Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

През тази ненормална година имах наистина късмет, че започнах нова работа на 02 януари и нямах много отпуска за "харчене". Та затова и нямам много пропуснати пътувания, за които да съжалявам. Пропадна ми връщане в София през май и Елзас между Коледа и Нова година. Но пък живот и здраве, коктейлите с приятелките-магеланки ще ги пием през април 😍, а Елзас вече ми е отложен за същите дати, но догодина.

Мога да се похваля с нов посетен район във Франция - катарските земи, които много ми харесаха.

Големите ни планове са за след юни догодина, за които яко си самостискам палци да се осъществят 😉.

А също и най-накрая да успеем да се видим на живо с @Rainy 😍, че срамота, че сме все на един влак разстояние 😂.

  • Харесвам 13
  • Браво 4
Връзка към коментар

Нямам нито една нова държава посетена през 2020, но аз и в плановете си нямах нови държави, само повторения и нови райони на стари, които не се осъществиха. Имам все пак един нов остров посетен - Кефалония 😀

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 18 минути , Роца каза:

 

Мога да се похваля с нов посетен район във Франция - катарските земи, които много ми харесаха.

 

А, е това е новина: Франция е завладяла Катар 😛 и имаме un nouveau département. 😄
Базикам се, какви са тези земи? (срам, не съм ги чувал/не се сещам).

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Тази ненормална година започна приказно!

Патагония беше в мечтите ми и стана реалност. Държавите в това пътуване бяха три: Аржентина, Чили и Уругвай.

Безкрайна наслада, невероятни гледки и чудна храна! Близката среща с пингвините завинаги ще остане в душата ми!

Стигнахме "До края на света", пресякохме Магелановия проток, изкачихме се до един от най-красивите върхове - Фицрой.

Всичко това сега ми изглежда като мираж...

А на място, като гледах къде е маркера на картата, все ми се струваше невероятно, че съм там.

 

IMG_3107.png          IMG_3842.JPG

 

Много съм щастлива, че успяхме да пътуваме съвсем в началото на годината, защото продължението беше низ от отмяна, анулиране, анулиране, анулиране...

 

По план щях да пътувам до най-мечтаните ми дестинации - и всички в една година.

Пропуснах да отида в Япония, Свалбард, Намибия, Великденски остров. За всички имах закупени билети.

Пропуснах също Андора, Испания, Турция, Гърция и Полша.

 

Съжалявам разбира се, но се надявам преди всичко да сме здрави и светът скоро да се върне към нормалното си съществуване.

Сигурна съм, че най-доброто предстои! Малко търпение и ще го дочакаме!

 

  • Харесвам 28
  • Браво 6
Връзка към коментар

Две нови - Камбоджа и Виетнам ( за кратко пътьом в Куала Лумпур). 

 

В Европа  три стари -  Швейцария, Франция и Италия в рамките на едно двуседмично пътуване. 

 

За пропуснатите почти не ме е яд. 

Вече щях да съм се прибрал и да е минало, а така все някога може да ги посетя, макар че в някой от тях вече  нямам и желание да отида. 

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар

Успях да се разпиша само с Йордания януари месец, но приятелите ми са ми благодарни, че успях да ги навия за януари, а не остана за март, както искаха те. За щастие нищо не ми пропадна, нямах резервации и билети, имах само идеи в главата си. Много ми се пътува вече, а сега дори за Коледа за първи път ще празнуваме вкъщи сами. Обикновено се събираме при родителите ми, но не искам да рискувам. Радвам, се че имате хубави спомени от тази странна година! Пожелавам на всички догодина да са удовлетворени и да мечтаят смело!

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

До карантината през март не пътувахме поради лични причини. И хоп да тръгнем, те затвориха. Мислех, че няма да имам посетена държава въобще. Обаче даже и нова имам в колекцията - Чехия. Успяхме да отидем и до съседите - Гърция и Румъния. Изгорели билети за Италия в началото на март. Поради лошо време ни пропадна Кападокия. И всички места, които се мъдрят в едно списъче от 10 реда. Чувствам се като в социализма. Ще тръгна, няма да тръгна. И Италия много ми липсва. Дано 2021 е по-благодатна на пътешествия.

 

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
Преди 1 час, Граф Вронски каза:

А, е това е новина: Франция е завладяла Катар 😛 и имаме un nouveau département. 😄
Базикам се, какви са тези земи? (срам, не съм ги чувал/не се сещам).

