Прескочи до съдържание

Моля за съвети относно план за Тайланд и Камбоджа


alien_lz

Препоръчани мнения

За Chiang Mai (града, не района), реално, 2 дена са ти абсолютно достатъчни.

Ние правихме екскурзия до едни малцинства (забравих името на племето :)  с една нощувка (и то в навечерието на новата им година!!!...), като на връщане към града, минахме и през Златния триъгълник (не, че имахме работа там :)

Относно трека в джунглата- това, реално не е никаква джунгла, а бамбукова гора (тип, разходка на Витоша). Да, хубавичко е, ама не е спиращо дъха. Готино беше язденето на слон в района. Тези животни ми "взеха акъла"...

Има едно малцинство- Карен (дългите вратове), като посещенията на вилното им селище са доста рекламирани..., Но, както се оказа, въпросното малцинство не е местно, а бирманско, като едни дерибеи изкарват пари от трафик на хора. Реално, племето са роби, а предвид уникалността на традициите им, са експлоатирани, поради невъзможността им за нормален живот... Та, при желание да ги видиш- Мианмар, района около Инле

Редактирано от vesi
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Офтопик: И Инле не е техния район - http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-11620652 Просто местните предприемачи следват примера на тайските колеги.

Тайските власти им разрешават да посещават училища и болници, но само ако не носят месинговите пръстени, но и днес са със статут на бежанци защото Тайланд получава доста пари от ООН за лагерите. Липсата на работа и социален статут ги принуждава да приемат условията на туристическия бранш - около 300бата и чувал ориз месечно. (инфо от първа ръка) Затова е добре и да си купите нещо от тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой друг ще спорели ли впечатления за островите по западното крайбрежие? Става въпрос за спане. Като че ли смятам Ko Jum да посетя. Харесаха ми също Ngai, Muk и Кradan, но нощувките там са доста скъпи.

Връзка към коментар

Ко Тао- също е страхотен (намира се в близост до Ко Самуи)... ама до там 4 часа в лодка от Сураттани (всъщност си е голям кораб, тип фери)... И дано времето е ок, че на връщане с вълни по 2 метра...

Редактирано от vesi
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Въпросче! Това, че в сайта ТТМ (http://www.thaiticketmajor.com/) пише, че няма билет Банкок - Сием реп за датата, за която търся (31.03) значи ли, че автобусът е пълен и няма да мога да ползвам държавната компания (Transport Co.) или по-скоро значи, че билетите, предоставени на този продавач са изчерпани, но бих намерил място за авотбуса на място?

Някой има ли идея? Само по 1-2 директни/държавни автобуса ли има на ден по тази дестинация?

Връзка към коментар

Въпросче! Това, че в сайта ТТМ (http://www.thaiticketmajor.com/) пише, че няма билет Банкок - Сием реп за датата, за която търся (31.03) значи ли, че автобусът е пълен и няма да мога да ползвам държавната компания (Transport Co.) или по-скоро значи, че билетите, предоставени на този продавач са изчерпани, но бих намерил място за авотбуса на място?

Някой има ли идея? Само по 1-2 директни/държавни автобуса ли има на ден по тази дестинация?

 

Това ли е единствената дата, на която пише, че няма места? Много ме съмнява повече от месец да са се разпродали билетите особено в ниския сезон...Може да са спрели да продават от там...

 

Провери и полетите (Air Asia), може да ти спестят доста време и ядове.

Връзка към коментар

Това ли е единствената дата, на която пише, че няма места? Много ме съмнява повече от месец да са се разпродали билетите особено в ниския сезон...Може да са спрели да продават от там...

 

Провери и полетите (Air Asia), може да ти спестят доста време и ядове.

На следващия ден също няма, а за предния има 38 свободни места. Мен това ме озадачи. И полет е вариант, но исках да видя що е то тайландски автобус.  Мерси за отговора.

А в този сайт някой успял ли е да се регистрира, защото аз изпитвам неимоверни трудности? До колкото разбрах и той си е баш официален и става за купуване на билети.

