Прескочи до съдържание

Хотел или апартамент в Рим


Maria Dobreva

Препоръчани мнения

преди 22 минути , Galisis каза:

За мен е много далече от центъра. По- добре търсете нещо в сърцето на града, дори и да е по- скъпо. 

Защо? Първият ми път в Рим бяхме на 2-3 спирки  с метрото след Ватикана. Въпреки, че  спирката беше буквално пред входа, непрекъснатото пътуване  ми дотежа. Повече не повторих тази грешка. 

Рим е един от най- пешеходните градове.  Забележителностите са концентрирани, не че не се минават по 15-20 км на ден.

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Цвете каза:

За мен е много далече от центъра. По- добре търсете нещо в сърцето на града, дори и да е по- скъпо. 

Защо? Първият ми път в Рим бяхме на 2-3 спирки  с метрото след Ватикана. Въпреки, че  спирката беше буквално пред входа, непрекъснатото пътуване  ми дотежа. Повече не повторих тази грешка. 

Рим е един от най- пешеходните градове.  Забележителностите са концентрирани, не че не се минават по 15-20 км на ден.

А кои квартали всъщност са централни? На търсачката могат да бъдат отбелязани, но на мен нищо не ми говорят и така не мога да стесня търсенето.... 

Редактирано от Galisis
Връзка към мнение

image.png.e659afa663ecc59642de9fef181ef4c2.png

 

В правоъгълника съм очертал повечето забележителности, които са на пешеходно разстояние. Но освен разходките пеша ще трябва да ползвате и градски транспорт за определени места. Автобустие не ви ги препоръчвам, тъй като не са редовни и придвижването с тях е доста по-бавно. Метро и пеша е най-добрия вариант за разглеждане на Рим според мен. Удобно място за настаняване е в близост до метростанцията на гара Termini или метростанция Vittorio Emanuele. До там има бързи връзки с двете летища.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 9.02.2019 г. в 8:18, Captain45 каза:

image.png.e659afa663ecc59642de9fef181ef4c2.png

 

В правоъгълника съм очертал повечето забележителности, които са на пешеходно разстояние. Но освен разходките пеша ще трябва да ползвате и градски транспорт за определени места. Автобустие не ви ги препоръчвам, тъй като не са редовни и придвижването с тях е доста по-бавно. Метро и пеша е най-добрия вариант за разглеждане на Рим според мен. Удобно място за настаняване е в близост до метростанцията на гара Termini или метростанция Vittorio Emanuele. До там има бързи връзки с двете летища.

Значително улеснена от горния пост, търсенето ми приключи и се надявам изборът ми да е бил добър. Резервирах този апартамент. Коментарите за него са прекрасни. Благодаря на всички отзовали се на въпросите ми.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, моля за помощ ..Резервирали сме апартамент до метро станция Giulio Agricola и

Метростанция "Субаугуста"  и незнам как да стигнем от летището до там...това е апарт.в Рим..

Le Chiavi Di Casa

Редактирано от veronika.e
Връзка към мнение

От кое летище?

 

От Ciampino се отива с влак до гара Anicio Gallo/Antistio и оттам - пеш.

От Fiumicino се отива пак с влак до гара Termini и оттам - с червената линия (МЕА) на метрото.

Връзка към мнение

Благодаря Ви за отговора,От летище Ciampino ..Тъй като ще ни е първо посещение на града се притеснявам за  отиване и връщане ,тъй като полета на връщане е рано сутринта към 6ч..извинявам се че качвам снимка по този начин-отбелязан е резервираният от Нас апартамент..даже не знам дали сме избрали добра локация на апрат.

1.jpg

Редактирано от veronika.e
Връзка към мнение
На 9.02.2019 г. в 8:18, Captain45 каза:

image.png.e659afa663ecc59642de9fef181ef4c2.png

 

В правоъгълника съм очертал повечето забележителности, които са на пешеходно разстояние. Но освен разходките пеша ще трябва да ползвате и градски транспорт за определени места. Автобустие не ви ги препоръчвам, тъй като не са редовни и придвижването с тях е доста по-бавно. Метро и пеша е най-добрия вариант за разглеждане на Рим според мен. Удобно място за настаняване е в близост до метростанцията на гара Termini или метростанция Vittorio Emanuele. До там има бързи връзки с двете летища.

мога ли да попитам за цените на метрото ..?

Връзка към мнение
преди 18 часа, neznaen каза:

мога ли да попитам за цените на метрото ..?

