Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Е, значи, ако не го разтягам като организираните екскурзии, мога да се побера в половин ден, от рано сутринта тръгване от Канкун и направо в Чичен Итца, разглеждане без плуване в cenote и връщане обратно до към 14,00 часа е постижимо? За Тулум и Коба отделям цял ден, ама то там има хубав плаж, и там ще се отдели подобаващото време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам въпрос - какво точно очаквате от Чичен Итца и защо държите да отидете точно до там? (като оставим настрана, че е вероятно най-популярната туристическа забележетелност свързана с маите на полуостров Юкатан и близо до Канкун и Плая дел Кармен)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами ти си го написал, точно това е, не мога да отида до там и да не видя най-популярната туристическа забележителност, свързана с маите, която при това е близо. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е, значи, ако не го разтягам като организираните екскурзии, мога да се побера в половин ден, от рано сутринта тръгване от Канкун и направо в  Чичен Итца, разглеждане без плуване в cenote и връщане обратно до към 14,00 часа е постижимо? За Тулум и Коба отделям цял ден, ама то там има хубав плаж, и там ще се отдели подобаващото време.

А ти с какво ще отидеш до Тулум и Коба? Питам, защото на път, по средата точно, се намира Акумал - курортно селище, на чийто плаж има костенурки. Плуваш с тях на 40-50 метра от брега. За мен беше невероятно изживяване и горещо препоръчвам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А ти с какво ще отидеш до Тулум и Коба? Питам, защото на път, по средата точно, се намира Акумал - курортно селище, на чийто плаж има костенурки. Плуваш с тях на 40-50 метра от брега. За мен беше невероятно изживяване и горещо препоръчвам.

Мисля да хванем бус колективо (маршрутка) от онези, които тръгват близо до автогарата на ADO, всъщност мисля навсякъде с тях, това за Акумал не го знаех. Аз не плувам, но ще видя мъжа ми, мерси. Това с костенурките в кой сезон е? Там се хамира Xel-ha, там ще ходим, това друго ли е?

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля да хванем бус колективо (маршрутка) от онези, които тръгват близо до автогарата на ADO, всъщност мисля навсякъде с тях, това за Акумал не го знаех. Аз не плувам, но ще видя мъжа ми, мерси. Това с костенурките в кой сезон е? Там се хамира Xel-ha, там ще ходим, това друго ли е?

Не е същото. Xel-ha е воден парк с атракции, а на този плаж плуват свободно в океана и ядат определен вид водорасли, които виреят там. Интересно е. И аз не съм плувец, но 15 мин изкарвам с шнорхел и плавници. :) 

Намира се до пътя, приблизително на 100 км от Канкун, посока Тулум. Ние го направихме на връщане, щото се падаше и в удобната страна на магистралата. Не съм сигурна дали ADO имат спирка там.

http://www.ceakumal.org/ това е сайт на организацията, която бди за костенурките. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е същото. Xel-ha е воден парк с атракции, а на този плаж плуват свободно в океана и ядат определен вид водорасли, които виреят там. Интересно е. И аз не съм плувец, но 15 мин изкарвам с шнорхел и плавници. :)

Намира се до пътя, приблизително на 100 км от Канкун, посока Тулум. Ние го направихме на връщане, щото се падаше и в удобната страна на магистралата. Не съм сигурна дали ADO имат спирка там.

http://www.ceakumal.org/ това е сайт на организацията, която бди за костенурките. :)

Аз го видях къде е, разбрах. Не ADO, едни бели маршрутки, които ходят навсякъде, махаш им и спират дори на пътя. В сайта пише, че гнездят от април до юли, ние ще сме там края на март, добре ли е като сезон?

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Костенурки има по цялото Карибско крайбрежие но за съжаление ще сме там от средата на януари до средата на февруари така че ги пропускаме.

Чичен Итца - нещо като Рим и папата...

Плажове в Салвадор и/или Никарагуа?

