Прескочи до съдържание

Моля за съвети относно план за Тайланд и Камбоджа


alien_lz

Препоръчани мнения

Ле-ле, аз планирам да съм там началото на декември, а сега чета в Лоунли Планет, че едва ли не тогава е най-ужасното време за този район и екскурзии до нац.парк не се правят заради големите вълни.  Може ли някой, ако е бил по това време да потвърди тази ужасяваща информация.  То сигурно и придвижването между островите, а и лодките около острова е възможно да не се движат.  А ако и плажа и гмуркането не стават, то тогава какво правя аз. Все си мислех, че декември е идеален месец за Тайланд, ама май нещо съм се объркал...

 Просто си избрал грешната страна на полуострова. През това време на Пукет и островите в района е рай. Когато пък на Пукет е кофти, На Ко Самуи и околните е супер.

Връзка към коментар

Ако ще кацаш на Сурат Тани, купи комбинирани билети автобус-спийд боат от http://www.lomprayah.com/  или  http://www.seatranferry.com

 

Ноември по принцип се води края на дъждовния сезон, но тази година имахме само един дъждовен ден. За сметка на това след 15-ти декември като ни удариха едни дъждове та чак до към 5 януари, а уж се води сух сезон вече. Районът, който ти е посочил Сънчо е прекрасен, но аз ти препоръчвам също и североизточната част на острова - залива Thong Nai Pan Noi, а за настаняване:  http://www.agoda.com/panviman-resort-koh-phangan/hotel/koh-phangan-th.html?asq=XqlQ7bJ0pUN0G2iz%2fnzAiBxUSeVkByO9VzUxqRqZ0FSIV%2bvrnNZe3GbgVYGduIhy3NEBPFpsCOe6D8QBus6Pm4LNw8VKLYEoy4kxY%2bt2IuKwTefVnIJVIC0PtRQivspQmXfkhWEXURE8Wk%2bVXBFmVfqZ%2b9yk8ez2uVUW6XPX15iy3%2bvtg6JdDbyt8Gsu%2bprV%2bHr%2bBB53AjxfC6KtqmAgvHneJi9rVA%2fMY%2b03zNK5YM3VGfULOlICjVOQnhj7cI4VOPU2x%2bddpgz5uyrTdiKDww%3d%3d   Там наемането на моторче е задължително обаче, ако искаш да обикаляте острова.

Друг страхотен залив е Haad Rin, разположен в най-южната му част. Бял коралов пясък като брашно, с възможност за шнорхелинг в двата му края. Там правят и ежемесечното Fool Moon Party и дано времето ви на пребиваване не съвпадне с него, защото става лудница. За младите си е голям купон, но ние май сме попреминали това време :blush:

 

Междувпрочем, най-вероятно и ние ще сме там по това време, така че може и да пием по някой и друг Chang заедно :)

Редактирано от Petkan
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Работят си целогодишно, стига да не попаднеш в период на силен вятър и бурно море.

 

Каквото и да те интересува за Koh Phangan или съседните Koh Samui и Koh Tao, питай. Там прекарваме по два месеца годишно (само за толкова е визата :) ) и ги познаваме до основи.

Връзка към коментар

По това време на годината проблем са ветровете, оттам идват и вълните. Морето става гадно на открито. Вятъра обикновено е североизточен, така че подбирай подветрената страна на островите. Поради тази причина и ние на два пъти не успяхме за националния парк.

Мисля, че Панган ще ти хареса, залива който съм посочил почти сигурно ще е тих и спокоен. Ние бяхме там след 7 бурни дни откъм дъжд и вятър на Самуи и направо попаднахме в рая...

И си вземи моторче, Петкан е прав, движението на острова е слабо и е доста безопасно., а плажовете са много и са готини.

