Прескочи до съдържание

Моля за съвети относно план за Тайланд и Камбоджа


alien_lz

Препоръчани мнения

Много е яко да се отиде и на островите в южната част на провинция Краби - Koh Ngai е върха за мен, както и съседната на Краби в посока юг провинция Транг. Повече път е от летището в Краби, но си струва усилието. За шнхорхелинг и дайвинг - двата национални парка Koh Ha и Koh Rok мисля, че нямат аналог в Тайланд, ако изключим Similan Islands, които са много по-далеч на юг и до които се стига много по-трудно.

 

Ao Nang е ОК като изходна точка, но вместо да се отсяда там, може да се отиде на Railay Beach West, където е доста красиво и има обхват от най-евтините до най-скъпите настанявания, както и е много близо с лодка до Ао Нанг т. е. всичките дневни екскурзии могат да се вземат и от Railay West с прикачване в Ао Нанг.

От всичките острови, които съм виждал в Тайланд, Phi Phi продължава да ми е най-любим за отсядане, при условие, че съм на спокойствие на Laemtogn Beach (вижте предния пост).

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Здравейте, 

 

Четох мнооого и имам чувство, че колкото повече чета, толкова повече се обърквам. 

Планирам да почиваме в Тайланд през Март догодина. Мисля да резервирам билети тези дни с катарските авиолинии. Хотел може би ще резервирам след месец-два. 

 

Засега се колебая между Пукет /заради директния полет от Доха/, Ко Самуи и Ао Нанг. Ние сме двама души и дете, което тогава ще е на 3. Искаме спокойствие, нощен живот не ни трябва, евентуално една-две екскурзии до известните острови. 

 

Кое място бихте ми препоръчали? 

Връзка към мнение

Ko Phangan с Ko Samui.

Другия вариант е Ко Chang. 

Спокойни острови с готини плажове.

На Пукет също има някои относително спокойни местенца, но горните 2 са си по-добре за спокойна почивка.

Като избистрите къде искате да ходите, пуснете една тема, помощници за Тайланд - бол

Връзка към мнение

Най-добре на първо време си вземете големия полет да е до Банкок да хванете и промоцията и след това имате време да мислите къде да ходите. Има много и евтини полети от Банкок до различни части на Тайланд като го измислите. :)

Връзка към мнение

И аз се възползвах от прамоцията на катърите за Бангкок.

Сега и аз се омотах във темите за Тайланд и Камбоджа (докъдето смятам да отида). :)

Дъл ходилите до там могат да ми кажат някои съвети (чисто практични)?

- какви обувки/сандали да нося? Аз обикновенно съм с едни анатомични жапанки, с които ми е леко и удобно, ама нали в манастирите и храмовете не давали да се виждат краката (че Будата щял да се обиди хайванина)?

- какъв панталон да си подготвя? Преди ходех с къси, но вече не ми харесва слънцето, и си търся нещо супер леко и прохладно? С удоволствие бих ходил със саронг/лунги, но четох, че било селско в тия ширини (особенно в Бангкок)

- Мисля тоя път като тръгна (дай Боже), да не нося вече толкова багаж - 2-3 ризки или тениски, които вечер да си изпирам, мисля ще ми стигнат да 10-тина дена?

Връзка към мнение

А що се отнася до сезоните, кога е по-добре за Ко Самуи и кога за Пукет? И от Пукет /за Карон четох хубави неща/ има ли трипове до Мая? 

 

По време на нашата зима е най-добре и на двете места. От Пукет и Краби ( Ао Нанг) има удобни трипове до Мая, то е по средата между двете горе-долу.

 

И аз се възползвах от прамоцията на катърите за Бангкок.

Сега и аз се омотах във темите за Тайланд и Камбоджа (докъдето смятам да отида). :)

Дъл ходилите до там могат да ми кажат някои съвети (чисто практични)?

- какви обувки/сандали да нося? Аз обикновенно съм с едни анатомични жапанки, с които ми е леко и удобно, ама нали в манастирите и храмовете не давали да се виждат краката (че Будата щял да се обиди хайванина)?

- какъв панталон да си подготвя? Преди ходех с къси, но вече не ми харесва слънцето, и си търся нещо супер леко и прохладно? С удоволствие бих ходил със саронг/лунги, но четох, че било селско в тия ширини (особенно в Бангкок)

- Мисля тоя път като тръгна (дай Боже), да не нося вече толкова багаж - 2-3 ризки или тениски, които вечер да си изпирам, мисля ще ми стигнат да 10-тина дена?

 

Най-добре проветриви памучени дрехи, дъги панталони за храмовете, някъде може да нямаш проблем, но по-добре не рискувай. Аз зимата съм в региона обикновено, харесал съм си един модел на саломон, отпред са затворени с протектори, отдолу с грайфери, отстрани са с мрежа на дупки и отзад са отворени с каишка на петата. Това за мен е най-добрата обуквка за Югоизточна Азия за всяка ситуация. Където продават саломон го имат модела обикновено, всяка година излиза нов, но само му сменят цвета. Прикачих долу снимка, точно преди няколко дни си взех пак. Къси и дълги памучени туристически панталони с джобове най-добре от Камбоджа, в Сием Рип за дългите трябва да платиш не повече от 10$, има ги масово. Ако оставаш първо в Тайланд, от уикенд пазара Чатучак в Банкок, но са по-скъпи там. 

post-2200-0-88693600-1431010544.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря на  T.E.Lawrence за съветите.

