Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

преди 7 часа, Дани Магелани каза:

Новата 2019 посрещнах в Сингапур , заради прочутата заря. Красиво беше, но само толкова. Двадесетина минути след 12 вече нямаше нищо. Вяло. Не видях радост, купон при азиатците.

Объркала си датата. Иди в Сингапур по време на китайската нова година и тогава нашето празнуване на нашата нова година ще ти се стори вяло.

 

Chinese-New-Year-in-Singapore-1024x686.p

 

източник: https://asia.etbtravelnews.global/344163/top-tips-for-travellers-during-chinese-new-year-in-singapore/

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За мен беше интересна година. Самата Нова година [2019] посрещнах в самолета, някъде над Атлантика на път от САЩ за Европа.
През годината като нови държави/територии успях да посетя Мелия [от серията микро], Йордания, Армения и Оман.
Иначе, имах възможността да видя много нови места из околните Турция, Гърция, Румъния, Сърбия, С.Македония [вече] и направих интересни нови за мен маршрути из Испания, Франция и Германия и ОАЕ. Доволен съм, получи се интересен микс от пътувания - самостоятелни, семейни, с магеланска компания и всички те - изпъстрени с много срещи с приятели. 🙂

 

  • Харесвам 22
Връзка към коментар

Само 3- Мианмар, Норвегия и Индия. И Балеарските острови, ама те не са отделно.

Февруари изкарах в Австралия, но посетих нови щати.

Април се преместих да живея там.

Иначе посетих любимата ми Италия три пъти, два пъти бях в  Лондон и Братислава, отново Нова Зеландия  и Малайзия.

 

  • Харесвам 23
Връзка към коментар
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Ако Шотландия се отцепи от Великобритания ,ще я пиша посетена.Бил съм 3 пъти,но отметнах за посещение Обединеното кралство.

А не, чийтване е това! Ако се отцепи, посещаваш я пак и тогава вече я броиш за посетена нова държава! 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Новите ми придобивки са Йордания, Кипър, Монако, Канарските оствори, Мартиника и Гуаделупе, макар и да са френски острови, нови дистинации са за мен и все едно не бях в Европа. Иначе Италия, Испания, Франция и Германия са си все хубави места и има още много да гипосещавам и да откривам нови красоти. Пожелавам си здраве и всички Вас също много здраве и късмет. Да, нека има пътуване, нека има емоции!

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Аз пред 2019г напреднах с по-далечните дестинации. Още през януари взех виза за САЩ (на шега, на майтап) и именно това беше и най-далечната за мен точка, която достигнах.

 

Посетих общо 25 държави през 2019г., от които 10 нови за мен: Йордания, Тайван, Китай, Мароко, Хонконг, Черна Гора, Албания, Словения, Хърватска и САЩ.

Успях да догоня една от целите си - златен статус в Star Alliance, че даже на бърза ръка за 2 години го хванах.

Пътувах през общо 18 часови зони (UTC-10 до UTC+8) с 82 полета, на борда на 17 авиокомпании до/от 51 летища.

Прекарах точно 222 часа в самолети или 137,510 пропътувани километра сметнато по great circle. 

Освен това от края на тази година започнах да снимам видеа от полетите си, а догодина надявам се и от самите пътувания да ми се получи...

 

Междувременно прилагам едно 13-минутно видео обобщаващо всичките ми 20 пътувания през 2019г. с по няколко снимки от всяка дестинация, която посетих:

 

  • Харесвам 22
  • Браво 7
Връзка към коментар

Добра година. 🙂 2019 - та приключва с посетени 10 нови държави,някои от които мечтани отдавна и нов континент - Южна Америка: Бахрейн,Индия,Кувейт,Армения,Русия,Узбекистан,Казахстан,Перу,Мексико и Ирак. Също и подобрен личен рекорд за полети в една година - 76.

В спомените остават и няколко незабравими пътешествия в компанията на магеланци - Истанбул,Русия,Словакия,Узбекистан и Казхстан,Черна гора,Наксос,Перу и Мексико. ❤️ Сигурен съм,че и през 2020 ще има подобни,даже и билети има купени. 🙂

 

Не спирайте да мечтаете,защото мечтите се сбъдват! 🙂 Весело посрещане на новата година!

