Прескочи до съдържание

дневник Баварски замъци - Австрийски Алпи


alienad

Препоръчани мнения

. Сега ми се иска да направим през майските празници целия Романтичен път. 

 

Колко дни предвиждате по целия романтичен път?

Редактирано от Sara
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Вече е почти готова нашата програма за Баварските замъци и австрийските Алпи през август. Ще я споделя с вас за коментари и съвети.

1 ден - със самолет до Мюнхен. Вземаме кола под наем от летището и пътуваме до Фюсен и нощувка.Пристигаме късно вечерта.

2 ден - разглеждане на замъците Нойшвайнщайн и Хоеншвангау. От хотела ни казаха, че трябва да си резервираме часове за посещение 2 дена предварително. Ходил ли е някой скоро, има ли много хора? Ако остане време разходка из Фюсен - какво препоръчвате там?

3 ден - посещение на замъка Линдерхоф, Инсбрук - какво интерсно тук? Музеят на Сваровски. Пътуване на около 100 км. от Инсбрук до Mittersill - нощувка.

4 ден - Разглеждане на глетчера Гросклокнер и околни красоти и водопади. Моля за съвети за интересни гледки в района!

5 ден - Посещение на ледената пещера до Верфен. Изкачване с лифт до наблюдателната площадка на езерото Konigsee. Наблизо е и Eagle's nest - не знам дали ще остане време. Някой посещавал ли го е?

6 ден - Езерото Химзее и замъка Херенхимзее. Отпътуване за Мюнхен и нощувка там.

7 ден - разглеждане на музея и завода на BMW в Мюнхен. Друго какво препоръчвате в Мюнхен?

8 ден - обратно към България.

Редактирано от alienad
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

2 ден - разглеждане на замъците Нойшвайнщайн и Хоеншвангау. От хотела ни казаха, че трябва да си резервираме часове за посещение 2 дена предварително. Ходил ли е някой скоро, има ли много хора?

Ходихме в края на април  -  не сме си купували билети предварително. Хора имаше доста. Около обяд бяхме на касите и си купихме за 17ч - това беше първият възможен свободен час за Нойшваинщайн. Туровете са през 10 мин. на групи по около 20 човека.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има и един комбиниран билет за три замъка. С него става по-бързо, Т.е. избягва се опашката на следващите два. Музеят Сваровски е интересно нещо, най-вече отвън и магазина. В Инсбрук - Моцарт във всякакви форми - музеи, шоколади и т.н. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

4 ден - Разглеждане на глетчера Гросклокнер и околни красоти и водопади. Моля за съвети за интересни гледки в района!

5 ден - Посещение на ледената пещера до Верфен. Изкачване с лифт до наблюдателната площадка на езерото Konigsee. Наблизо е и Eagle'

Колко време отделяте за глетчера? Както знаеш, и аз готвя програма за там и се чудя дали 5,6 часа ще са достатъчни с подход  от към северната част до глетчера? За тази пещера нещо интересно или линк можеш ли да сложиш? Ето малко инфо за глетчера

http://www.grossglockner.at/en/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние сме отделили цял ден на глетчера, защото искаме да се полюбуваме на гледките наоколо. Чела съм, че понякога има пропусквателен режим за колите и трябва да се изчаква. Ако се слиза до самия ледник, също трябва допълнително време, така, че много зависи какво искаш да видиш.

Ледената пещера се намира до Верфен,стига се с лифт до нея, ето сайта www.eisriesenwelt.at

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нашата програма също е готова.Ние пътуваме с кола от Добрич.

 

След нощувка по пътя в околностите на Белград ,втората ни е на 100 км. от Залцбург.

 

3 ти- ден разглеждаме за около 5 часа Залцбург и продължаваме към Lermoos ,където сме 5 вечери.

 

 Един ден сме предвидили за замъците в Бавария,вероятно ще се ограничим в 2 -Линденхоф и Нойшванщайн.Попътно ще разгледаме Ettal/красив бароков манастир/ и Oberammergau -препоръчано градче от приятел.

  

Един ден за Гармиш Партенкирхен и качване до Цугшпитце.

 

Вероятно един ден за походи в близките до нас баири.

 

На връщане ще минем през Гросглокнер,като ще нощуваме в близост до Вилах.

