:

Като беше по-малък, синът ми си беше определил критерий, по който смяташе държава за посетена - да е "минал през тоалетната". Оставил ли е нещо свое там, значи вече я е посетил.

Мисля, че @домосед трябва да добави още един критерий към “валидиращите събития„ определящи посещението на една държава 🙂

Връзка към коментар
преди 1 минута , Topfly каза:

Мисля, че @домосед трябва да добави още един критерий към “валидиращите събития„ определящи посещението на една държава 🙂

Валидиращо е, само ако е с гледка.  

 

201007theCape0040.JPG.61ce70f09fa4425907852ba12155862b.JPG

 

 

  • Браво 1
  • Смея се 17
Връзка към коментар

Стига с тези бройки. Истината е, че за всеки броенето зависи от гледната точка. Затова хората са казали- Като минеш през емиграция си посетил държавата и имаш законово основание да я броиш, ако живееш само за бройките, но вярвам, че всеки себеуважаващ се пътешественик не би го направил. Целта на пътешествията е да видиш нещо, а не да го броиш. Ако критериите за обстойно посещение са да си живял поне година в дадена държава на всички ще им паднат бройките с двуцифрено число 😄

  • Харесвам 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , paduan123 каза:

Ако критериите за обстойно посещение са да си живял поне година в дадена държава на всички ще им паднат бройките с двуцифрено число 😄

 

Друг може да поиска десет. Защо  трябва изобщо да си живял някъде и защо трябва да опознаваш каквото и да било ? Може да си живял с години някъде и да не си видял почти нищо - примери бол! 

 

А иначе хубаво би било, ако при навършване на години не ти достигат посетени държави да може да си ги купиш, както с осигурителния стаж в НОИ. 

  • Харесвам 6
  • Браво 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Да се запиша и аз с посетените страни и места през годината:

 

март - Бразилия по време на карнавала. Аржентина, само в Пуерто Игуасу, не я броя за нова страна.🙂
юни - остров Крит
август - Украйна, Беларус и Молдова (с Транснистрия)
септември - Венеция
декември - Йордания

 

5 нови страни, една нова територия - Транснистрия и две нови места във вече посещавани страни - Крит и Венеция.

 

Пожелавам на всички много и интересни пътешествия през 2020! 🙂

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Моята равносметка за тази година е 6 нови държави - Албания, Косово, Босна и Херцеговина, Черна гора, Сан Марино и още съвсем топла, топла Йордания. Доволна съм. За догодина имам желания най-накрая да посетя Скандинавия и Филипините, да видим обаче дали семейната хазна ще е благосклонна 🙂

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 3 часа, stanimir каза:

 

 Може да си живял с години някъде и да не си видял почти нищо - примери бол! 

 

 

Ето,аз например живея от десeтилетия в България и не съм видял много от местата,които посещава всеки чужденец с повече от два дни престой в страната(да,първите,за които се сетите 🙂 ) ,но още не са ми отнели гражданството. 🙂  Всичко това не ми пречи да пътувам по света и да си броя посетените държави.

 

P.S.  Отчет няма да давам,че не съм приключил с пътуванията. 🙂

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

 

А иначе хубаво би било, ако при навършване на години не ти достигат посетени държави да може да си ги купиш, както с осигурителния стаж в НОИ. 

Разликата с осигурителния стаж и, че ти така или иначе си ги купуваш.  А да си ги "купиш" само за бройката е да купиш самолетен билет, но да не летиш.

 

Всъщност, по тази логика купен, но неизползван билет, брои ли се за магелански "стаж" за пенсионни цели?

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, AlexandraKo каза:

Яви се проблем с маркирането - нямаме опашки:))))))))))

Какво като нямаме - едно цяло парче, или колкото дойдат там... 🙂  🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

 

Моите нови са само 3 - Лаос, Мианмар и Украйна.  Става ми все по-трудно в 20 дни отпуск да включа повече държави.

Тази тема очевидно дразни някои магеланци. От малък ми е било по-интересно да разглеждам политическа карта вместо физическа. Имам някаква тръпка от това да съм в нова държава, повече, отколкото на ново място. Все още глобализацията не е направила държавите еднакви и така, в повечето случаи новата държава е по-различна, отколкото новия град в същата държава, поне за мен.

  • Харесвам 15
  • Браво 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Dian каза:

Ето,аз например живея от деситилетия в България и не съм видял много от местата,които посещава всеки чужденец с повече от два дни

престой в страната(да,първите,за които се сетите 🙂 ) ,но още не са ми отнели гражданството. 🙂  Всичко това не ми пречи да пътувам по света и да си броя посетените държави. 🙂

Ти като емигрант бе, чедо 😄 Преди доста години се учудих, че повечето българи в Лондон изобщо не излизат по центъра. После установих, че една камара англичани не са посещавали Лондон...

 

Съвсем наскоро бях в Сингапур с мой колега, който беше живял - и работил - там точно 5 години. Беше ошашавен, че за един ден с мен видя неща, за които не е и подозирал, а аз даже не бях се развихрила 🙂 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Rainy каза:

 Беше ошашавен, че за един ден с мен видя неща, за които не е и подозирал, а аз даже не бях се развихрила 🙂 

Точно за това не тряба да се смесват "живея" и "посещавам",когато се коментира в темата. 😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Rainy каза:

Ти като емигрант бе, чедо 😄 Преди доста години се учудих, че повечето българи в Лондон изобщо не излизат по центъра. После установих, че една камара англичани не са посещавали Лондон...

 

Съвсем наскоро бях в Сингапур с мой колега, който беше живял - и работил - там точно 5 години. Беше ошашавен, че за един ден с мен видя неща, за които не е и подозирал, а аз даже не бях се развихрила 🙂 

Ако обичаш, недей злослови по адрес на колегите от murzelanci.com!

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , Rainy каза:

Ти като емигрант бе, чедо 😄 Преди доста години се учудих, че повечето българи в Лондон изобщо не излизат по центъра. После установих, че една камара англичани не са посещавали Лондон...

 

Съвсем наскоро бях в Сингапур с мой колега, който беше живял - и работил - там точно 5 години. Беше ошашавен, че за един ден с мен видя неща, за които не е и подозирал, а аз даже не бях се развихрила 🙂 

Аха...ама то е системна грешка това, примери бол, даже са бая мнозинство тия субекти.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.