1.50 € е билетът за метрото, като могат да се сменят линии, ако не се преминава през турникетите по станциите.

Еднодневна карта за транспорта е 7.00 €

Връзка към мнение
преди 28 минути , neznaen каза:

Много Ви благодаря,ще изчета темите тъй като е първо посещение и нямам представа как да се движим от апартамента до центъра..

Ами от картата, която си дала, видях, че сте близо до станция Cinecitta на линия А на метрото.

Връзка към мнение
преди 20 часа, neznaen каза:

Тъй като ще ни е първо посещение на града

Като за първо посещение погледнете варианта за Рома пас-тя включва и карта за градски транспорт, който при тази локация на апартамента е неизбежен ежедневно. При моето първо посещение в Рим аз също бях избрала настаняване в този квартал, даже беше една или две спирки на метрото по-далеч и останахме много доволни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, bobole4e каза:

Като за първо посещение погледнете варианта за Рома пас-тя включва и карта за градски транспорт, който при тази локация на апартамента е неизбежен ежедневно. При моето първо посещение в Рим аз също бях избрала настаняване в този квартал, даже беше една или две спирки на метрото по-далеч и останахме много доволни.

Благодаря Ви за отговора,леко се притесних като прочетох някои коментари ,дали не  сме далеч от центъра ,ще потърся някъде инфо за тези карти тъй като сме и с малко дете ...имате ли представа от летището как можем да стигнем до този апартамент??

Връзка към мнение

Ние кацахме на Фиумичино, оттам с регионален влак до ж.п. гара  Тускалана и оттам с метро. Гледах ж.п. гара, откъдето да има връзка с метро -това беше преди 10 години 🙂. Сега ти предлагам да вземете автобус до ж.п. гара Термини и оттам метро. Рома пас с епродава на туристическо бюро в Термини( и на други места, разбира се,но там ще ви е удобно ако се спрете на този вариант)

И да, далеч сте от центъра, но квартала по мое време беше много приятен-с всичко необходимо-магазини, заведения, зелени площи, пазар дажи имаше и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, Goal & Boss каза:

Ами от картата, която си дала, видях, че сте близо до станция Cinecitta на линия А на метрото.

Благодаря,от летището са хваща линия А и слизаме на станция Cinecitta -правилно разбрах ,нали?

Връзка към мнение
На 22.02.2019 г. в 10:28, neznaen каза:

Благодаря,от летището са хваща линия А и слизаме на станция Cinecitta -правилно разбрах ,нали?

Не. Линия А ще ви придвижи от апартамента до центъра, тя не отива до летището.

От летището до апартамента няма директна връзка, освен с такси. Трябва с влак или автобус да влезете в Рим и оттам - с градския транспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Чампино има градски автобус - 520, чийто билет се комбинира и с този на метрото. Т.е. с един билет 520 + метро. И билета май важи 100 минути, които ще ви стигнат. Около 30 мин е от Чампино до Рим.

Вар.2 е шатъл до Термини и от там с метрото. Шатъла е около 5-6€ + билет за метрото после.

 

https://www.martinibed.com/en/bus-520-new-link-metro-a-ciampino-airport/

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много Ви благодаря за помощта! Леко съм притеснена за транспорта тъй като не сме ходили и на връщане полета е рано сутрин и се надявам да стигнем на време...значи-взимаме автобус  520 от летището и сме на спирката ,в близост до апартамента!?

Редактирано от veronika.e
Връзка към мнение

Всички с Ryan сме пътували с този полет в 8:00 и никой не се е "похвалил", че го е изтървал. Ние лично хванахме шатъл от Термини- без предварително да сме купували билети онлайн и бяхме доста навреме. Пътя е около 30 мин.

11 minutes ago, neznaen said:

значи-взимаме автобус  520 от летището и сме на спирката ,в близост до апартамента!? 

В линка, който пуснах по- горе има карта и виждам, че спирката е там.

Връзка към мнение
преди 2 минути , aleksandrina каза:

Всички с Ryan сме пътували с този полет в 8:00 и никой не се е "похвалил", че го е изтървал. Ние лично хванахме шатъл от Термини- без предварително да сме купували билети онлайн и бяхме доста навреме. Пътя е около 30 мин.

В линка, който пуснах по- горе има карта и виждам, че спирката е там.