От Сурат тани директно фери до Панган няма. Минава се през Самуи. Не слизаш, но чакаш. Друг вариант няма. Има бърз и бавен ферибот. Втория не го препоръчвам. Мъка.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Привет, накратко ето какво сътворихме за 20 дни в Тайланд и Камбоджа :)

 

София - Доха - Банкок с QATAR.

 

2 дни в Банкок - разгледахме всички възможни храмове, буди, ступи, хълмове със стълби и т.н. Готино е, по някое време се пренасищаш от храмове, но е готино. Китайския квартал ме кефи доста, цирк голям е :)

 

Полет и 3 дни в Камбоджа, Сием Реп - там е яко. Обиколихме основните храмове около Анкор Ват. Взехме си и гид, който беше пич и ни разказа доста неща. Без него нямаше да е толкова интересно, препоръчвам. Станахме за изгрев и т.н. Видяхме и Тонле Сап езерото. Сух сезон е, водата е около метър. Почти никъде не може да се иде с лодка. Не препоръчвам да се ходи там в сухия сезон. Като цяло, въпреки езерото, много ме изкефи в Камбоджа. Пазаренето по сергиите беше на макс, хората са готини и природата им ми харесва. Тръгнах си от там с хамак и препариран крокодил.

 

Полет и 2 дни в Краби. Идеята беше да направим тур до някои съседни острови. Ко Пода, Пилешкия остров и околните - беше върха, изкефих се на макс. Туровете им са страшни, отношението също, хората са готини. 

 

Миниван и 3 дни на Ко ланта - тук беше можеби най доброто. Самия остров е върха, плажа Клонг Дао беше много красив. От там ходихме до Ко Рок. Препоръчвам ги тия два острова, много много добри - пясък, корали, локация супер са. С моторница беше тура.

 

Миниван, миниван, рейс, фери и 3 дни на Ко Панган (пътя от Ланта до панган е разбиващ, не го препоръчвам :)) Haad Salad beach, добър плаж, изключително романтична обстановка вечер на плажа. При отлив малко трудно се плува, защото корали и морски таралеци започват от самото начало на плажа.

 

Полет и 4 дни в Chiang Mai за новата им година - голямото заливане. Няма никакъв шанс да останеш сух, без значение по колко затънтени улички минаваш и дали си в стените или отвъд тях. 3 дни абсолютно мокри, директно с кофите се заливахме от реката. Първите 2 дни голяма веселба, след това лееееко ти писва но е забавно :) Яздихме слонове, храмовете ги обиколихме всичките. Пазарите им са яки, има какво да се купи от там. 

 

Полет и 3 дни в Банкок - вече бяхме видяли всички храмове, и идеята сега беше друга. Да намерим местата с добри гледки :) В Банкок има такива. Лебуа задължилно, Asiatuque спирка на лодките по реката, парка Benjakitti. Града ми хареса и честно казано това е по интересно от обичайните храмове които туристите разглеждат.

 

Като обобщение мога да кажа - Струва си да останете поне 4 дни в Банкок, има какво да се види особено вечер като гледки. Даже храмовете и двореца не бих ги писал задължителни. Камбоджа също си струва, макар и за 2-3 дни. За островите, аз бих препоръчал западното крайбрежие, по ми допадна. За Chiang Mai бих казал, че като изключим новата им година и слоновете, няма нищо друго интересно. Не бих отишъл втори път там, малко ми бие на Банско и Слънчака. 

 

Та така :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Привет, моето пътуване уж до Тайланд, но фокуса се измести повече към Виетнам. Сега се чудя как да организирам дните в Тайланд. Пристигам на 03.05 сутринта и на 07.05 сутринта летя за Виетнам, на 21.05 се връщам в Тайаланд и имам още 4 дни преди полета за София. Чудя се дали да летя до Бангкок или до Чианг Май. Ако летя до Бангкок мисля да отида за 2 дни до Ко Самет, който е най-близо от островите или пък да направя обратното в началото да се метна до острова и да завърша пътуването в Чианг Май  :unsure:

Връзка към коментар

Ако си решила точно тези места, виж цените на билетите и часовете на полетите. Понякога ако обърнеш програмата цените и часовете са по-добри. От Ко Самет наземен транспорт в последния ден е по-труден за прогнозиране и трябва да си оставиш време. От Чанг Май можеш да хванеш късен полет и да не чакаш за връзката си от Банкок към България.