 

До тук съм стигнала,като най-тъмната част на пътя е откъде да се върнем в България,предвид преселението на турците по това време?Какво ще кажете? Някакви идеи?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Пешо Петров

Здравейте,

Като за първо мнение ще се радвам ако не съм закъснял да помогна с малко прясна информация:)

 

alienad: До Eagle's nest не отидох, но в съседство на езерото, до огромния паркинг тръгва кабинката Jennerbahn, с която се качваш на 1800м с невероятна 360 панорама! Вижда се цялата долина, обградена от планините, самото езеро, което от високо изглежда невероятно а на юг една камара върхове, като десетина от тях са по 2600-2700.

 

Горе има страхотна кръчма а ако си падате по разходките можете спокойно да изкарате един ден по прекрасните пътеки. Цената е 22еу за възрастен за билет в двете посоки, има опция да си вземете билет до междинна станция и да се качите сами до горе или пък само до горе и да се спуснете пеш. Кабинката е уникална - сигурно е от времето на Хитлер, двуместна :). Спах в страхотен хотел по средата между Залцбург и езерото, ако някой го интересува мога да извадя името и цените.

 

Sara: Като гледам ще се връщате през Словения и Хърватска, там няма толкова трафик, колкото през Унгария. Но на сръбско-българската граница, където се събират всички, едва ли ще минеш за по-малко от час и това при сериозен късмет. Аз се върнах през Унгария и имаше няколко  катастрофи по пътя, гадна история.

 

Дано съм бил полезен и до скоро!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря за инфото.Орлово гнездо е и в нашите планове,но зависи от времето,че за сега прогнозата е за дъжд.Все още е неясно връщането ни,колега е чакал миналата седмица 4 часа на сръбско-българската граница.Утре тръгвам,ако имам възможност ще пиша.

Връзка към мнение

...

Като спомена Оберамергау и се сетих за онзи пътепис на Джеръм К. Джеръм - "Дневник на едно пътешествие"  (оригинално заглавие "Diary of a Pilgrimage") - забавен разказ, в който авторът описва едно пътуване точно до това малко градче в Баварските Алпи, изпълнен с типичния за Джеръм неподправен английски хумор. В началото има една много весела част, в която се говори за приготвянето на багажа и различните съвети, получени в тази връзка :biggrin:

Може би там някъде беше формулиран основния принцип за багажа, нещо от сорта:

"Слагаш на леглото всичко, без което би умрял в нечовешки мъки, махаш 2/3 и остатъка взимаш за пътуването" :biggrin:

 

Пътеписът е част от сборника "Празни мисли на един празен човек". Препоръчвам да се прочете! :)

 

  :yahoo: Сърдечно благодаря за препоръката.Пътуваме си днес към Бавария и четем Джеръм.Голям смях падна! Четох на глас на екипажа в колата,не усетихме километрите.Наздраве за теб с една биричка! Ще те черпя, ако се видим на живо! :)

   Обожавам де чета книги за местата, които посещавам,особено с английски хумор!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

:)  Радвам се, че сте се позабавлявали с Джеръм Джеръм. :)

Хубаво да си изкарате разходката и да разказваш после!
А за биричка и сладки приказки съм винаги готов. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

5 ден - Посещение на ледената пещера до Верфен. Изкачване с лифт до наблюдателната площадка на езерото Konigsee. Наблизо е и Eagle's nest - не знам дали ще остане време. Някой посещавал ли го е?

 

Ледената пещера във Верфен отнема минимум 2 часа и половина от паркинга до паркинга. Ако тръгвате от градчето/гарата, слагате още поне един час, защото рейсчето върви веднъж на час. Мисля че беше на всеки час и 8 мин. от гарата и на всеки час и 32 минути обратно. Аз се качих пеша вместо с лифта, което ми отне още един час сравнително бърз ход. Слязох с лифта за 1 минута, но самият лифт не тръгва всяка минута. Мисля, че е на всеки 15. Групи пускат в пещерата на интервал между половин и един час. Не знам дали има лимит за хора в една група. Тоест - дали ако през август има тълпи, има риск да чакате повече. Обиколката (качване още 170 метра денивелация около ледените образувания и слизане обратно) трае 70 мин. В пещерата, разбира се, е студено. Лед! Носете си, ако не пухенки, то поне дебели полари и якета. Дават газени лампи на всеки четвърти, но ако на някого не се е паднала и си поиска любезно, ще му дадат. 