 

  • Харесвам 26
  • Браво 12
Връзка към коментар
преди 17 часа, stoyan.gotsev каза:

Аз пред 2019г напреднах с по-далечните дестинации. Още през януари взех виза за САЩ (на шега, на майтап) и именно това беше и най-далечната за мен точка, която достигнах.

 

Посетих общо 25 държави през 2019г., от които 10 нови за мен: Йордания, Тайван, Китай, Мароко, Хонконг, Черна Гора, Албания, Словения, Хърватска и САЩ.

Успях да догоня една от целите си - златен статус в Star Alliance, че даже на бърза ръка за 2 години го хванах.

Пътувах през общо 18 часови зони (UTC-10 до UTC+8) с 82 полета, на борда на 17 авиокомпании до/от 51 летища.

Прекарах точно 222 часа в самолети или 137,510 пропътувани километра сметнато по great circle. 

Освен това от края на тази година започнах да снимам видеа от полетите си, а догодина надявам се и от самите пътувания да ми се получи...

 

Междувременно прилагам едно 13-минутно видео обобщаващо всичките ми 20 пътувания през 2019г. с по няколко снимки от всяка дестинация, която посетих:

 

Миналата 2018 година имахме почти равен брой полети с теб.Ти дръпна напред после.Сигурно имаш по-голям бюджет.Аз повече от 3500 лв на година не съм давал.

Връзка към коментар
преди 10 минути , dimitrov6 каза:

Миналата 2018 година имахме почти равен брой полети с теб.Ти дръпна напред после.Сигурно имаш по-голям бюджет.Аз повече от 3500 лв на година не съм давал.

Ами миналата година завърших на 362, тази на 444. Миналата летях 102 пъти, а тази 82. Тенденцията при мен е за спад на броя полети и броя пътувания за сметка на далечина и престой.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Как ги вкарвате тези бройки в 3-5000 не знам, на мен не ми се получава, все искам определени дати, все нещо се съобразява и почти никога не пътувам с най-евтините полети.🤑

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Новите за мен държави за изтичащата 2019 година са Чехия, Полша, и Украйна. Следват Индонезия с посетен остров Бали и Танзания. Скромни 5 държави, но от сърце. За себе си отбелязвам, че желанието ми да посещавам европейски държави е намаляло значително. Таргет ми е само Португалия.  Интереса ми към ЮИ Азия също понамалява. За сметка на това, след посещението ми в Танзания, усетих привличане към африканският континент. Започнах да се оглеждам за бъдещи посещения в Африка. Южна Америка също да се готви, няма да и се размине. 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар

Срам, не срам, отчитам се и аз за 2019 г. - само с 1 нова държава (Унагрия). Ходих в Будапеща и Szentendre. Малкото градче на половин час с влак от столицата е задължителна спирка. 

Иначе повторих:

Холандия (2 пъти, с нов град Утрехт) 

Германия (1 път, с Франкфурт и Майнц) 

Румъния (2 пъти) 

Гърция (2 пъти на Халкидики и по-точно Касандра). Бях забравил колко е хубава Гърция. Последно бях там преди 18 години.

Записах и 3 нови щата в Америка с няколко природни забележителности, включително един национален парк. Вече бройката на американските щати, които съм посетил набъбна на 25.

Приключвам годината с 18 полета. Догодина повече съм си обещал - и дестинации, и полети! 

Наздраве! 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Здравейте,

посетих Панама, Коста Рика, Ямайка и Колумбия през месец февруари - март 2019 г.

После лятото ходихме на круиз из Балтийско море и от него новите държави са Финландия и Естония.

В момента пиша от Мелбърн. Та с тази екскурзия, която започна на 21.12.2019 г. посетените нови държави стават общо  9: (Катар, с много дълъг stopover, Сингапур, Австралия). Много ми хареса на басейна на Марина Бей в Сингапур и зарята на Нова година в Сидни (емоциите ми относно последната и откъде точно да я гледам ме спасяваха от скучното работно ежедневие в продължение на месеци).

Другата седмица предстои пътуване до северния остров на Нова Зеландия.

Полетите ми, но не само от пътешествия, а и от служебни командировки са 22.