Връзка към коментар

Е, значи, ако не го разтягам като организираните екскурзии, мога да се побера в половин ден, от рано сутринта тръгване от Канкун и направо в Чичен Итца, разглеждане без плуване в cenote и връщане обратно до към 14,00 часа е постижимо? За Тулум и Коба отделям цял ден, ама то там има хубав плаж, и там ще се отдели подобаващото време.

 Да, ако не си с организирана екскурзия ще ти стигне първата половина на деня. Тези маршрутки само те карат директно до мястото ли? Не съм чувала за тях, но ние се интересувахме само от организирани екскурзии така или иначе.

Връзка към коментар

Маршрутките са като межруградски транспорт, ползват се от местните, и от туристи, като нас, които ходят неорганизирано. Просто се транспортираш и толкова, там на място се оправяш. Така прочетох, нямам личен опит.

Връзка към коментар

Някой с опит или инфо?

Не съм била, но снощи даваха филм за Салвадор, видя ми се много красиво. Пращам ти един лист с плажовете там, дано ти свърши работа.

http://revistadevacaciones.com/2013/09/13/las-diez-playas-mas-hermosas-de-el-salvador/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зависи от маршрута ти и колко време имаш. Никарагуа има плажове на Тихия океан и на Карибско море, предполагам за Тихия океан става дума, та да е сравнимо с Ел Салвадор... Според мен в случай, че не си сърфист ден-два максимум ще са ти достъчно. Голяма разлика надали ще видиш, зависи откъде ще минеш... Но според мен в Ел Салвадор или плажовете, или Рута де лас Флорес (като препоръчвам второто, ще сте едни от 3мата чужденци там :)). ОК, разбира се най-добре и двете, ако има време.

 

В Никарагуа, ако минаваш през Леон се пусни надолу до океана за дневна разходка, има редовни рейсове. Определено не го пропускай, на мен ми харесват тея плажове - черен пясък, палми, готини вилички до плажа, а и когато аз бях беше извън сезон и беше празно и много приятно (Poneloya и другият наблизо не го помня, разходката от единия до другия беше екстра по жегата :))

 

Никарагуа и Сан Хуан дел Сур по път към Коста Рика - не съм минавал, сърфистка работа, яко ще да е, ако те кефят такива неща :) И със сигурност силно пълно с туристас...

Редактирано от Kyuubi
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не съм била, но снощи даваха филм за Салвадор, видя ми се много красиво. Пращам ти един лист с плажовете там, дано ти свърши работа.

http://revistadevacaciones.com/2013/09/13/las-diez-playas-mas-hermosas-de-el-salvador/

Красиви са !!!  :ok: Остана да си изберем един, за повече няма да има време...

Но според мен в Ел Салвадор или плажовете, или Рута де лас Флорес (като препоръчвам второто, ще сте едни от 3мата чужденци там :)). 

 И двете! Чичен Итца и Тулум "паднаха". След границата  стоп в Санта Ана, оттам ще завъртим "цветната пътека" и надолу до Ла Либертат може би. Там също имало черен плаж, мисля че ElZonte от линка на Iva-a. След това Сан Салвадор за да хванем Тика-буса за Никарагуа...

Благодарности!!!! Беше започнало да става много туристически маршрута.... 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хаха, добре звучи. В Санта Ана от Гватемала Сити ли пристигате? Ще ви е интересно хаха. Мисля, че в по-луксозен рейс аз не съм се возил, съвсем сериозно. Ако ви се налага нощувка в Санта Ана препоръчвам много силно Casa Verde, вероятно моят еталон какво трябва да представлява и да има един хостел :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В Санта Ана от Гватемала Сити ли пристигате? Ще ви е интересно хаха. 

Не, от Копан през Чикимуля. Все още оглеждам варианта да не влизаме за трети път в Гуате. Луксозния автобус ще го ползваме от Сан Салвадор до Леон.