 

Теоретично същия ден може да заобиколите с кола/транспорт и до Кьонигзее и да се качите с Йенерския лифт, но по мой вкус би било прекалено претоварена програма. Да се качите и до вилата на Хитлер (Орлово гнездо) същия ден е немислимо.  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Пешо Петров

Jenner-a е 3 м/с, точно 25 мин в едната посока :). Горе е прекрасно и времето си лети! А ето и още един стимул да си отделите повечко време за терасата на 1800м:

 

 

post-1604-0-83142300-1437247675_thumb.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За нощувки в Мюнхен - ако не сте претенциозни

 

... Да си вляза в стаята в пансиона в Мюнхен се оказа задача съизмерима по сложност с излизане от real-escape стая в София. Търсиш изход D от метро (U-Ваhn) 6 на пл. Гьоте. Това е най-лесното. После търсиш пансиона, който се очаква според картата на google да е на югоизточния ъгъл, но там свети неонов надпис на пансион с друго име. При по внимателно вглеждане намираш очакваното на звънец пред заключена входна врата на кооперация. По домофона никой не отговаря. До него ръчно е изписана поредица цифри, които приличат на телефон (първата е 0, заметил Штирлиц). За да позвъниш с телефон без батерия правиш сложна хардуерна система, като вадиш от раницата и лаптоп с остатъчна батерия и ги връзваш през USB порта. Фотоапаратът участва също, като запаметяващо устройство за телефонния номер. Звъниш. Женски глас те пита за номер на резервация. При правилно попадение отговаря с 4-цифрен код и квалификатор "горе". Кодът не е за вратата. А за какво? Забелязваш в стената две вградени кръгли ключалки с диаметър около 10 см всяка. С шифър. Оказват се сейфове. Кодът отваря горния. Отвътре излиза цилиндрична касетка с три ключа вързани с карабинер с номер и инструкция на английски език да се вземат, а касетката да се върне обратно в стената. Номерът, се предполага, че е за стая, а кой ключ коя врата отваря (вход, апартамент, стая) се извежда логически по формата на ключа. Дотук - успех! Но за златен медал трябва да се намери и паролата за интернета - случайна комбинация от 4 цифри и 12 малки латински букви без умлаути. Намираме я на невзрачна информационна табела за режима на пушене в стаята (забранено) на стената зад стилажа с пешкирите. Congratulations, you are now online!

 

(юни 2015)

  • Харесвам 18
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Подобно изживяване ни предстои и на нас в хотела във Фюсен. Понеже пристигаме по-късно и никой няма да има на рецепцията, ни изпратиха по мейла номер на кутия и код, за да я отворим. Там трябва да е ключа за апартамента и карта за паркинга за колата. Надявам се да се справим, иначе ще спим в колата. :)

Редактирано от alienad
Връзка към мнение

 Спах в страхотен хотел по средата между Залцбург и езерото, ако някой го интересува мога да извадя името и цените.

 

Би ли казал името на хотела. Ние сме запазили, но не е много близо до езерото, тъй като повечето бяха заети за нашите дати. Да проверим и този.

Връзка към мнение

Jenner-a е 3 м/с, точно 25 мин в едната посока :). Горе е прекрасно и времето си лети! А ето и още един стимул да си отделите повечко време за терасата на 1800м:

 

 

attachicon.gifJenner.jpeg

 

Голям си ... ъъ .. Петре! :)

Връзка към мнение

Нашето пътуване приключи. :) Както вече писах, за база избрахме Lermoos,Австрия.Изборът беше съвкупност от желания и случайност,но прекрасно съчетаваше нашите изискания за близост до баварските замъци,/ 40 мин с кола/,тихо алпийско село,прекрасен изглед от терасата за сутрешното кафе,близо до езера, туристически пътеки и високи алпийски върхове.Изборът ни се отблагодари и с една изненада -рицарски игри в Ройте,нещо което не бяхме виждали до сега,за което ще разкажа по -нататък.Ако обичате шумни места и дискотеки,това не е вашето място,но ако природата вие в сърцето,тук ще се чувствате прекрасно.Изглед от терасата:

post-43-0-59501200-1438020395_thumb.jpg

post-43-0-01955900-1438020424_thumb.jpg

Сутрин слънцето изгряваше зад връх Цугшпитце и той изглеждаше притихнал и смирен,а вечер като че ли триумфираше над залязващото слънце и сякаш казваше:"Ти си отиваш, а аз оставам"

Селцето е ски курорт,но предлага чудесни условия за колоездене и пешеходен туризъм през лятото, има добри ресторанти и бирарии и много добра пекарна. Панорамният басейн,за който получихме безплатен достъп от домакина ни за времето на престоя ни с поименни карти,включваше и транспорт в региона,е чудесен и за деца.

post-43-0-40473000-1438021065_thumb.jpg

post-43-0-90276000-1438021120_thumb.jpg

 

post-43-0-11285300-1438021537_thumb.jpg

  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.