Аз лично си харесвам годината от към пътувания. Освен гореизброените държави изкарах няколко дни в Швеция (Стокхолм - на отиване и връщане от летния круиз, 5 дни в Санкт Петербург, 4 дни в Мадрид на отиване и връщане от Панама и 4 пак в Мадрид, но по служебни причини; 5 дни в Париж с мъжа ми, който беше командировка и 4 , в които аз бях командировка, 2 дни в Куала Лумпур и сигурно нещо забравям).

Пожелавам на всички Вас, които ме вдъхновявате за моите пътешествия, още много, мнооого нови държави, острови, приказни градове, красива природа, реализирани планове, сбъднати мечти и положителни емоции от всичко това!

 

  • Харесвам 16
  • Браво 3
Връзка към коментар

Когато преди 2 години си правих равносметката за 2017-та - 40 посетени държави, от които 14 нови - с малко тъга си отбелязах на ум, че най-вероятно никога няма да надхвърля тази статистика. Тогава така се случи, че правех различни неща и почти всички бяха свързани с пътуване до някоя различна дестинация... И ето ме днес, точно 2 години по-късно, почвам да броя посетените държави като част от годишната си равносметка .

...

На 9-ти януари кацнах на международното летище "Крал Хюсеин" в Акаба, което записа Йордания като първата ми новопосетена държава за 2019-та. На 31-ви декември акостирах с кораба си на един от круизните терминали на о. Бермуда, правейки тази британска отвъдморска територия 14-тата ми и последна за тази година нова държава. Между тези две дати имам точно 299 дни, прекарани в чужбина (а си живея в България, или поне така си мисля!), като сумарните ми часове сън никога не са били толкова малко! Равносметката показва, че съм бил в 41 държави на 4 континента, което бие с една предишният рекорд от 40 през 2017-та! Хехе, виж ти! Но нали темата е за новите държави, ето и по няколко думи за всяка:

  1. Йордания като че ли ме впечатли най-много от всички - Петра си струваше безумно високата входна такса, но пустинята Вади Рум е това, което истински ме запалени с червените си пясъци и залезът, който посрещнахме на върна на една скала;
  2. Тунис - тук прекарах една мързелива седмица в хапване на кус-кус и гледане на римски мозайки. Усещането беше като да съм в по-бледо копие на Мароко;
  3. ОАЕ - транзитно преминаване, което за малко да се превърне в непредвидено оставане, тъй като си хванах следващият полет доста на магия;
  4. Филипините - две седмици разпределени в гостувания на трима различни приятели и колеги, които ще се запомнят с екскурзията до вулкана Таал, невероятният о. Бохол, земетресението в Манила, и откритието на десерта "хало-хало":)
  5. Камбоджа - седмица обикаляне с мотори в дъжда, дълго пътуване с лодка от Сиам Реп до Батамбанг, хотелът ми за $2 и приятната компания там, а и храмовите комплекси около Ангкор Ват, разбира се!
  6. Тайланд - остави ме със смесени чувства, но имах едва седмица там, за това време успях само да добия бегла представа за това, което страната може да предложи. Ще се върна пак, въпреки плъховете по улиците!
  7. Сингапур - среща със стар приятел и тичане по крайбрежната улица за припомняне на доброто старо време в една друга азиатска страна; хапване на индийска храна, морски деликатеси и за първи път - дориен. Уникално летище!
  8. Гърнси - след като миналата година посетих Джърси, дойде ред и на съседният му Channel Island;
  9. Азербайджан - в полезрението ми от години, най-накрая натъкмих едно пътуване за да видя горящите му планини и калните вулкани. Повече, от колкото очаквах;
  10. Барбадос - бях на карибски плаж в средата на декември! Първото ми посещение на тази част от света след Аруба преди 7 години сега остави напълно различно усещане;
  11. Доминика (да не се бърка с Доминиканската република) - търсене на скрити в планината водопади и екзотичният за мен креолски език;
  12. Синт Мартеен - бира на плажа и кратка разходка из столицата Филипсбург. Даже до известното летище на плажа в Махо не успях да стигна, а толкова ми се искаше да се добера и до френската част (Сен Мартен), само че имаше някакви протести срещу увеличените данъци и трафика беше кошмарен! Нищо, може би следващият път:)
  13. Пуерто Рико - територия на САЩ и близки срещи с американската брегова охрана, плаване със спасителна лодка в пристанището на Сан Хуан;
  14. Бермуда - не успях да видя почти нищо от островите, защото реших да започна с националният музей на Бермуда, а там ми отидоха почти 3 часа! Входният билет беше $15, но ме пуснаха безплатно, хехе:) Успях да си набавя и почти пълен сет бермудски долари за колекцията - колко му трябва на човек!

