Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

преди 44 минути , bronco каза:

Както всяка година по това време смятам, че е редно да направим обобщение кой къде е ходил и колко нови държави е посетил. Виждам, че като цяло хората се стесняват да споделят, за това ще повдигна малко темата и ще започна първи. Като цяло годината беше ползотворна. Новите държави при мен за 2020 са Йемен (Сокотра), Чад и Уругвай. Държавите, които повторих са Египет, Турция, Аржентина и Бразилия. В този ред на мисли предлагам @Георги да пуска темата и за календара за да отметнем и този въпрос. Поради създалата се ситуация предлагам да приемем извънреден закон за календара и да се разреши пускането на снимки от последните 10 години, а пък класирането да премине през минимум 6 кръга на гласуване, като всеки кръг да трае около един месец...

@bronco, това от Чад ли го писа? Ебати бавният интернет! :shok:

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Goal & Boss каза:

@bronco, това от Чад ли го писа? Ебати бавният интернет! :shok:

В интерес на истината скоро интернета у нас и по света ще стане толкова бърз колкото в Чад..... най-доброто предстои 😂

  • Шок 3
Връзка към коментар

Е, какъв е този песимизъм?! Ние магеланци ли сме или домоседи?! До края на тази година все ще отворят границите. Аз съм решил ако трябва до Малта с плуване ще стигна, но няма да остана капо тази година.

Хау! Казах!😂

  • Харесвам 3
  • Браво 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , neuromancer каза:

Е, аз силно се надявам да не е само до март 😀

Въпреки че както не снимам напоследък, нови снимки няма да извадя, но може да пробвам със стари, ако отпадне ограничението за една година

Надявам се до юли нещата да са ок и пътуванията да започнат да се осъществяват! 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 10 часа, Травеолани каза:

Аз се чудех какво ще стане с календарите тази година. Ще има снимки до март и след това не се знае. Надявам се, че колективно от пътуванията на всички от първите три месеца ще се намерят хубави снимки 🙂

От септември до март. 

 

Връзка към коментар

за 2019 - 3 нови държави:

1.Англия - по женски 2 седмици през юли, детето беше на езиково училище, а ние с бабата по цял ден обикаляхме Лондон, ходихме и до Леголанд,  Уиндзор, и Стоунхендж. Винаги умишлено съм избягвала тази страна заради времето, а то беше повече от прекрасно. И трите сме супер възхитени от града и нямаме търпение да посетим отново.

2.Албания - с една голям тумба приятели с децата с коли до Ксамил за една седмица. Страхотна страна със страхотни плажове и вкусна храна. 

3. Индия - тук съм със смесени чувства. Бяхме на златния триъгълник и Рантанборе за 8 дни в гид от Делхи. Много много се радвам , че я посетих (добре че видяхме тигър на две от трите сафарита и ни пуснаха на разходка с лодка в Ямуна до Тадж Махал- това ми хареса най-много) , но мръсотията ми дойде твърде много. Сега ме е яд, че не отидохме до Удайпур, но... в другия живот …. 😆😆😆😆😆😆

 И един нов остров в Гърция - Корфу , там ще трябва да се ходи пак, че за 1 ден с ферибот от Саранда, видяхме само стария град.

 Надявам се най-късно до август  това проклето вирусче вече да го няма , че сме планували Черна гора, а и така ми се е свила душата от тези затворени граници 😪

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е, какво толкова! 😁 Не забравяйте, че в календар се включваха снимки от септември на предната година до септември, когато почваше гласуването. Сега от септември до февруари. Половин година си е. Като се има предвид, колко се разрастна форума покрай темата за коронавируса, мисля, че броят на кандидатстващите снимки няма да намалее.

Та, по темата: тази година посетих две нови държави: Индонезия и Сингапур. Целта да е повече от една нова и е изпълнена. Също изпълнена цел - да отида по-далеч в някоя от посоките на света. Даже преизпълнена - на изток и на юг. Неизпълнена цел - да изкача най-високия връх на някоя държава...

 

Надеждите са едно, реалностите друго. Не живеем на остров и мерките, които се вземат у нас, са си за у нас. В един момент вътрешните ограничения ще почнат постепенно да отпадат, но затворените граници и забраните за пътуване би следвало да останат за много, много по-дълго, ако искаме да имаме ефект. Иначе всичко, направено дотук, ще се срине.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, Травеолани каза:

Аз се чудех какво ще стане с календарите тази година. Ще има снимки до март и след това не се знае. Надявам се, че колективно от пътуванията на всички от първите три месеца ще се намерят хубави снимки 🙂

Само от първия срок:)))))))

Като при учениците.

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 27 минути , Tedy каза:

От септември до март. 

 

Така е! Бях забравила! Да не се притеснявам значи, ще има снимков материал 🙂

 

И по темата - аз тази година един нов остров и като гледам само това ще е за цялата година 😩.

Връзка към коментар

За тази година и ние можем да се отчетем. Стартирахме с едно чудно пътуване до Йордания с прекрасното семейство Деневи. Бяха едни много интересни почти 5 дни, как мислиш @krasen_denev? Февруари се отчетохме и с Малта. Констатацията, 2 нови държави. Не сме капо, но и се надявам поне Мароко през септември да се осъществи. Другите пътувания ги отписахме, чакаме авиокомпаниите да започнем да си рефъндваме билетите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А, що, нещо против имате да се отчитате на тримесечие ли? 😋😷

Основателят е казал, че всеки може да се отчита, когато си иска, не само в края на годината. С това онлайн обучение сме нон-стоп на отчети, няколко повече тук няма да ме затруднят, особено като няма да има какво да се отчита 😁

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз моят отчет мога да го рзделя на две. Къде успях да отида и къде не успях. Надявам се графата " къде успях" да е по голяма. В крайна сметка, сме едва март месец.  До 31.12.20 има ехеееее, колко време. 

Връзка към коментар

Аз съм решил че макар и до Варна ще направя поне 2 полета за Април. Така че и моя отчет ще е декември надявам се. Дано нещата с ограниченията не станат по-тежки и да ме спрат де.

Иначе предлагам да създадем тема с пропаднали полети заради вируса. Макар и тъжно мисля, че ще е интересно.

Връзка към коментар

Засега са три нови-Австрия,Чехия и Словакия!Надявам се до края на годината да повторя Русия,за първи път да посетя Италия,Англия,Шотландия или Исландия(най-добре всички),но каквото дойде!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
15 minutes ago, crazyhorse said:

Засега са три нови-Австрия,Чехия и Словакия!Надявам се до края на годината да повторя Русия,за първи път да посетя Италия,Англия,Шотландия или Исландия(най-добре всички),но каквото дойде!

Това ми беше априлското пътешествие.. 😞 Засега нова Андора и повторени Испания и Италия с нови градове и села

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Barfly каза:

Това ми беше априлското пътешествие.. 😞 Засега нова Андора и повторени Испания и Италия с нови градове и села

Андора е като Банско-скъпо и пълно с хотели!Евтини са-алкохол,цигари,бяла техника...Не е нещо особено,но е пълно с Ферарита,Ламборджинита и други подобни Дзверове!Казват,че Стоичков има апартамент там!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Темата жива ли е? 
Тази година би била изключително интересна, обаче бих добавил и "какво пропадна" в последния абзац, ама само за наистина пропаднали неща, а не "за пръв път не отивам на Бора Бора, заради Ковид, друг път не ходя, защото не мога да си го позволя" или "инвестирах в полети от Уиз, които ми донесоха "бонус точки"", че тогава на някой хора няма да им стигне мястото 😉

 

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.