Благодаря Ви още веднъж!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Бихте ли ме ориентирали каква е "нормалната" цена за нощувка в Рим, сравнително близо до центъра пеша или с удобен транспорт? Гледам в букинг/airbnb за апартаменти (2-ма с дете сме) и ми се изправя косата. Искаше ми се да имаме поне 5 пълни дни, т.е. 6 нощувки минимум. Даже евтин полет при 8 нощувки намерих. Но 8 нощувки на до 3 км от центъра ми отива над 2000 лв само спането април месец! 140-150 евро на нощ ми се струва много. Може би има някакъв друг сайт за резервации специално за Рим?

 

И още нещо: при повечето ми търсения в букинг с най-ниска цена излизат някакви супер добре изглеждащи апартаменти в самия център на много добри пари. Без никакви отзиви. Резервирал съм нови места в букинг, без отзиви, и всичко е било наред. Но тук нещо много ме съмнява. Общото между тези е, че най-долу, в "информация за домакина", пише неща от сорта:

Цитат
𝐖𝐡𝐞𝐧 𝐫𝐞𝐪𝐮𝐞𝐬𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐚 𝐫𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧, 𝐩𝐥𝐞𝐚𝐬𝐞 𝐞𝐢𝐭𝐡𝐞𝐫 𝐰𝐫𝐢𝐭𝐞 𝐭𝐨 𝐭𝐞𝐥𝐞𝐠𝐫𝐚𝐦 @MilaHogan22
Цитат

ɪꜰ ʏᴏᴜ ᴀʀᴇ ɪɴᴛᴇʀᴇsᴛᴇᴅ, ᴘʟᴇᴀsᴇ ᴄᴏɴᴛᴀᴄᴛ ᴍᴇ ᴀᴛ ᴛᴇʟᴇɢʀᴀᴍ @ sᴡᴀᴋᴋs ᴏʀ ᴘʀᴏᴠɪᴅᴇ ʏᴏᴜʀ ɴᴜᴍʙᴇʀ ᴛᴏ ᴛᴇʟᴇɢʀᴀᴍ ɪꜰ ʏᴏᴜ ᴀʀᴇ ɪɴᴛᴇʀᴇsᴛᴇᴅ, ᴘʟᴇᴀsᴇ ᴄᴏɴᴛᴀᴄᴛ ᴍᴇ ᴀᴛ ᴛᴇʟᴇɢʀᴀᴍ @ sᴡᴀᴋᴋs ᴏʀ ᴘʀᴏᴠɪᴅᴇ ʏᴏᴜʀ ɴᴜᴍʙᴇʀ ᴛᴏ ᴛᴇʟᴇɢʀᴀᴍ ɪꜰ ʏᴏᴜ ᴀʀᴇ ɪɴᴛᴇʀᴇsᴛᴇᴅ, ᴘʟᴇᴀsᴇ ᴄᴏɴᴛᴀᴄᴛ ᴍᴇ ᴀᴛ ᴛᴇʟᴇɢʀᴀᴍ @ sᴡᴀᴋᴋs ᴏʀ ᴘʀᴏᴠɪᴅᴇ ʏᴏᴜʀ ɴᴜᴍʙᴇʀ ᴛᴏ ᴛᴇʟᴇɢʀᴀᴍ ɪꜰ ʏᴏᴜ ᴀʀᴇ ɪɴᴛᴇʀᴇsᴛᴇᴅ, ᴘʟᴇᴀsᴇ ᴄᴏɴᴛᴀᴄᴛ ᴍᴇ ᴀᴛ ᴛᴇʟᴇɢʀᴀᴍ @ sᴡᴀᴋᴋs ᴏʀ ᴘʀᴏᴠɪᴅᴇ ʏᴏᴜʀ ɴᴜᴍʙᴇʀ ᴛᴏ ᴛᴇʟᴇɢʀᴀᴍ

Цитат
𝐖𝐡𝐞𝐧 𝐫𝐞𝐪𝐮𝐞𝐬𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐚 𝐫𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧, 𝐩𝐥𝐞𝐚𝐬𝐞 𝐞𝐢𝐭𝐡𝐞𝐫 𝐰𝐫𝐢𝐭𝐞 𝐭𝐨 𝐭𝐞𝐥𝐞𝐠𝐫𝐚𝐦 @brysonknight

Ето ги съмнителните апартаменти.

https://www.booking.com/hotel/it/apartament-for-doter.bg.html

https://www.booking.com/hotel/it/the-best-apartment-in-rome-roma.bg.html

https://www.booking.com/hotel/it/rome-apartment-zelepen.bg.html

https://www.booking.com/hotel/it/apartament-blaytxd.bg.html

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.