Връзка към коментар

На следващия ден също няма, а за предния има 38 свободни места. Мен това ме озадачи. И полет е вариант, но исках да видя що е то тайландски автобус.  Мерси за отговора.

А в този сайт някой успял ли е да се регистрира, защото аз изпитвам неимоверни трудности? До колкото разбрах и той си е баш официален и става за купуване на билети.

 

Аха, това е официалния сайт, но и аз не успях да го преборя него преди време, сменя си между тайландски и английски както си иска. За това и писах за другия :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ко Тао- също е страхотен (намира се в близост до Ко Самуи)... ама до там 4 часа в лодка от Сураттани (всъщност си е голям кораб, тип фери)... И дано времето е ок, че на връщане с вълни по 2 метра...

А аз не го препоръчвам. Там ме изнудиха 100 долара и то след люти пазарлъци (почнаха от 300) за една точица цъкната на мотора под наем, когато го връщах. Уточнявам - не драскотина, а точица, която откриха сигурно с лупа. Сто прицента си е била там, дори да го снимам, пак нямаше да се види. Или те са я направили, хотела ми беше отсреща и всеки ден ме виждаха къде спирам. Паспорта ми беше при тях и не искаха да го върнат. Виках полиция, въобще не поискаха да дойдат. Лично видях двама други с подобни оплаквания. На следващата година коментирах с тайландци за този остров и те казаха, че понеже е малък остров, затова е и такъв. Всеки гледа да те клеца. Отделно плажовете половината ден ги няма, прилив-отлив дърпа водата яко.

Връзка към коментар

Да, за моторите- факт (но, мисля е валидно за всички туристически места в Тайланд)

Ама ние маааалко потрошихме един по онея черни пътища до едина от точките за няблюдение (и пак ни излезе толкова)

Относно плажовете- позволи ми да не се съглася с теб. Достатъчно широки са (съжалявам., че не са ми под ръка снимки).

Да, виждала съм и далеч по- впечатляващи, но може и да се наеме лодка за цял ден- обикаляш и се гмуркаш, където ти душа пожелае. 

Цените, с уточнението, че бяхме не в сърцето на острова, а там, където ферито спира, бяха добри. Ресторантите- с цени като в Банкок. Да, определено в туристическата част, бяха надути, ама то къде не са... 

Предпочетохме Ко Тао, най- вече заради навалицата (или по- скоро липсата на такава). Определено, има и по- добри места за отдих- зависи какво се търси. Но, категорично- нагледох се на всякакви риби само оборудвана с шнорхел (хранех екзотични същества, почти на брега), беше тихо, нямаше пъплища от туристи, храната беше ок... Не беше лошо ,може би не бих повторила, но не съжалявам, че го избрахме:)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А аз не го препоръчвам. Там ме изнудиха 100 долара и то след люти пазарлъци (почнаха от 300) за една точица цъкната на мотора под наем, когато го връщах. Уточнявам - не драскотина, а точица, която откриха сигурно с лупа. Сто прицента си е била там, дори да го снимам, пак нямаше да се види. Или те са я направили, хотела ми беше отсреща и всеки ден ме виждаха къде спирам. Паспорта ми беше при тях и не искаха да го върнат. Виках полиция, въобще не поискаха да дойдат. Лично видях двама други с подобни оплаквания. На следващата година коментирах с тайландци за този остров и те казаха, че понеже е малък остров, затова е и такъв. Всеки гледа да те клеца. Отделно плажовете половината ден ги няма, прилив-отлив дърпа водата яко.

Ааааа, недей така! Ко Тао е прекрасен остров. Любимият ми, от всички останали на които съм бил. Спокоен, много зелен и посещаван предимно от типа туристи, към които се причислявам и аз. И не на последно място - кристална вода (доколкото това въобще е възможно за Тайланд), с възможност за шнорхелинг почти навсякъде.

Жалко, че и ти си станал жертва на един банкокски бандит, който държи трите по-големи парка за наем на мотори, но това не трябва да генерализира мнението ти за острова.