Връзка към коментар

Мерси, всъщност не съм решила със сигурност дали да са тези местата, но и на мен ми се струва по-сигурно на връщане да съм на място, което има достатъчно редовни връзки с Бангкок. Мисля да пропусна съвсем южните части, защото и времето няма да е най-подходящо, а и разкарването идва в повече.

Връзка към коментар

При пристигането ще си стояла вече 4 дни в Банкок и дилемата е за последните 4 дни, дали да са пак в Банкок, или в Чианг Май, правилно ли разбирам? Ако е така, аз определено бих отишъл на острова и бих пропуснал Чианг Май. Дали в началото или в края на пътуването, по скоро погледни времето. Друго което можеш да направиш е да летиш за Краби. За 3 дни там ще обиколиш много острови с дневни трипове, и на четвъртия ще си хванеш полет за Банкок, има през 2-3 часа.

Редактирано от digitalpr
Връзка към коментар

При пристигането ще си стояла вече 4 дни в Банкок и дилемата е за последните 4 дни, дали да са пак в Банкок, или в Чианг Май, правилно ли разбирам? Ако е така, аз определено бих отишъл на острова и бих пропуснал Чианг Май. Дали в началото или в края на пътуването, по скоро погледни времето. Друго което можеш да направиш е да летиш за Краби. За 3 дни там ще обиколиш много острови с дневни трипове, и на четвъртия ще си хванеш полет за Банкок, има през 2-3 часа.

Всъщност май е най-добре да поставя въпроса така: Имам общо 8 дни в Тайланд - 4 преди Виетнам и 4 след като се върна, въпроса е как да ги разпределя оптимално. :)

Връзка към коментар

Около Краби, може би, наистина е най-доброто от морската част на Тайланд и добър първи избор. Аз по принцип не съм морски човек и предпочитам планини пред море, но не бих се върнал в Чанг Май, а в Краби бих отишъл пак. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря за съветите, май вече отново се пренасочвам към Краби каквато ми беше и първоначалната идея. Къде в района е най-добре да се базирам в смисъл връзки с други острови, по-евтин транспорт и т.н. и още  нещо рисковано ли е да летя от Краби към Бангкок в 15:00 на 24.05 при положение че полета ми обратно е в 01:20 сутринта на 25.05?

Връзка към коментар

Лети така, че да има полет и след твоя :) За всеки случай. Или защо не сложиш Банкок накрая и няма да имаш притеснения.

Редактирано от digitalpr
Връзка към коментар

Времето между полетите е доволно достатъчно, дори е рано, аз летя с по-късни полети. Имат толкова много полети и няколко авиокомпании, че някакъв екстремен краен случаи може да се скалъпи винаги. Ао Нанг е най-доброто място на Краби за дневни екскурзии като локация и предлагане, не е евтино, но вече е извън сезона и намаленията са големи. Отиди директно на гишето на пристанището и си харесай екскурзия. Евтино е Краби таун, но не го препоръчвам, защото е навътре и неудобно.

Връзка към коментар

Aз определено не съм съгласен, че Краби е най-добрата част за плажуване в Тайланд.

Националния му парк е разкошен и може би островите срещу него стават за еднодневни трипчета, когато не е ветровито.

Но и те писват. Иначе Крабинските плажове на мен хич не ми допаднаха. 

По-късно може да допълня мнението си, сега нямам много време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хубаво е в района на Ао Нанг, но зависи къде точно. Ние м.г. избрахме по-усамотения залив на Centara Grand Beach Resort. Спокойно, изолирано (стига се до там само с лодка), а за вечеря и разходка до градчето Ао нанг ходехме пеша по една дървена пътека през маймунската гора. Освен дневните трипове до островчетата, с кану от хотела също се разходихме наоколо.