Ако някой друг има идеи и опит за споделяне - приемната още е отворена :)

И друго се сетих - противокомарни препарати мисля по препоръка на аборигените да си купя на място.

Как аджеба се мацотят обаче!? Ако си с къс ръкав цялата ръка ли се маже, на врата слага ли се, на краката .... ?

Връзка към мнение

Как аджеба се мацотят обаче!? Ако си с къс ръкав цялата ръка ли се маже, на врата слага ли се, на краката .... ?

Цанев, виждам, че си бил в Индия.   Какви са тези въпроси, бе човек ?    Как да се мажеш......

Връзка към мнение

Благодаря на T.E.Lawrence за съветите.

Ако някой друг има идеи и опит за споделяне - приемната още е отворена :)

И друго се сетих - противокомарни препарати мисля по препоръка на аборигените да си купя на място.

Как аджеба се мацотят обаче!? Ако си с къс ръкав цялата ръка ли се маже, на врата слага ли се, на краката .... ?

Ами то си зависи и от препаратът. Там, където има комари е хубаво да си с дълги ръкави и панталони. Ако е стик се мажеш навсякъде по откритите части на тялото. Ако е за пръскане също се пръскаш и размазваш. Лицето мажеш, като напръскаш ръцете и след това размазваш по лицето и т.н. Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Цанев, виждам, че си бил в Индия.   Какви са тези въпроси, бе човек ?    Как да се мажеш......

аз там минах без глезотии, ама тук всички пишат за мазила, та викам "да не взема да се върна с малария или нещо труднолечимо и предавано по полов път!?" :)

Връзка към мнение

Освен Autan Tropical, взехме и някакви Repel 55, които са с много по-високо съдържание на DEET. Така и останаха... сезона ли беше такъв миналия месец, комари нямаше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен Autan Tropical, взехме и някакви Repel 55, които са с много по-високо съдържание на DEET. Така и останаха... сезона ли беше такъв миналия месец, комари нямаше.

ама съвсем без нищо ли минахте?

Връзка към мнение

аз там минах без глезотии, ама тук всички пишат за мазила, та викам "да не взема да се върна с малария или нещо труднолечимо и предавано по полов път!?" :)

Аз мисля, че който мине през Индия, е излишно да задава хлапашки въпроси.   Ама не знам , тука се говори нещо за полов път...

Капитана да каже.....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Обикновено е по-добре репелентите да са местни, че и гадините са различни. Мен по принцип рядко ме хапят комари, но видях разликата с други хора - с аутан от България ги изядоха комарите, купиха си местен препарат и решиха проблема. Не можах да повярвам в разликата. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз мисля, че който мине през Индия, е излишно да задава хлапашки въпроси.   Ама не знам , тука се говори нещо за полов път...

Капитана да каже.....

 

Два презерватива един върху друг и между тях - хлорна вар.

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...
На 19.02.2015 г. в 7:56, Sun4o каза:

Зависи кой кога е бил. В зависимост от сезон, пълнолуние и т.н. прилива и отлива се менят. По мое време всяка нощ водата заливаше целия плаж, до края, сутрин се дърпаше. Мокър пясък, неприятна работа. Основните два плажа, на север и юг от ферито, източния, навсякъде беше едно и също.

Аз обикновено ходя по НГ. Тогава е такава лудница, че острова направо се подува.

На съседния Ко Панган има чудни местенца, които наистина препоръчвам, дори и за НГ.

А за ферито, ние го хванахме от Чумпон, явно не сме единствените, дето видяхме какво сме яли :)

От един месец гледаме лайв камери на ко самуи,не спира да вали ,има ли шанс по Коледа да е хубаво времето ?

Връзка към мнение
Преди 1 час, moli84 каза:

От един месец гледаме лайв камери на ко самуи,не спира да вали ,има ли шанс по Коледа да е хубаво времето ?

Ами Ноември е най-дъждовния месец там. По Коледа би трябвало да е доста по-добре, но за времето никога няма как да се знае 🙂

 

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, moli84 каза:

От един месец гледаме лайв камери на ко самуи,не спира да вали ,има ли шанс по Коледа да е хубаво времето ?

По принцип декември си е от доста валежните месеци там. От януари дъждът намалява,  с топ време февруари. Декември много по-голям шанс за добро време е откъм Андаманско море (Пукет).

Връзка към мнение
На 1.12.2021 г. в 8:15, moli84 каза:

От един месец гледаме лайв камери на ко самуи,не спира да вали ,има ли шанс по Коледа да е хубаво времето ?

Преди 3 години бяхме на Ко Панган и Самуи от 10 декември до 5 януари. На 02.01. видяхме слънцето за първи път. Помля ни дъжд и ветрове. Имаше някакъв циклон. На следващата година руснаците говориха за пак някакъв циклон и наводнения. 10г. преди това беше подобно, но поне беше 50/50 и стояхме по-малко. Та вече знам - сезон им е на циклоните по това време. Мога много да пиша…

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
На 14.05.2015 г. в 16:23, digitalpr каза:

Пръскахме се няколко пъти по островите, ама по-скоро защото ги имахме репелентите, да не сме капо :) Нямаше нужда реално.

Местният, който ни показа водачката, беше тотално ефикасен дори в тайланската джунгла и денем, и нощем. Още имам една кътана опаковчица. Освен репелента имат и смешносладкорозово мазило срещу сърбеж след ухапване. Него все още ползвам най-вече у нас. Срок на годност като да нямат, 5+ г. оттогава.

 

Няма налично описание.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.