Освен тях бях и в няколко впечатляващи нови градове във вече посещавани държави, сред които изпъкват Париж, Берлин и Ню Йорк (точно за рожденният ми ден:). Последният, заедно с Кий Уест, Кейп Канаверъл и Норфолк значително подобри мнението ми за САЩ като туристическа дестинация, но докато последните може и да се пропуснат, то Ню Йорк е град, който обезателно трябва да се посети, и най-вероятно ще се върна, тъй като нямах време да се редя на опашката за Емпайър Стейт Билдинг или да прекося пешеходно Бруклинския мост...

Спирам се тук преди да съм се отдал на меланхоличното си настроение типично за този период:)

  • Харесвам 18
  • Браво 13
Връзка към коментар
На 30.12.2019 г. в 18:14, stoyan.gotsev каза:

Аз пред 2019г напреднах с по-далечните дестинации. Още през януари взех виза за САЩ (на шега, на майтап) и именно това беше и най-далечната за мен точка, която достигнах.

 

Посетих общо 25 държави през 2019г., от които 10 нови за мен: Йордания, Тайван, Китай, Мароко, Хонконг, Черна Гора, Албания, Словения, Хърватска и САЩ.

Успях да догоня една от целите си - златен статус в Star Alliance, че даже на бърза ръка за 2 години го хванах.

Пътувах през общо 18 часови зони (UTC-10 до UTC+8) с 82 полета, на борда на 17 авиокомпании до/от 51 летища.

Прекарах точно 222 часа в самолети или 137,510 пропътувани километра сметнато по great circle. 

Освен това от края на тази година започнах да снимам видеа от полетите си, а догодина надявам се и от самите пътувания да ми се получи...

 

Междувременно прилагам едно 13-минутно видео обобщаващо всичките ми 20 пътувания през 2019г. с по няколко снимки от всяка дестинация, която посетих:

 

Страхотно! Дай Боже всекиму!

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 20.12.2019 г. в 16:40, stanimir каза:

Покрай дискусията за валидиращите събития се сещам за доста интересен казус -  манастирския комплекс Давид Гареджи в Грузия,  малка част от който е разположен на азерска територия :

 

https://eurasianet.org/georgia-azerbaijan-feud-over-border-monastery

 

 

И още нещо - как стои въпросът с дипломатическите представителства? Поправете ме ако греша, но мисля, че имат статут на суверенна територия на изпращащата страна.  Валидиращо събитие ли е посещението на чуждо посолство / консулство?  

Сещам се примерно за посещението си в консулството на Боливия в Рим. 

Беше ми много готино с всичките тия боливийски знамена,  портретите на Ево Моралес и т. н.  Наистина почуствах част от Боливия! 

Чакам отговор и вече търся къде е най-близкото саудитско посолство. 

 

Хаха,аз съм играл футбол в саудитското посолство в Пакистан още 2004г.(ама не си го броя 🙂 )Имаха много готино игрище с пръскачки за да поддържат тревата,а отстрани имаше хора,които ни подаваха топките.Поведохме с 5:1(българският отбор-4 катерачи и нашият консул),но жегата ни скапа и паднахме 6:5.

По темата с държавите,тази година 11нови(4 от които на круиз и за по ден) и 7 стари.Не броя задморските територии за отделни държави.

Общо 65дни извън БГ,което е слабо,защото предните години изкарвам ''навън''около 90дни.Но ми пропадна Централна Азия лятото иначе пак щях да изпълня плана 🙂

Достигнах и заветните 100 през тази година,а и попълних доста списъка на ЮНЕСКО,който живо ме интересува.

Живи и здрави всички и много приключения през настоящата година.

  • Харесвам 19
  • Браво 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

То януари си мина, а аз съм забравил, че не съм се отчел за миналата година.

Добра година беше, без да си кривя душата.

Новите държави са 7 - Нова Зеландия, Фиджи, Вануату, Сейшели, Узбекистан, Дания и Швеция...

А повторките са 8 -  Казахстан, Таджикистан,Англия, Германия, Италия, Испания, Словения, Унгария.