 

Друго спокойно и хубаво място е Laemtong beach на Phi phi don. Там пък прекарахме страхотно след една новогодишна лудница на Патонг. От там е удобно да се посети Мая бей рано сутрин преди групите туристи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Има толкова много места, че изборът наистина е труден.Предполагам обаче че след 20 дни обикаляне ще ми се иска вече малко да почина и може да не правя толкова трипове, а и като гледам какви хубави хотели има в Ко Ланта и Пи Пи например и то на много добри цени, може и просто да се ситуирам там и да се излежавам :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние спахме на Ко Ланта и наистина беше супер, но да не направиш едно сайд трипче от там си е грехота. Иди поне до Ко Рок ;)

Еее със сигурност поне едно ще направя, все пак до там съм стигнала. Иначе и за Ко Ланта и от местните, които разпитвах доста добри неща чух.

Връзка към коментар

Да вметна и моите 20 стинки.

Бил съм на всички посочени места.

На Ланта отидох с големи очаквания. За мен си беше разочарование.

Единствения читав плаж ми се стори Клонг Дао. Но и той си беше леко изпитание за крачетата ни. Дълга и силно нагорещена плажна ивица, растяща в следобедните часове от отдръпването на морето и правеща изпитанието дважди по-голямо...

В момента няма и чадъри, тоест за да отидеш до морето, най-малко трябва да си гост на крайбрежен хотел, за да му ползваш шезлонгите на басейна.

Съраундинга около хотелите е лек отврат.

Единственото предимство бяха кръчмите на самия плаж, които вечер правят набързо и прясната риба в изобилие.

Препоръчвам големите баракуди. И риба меч. Режат ти филенца по твой вкус. Стандартните и тривиални снейпъри - бял и червен го оставете за други места.

Обиколих острова, ами тъп ми беше. А другите плажове сутрин са прекрасни, но идете да ги видите в следобедно време - морето се дръпва и виждате дъното - пълно с камънаци, които и на цвят са неприятни. Това се отнася за следващите 4-5 плажа след Клонг Дао.

Пи-Пи тата ми идват прекалено хипарски за нощувки. Има проблем и с донякъде липсата на алкохол там. За през деня са супер.

 

Краби, по-точно Ао Нанг, защото в градчето Краби трябва да ме е.... луд, за да отида в тая мизерия е на пръв поглед приятно място. Но основния му плаж е гмеж. Морето е една яка мътилка, вследствие на естеството на пясъка - ситен, глинест и кален на цвят. Северния му плаж зад хълма е по-добър, но до обед. Следобед водата се дърпа и 1-2 км навътре си е до глезените дълбока. Ресторанти и магазинчета са ок, че и малко отгоре.

 

Има доста по-добри за мен места от тезпосочени. Ако имаш интерес за другаде, свиркай

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз Ао Нанг го препоръчах заради условието да е удобно за страхотни дневни трипове, а има и готини крайморски кръчми вечер за отмора. За самия плаж на Ао Нанг мнението ми е като на Sun4o, но с лодка има страхотни плажове буквално на минути разстояние.

Връзка към коментар

Друго спокойно и хубаво място е Laemtong beach на Phi phi don. Там пък прекарахме страхотно след една новогодишна лудница на Патонг. От там е удобно да се посети Мая бей рано сутрин преди групите туристи.

 

Laemtong beach за мен е най-доброто място за отсядане на острова - много хубаво и прозрачно море и най-вече няма много хора, за разлика от основните плажове, където е лудница. На около 30 мин. с дългоопашата лодка е от Тонзай Бей, където спират фериботите. Няма нискобюджетни опции за спане, но престоя си струва всеки цент.

 

post-794-0-27925800-1430385414_thumb.jpg

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.