Ще дам един съвет на желаещите да наемат моторчета по островите - избягвайте големите мотопаркове и наемайте само от малки частници! Там шанът да те прецакат е минимален. Естествено, разчитайте и на собственият си усет, при контакта с наемодателя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Зависи кой кога е бил. В зависимост от сезон, пълнолуние и т.н. прилива и отлива се менят. По мое време всяка нощ водата заливаше целия плаж, до края, сутрин се дърпаше. Мокър пясък, неприятна работа. Основните два плажа, на север и юг от ферито, източния, навсякъде беше едно и също.

Аз обикновено ходя по НГ. Тогава е такава лудница, че острова направо се подува.

На съседния Ко Панган има чудни местенца, които наистина препоръчвам, дори и за НГ.

А за ферито, ние го хванахме от Чумпон, явно не сме единствените, дето видяхме какво сме яли :).

Връзка към коментар

Ko Phangan и Ko Samui са добри алтернатитви.

Част от Пукет също.

 

Ние спахме на Пукет на Ката. Малко като нашия Слънчев бряг - не ни хареса изобщо. Но пък от там си наехме лодка и цял ден обикаляхме по островчетата.

Ko Samui си заслужава, а има и доста какво да се прави освен да се лежи на плажа :)

На Ко Пи Пи също много си заслужава според мен - гледката от view point-a е страхотна. А и ако отново си наемете лодка без да се бутате по масовите турове ще сте сами. Минуса е че маймуни на Маймунския остров така и не видяхме, явно излизат само в определени часове когато пристигат многото туристи и нас изобщо не ни отразиха. Но пък така бананите си ги изядохме сами :). От острова може да си организирате и спане на Maya Bay

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Минуса е че маймуни на Маймунския остров така и не видяхме, явно излизат само в определени часове когато пристигат многото туристи и нас изобщо не ни отразиха. Но пък така бананите си ги изядохме сами :).

Снимката на аватара ми е точно от маймунския остров :P . Лично снех маймуна да отпива на почивки кока-кола. Точно като човек. После може да пусна и други.

Ката на Пукет е кофти избор. Заедно с Патонг са от плажовете, които хич не обичам на Пукет. Както и Chaweng на Самуи. Или ония със купоните по пълнолуние на Панган...

Виж Nai Harn и Bang Tao на Пукет, особено втория са далеч по-добри. Но зависи и какво търсиш. Ние - спокойствието.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Плажът се казва Haad Salad. Чуден залив с риф, рибите бяха като на Малдивите. Корали колкото щеш.

И на север, и на юг съседните плажчета също бяха хубави. Много.

Ние бяхме в Salat Hut resort. 12 бунгала и готино ресторантче.

Препоръчвам и Salad Beach Resort, но гледай да е в бунгалата, хотелската част е кофти.

За мен това е най-готиното място в Тайланд.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ko Phangan или Ko Pha Ngan, различно се изписва, най-удобната връзка е самолет до Ко Самуи и оттам фери. Ко Пандам не знам какво е:)

За разходка -Ang Thong National Marine Park. Има и акулки:). Не Апят.

Редактирано от Sun4o
Връзка към коментар

Ko Phangan, най-удобната връзка е самолет до Ко Самуи и оттам фери. Ко Пандам не знам какво е :)

Да бе Ko Phangan, за същия остров говоря.  Нещо не успях да го побългаря.  А дали няма ферита от Surat Thani, защото май се очертава кацане там.

Връзка към коментар

Ле-ле, аз планирам да съм там началото на декември, а сега чета в Лоунли Планет, че едва ли не тогава е най-ужасното време за този район и екскурзии до нац.парк не се правят заради големите вълни.  Може ли някой, ако е бил по това време да потвърди тази ужасяваща информация.  То сигурно и придвижването между островите, а и лодките около острова е възможно да не се движат.  А ако и плажа и гмуркането не стават, то тогава какво правя аз. Все си мислех, че декември е идеален месец за Тайланд, ама май нещо съм се объркал...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.