 

февруари - самостоятелно до очарователната Валенсия

март - отново сам Дания и Швеция

април - семейно на Ланцероте

юни - прекрасна 12-дневна семейна обиколка на Германия с много нови за мен и Сиси градове...

август - 12- дневно пътуване до Доломитите с още трима магеланци + бонус Словения

септември - Средна Азия със Снежка - Узбекистан, Казахстан, Таджикистан с магическите Фански планини

               / мечта още от студенските години/  +  не бонус - Будапеща

ноември -  10 дни семейно на Сейшелите

ноември -  10 дни на Фиджи, Вануату и остров Тана

декември -  2 седмици Нова Зеландия с още трима магеланци

декември - 5 дни семейно в Лондон и посрещане Новата година  там.

  • Харесвам 19
  • Шок 1
  • Браво 9
Връзка към коментар
преди 32 минути , ruwenzogy каза:

 

август - 12- дневно пътуване до Доломитите с още трима магеланци + бонус Словения

 

Имаше и един нов (за всички ни) град в Сърбия 😎

Пиши я и Сърбия повторена 🙂

Връзка към коментар

Без да е планирано специално, пътуванията ни през 2019 год. се получиха " бягство от студено на топло":  
от Южната до Северната полярна окръжност, от нос Хорн до Акурейли, 7 нови държави: Уругвай, Чили, Ирландия, Исландия,Тунис, Малта и Кипър, с повтаряне на Аржентина, Англия и Германия за среща с "децата" в Лондон и Кьолн, през Франкфурт за круиз по р.Рейн...И да не забравяме красотите на Бг: Рила,Пирин, Родопите и тн😀...

  • Харесвам 8
  • Браво 4
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Както всяка година по това време смятам, че е редно да направим обобщение кой къде е ходил и колко нови държави е посетил. Виждам, че като цяло хората се стесняват да споделят, за това ще повдигна малко темата и ще започна първи. Като цяло годината беше ползотворна. Новите държави при мен за 2020 са Йемен (Сокотра), Чад и Уругвай. Държавите, които повторих са Египет, Турция, Аржентина и Бразилия. В този ред на мисли предлагам @Георги да пуска темата и за календара за да отметнем и този въпрос. Поради създалата се ситуация предлагам да приемем извънреден закон за календара и да се разреши пускането на снимки от последните 10 години, а пък класирането да премине през минимум 6 кръга на гласуване, като всеки кръг да трае около един месец...

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 3
  • Смея се 17
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , bronco каза:

Както всяка година по това време смятам, че е редно да направим обобщение кой къде е ходил и колко нови държави е посетил. Виждам, че като цяло хората се стесняват да споделят, за това ще повдигна малко темата и ще започна първи. Като цяло годината беше ползотворна. Новите държави при мен за 2020 са Йемен (Сокотра), Чад и Уругвай. Държавите, които повторих са Египет, Турция, Аржентина и Бразилия. В този ред на мисли предлагам @Георги да пуска темата и за календара за да отметнем и този въпрос. Поради създалата се ситуация предлагам да приемем извънреден закон за календара и да се разреши пускането на снимки от последните 10 години, а пък класирането да премине през минимум 6 кръга на гласуване, като всеки кръг да трае около един месец...

Аз се чудех какво ще стане с календарите тази година. Ще има снимки до март и след това не се знае. Надявам се, че колективно от пътуванията на всички от първите три месеца ще се намерят хубави снимки 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Травеолани каза:

Аз се чудех какво ще стане с календарите тази година. Ще има снимки до март и след това не се знае. Надявам се, че колективно от пътуванията на всички от първите три месеца ще се намерят хубави снимки 🙂

Е, аз силно се надявам да не е само до март 😀

Въпреки че както не снимам напоследък, нови снимки няма да извадя, но може да пробвам със стари, ако отпадне ограничението за една година

Връзка към коментар
преди 12 минути , stanimir каза:

Забрави коледните подаръци. 

@Mary направо да почва баницата. 

В интерес на истината си го помислих, но реших че ще е малко неуместно с едно мнение да изчерпя теми за цяла година.... От друга страна @Polina може да пуска темата за записване за следващата сбирка.... коледната сбирка 🙂 мястото е ясно: Zoom....

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.