А дали е възможно Рута-та да я направим за един ден , с чикън- бус? Идеята е: ранен автобус от Санта Ана до Ahuachapan, с автобус 249 да слизаме за по час-два в селцата по пътеката до Sonsonate и оттам към 15:30 да хванем  последния автобус за La Libertad. Няма да имаме време да преспим в някое от градчетата освен ако не отрежем тотално Мексико.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е зависи какво сте набелязали. Аз лично в Ауачапан не стигнах, защото ония ден нямаше рейс от Санта Ана (национален празник) натам и минах през Сонсонате, не че много ми се удължи пътуването. Оттам в Хуаюа един ден и един ден в Атако, друго по пътя интересно не видях (Апанека май имаше една църква и твай). За един ден Атако и Хуаюа ше ги разцъкате, но ще е бързане. Не може ли да вземете некъв по-късен рейс от Сонсонате до Сан Салвадор примерно и там да преспите и на сутринта да вземете ранен за Ла Либертад? Или държите да пътувате долу по океана?

 

Само чикън бусове и некви маршрутки си ползвах там, има разписание и се спазва. Ел Салвадор реално са най-развитата страна според мен там (от 4те в техния централноамерикански шенген) :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ония ден !?!?! Ти да не си из района? Е нали каза "по възможност и двете".

Пак БЛАГОДАРНОСТИ - това за Атако и Хуаюа изяснява нещата.

п.с. Ауачапан го включих защото автобуса така или иначе минава от там за Атако.

п.с. вече букнахме хостела в Санта Ана - Благодарности!

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

Стефчо, не мога  да ти помогна съществено по плана, но ме кефиш , как мислиш, братче....

Ами така се прави..Ти си подготвен повече от всички нас... за този район...

Какато аз бях за Филипините....

Връзка към коментар

Стефчо, не мога  да ти помогна съществено по плана, но ме кефиш , как мислиш, братче....

Ами така се прави..Ти си подготвен повече от всички нас... за този район...

Какато аз бях за Филипините....

Да не се увличаме че това все пак е страната на Мала Ноче ( всъщност името е на някаква бразилска банда, но първообраза е Mara Santacrucha или MS13, поне това успях да разбера)

Връзка към коментар

Хехе, ония ден там в далечната 2012-та мисля :) Да де, и двете - и рута де лас флорес, и плажовете. Или нешо аз не разбирам?

 

Иначе, ако имате време... има много неща :) Западен Ел Салвадор много го хвалеха, но за там си трябва време и испански. Ако някога го докарам пак натам ще видим какво точно има хаха

 

Да, МС13 е Maras Salvatruchas, но честно казано положението поне преди беше зверски регулирано от щатските DEA, нямаше грижи въпреки че ужким САЩ напълнили затворите и почнали да връщат МС13ки в Ел Салвадор... говореше се... Ония целия район е наркосхеми и борби, прилича малко на Балканите :)

Редактирано от Kyuubi
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не може ли да вземете некъв по-късен рейс от Сонсонате до Сан Салвадор примерно и там да преспите и на сутринта да вземете ранен за Ла Либертад? Или държите да пътувате долу по океана?

 Речено - сторено. две нощувки в Сан Салвадор, в Colonia Santa Eugenia ;)  а през деня разходка по плажовете до Balsamico.

 

Пак влязох в "размисъл" - Белиз, Placencia  или Tobacco caye ??? Майските руини ги зачеркнахме.

Връзка към коментар

Мда. Няма грижа, влизаш и си купуваш. Взимай СИМ от Тиго, Кларо и Телефоника са на по-различни честоти от нашите европейски и може да не ти работят с телефончето (май само Коста Рика бяха европейски, не помня, виж уикипедия какво ще каже). Ако си с айпад, айфон или друго нещо четирибандово вероятно ще е ок. А може и да си купиш един най-евтин телефон там на място за 15тина долара... Мобилен нет има по градовете, 3Г, според мен е ОК. WiFi също имаше по кафенца и хотели.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

...Или задобрявам, или забравям - 55литровата раница е полупразна.

...Ако се постарая ще събера багажа на двама ни само в моята.

..Обаче нямало да има място за "нещо за спомен"!

..Както никога събираме багажа 3 дни предварително за да има време за "изпращане"

post-17-0-97963500-1421260316_thumb.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.