😂

Всъщност, терминът е по-скоро историческо-туристически, а не административен (нещо подобно на Гаскония). Става въпрос за района около Каркасон и на юг до Пиренеите, където през 12-13 век, голяма част от местните владетели изоставят католическата вяра и стават последователи на катарството, считано за ерес. Та от верския сблъсък по онова време, до наши дни са останали руини на много замъци (често на недостъпни места), абатства, стари селца... и лозя и вкусно ядене 😉.

Ето това е районът:

 

BvqAsyE-dNyn9ZSygRfAl-UrykKU342Y-omS4v_i

а това е туристическия им сайт: https://www.payscathare.org/ 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Нито една нова, но повторена Япония, повторена Ница и Лазурния бряг и, не зная за кой път, Рим и околностите.

Провалени карибски круиз, САЩ, Канада и много дестинации в Европа.

Здрави да сме, ще наваксаме!

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 17 минути , Роца каза:

стават последователи на катарството, считано за ерес

Където е била ерес-та - трябва да е имало и бугараши-богомили.

Даже не ми се мисли за вакханалиите на Пик де Бюгараш.

А и Тартарен Тарасконски - пазителят на старонравието май не е съвсем надалеч 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Граф Вронски каза:

Можеш и с по-близка дестинация: Турция. По-близо е. 😛 (ако вече не си бил там, де).

Е, бил съм 🙂 И това изглежда най-реалистично, даже три различни плана за Турция разработвам, ама няма да се брои 😄 

Да ти кажа, имам си немалък избор от мечтани червено-бели дестинации... 🇨🇦Канада, 🇵🇪Перу, 🇹🇴Тонга, 🇯🇵Япония, Гренландия... По ме възторгват някак си. Би била една мечтана серия 😄 Ама го раздавам реалист...

Освен да се присламча към @slujitel с един Тунис за нова година да си продължа серията 🙂 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар

Аз пък не мога да се оплача. Моите планове се свеждат до обикновено една далечна и по екзотична дестинация и една по близка из Европата в порядъка на една календарна година. Та бях планирал Филипини през Февруари, но пандемията обърка плановете и хоп на любимите ми вече Кариби, този път Барбадос. Две седмици безделие ни се отразиха добре. После планирано Санторини за годишнината от сватбата и така. Санторини ни взе дъха, божествено... Не броя безброй совалки Лондон - Плевен, че продадох апартамента и съм се захванал с една мъжка работа, да строя къща. Дано всичко върви по план за в бъдеще🙂

  • Харесвам 16
  • Браво 2
Връзка към коментар

Нова страна една - Колумбия и няколко нови посетени щати  : Калифорния , роудтрип - Мериленд , Джорджия , Северна Каролина , Южна Каролина , Тенеси , Вирджиния и Пенсилвания.

 

Анулирани : Ню Орлиънс ( Луизиана ) , роудтрип до Канада , двуседмична Патагония .

 

За следващата година имам билети до : Американски Вирджински острови (февруари)  и Патагония (ноември).
 

 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 1 час, master_of_germs каза:

Е, бил съм 🙂 И това изглежда най-реалистично, даже три различни плана за Турция разработвам, ама няма да се брои 😄 

Да ти кажа, имам си немалък избор от мечтани червено-бели дестинации... 🇨🇦Канада, 🇵🇪Перу, 🇹🇴Тонга, 🇯🇵Япония, Гренландия... По ме възторгват някак си. Би била една мечтана серия 😄 Ама го раздавам реалист...

Освен да се присламча към @slujitel с един Тунис за нова година да си продължа серията 🙂 

 

О, ще бъде весело,  заповядай. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз нямам нова държава тази година 🙂 Все пак имам нови посетени места - Елзас /Колмар и Страсбург/  през юли и Цикладите /Миконос, Наксос и Санторини/ през септември. Няма да споменавам за Синеморец, още ме е яд, че се навих да отида 🙂 

Много пътувания пропаднаха - САЩ и карибски круиз през април, САЩ и Канада през септември, Белгия и Лихтенщайн октомври, 5 пъти пропадна пътуването ни до Бари 🙂  Невъзможността да пътувам в чужбина ме прати към планините. Открих новата си страст - всяка събота съм по чукарите, планирам да изкачвам нови върхове 🙂 

За 2021 г. имам планирани - януари - изкачване с нощувка на Мусала и в края на март - Бари, разбира се, за шести път 😄 

 

  • Харесвам 11
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, master_of_germs каза:

 

Да ти кажа, имам си немалък избор от мечтани червено-бели дестинации... 🇨🇦Канада, 🇵🇪Перу, 🇹🇴Тонга, 🇯🇵Япония, Гренландия... По ме възторгват някак си. Би била една мечтана серия 😄 Ама го раздавам реалист...

 

И Непал е основно червено-бял. Плюс тънък син кант.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Снощи пуснах мухата, ама ми се спеше, че днес  и аз да пусна равносметката: 

 

В интерес на истината, изобщо не е толкова драматично положението поне в този аспект. В началото на година (февруари/март) бяхме в Тайланд, (през) Бахрейн, които са си съвесм нови държави, континент и части от света. Беше приказно, до определен момент, в който не знаехме дали и как ще се върнем, но за това е писано из други теми. Специален поздрав за Магеланците, с които изкарахме 12 часа на летището в Бахрейн на прибиране.
За да стигнем до там минахме транзит през Истанбул, колкото за печат в паспорта, ама това не е нищо ново и на връщане минахме за N-ти път през Лондон, което си беше кеф, че от 6 години не бях стъпвал там. Вместихме и National Gallery, където половинката не беше ходила, а явно сме доста зажадняли за култура, защото с малко дете няма как да се ходи по такива места. 

Върнахме се на "черния" петък, 13ти март и от там, както всички знаят започна интересното и на практика бях отписал годината до края, но ... 

 

В края на лятото всичко живо започна да пътува пак и не щеш ли, половинката каза "ако много искаш, да вземем да отидем до Гърция през  октомври?" и аз явно само това съм чакал, обаче докато ми се прехвърлят точките от уизкартата в сметката полетите до Миконос бяха отменени (каква изненада 😄 ). Много бързо "прослушах" къде може да се ходи, къде твърдят, че е що-годе ковид-безопасно и при положение, че през октомври не може да се отиде бързо и лесно на много топли места се оказахме с билети за Малта, която също беше напълно нова страна, нов остров и т.н. Пак изкарахме късмет, защото точно, след като се върнахме и там вдигнаха сериозно нивата на мерките и реално нямаше да става за почивка, а и вече изискваха тестове, карантити и всичко друго, което човек, който иска да си почине за няколко дни, не иска да си причинява. 

 

Що се отнася до със-сигурност-провалените-неща, билетите за "отложения за 2021" Graspop Metal Meeting в Белгия си седят в нощното ми шкафче. Дали ще го има, дали ще може да се отиде, дали ще си струва приключението - ще видим. 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

0 нови и за мен.

Утешителното е,  че изкарахме март в Европа- почти две седмици в България, една в Турция и еднаа в Холандия. При обстоятелствата тогава си беше програма максимум.

2021 ни чака все пак...

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 9 часа, Брани каза:

Аз много бих желал да споделя, че тази година не посетих нито нова държава, нито вече посетена от мен! 😞

И аз така.  Нямам нито едно излизане зад граница през тази година.  Нямах и планове, затова и не ми се провали нищо.. Хареса ми мисълта на Станимир, че и да имаше нещо , вече щеше да е минало...  А сега - най-доброто предстои....

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Нови посетени държави тази година - нямам. Извън страната едно октомврийско море в Турция. За тази година толкова, за догодина имам усещането, че в тази ситуация положението е "Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му за плановете си". Но надеждите за пътувания да се осъществят, пък Той нека да се смее.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Нови държави не, но доста нови места, доволна съм, че и това успях да направя. Февруари - уикенд в Андалусия, Март - Елзас и Баден Баден измъчено и несигурно в последния момент, Юни - язовир Кърджали и Родопи, Септември - чудесно и най-сетне спокойно пътуване из Трансилвания с кола, Октомври - страхотно море и остров Родос,  ноември Гент, Брюж и Антверпен и за край поредно повторение на Истанбул. Проваленото пътуване, за което най-много съжалявам е Шотландия през юни, защото я планувах от 2019. Първа година без нова държава и за първи път ще посрещна новата година без никакъв план и идея за следващо пътуване.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Тази година беше пълен провал. Не стига карантината, ами и на съпруга ми шефът му беше полудял и не го пусна в отпуска. По този случай, освен служебните ми пътувания до Амстердам в началото на годината, успяхме само за 3 дни да видим Гърция. И в България дори няма кой знае какво да сме посетили. Припомних си Хисаря (след почти 20 години не бях стъпвала там), прелетяхме през Варна за 3 дни, Стобските пирамиди, един Пловдив, Копривщица.... И май това е. 

Тъжно. 

Дано следващата да е по добра. 

А отпуск имам за обиколка на света 🙄

  • Харесвам 7
  • Шок 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.